Problemi sa komšijama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4835
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#26 Re: Problemi sa komšijama

Post by duh_sa_sjekirom »

Iskustvo jednog mog prijatelja iz susjedne zgrade:
U stanu iznad njegovog živjeli su nekakvi papci (kao kod tebe) i redovno pravili derneke, buku, galamu itd. Ništa se nije promijenilo i pored nekoliko upozorenja policije. Uglavnom, buka je trajala do ranih jutarnjih sati (03-04 h) a onda bi sve utihlo, jer bi otišli da spavaju. Kako ništa nije pomoglo da se problem riješi, prijatelj je odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Dakle, nakon što bi se "komšije" iznad obro izdernečile i otišle na spavanje, oko 4 h ujutro, on bi ustajao i počeo da bušilicom buši i čekiča po predmetima koje bi stavio na plafon (kupio je bušilici namjenski za to :D ). Nakon pola sata nesnosne buke, eto ti "komšija" iznad, sa primjedbom da ne mogu spavati od buke. On im je ljubazno odgovorio da nema problema, i nakon što oni odu, on nastavi po svom. I tako je radio tri jutra, da bi "komšije", nakon izvjesnog vremena, same prestale da derneče i uljudno se ponašaju te poštuju kućni red.
E sad, on je inače prgav po naravi a i imao je podršku ostalih komšija. Ne znam da li i ti možeš isto uraditi, ali izgleda da u ovakvim slučajevima važi ona narodna "da se klin klinom izbija"...
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#27 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

duh_sa_sjekirom wrote:Iskustvo jednog mog prijatelja iz susjedne zgrade:
U stanu iznad njegovog živjeli su nekakvi papci (kao kod tebe) i redovno pravili derneke, buku, galamu itd. Ništa se nije promijenilo i pored nekoliko upozorenja policije. Uglavnom, buka je trajala do ranih jutarnjih sati (03-04 h) a onda bi sve utihlo, jer bi otišli da spavaju. Kako ništa nije pomoglo da se problem riješi, prijatelj je odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Dakle, nakon što bi se "komšije" iznad obro izdernečile i otišle na spavanje, oko 4 h ujutro, on bi ustajao i počeo da bušilicom buši i čekiča po predmetima koje bi stavio na plafon (kupio je bušilici namjenski za to :D ). Nakon pola sata nesnosne buke, eto ti "komšija" iznad, sa primjedbom da ne mogu spavati od buke. On im je ljubazno odgovorio da nema problema, i nakon što oni odu, on nastavi po svom. I tako je radio tri jutra, da bi "komšije", nakon izvjesnog vremena, same prestale da derneče i uljudno se ponašaju te poštuju kućni red.
E sad, on je inače prgav po naravi a i imao je podršku ostalih komšija. Ne znam da li i ti možeš isto uraditi, ali izgleda da u ovakvim slučajevima važi ona narodna "da se klin klinom izbija"...
hahahah :lol: :thumbup:
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#28 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Odlicno :lol: Morat cu nesto slicno primijeniti. :D
Io sono qui
Posts: 9
Joined: 17/11/2011 23:06

#29 Re: Problemi sa komšijama

Post by Io sono qui »

Mona. wrote:Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
auuuu, kako te razumijem.....ista stvar. ne mogu da vjerujem da postoje takve osobe .....i mi smo pokusavali mirnim putem, ona ista, sto vise skreces paznju, ona je gora. mogu shvatiti kada dijete pravi buku, jer svi smo bili djeca....al kada ona obuce neke klompe, i namjerno lupa...za to nemam objasnjenja. policiju zvali, 1-2-3 puta...dodju, nesto pisu, skrenu joj paznju....ona opet po svom, pa to je stoka! ja jednom zovem policiju, i znas sta kazu??? da mi to moramo sami rjesiti, da oni ne mogu dolaziti radi toga, kao mi smo jedini kojima ona smeta....naravno da smo jedini jer je nama iznad glave! kada pricamo sa ostalim komsijama, svi su ogorceni, al svi sute ko ......da ne kazem sta! tako da se mi i dan-danas borimo s njom......jer stoka se rodi, i to je tesko promjeniti. i ako je opali po djepu....kako bilo ce da narusava tvoj mir......
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#30 Re: Problemi sa komšijama

Post by vozač »

Mona. wrote:Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
da pogodim, poslije toga se više ne pozdravlja sa tobom 8)
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#31 Re: Problemi sa komšijama

Post by vozač »

kockica_kockica wrote:
Mona. wrote:Kome prijaviti komsiju koji narusava kucni red? Ima li neka posebna sluzba za to ili policiji?
Znam da na nivou Grada ima Odluka o kucnom redu u stambenim zgradama i propisane kazne za nepostivanje istog, ali kome prijaviti? Licno smo ih vec nekoliko puta upozoravali, ali oni to ocigledno nisu shvatili ozbiljno pa su nastavili po starom. Da se vise ne bih nervirala i svadjala, zelim da ih prijavim.

