Problemi sa komšijama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#301 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

vidjet cemo sta mogu..i nije samo problem vode vec i buke kao i same pozicije...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#302 Re: Problemi sa komšijama

Post by Velkoski »

ma ne mogu da vjerujem gdje ti je lik navrn'o klimu :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#303 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

:thumbup:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#304 Re: Problemi sa komšijama

Post by amko761 »

Neće ti kapati, koliko vidim cijev za odvod vode ide negdje prema zidu (više se ne vidi na slici).

Ali stvarno je šega :D
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#305 Re: Problemi sa komšijama

Post by Cookie85 »

cove41 wrote:Registrovao sam se na portal samo radi ove teme :D

Pazite situacije iz drugog ugla, odnosno moje situacije.
U stanu živim sam. Student sam i mnogo putujem, kako zbog prirode posla tako i rekreativno. Na faksu sam svaki radni dan od 09:00 pa do najranije 13:00. Poslije toga obavljam ostale obaveze tipa posla i ličnih stvari i u stanu sam uglavnom oko 20:00. Svaki treći vikend provedem u Sarajevu, što znači da sam rijetko vikenom u stanu. Naravno, izuzeci od ovoga su kada su rokovi, pa naravno da više vremena provedem unutra, učeći. Od kućnih aparata imam samo frižider, šporet, kuhalo i TV, dakle bez ikakve veš mašine, usisivača i sličnih stvari. Skoro svo slobodno vrijeme koje imam provedem napolju, pre vrijedno mi je da bi sjedio u kući.

I nedavno, nakon što 10 dana nisam bio u Sarajevu, vratim se ja, ne znam tačno vrijeme, uglavnom dan je bio, i dok sam pravio sebi da jedem ispadne mi staklena zdjela i naravno razbije uz što je priznajem, priličan prasak. 20 minuta kasnije kuca meni policija, zbog ometanja javnog reda i mira. Eh sad, mogu razumjeti da sam možda probudio nekog, ali sam smatrao da je valjda red da me upozori neko prvo, ljudi smo. Međutim, nije meni smetalo toliko ni što je policija došla, koliko sljedeća situacija. Kaže meni policijac, da se već par dana zaredom žali komšija, i da su oni dolazili ali da ja nisam otvarao. Tuga je tu što nikog nije bilo 10 u stanu, ali to policajce nije zanimalo i ja upozoren. Nekoliko dana kasnije, subota ujutro u pola 8 budi mene bušilica nekog komšije i odmah za tim zvono na vratima, opet policija. Opet ista stvar, i meni došli zbog bušenja. Ja NEMAM bušilice u kući, zovem ih da pregledaju sve, nije problem, nemam bušilicu, ali to njih ne zanima. Ja opet upozoren.

I zadnji put, kada je Džeko dao go Francuzima, ako i svaki normalan čovjek, obradovao se ja i čitava zgrada ori, a 15 min kasnije, meni policija pred vratima i dobio sam posljednje upozorenje.

Ne kažem da sam ja neka cvjećka, ali činjenica je da stan koristim uglavnom za sapvanje, da niakd nisu bile više od tri osobe istovremeno u stanu. I šta sad ja radim ? Meditiram, bukvalno. Više ne hodam, počeo sam lebditi, na prstima do kupatila i nazad i slično. Čekam kada će doći da pišu nešto sljedeći put, nema šanse da im potpišem šta, sve na sud nek šalju. Ali šta da ja radim, jednostavno nije ugodno kada vam svako malo policija kuca.
Ja bih se rado mijenjao za nekog ko lupa, ciči, vrišti, skače, samo da ne umišlja stvari.
To se moze jednostavno rijesiti, saznas koji ti komsija salje policiju, odes i prijavis maltretiranje, ako ne znas ko je , odes u policiju i prijavis maltretiranje objasnis sta se desavalo(oni znaju ko ih je zvao).

Druga solucija, odes do komsije, jebes mu mater i das mu do znanja jos jednom ako vidis policiju na vratima, da ces ga tuziti za maltretiranje, prijetnje i dodas sta god ti padne na pamet!
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#306 Re: Problemi sa komšijama

Post by valjuga »

amar1994 wrote:evo slika iz sobe,znaci direkt iznad prozora :-)

Image


nadam se da su ovi za ta pitanja https://kuip.ks.gov.ba/sektori/urbanizam
90% klima na zgradama je ovako postavljeno.Uvijek iznad nečijeg prozora,vrata,haustora, ulaza,izlaza....
I ti kad je budeš ugrađivao biće ili kao ta ili slično.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#307 Re: Problemi sa komšijama

