Problemi sa komšijama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#426 Re: Problemi sa komšijama

Post by Truba »

ne znam jesam li pisao već ali prestao sam sa svima komnunicirati
dovoljno je napisati da sam ja namlađi muškić u zgradi
kakav je profil gerijatrije i slučajeva
užas
ako neće slagt onda će bacati sihire i salijevati stravu :D
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#427 Re: Problemi sa komšijama

Post by Truba »

madesa wrote: 16/11/2022 13:43
crveni_makovi wrote: 16/11/2022 12:32 Bila sam ovih dana u stanu gdje me starija osoba pozvala da pomognem oko misterije nesnosnog smrada koji se već dva ili tri mjeseca širi negdje oko njenog balkona i povremeno pojavljuje oko stepeništa na spratu gdje živi. Teško mi je opisati taj smrad. Nije smrad kanalizacije nego nešto što na trenutke podsjeća na neki ptičji izmet, a kad sam sad naišla na truhlu glavicu luka sjetila sam se note tog smrada. Pregledala sam obližnji krov i sve što mi je palo na pamet u blizini ali nisam našla izvor smrada.

Jadna žena ljetos nije mogla uživati sjediti na balkonu a sad i kad izađe kratko na balkon taj smrad dolazi u stan. Pitala je sve obližnje susjede osjećaju li taj smrad osim podstanara ispod. Svi susjedi navodno već neko vrijeme osjete taj smrad ali tvrde da nije od njih i ne zanima ih da se to riješi. Podstanari ispod nikad nisu otvorili vrata kad im je zvonila iako joj se učinilo da se čuje neko u stanu. Ja sam gledala ispod s njenog balkona prema tom stanu i iznenadio me prizor. U dijelu balkona koji se moze vidjeti s ovog na kojem sam bila vide se baš velike crne vreće za smeće natrpane nečim a u vanjskim betonskim zardinjerama umjesto ostataka cvijeća stavljeno je puno nekih po izgledu nepoznatih šarenih mirisnih jelkica.

Zvala je predstavnika stanara a on joj nije htio pomoći da dođe do vlasnika tog stana, da provjeri i s njima nego je uputio da zove policiju. Žena neće i ne zna zašto bi zvala policiju. Pitam se ako u njeno ime pošaljem e-mail upravitelju ima li ikakve mogućnosti da oni nešto provjere bez da se ikoga napada i optužuje za nešto što možda i nije izazvano njihovom krivicom. Mada su mi te jelkice stvarno bile nekako morbidne.
nazovete policiju kazete da dolazi smrad iz stana i da niko ne otvara mjesecima i da je mozda neko umro.
nazoveš policiju i postaviš pitanje izraziš zabrinutost i čekaš savjet
nek ostane snimljeno da si zvao
kasnije se pozoveš na taj razgovor ako ne riješiš smrad
šta je problem zvati policiju meni je ona na spid dajl
Post Reply