NAzoves policijsku upravu u opcini kojoj pripadas...
Oni tolerisu do tri puta da nazoves bez kazne tim narusivacima reda i mira...
Treci put kad dodju obavezno im kazu da slijedeci put ce pisati prijavu i kazna je od 300 KM

Ovo znam iz iskustva jer sam imala majmune iznad sebe:
koji su do nekih doba pustali dijete da trci
koji su skakali na upozorenje da se smire
koji su lupali odozgo na sve moguce nacine da mi napakoste....

Zvala policiju jednom, drugi put.. Ljudi dosli treci put i uvedem ih u stan da ih uvjerim koja je to buka koju proizvode moje komsije. Policajac se sablaznjavao, otisao gore, poslije toga jos ponekad ih cujem kako tutnje ali vidim da se trude ne praviti previse buke nakon 22.00

vrlo upitno, ja sam prijavio susjeda policajca, krajnji rezultat ... meni složili prijavu za narušavanje javnog reda i mira, doduše odbijena je ali ... vrana vrani oči ne vadi
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#32 Re: Problemi sa komšijama

Post by vozač »

Mona. wrote:Sto je najgore to je uglavnom buka od hodanja, ja ne znam na koji nacin ti ljudi hodaju da mi se plafon bukvalno trese. Nisam vjerovala da ljudski hod moze takvu buku prizvoditi. :shock:
pa na petama, kako će drugačije hodati neko ko je asfalt vidio kad je došao u grad
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#33 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Io sono qui wrote:
Mona. wrote:Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
auuuu, kako te razumijem.....ista stvar. ne mogu da vjerujem da postoje takve osobe .....i mi smo pokusavali mirnim putem, ona ista, sto vise skreces paznju, ona je gora. mogu shvatiti kada dijete pravi buku, jer svi smo bili djeca....al kada ona obuce neke klompe, i namjerno lupa...za to nemam objasnjenja. policiju zvali, 1-2-3 puta...dodju, nesto pisu, skrenu joj paznju....ona opet po svom, pa to je stoka! ja jednom zovem policiju, i znas sta kazu??? da mi to moramo sami rjesiti, da oni ne mogu dolaziti radi toga, kao mi smo jedini kojima ona smeta....naravno da smo jedini jer je nama iznad glave! kada pricamo sa ostalim komsijama, svi su ogorceni, al svi sute ko ......da ne kazem sta! tako da se mi i dan-danas borimo s njom......jer stoka se rodi, i to je tesko promjeniti. i ako je opali po djepu....kako bilo ce da narusava tvoj mir......
Ne cudi me, zato i ja cisto sumnjam da cu ista postici zvanjem policije, ali eto bar cu probati. Ne mozes na fin nacin razgovorom, ne mozes policijom, pa kako onda obuzdati seljaka. :? Moze im se sve.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#34 Re: Problemi sa komšijama

Post by Dr.Mr.Fr. »

duh_sa_sjekirom wrote:Iskustvo jednog mog prijatelja iz susjedne zgrade:
U stanu iznad njegovog živjeli su nekakvi papci (kao kod tebe) i redovno pravili derneke, buku, galamu itd. Ništa se nije promijenilo i pored nekoliko upozorenja policije. Uglavnom, buka je trajala do ranih jutarnjih sati (03-04 h) a onda bi sve utihlo, jer bi otišli da spavaju. Kako ništa nije pomoglo da se problem riješi, prijatelj je odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Dakle, nakon što bi se "komšije" iznad obro izdernečile i otišle na spavanje, oko 4 h ujutro, on bi ustajao i počeo da bušilicom buši i čekiča po predmetima koje bi stavio na plafon (kupio je bušilici namjenski za to :D ). Nakon pola sata nesnosne buke, eto ti "komšija" iznad, sa primjedbom da ne mogu spavati od buke. On im je ljubazno odgovorio da nema problema, i nakon što oni odu, on nastavi po svom. I tako je radio tri jutra, da bi "komšije", nakon izvjesnog vremena, same prestale da derneče i uljudno se ponašaju te poštuju kućni red.
E sad, on je inače prgav po naravi a i imao je podršku ostalih komšija. Ne znam da li i ti možeš isto uraditi, ali izgleda da u ovakvim slučajevima važi ona narodna "da se klin klinom izbija"...