Post by Matijevic_Vlado »

valjuga wrote:
amar1994 wrote:evo slika iz sobe,znaci direkt iznad prozora :-)

Image


nadam se da su ovi za ta pitanja https://kuip.ks.gov.ba/sektori/urbanizam
90% klima na zgradama je ovako postavljeno.Uvijek iznad nečijeg prozora,vrata,haustora, ulaza,izlaza....
I ti kad je budeš ugrađivao biće ili kao ta ili slično.
Javio se komsija
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#308 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

:lol:

Montirano da njima ne smeta,kurac bi ga ja tako nego u balkon kako su i ovi mogli ali kazu grijalo bi im se u stanu,jedva cekam u de,jebo te ovo vise,svako radi sta hoce :bih: :run:
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#309 Re: Problemi sa komšijama

Post by zgiba »

Odluka o uvjetima i načinu postavljanja i održavanja firmi, reklama i drugih sadržaja na građevinama i fasadama i uređenju fasada na području Općine Novo Sarajevo

VII – KLIMA UREÐAJI

Član 31.
Klima uređaji i satelitske antene, mogu se postaviti konzolno, na fasadu objekta, pod uslovom da ne narušavaju izgled fasade i ne ugrožavaju stanovanje ili rad u susjednim prostorima.
Klima uređaji postavljeni na fasadi objekta moraju biti ugrađeni na način da se kondenzat ne ispušta na javnu površinu.
Uz zahtjev za izdavanje odobrenja prilaže se:
– dokaz o vlasništvu predmetnog poslovnog ili stambenog prostora ili akt iz kojeg je vidljiv osnov korištenja prostora
– projekt sa kompletnom konstrukcijom; ovjerenim statičkim proračunom sigurnosti; i detaljanim tehničkim opisom;
– saglasnost etažnih vlasnika u formi Odluke etažnih vlasnika donesena na skupu etažnih vlasnika, a u skladu sa odredbama Zakona o održavanju zajedničkih dijelova zgrade i upravljanju zgradom – ovjerena od strane Upravitelja zgrade – za objekte kolektivnog stanovanja i Uputstvom o izradi obrasca „Zapisnik sa skupa etažnih vlasnika“.
Služba može zahtijevati i druge priloge.

Ovo je za Novo Sarajevo, pretpostavljam da i druge opstine imaju slicne odluke. Dakle ako komsija nema saglasnost etaznih vlasnika, (a odbija da pomjeri klimu) pravac inspekcija.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#310 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

Eh hvala drug :) ,ma kakva saglasnost nije nikoga ni pitao :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#311 Re: Problemi sa komšijama

Post by _BataZiv_0809 »

amar1994 wrote:Kome prijaviti postavljanje klime iznad prozora,isto tako ce kapat meni iznad glave :-) :run:

da li građevinska inspekcija ili neka druga?
Idi prvo sa komsijom pricaj, pa ako ne upali zovi urbanisticku inspekciju.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#312 Re: Problemi sa komšijama

Post by valjuga »

Matijevic_Vlado wrote: Javio se komsija
Nesavjesni :lol: :izet:
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#313 Re: Problemi sa komšijama

Post by mali_balon »

Cookie85 wrote:
cove41 wrote:Registrovao sam se na portal samo radi ove teme :D

Pazite situacije iz drugog ugla, odnosno moje situacije.
U stanu živim sam. Student sam i mnogo putujem, kako zbog prirode posla tako i rekreativno. Na faksu sam svaki radni dan od 09:00 pa do najranije 13:00. Poslije toga obavljam ostale obaveze tipa posla i ličnih stvari i u stanu sam uglavnom oko 20:00. Svaki treći vikend provedem u Sarajevu, što znači da sam rijetko vikenom u stanu. Naravno, izuzeci od ovoga su kada su rokovi, pa naravno da više vremena provedem unutra, učeći. Od kućnih aparata imam samo frižider, šporet, kuhalo i TV, dakle bez ikakve veš mašine, usisivača i sličnih stvari. Skoro svo slobodno vrijeme koje imam provedem napolju, pre vrijedno mi je da bi sjedio u kući.