ja znam za jednog koji je komšijama poslje derneka silazio i stavljao cagkalicu na zvono, par puta tako i bili su mirni ko bubice :lol:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#35 Re: Problemi sa komšijama

Post by CherryLips »

muha_sa wrote:
Mona. wrote:Sto je najgore to je uglavnom buka od hodanja, ja ne znam na koji nacin ti ljudi hodaju da mi se plafon bukvalno trese. Nisam vjerovala da ljudski hod moze takvu buku prizvoditi. :shock:
svako jutro mi se zidovi tresu kad mlada kona niz stepenice krene na poso :-) kao da ima macole a ne kundure :lol:
Ko da zivimo u istoj zgradi! :D Hajd sto lupa stiklama da haustor zvoni jos 20 min nakon sto izadje,hajd sto djecu haman nikad ne izvode vani i sto se ganjaju po stanu 24/7 od 6 ujutro do 11 navece,ali zasto istresaju stolnjak kroz prozor? Svako jutro na prozoru mi osvane hrpa mrvi,komadi ribanog kupusa,sudzuke...a imam osjecaj da su takve osobe da bi sve to bilo i gore da bilo sta kazem...Ne znam da li znaju za kantu za smece??
To traje par mjeseci i ne znam koliko cu jos biti saburli...
User avatar
Macan Online
Posts: 65
Joined: 07/05/2009 23:24
Location: Sarajevo

#36 Re: Problemi sa komšijama

Post by Macan Online »

Mona. wrote:
Io sono qui wrote:
Mona. wrote:Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
auuuu, kako te razumijem.....ista stvar. ne mogu da vjerujem da postoje takve osobe .....i mi smo pokusavali mirnim putem, ona ista, sto vise skreces paznju, ona je gora. mogu shvatiti kada dijete pravi buku, jer svi smo bili djeca....al kada ona obuce neke klompe, i namjerno lupa...za to nemam objasnjenja. policiju zvali, 1-2-3 puta...dodju, nesto pisu, skrenu joj paznju....ona opet po svom, pa to je stoka! ja jednom zovem policiju, i znas sta kazu??? da mi to moramo sami rjesiti, da oni ne mogu dolaziti radi toga, kao mi smo jedini kojima ona smeta....naravno da smo jedini jer je nama iznad glave! kada pricamo sa ostalim komsijama, svi su ogorceni, al svi sute ko ......da ne kazem sta! tako da se mi i dan-danas borimo s njom......jer stoka se rodi, i to je tesko promjeniti. i ako je opali po djepu....kako bilo ce da narusava tvoj mir......
Ne cudi me, zato i ja cisto sumnjam da cu ista postici zvanjem policije, ali eto bar cu probati. Ne mozes na fin nacin razgovorom, ne mozes policijom, pa kako onda obuzdati seljaka. :? Moze im se sve.
Jučer sam ti napisao šta ćeš uraditi.

Obrati se Eko policiji, doći će ti u stan da izmjere "količinu" buke koju komšije prave. Imaju specijalan uređaj za to. Dati će ti to na papiru i onda možeš da ih ako hoćeš i tužiš. Bez tog papira nemaš nikakvog dokaza da ti komšije prave buku. Niko ti ne prizna tvoje "mišljenje" da je to buka. Samo napismeno....
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#37 Re: Problemi sa komšijama

Post by muha_sa »

CherryLips wrote:
muha_sa wrote:
Mona. wrote:Sto je najgore to je uglavnom buka od hodanja, ja ne znam na koji nacin ti ljudi hodaju da mi se plafon bukvalno trese. Nisam vjerovala da ljudski hod moze takvu buku prizvoditi. :shock:
svako jutro mi se zidovi tresu kad mlada kona niz stepenice krene na poso :-) kao da ima macole a ne kundure :lol:
Ko da zivimo u istoj zgradi! :D Hajd sto lupa stiklama da haustor zvoni jos 20 min nakon sto izadje,hajd sto djecu haman nikad ne izvode vani i sto se ganjaju po stanu 24/7 od 6 ujutro do 11 navece,ali zasto istresaju stolnjak kroz prozor? Svako jutro na prozoru mi osvane hrpa mrvi,komadi ribanog kupusa,sudzuke...a imam osjecaj da su takve osobe da bi sve to bilo i gore da bilo sta kazem...Ne znam da li znaju za kantu za smece??
To traje par mjeseci i ne znam koliko cu jos biti saburli...
-bit ceš jer se navikavamo na ovo ( na žalost )
-postaje nam ovaj svakodnevni idiotluk normalan :-) vec se naviko da mi se idiot u vošnji "zaljepi" za karambolku--da mi svira ako ne startam na žuto--da mlataraju rukama ako propustim pješaka na pješackom.
vec se naviko da hodam ulicom jer mi je trotoar zauzet autima --šta ce,mora baja doc pred i parkirat drito uz vrata kafica--da može do šanka bi :lol:
-naviko se da one jadne žene razastru po trotoaru neku krpu jal gajbu te prodaju sve i svašta--razumijem da se mora zaradit al ne razumijem ove gradske idiote što im ne dadnu prostor na pijaci--besplatno neki kutak.

-uh, što se ja na sabahu nadrobih :lol: :run:
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#38 Re: Problemi sa komšijama

Post by headbanger »

muha_sa wrote:Ko da zivimo u istoj zgradi! :D Hajd sto lupa stiklama da haustor zvoni jos 20 min nakon sto izadje,hajd sto djecu haman nikad ne izvode vani i sto se ganjaju po stanu 24/7 od 6 ujutro do 11 navece,ali zasto istresaju stolnjak kroz prozor? Svako jutro na prozoru mi osvane hrpa mrvi,komadi ribanog kupusa,sudzuke...a imam osjecaj da su takve osobe da bi sve to bilo i gore da bilo sta kazem...Ne znam da li znaju za kantu za smece??
To traje par mjeseci i ne znam koliko cu jos biti saburli...
-bit ceš jer se navikavamo na ovo ( na žalost )
-postaje nam ovaj svakodnevni idiotluk normalan :-) vec se naviko da mi se idiot u vošnji "zaljepi" za karambolku--da mi svira ako ne startam na žuto--da mlataraju rukama ako propustim pješaka na pješackom.
vec se naviko da hodam ulicom jer mi je trotoar zauzet autima --šta ce,mora baja doc pred i parkirat drito uz vrata kafica--da može do šanka bi :lol:
-naviko se da one jadne žene razastru po trotoaru neku krpu jal gajbu te prodaju sve i svašta--razumijem da se mora zaradit al ne razumijem ove gradske idiote što im ne dadnu prostor na pijaci--besplatno neki kutak.

-uh, što se ja na sabahu nadrobih :lol: :run:[/quote]


ma to dodje sa godinama :lol: :lol: :lol:

na zalost sa seljacima treba seljacki
na selu se sukobi rijesavaju, motikom, krampom, trnokopom, sjekirom
i seljaci ne znaju drugacije, tj., ne razumiju drugaciji jezik osim kad sila progovori
na zalost tako je
znaci sakom, oklagijom, cekicem u celo i bit ces lud, neuracunjiv, ubica, svi ce bjezati od tebe ali ces imati svoj mir
opet kazem na zalost
ili sabur pa dok ne pobudalis i ne izresetas sve ukucane i stanare
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#39 Re: Problemi sa komšijama

Post by DJUltra »

Citam predhodne postove i kao da citam svoju situaciju :( Znaci, stan iznad stanuje lik sa zenom i troje djece, djeca uzrasta 1, 6 i 8 godina ( mislim da je tako nesto, znam da ima jednog bebaca ). Oboje rade, pa preko dana djecu cuvaju, kakokad: 1. dadilja 2. njegov otac 3. njegova majka 4. njen otac ili 5. njena majka. Bez obzira ko ih cuva, situacija je ista. Ujutru, oko 6:30 je jutarnje budjenje: tabanjanje u punom trku iz jedne sobe u drugu, preko hodnika ( u pitanju je trosoban stan, tako da ima mjesta za trcanje ), skakanje sa kauca, vristanje dok trci iz sobe u sobu, urlanje, neartikulisani krikovi "iz punog grla"... Dodatak svemu, definitivno naj naj naj scena: prije cca 2 godine, lik je renovirao stan i izbio jedan pregradni zid, tako da je spojio dnevni boravak sa jednom manjoj sobom i tu djeci napravio igraonicu. Igraonicu u pravom smislu te rijeci: postavio im je kuglanu i ljuljačku ( ne ona ljuljacka na kanapu ili lancu, vec one sa fiksiranim komadom cijevi. Ta kuglana radi 00-24, zavisi kako su raspolozeni, ljuljacka isto tako. Ljuljacka skripi svaki put kada se zanjise na njoj, onaj fenomenalni zvuk nepodmazanog metala. Kada pocne kuglanje, imas osjecaj da neka gromada ide prema tebi i samo cekas kad ce te "opaliti". Jos jedan lijepi detalj: unazad 1 godinu valjda je kreten gledao sa djecom neku emisiju o Indijancima i kaubojima, pa im je s vremena na vrijeme, merak igrati se kauboja i Indijanaca. On je poglavica i on prvi pusta krikove, a zajedno s njim i jedno dijete glumi Indijanca, dok su drugo dvoje kauboji. Pocne u kupatilu, pa pretrci preko hodnika do jedne sobe, tu se zadrzi 10-tak sekundi, onda opet trk preko hodnika u drugu sobu, a sve praceno urlikanjem i krikovima.