I nedavno, nakon što 10 dana nisam bio u Sarajevu, vratim se ja, ne znam tačno vrijeme, uglavnom dan je bio, i dok sam pravio sebi da jedem ispadne mi staklena zdjela i naravno razbije uz što je priznajem, priličan prasak. 20 minuta kasnije kuca meni policija, zbog ometanja javnog reda i mira. Eh sad, mogu razumjeti da sam možda probudio nekog, ali sam smatrao da je valjda red da me upozori neko prvo, ljudi smo. Međutim, nije meni smetalo toliko ni što je policija došla, koliko sljedeća situacija. Kaže meni policijac, da se već par dana zaredom žali komšija, i da su oni dolazili ali da ja nisam otvarao. Tuga je tu što nikog nije bilo 10 u stanu, ali to policajce nije zanimalo i ja upozoren. Nekoliko dana kasnije, subota ujutro u pola 8 budi mene bušilica nekog komšije i odmah za tim zvono na vratima, opet policija. Opet ista stvar, i meni došli zbog bušenja. Ja NEMAM bušilice u kući, zovem ih da pregledaju sve, nije problem, nemam bušilicu, ali to njih ne zanima. Ja opet upozoren.

I zadnji put, kada je Džeko dao go Francuzima, ako i svaki normalan čovjek, obradovao se ja i čitava zgrada ori, a 15 min kasnije, meni policija pred vratima i dobio sam posljednje upozorenje.

Ne kažem da sam ja neka cvjećka, ali činjenica je da stan koristim uglavnom za sapvanje, da niakd nisu bile više od tri osobe istovremeno u stanu. I šta sad ja radim ? Meditiram, bukvalno. Više ne hodam, počeo sam lebditi, na prstima do kupatila i nazad i slično. Čekam kada će doći da pišu nešto sljedeći put, nema šanse da im potpišem šta, sve na sud nek šalju. Ali šta da ja radim, jednostavno nije ugodno kada vam svako malo policija kuca.
Ja bih se rado mijenjao za nekog ko lupa, ciči, vrišti, skače, samo da ne umišlja stvari.
To se moze jednostavno rijesiti, saznas koji ti komsija salje policiju, odes i prijavis maltretiranje, ako ne znas ko je , odes u policiju i prijavis maltretiranje objasnis sta se desavalo(oni znaju ko ih je zvao).

Druga solucija, odes do komsije, jebes mu mater i das mu do znanja jos jednom ako vidis policiju na vratima, da ces ga tuziti za maltretiranje, prijetnje i dodas sta god ti padne na pamet!
Ma pusti mrsko drotovima trazit ko fakat uznemirava komsiluk pa odu do prvih vrata za koje pretpostavljaju da prave buku......drugi put odma nazovi sefa smjene koji ih je poslao i odjasni situaciju nece ti nikad vise pozvonit cak i ako fakat budes dernecio
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#314 Re: Problemi sa komšijama

Post by MehmedPasaMoric »

Odrastao sam u stanu u Sarajevu, ali u danasnje vrijeme ne bih zivio u stanu kad bi mi neko poklonio 100 kvadrata i jos on meni mjesecno placao kiriju... Djecurlija skacu, onaj drzi kera u haustoru, ovaj baca zdjele, onaj busi, onog zena ostavila pa navio Sabana do daske, onaj se svadja, ona hoda sa sjekirom, neko okopava zemlju ispred zgrade (seljak sa sela mozda ali selo iz seljaka nikad) itd. :-) U zgradi u kojoj sam ja odrastao je svako znao svakoga minimalno 15 godina jer je vecina stanara radila u istom preduzecu i to je bilo jedno divno iskustvo, a danas da idem pod isti krov sa nekim o kome ne znam apsolutno nista, ne hvala... Nije cudo sto na zapadu svako sa makar prosjecnom platom kupuje kucu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#315 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

_BataZiv_0809 wrote:
amar1994 wrote:Kome prijaviti postavljanje klime iznad prozora,isto tako ce kapat meni iznad glave :-) :run:

da li građevinska inspekcija ili neka druga?
Idi prvo sa komsijom pricaj, pa ako ne upali zovi urbanisticku inspekciju.
Ma pricali,kae grijace im se ako bi stavili u balkon :lol:

Hvala drug :thumbup:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#316 Re: Problemi sa komšijama

Post by amko761 »

Pa i jest,vanjska jedinica mora biti u otvorenom prostoru :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#317 Re: Problemi sa komšijama

Post by _BataZiv_0809 »

Kod mene je vanjska jedinica na balkonu. Ugrije ga haos, ali ne sjedim na balkonu kad radi klima logicno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#318 Re: Problemi sa komšijama

Post by channel10 »

amar1994 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
amar1994 wrote:Kome prijaviti postavljanje klime iznad prozora,isto tako ce kapat meni iznad glave :-) :run:

da li građevinska inspekcija ili neka druga?
Idi prvo sa komsijom pricaj, pa ako ne upali zovi urbanisticku inspekciju.
Ma pricali,kae grijace im se ako bi stavili u balkon :lol:

Hvala drug :thumbup:
Pa zar je nije mogao postaviti na vanjski zid balkona, kao sto vecina stavlja? Vanjska mora imati pristup zraku i ne bi smjela biti unutar balkona, nego na vanjskoj strani. I kod mene je komsija postavio isto ovako vanjsku, tacno iznad prozora :-) . Nisu cesto ovdje ( u Njemackoj su) pa jos uvijek nemam nikakvih problema. Mislim prvenstveno na buku, a sto se tice kapanja, nece kapati ni tebi na glavu jer je sigurno izvukao ono crijevo dalje od zida.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#319 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

Pa ovako je najbolje,bez pitanja pocet busit u 18 i postavit iznad prozora :thumbup: :bih:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#320 Re: Problemi sa komšijama

Post by channel10 »

amar1994 wrote:Pa ovako je najbolje,bez pitanja pocet busit u 18 i postavit iznad prozora :thumbup: :bih:
Sve je dobro dok jednom ne dodje i postavi svoju klimu na tvoj balkon, zbog radi buke (da njemu ne smeta) :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#321 Re: Problemi sa komšijama

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote: Pa zar je nije mogao postaviti na vanjski zid balkona, kao sto vecina stavlja? Vanjska mora imati pristup zraku i ne bi smjela biti unutar balkona, nego na vanjskoj strani. I kod mene je komsija postavio isto ovako vanjsku, tacno iznad prozora :-) . Nisu cesto ovdje ( u Njemackoj su) pa jos uvijek nemam nikakvih problema. Mislim prvenstveno na buku, a sto se tice kapanja, nece kapati ni tebi na glavu jer je sigurno izvukao ono crijevo dalje od zida.
Pitaj ga moze li tako u Njemackoj postavljat.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#322 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

MehmedPasaMoric wrote:Odrastao sam u stanu u Sarajevu, ali u danasnje vrijeme ne bih zivio u stanu kad bi mi neko poklonio 100 kvadrata i jos on meni mjesecno placao kiriju... Djecurlija skacu, onaj drzi kera u haustoru, ovaj baca zdjele, onaj busi, onog zena ostavila pa navio Sabana do daske, onaj se svadja, ona hoda sa sjekirom, neko okopava zemlju ispred zgrade (seljak sa sela mozda ali selo iz seljaka nikad) itd. :-) U zgradi u kojoj sam ja odrastao je svako znao svakoga minimalno 15 godina jer je vecina stanara radila u istom preduzecu i to je bilo jedno divno iskustvo, a danas da idem pod isti krov sa nekim o kome ne znam apsolutno nista, ne hvala... Nije cudo sto na zapadu svako sa makar prosjecnom platom kupuje kucu
Kupis u 'elitnom' naselju i nemas problema - bar ne svih.. :-)
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#323 Re: Problemi sa komšijama

Post by MehmedPasaMoric »

moonca wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Odrastao sam u stanu u Sarajevu, ali u danasnje vrijeme ne bih zivio u stanu kad bi mi neko poklonio 100 kvadrata i jos on meni mjesecno placao kiriju... Djecurlija skacu, onaj drzi kera u haustoru, ovaj baca zdjele, onaj busi, onog zena ostavila pa navio Sabana do daske, onaj se svadja, ona hoda sa sjekirom, neko okopava zemlju ispred zgrade (seljak sa sela mozda ali selo iz seljaka nikad) itd. :-) U zgradi u kojoj sam ja odrastao je svako znao svakoga minimalno 15 godina jer je vecina stanara radila u istom preduzecu i to je bilo jedno divno iskustvo, a danas da idem pod isti krov sa nekim o kome ne znam apsolutno nista, ne hvala... Nije cudo sto na zapadu svako sa makar prosjecnom platom kupuje kucu
Kupis u 'elitnom' naselju i nemas problema - bar ne svih.. :-)
Ti iz elitnog naselja mogu biti samo gori od ovih iz neelitnog :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#324 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

MehmedPasaMoric wrote:
Ti iz elitnog naselja mogu biti samo gori od ovih iz neelitnog :lol:

Ne mogu biti -samo- a mogu biti --gori, no, manje su sanse.... :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#325 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

channel10 wrote:
amar1994 wrote:Pa ovako je najbolje,bez pitanja pocet busit u 18 i postavit iznad prozora :thumbup: :bih:
Sve je dobro dok jednom ne dodje i postavi svoju klimu na tvoj balkon, zbog radi buke (da njemu ne smeta) :mrgreen:
takoe :mrgreen: ,ma najbolje meni na glavu,ima prostora dovoljno..mobilna klima
Post Reply