O kakvom skakanju je rijec, mislim da ce najbolje docarati cinjenica da su mi 3 plafonjere pale sa plafona! I da, sve plafonjere su bile dobro pricvrscene za plafon, da ne bude komentara da su bile labave :) Jedna je tresnula negdje oko ponoci, taman legao da spavam, vec me hvatao onaj prvi san, kad samo cujem BUUMMM. Imam sta vidjeti, plafonjera u otisla mp3.

Isao liku na vrata, znam da je kuci ( cujem ih kako skacu, urlaju i slicno ), lik nece da otvori vrata, pokusavao 10-tak puta, nista, nece da otvori pa nece. Zvonio, lupao, galamio ispred vrata, nista. Zvao policiju barem 5-6 puta, kad sam dispeceru rekao da mi je otpala plafonjera, lik nije mogao da vjeruje. Patrole dolazile, sjedile kod mene u stanu i slusali sta se desava, odu mu na vrata, nece ni njima da otvori! Zvao povjerenika zgrade, zena otisla doticnom na vrata, otvorio ( za nepovjerovati ), kaze da ja lazem, izmisljam, jer "njegova djeca nisu tu, uvijek su u kuci kod njegove majke". Ej, ispadoh lazov.

Na ulici, ako ga slucajno sretnem, cim me skonta, odmah, ali momentalno prelazi na drugu stranu ulice doslovno trcecim korakom, a peh kakav jesam, uvijek negdje zurim i nemam vremena da se zaletim za njim. U liftu ili u haustoru ga nisam sreo godinama, tako da mu ne mogu "spomenuti uzu i siru obitelj".

Kada skakanje, urlikanje i tako dalje postane totalno neizdrzivo, pocnem mu lupati po cijevima za grijanje. Znate sta lik uradi? On meni pocne lupati nazad po cijevima :x Halo, on MENI lupa! Ma, da mu ...

Ponekad pomogne ako pocnem da se dernjam iz petnih zila i da mu spominjem sve po spisku, ali to pomogne jednom u dvadeset slucajeva.

Sorry ako zvuci nepovezano, ali toliko stvari trebam napisati, a bojim se da sta ne zaboravim. I sad sam siguran da sam nesto zaboravio, mozda kasnije dopisem ako se neceg sjetim.

P.S. Komsijina kcerka je upravo postigla "STRIKE" u kuglanju, barem toliko vristi od srece. :x
Last edited by DJUltra on 07/12/2011 11:13, edited 1 time in total.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#40 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

DJUltra wrote:Citam predhodne postove i kao da citam svoju situaciju :( Znaci, stan iznad stanuje lik sa zenom i troje djece, djeca uzrasta 1, 6 i 8 godina ( mislim da je tako nesto, znam da ima jednog bebaca ). Oboje rade, pa preko dana djecu cuvaju, kakokad: 1. dadilja 2. njegov otac 3. njegova majka 4. njen otac ili 5. njena majka. Bez obzira ko ih cuva, situacija je ista. Ujutru, oko 6:30 je jutarnje budjenje: tabanjanje u punom trku iz jedne sobe u drugu, preko hodnika ( u pitanju je trosoban stan, tako da ima mjesta za trcanje ), skakanje sa kauca, vristanje dok trci iz sobe u sobu, urlanje, neartikulisani krikovi "iz punog grla"... Dodatak svemu, definitivno naj naj naj scena: prije cca 2 godine, lik je renovirao stan i izbio jedan pregradni zid, tako da je spojio dnevni boravak sa jednom manjoj sobom i tu djeci napravio igraonicu. Igraonicu u pravom smislu te rijeci: postavio im je kuglanu i ljuljačku ( ne ona ljuljacka na kanapu ili lancu, vec one sa fiksiranim komadom cijevi. Ta kuglana radi 00-24, zavisi kako su raspolozeni, ljuljacka isto tako. Ljuljacka skripi svaki put kada se zanjise na njoj, onaj fenomenalni zvuk nepodmazanog metala. Kada pocne kuglanje, imas osjecaj da neka gromada ide prema tebi i samo cekas kad ce te "opaliti". Jos jedan lijepi detalj: unazad 1 godinu valjda je kreten gledao sa djecom neku emisiju o Indijancima i kaubojima, pa im je s vremena na vrijeme, merak igrati se kauboja i Indijanaca. On je poglavica i on prvi pusta krikove, a zajedno s njim i jedno dijete glumi Indijanca, dok su drugo dvoje kauboji. Pocne u kupatilu, pa pretrci preko hodnika do jedne sobe, tu se zadrzi 10-tak sekundi, onda opet trk preko hodnika u drugu sobu, a sve praceno urlikanjem i krikovima.

O kakvom skakanju je rijec, mislim da ce najbolje docarati cinjenica da su mi 3 plafonjere pale sa plafona! I da, sve plafonjere su bile dobro pricvrscene za plafon, da ne bude komentara da su bile labave :) Jedna je tresnula negdje oko ponoci, taman legao da spavam, vec me hvatao onaj prvi san, kad samo cujem BUUMMM. Imam sta vidjeti, plafonjera u otisla mp3.

Isao liku na vrata, znam da je kuci ( cujem ih kako skacu, urlaju i slicno ), lik nece da otvori vrata, pokusavao 10-tak puta, nista, nece da otvori pa nece. Zvonio, lupao, galamio ispred vrata, nista. Zvao policiju barem 5-6 puta, kad sam dispeceru rekao da mi je otpala plafonjera, lik nije mogao da vjeruje. Patrole dolazile, sjedile kod mene u stanu i slusali sta se desava, odu mu na vrata, nece ni njima da otvori! Zvao povjerenika zgrade, zena otisla doticnom na vrata, otvorio ( za nepovjerovati ), kaze da ja lazem, izmisljam, jer "njegova djeca nisu tu, uvijek su u kuci kod njegove majke". Ej, ispadoh lazov.

Na ulici, ako ga slucajno sretnem, cim me skonta, odmah, ali momentalno prelazi na drugu stranu ulice doslovno trcecim korakom, a peh kakav jesam, uvijek negdje zurim i nemam vremena da se zaletim za njim. U liftu ili u haustoru ga nisam sreo godinama, tako da mu ne mogu "spomenuti uzu i siru obitelj".

Kada skakanje, urlikanje i tako dalje postane totalno neizdrzivo, pocnem mu lupati po cijevima za grijanje. Znate sta lik uradi? On meni pocne lupati nazad po cijevima :x Halo, on MENI lupa! Ma, da mu ...

Ponekad pomogne ako pocnem da se dernjam iz petnih zila mu spominjem sve po spisku, ali to pomogne jednom u dvadeset slucajeva.

Sorry ako zvuci nepovezano, ali toliko stvari trebam napisati, a bojim se da sta ne zaboravim. I sad sam siguran da sam nesto zaboravio, mozda kasnije dopisem ako se neceg sjetim.

P.S. Komsijina kcerka je upravo postigla "STRIKE" u kuglanju, barem toliko vristi od srece. :x
ima jedan pametan post ovdje sacekas da odu spavati, onda izvadis busilicu i busis, prvo probaj napraviti stolicu, pa sto pa fotelju.

ali to uradi samo kad oni odu spavati jer dok su budni nece uspjeti. pa nek tebi zovu policiju svakako nema koristi zar ne?
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#41 Re: Problemi sa komšijama

Post by DJUltra »

@Mr.Penguin

Procitao sam taj post, vjeruj da mi zaista pada na pamet tako nesto da uradim pa da vidi kreten :twisted:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#42 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

DJUltra wrote:@Mr.Penguin

Procitao sam taj post, vjeruj da mi zaista pada na pamet tako nesto da uradim pa da vidi kreten :twisted:
Ne znam jeli prije rata ovakav narod bio ali poslije rata cudan je narod postao, znam i zbog cega ali...
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#43 Re: Problemi sa komšijama

Post by kurty »

Mr.Penguin wrote:
DJUltra wrote:@Mr.Penguin

Procitao sam taj post, vjeruj da mi zaista pada na pamet tako nesto da uradim pa da vidi kreten :twisted:
Ne znam jeli prije rata ovakav narod bio ali poslije rata cudan je narod postao, znam i zbog cega ali...

zbog cega???
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#44 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

kurty wrote:
Mr.Penguin wrote:
DJUltra wrote:@Mr.Penguin

Procitao sam taj post, vjeruj da mi zaista pada na pamet tako nesto da uradim pa da vidi kreten :twisted:
Ne znam jeli prije rata ovakav narod bio ali poslije rata cudan je narod postao, znam i zbog cega ali...

zbog cega???
Pa odgoj po utjecajem PTSP-a
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#45 Re: Problemi sa komšijama

Post by DJUltra »

Ajjj, zaboravio sam jedan jako bitan detalj. Djeca skacu po stanu i sve to, medjutim, kada ih izvedu vani u park ( za divno cudo, postoji park ), djecica sjede mirno na klupi. Ne mrda sa klupe, covjek bi rekao mali andjeli :)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#46 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

DJUltra wrote:Ajjj, zaboravio sam jedan jako bitan detalj. Djeca skacu po stanu i sve to, medjutim, kada ih izvedu vani u park ( za divno cudo, postoji park ), djecica sjede mirno na klupi. Ne mrda sa klupe, covjek bi rekao mali andjeli :)
pa umorili se :D
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#47 Re: Problemi sa komšijama

Post by WipeOut »

Mr.Penguin wrote:
DJUltra wrote:Citam predhodne postove i kao da citam svoju situaciju :( Znaci, stan iznad stanuje lik sa zenom i troje djece, djeca uzrasta 1, 6 i 8 godina ( mislim da je tako nesto, znam da ima jednog bebaca ). Oboje rade, pa preko dana djecu cuvaju, kakokad: 1. dadilja 2. njegov otac 3. njegova majka 4. njen otac ili 5. njena majka. Bez obzira ko ih cuva, situacija je ista. Ujutru, oko 6:30 je jutarnje budjenje: tabanjanje u punom trku iz jedne sobe u drugu, preko hodnika ( u pitanju je trosoban stan, tako da ima mjesta za trcanje ), skakanje sa kauca, vristanje dok trci iz sobe u sobu, urlanje, neartikulisani krikovi "iz punog grla"... Dodatak svemu, definitivno naj naj naj scena: prije cca 2 godine, lik je renovirao stan i izbio jedan pregradni zid, tako da je spojio dnevni boravak sa jednom manjoj sobom i tu djeci napravio igraonicu. Igraonicu u pravom smislu te rijeci: postavio im je kuglanu i ljuljačku ( ne ona ljuljacka na kanapu ili lancu, vec one sa fiksiranim komadom cijevi. Ta kuglana radi 00-24, zavisi kako su raspolozeni, ljuljacka isto tako. Ljuljacka skripi svaki put kada se zanjise na njoj, onaj fenomenalni zvuk nepodmazanog metala. Kada pocne kuglanje, imas osjecaj da neka gromada ide prema tebi i samo cekas kad ce te "opaliti". Jos jedan lijepi detalj: unazad 1 godinu valjda je kreten gledao sa djecom neku emisiju o Indijancima i kaubojima, pa im je s vremena na vrijeme, merak igrati se kauboja i Indijanaca. On je poglavica i on prvi pusta krikove, a zajedno s njim i jedno dijete glumi Indijanca, dok su drugo dvoje kauboji. Pocne u kupatilu, pa pretrci preko hodnika do jedne sobe, tu se zadrzi 10-tak sekundi, onda opet trk preko hodnika u drugu sobu, a sve praceno urlikanjem i krikovima.

O kakvom skakanju je rijec, mislim da ce najbolje docarati cinjenica da su mi 3 plafonjere pale sa plafona! I da, sve plafonjere su bile dobro pricvrscene za plafon, da ne bude komentara da su bile labave :) Jedna je tresnula negdje oko ponoci, taman legao da spavam, vec me hvatao onaj prvi san, kad samo cujem BUUMMM. Imam sta vidjeti, plafonjera u otisla mp3.

Isao liku na vrata, znam da je kuci ( cujem ih kako skacu, urlaju i slicno ), lik nece da otvori vrata, pokusavao 10-tak puta, nista, nece da otvori pa nece. Zvonio, lupao, galamio ispred vrata, nista. Zvao policiju barem 5-6 puta, kad sam dispeceru rekao da mi je otpala plafonjera, lik nije mogao da vjeruje. Patrole dolazile, sjedile kod mene u stanu i slusali sta se desava, odu mu na vrata, nece ni njima da otvori! Zvao povjerenika zgrade, zena otisla doticnom na vrata, otvorio ( za nepovjerovati ), kaze da ja lazem, izmisljam, jer "njegova djeca nisu tu, uvijek su u kuci kod njegove majke". Ej, ispadoh lazov.

Na ulici, ako ga slucajno sretnem, cim me skonta, odmah, ali momentalno prelazi na drugu stranu ulice doslovno trcecim korakom, a peh kakav jesam, uvijek negdje zurim i nemam vremena da se zaletim za njim. U liftu ili u haustoru ga nisam sreo godinama, tako da mu ne mogu "spomenuti uzu i siru obitelj".

Kada skakanje, urlikanje i tako dalje postane totalno neizdrzivo, pocnem mu lupati po cijevima za grijanje. Znate sta lik uradi? On meni pocne lupati nazad po cijevima :x Halo, on MENI lupa! Ma, da mu ...

Ponekad pomogne ako pocnem da se dernjam iz petnih zila mu spominjem sve po spisku, ali to pomogne jednom u dvadeset slucajeva.

Sorry ako zvuci nepovezano, ali toliko stvari trebam napisati, a bojim se da sta ne zaboravim. I sad sam siguran da sam nesto zaboravio, mozda kasnije dopisem ako se neceg sjetim.

P.S. Komsijina kcerka je upravo postigla "STRIKE" u kuglanju, barem toliko vristi od srece. :x
ima jedan pametan post ovdje sacekas da odu spavati, onda izvadis busilicu i busis, prvo probaj napraviti stolicu, pa sto pa fotelju.

ali to uradi samo kad oni odu spavati jer dok su budni nece uspjeti. pa nek tebi zovu policiju svakako nema koristi zar ne?
Savjet je dobar,samo je "problem" u ovom slucaju sto imaju djeca,pogotovo to malo.Znaci ne mozes djetetu od godinu dana nesto odredjivat :roll: ,a jos manje ga patit zvukom busilice,mozda spava :roll: ...

Nema ba nacina da se "obacunavas" sa takvim budalama,samo znam da nije cilj biti gori od njih :zoka:
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#48 Re: Problemi sa komšijama

Post by DJUltra »

@WipeOut

OK, dijelim misljenje da taj bebac nije kriv, ali mene vise zanima kako roditelji dozvoljavaju i tolerisu, cak i podsticu takvo ponasanje a znaju ( valjda ) da ti krikovi, urlanje, skakanje itd mogu naskoditi i njihovom bebacu? Bebac hoce da spava, treba da spava, a ovi Indijanci se spremaju u pohod na blijedolike :-)

Nije svako rodjen da bude roditelj i odgajatelj, to vam je to :dance:
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#49 Re: Problemi sa komšijama

Post by WipeOut »

DJUltra wrote:Ajjj, zaboravio sam jedan jako bitan detalj. Djeca skacu po stanu i sve to, medjutim, kada ih izvedu vani u park ( za divno cudo, postoji park ), djecica sjede mirno na klupi. Ne mrda sa klupe, covjek bi rekao mali andjeli :)
:D
ovo mi je pravo simpaticno

pa nije im park zanimljiv kad kod kuce imaju igraonu ;-)

Ima ono nikad ne znas kakav je ko iza zatvorenih vrata :oops: osim ako im nisi komsija :roll:
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#50 Re: Problemi sa komšijama

Post by DJUltra »

WipeOut wrote:
DJUltra wrote:Ajjj, zaboravio sam jedan jako bitan detalj. Djeca skacu po stanu i sve to, medjutim, kada ih izvedu vani u park ( za divno cudo, postoji park ), djecica sjede mirno na klupi. Ne mrda sa klupe, covjek bi rekao mali andjeli :)
:D
ovo mi je pravo simpaticno

pa nije im park zanimljiv kad kod kuce imaju igraonu ;-)

Ima ono nikad ne znas kakav je ko iza zatvorenih vrata :oops: osim ako im nisi komsija :roll:
Naravno da im park nije zanimljiv jer se ta djeca ne znaju igrati u parku, sta ces, ona su navikla na ljuljacku sa cijevima, a ne na one sa lancima :) Nisam vidio da u nekom parku ima kuglana, e pa ne mozes ocekivati da se takva djeca igraju u parku, park nije za igranje vec za sjedenje :lol:
Post Reply