Problemi sa komšijama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#1 Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Kome prijaviti komsiju koji narusava kucni red? Ima li neka posebna sluzba za to ili policiji?
Znam da na nivou Grada ima Odluka o kucnom redu u stambenim zgradama i propisane kazne za nepostivanje istog, ali kome prijaviti? Licno smo ih vec nekoliko puta upozoravali, ali oni to ocigledno nisu shvatili ozbiljno pa su nastavili po starom. Da se vise ne bih nervirala i svadjala, zelim da ih prijavim.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#2 Re: Problemi sa komšijama

Post by otherside »

a sta rade?
User avatar
Macan Online
Posts: 65
Joined: 07/05/2009 23:24
Location: Sarajevo

#3 Re: Problemi sa komšijama

Post by Macan Online »

Eko policiji.

Oni izađu na teren, u tvom slučaju u stan i izmjere količinu buke koju komšije prave.
Ako prelazi 40 decibela onda komšije krše pravilnik o javnom redu i miru.
Po noći je dozvoljeno maksimalno 35 decibela buke.
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#4 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Ne znam ni ja vise sta rade, ali znam da mi po cijeli dan i navece do 1 tutnji u stanu. :x
Plafon mi se trese koliku buku stvaraju dok hodaju, a madam koja zivi u tom stanu redovno u stiklama hoda, i to je kao kljucanje u mozak. Zgrada jeste prilicno losa, zidovi su tanki, ali sam se konsultovala sa komsinicom ispod nas i pored nas da vidim imaju li one problema sa bukom iz naseg stana (da vidim da ipak nije iskljucivo do zgrade), medjutim obje su mi potvrdile da nas uopste ne cuju.
Uglavnom, buka pocinje u 7 ujutro i ne staje do 1 navece. Da su u pitanju mala djeca pa bih i tolerisala. S obzirom da sam takvog zdravstvenog stanja da mi je odmor i san prijeko potreban, upozoravala sam ih par puta, ali nista. Zato krajnje rjesenje vidim u prijavi nadleznom organu. Nasla sam i da imaju propisane novcane kazne za narusavanje kucnog reda, pa izgleda dok ih ne opali po dzepu nece se smiriti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Problemi sa komšijama

Post by muha_sa »

Mona. wrote:Kome prijaviti komsiju koji narusava kucni red? Ima li neka posebna sluzba za to ili policiji?
Znam da na nivou Grada ima Odluka o kucnom redu u stambenim zgradama i propisane kazne za nepostivanje istog, ali kome prijaviti? Licno smo ih vec nekoliko puta upozoravali, ali oni to ocigledno nisu shvatili ozbiljno pa su nastavili po starom. Da se vise ne bih nervirala i svadjala, zelim da ih prijavim.
ejh tebe :-) kad bi svi prijavljivali rijetki bi ostali neprijavljeni :D
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#6 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7 Re: Problemi sa komšijama

Post by nosara »

Ako su jako sljegli, tu nema pomoci... Nije do njih... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: Problemi sa komšijama

Post by muha_sa »

micki125 wrote:
muha_sa wrote:
Mona. wrote:Kome prijaviti komsiju koji narusava kucni red? Ima li neka posebna sluzba za to ili policiji?
Znam da na nivou Grada ima Odluka o kucnom redu u stambenim zgradama i propisane kazne za nepostivanje istog, ali kome prijaviti? Licno smo ih vec nekoliko puta upozoravali, ali oni to ocigledno nisu shvatili ozbiljno pa su nastavili po starom. Da se vise ne bih nervirala i svadjala, zelim da ih prijavim.
ejh tebe :-) kad bi svi prijavljivali rijetki bi ostali neprijavljeni :D
nije zar tako očajno stanje sa kulturom?

inače, i ja sam alergičan na bezobrazne komšije.
baš je tako :-) al nejse--pametniji popušta----na živcima :lol:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#9 Re: Problemi sa komšijama

Post by manki »

Mona. wrote:Znam, nazalost tako je. Pokusali smo mirnim putem rijesiti, na fin nacin ih zamolili da malo imaju obzira, ali kada me vec provociraju i oglusuju se na to, i ja postajem gadna. Pa ko duze izdrzi. Protiv seljaka se mora neko boriti.
Samo naprijed, podrzavam! :thumbup:
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#10 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

nosara wrote:Ako su jako sljegli, tu nema pomoci... Nije do njih... :D
:lol: Bice da je do brda.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#11 Re: Problemi sa komšijama

Post by kockica_kockica »

Mona. wrote:Kome prijaviti komsiju koji narusava kucni red? Ima li neka posebna sluzba za to ili policiji?
Znam da na nivou Grada ima Odluka o kucnom redu u stambenim zgradama i propisane kazne za nepostivanje istog, ali kome prijaviti? Licno smo ih vec nekoliko puta upozoravali, ali oni to ocigledno nisu shvatili ozbiljno pa su nastavili po starom. Da se vise ne bih nervirala i svadjala, zelim da ih prijavim.

NAzoves policijsku upravu u opcini kojoj pripadas...
Oni tolerisu do tri puta da nazoves bez kazne tim narusivacima reda i mira...
Treci put kad dodju obavezno im kazu da slijedeci put ce pisati prijavu i kazna je od 300 KM

Ovo znam iz iskustva jer sam imala majmune iznad sebe:
koji su do nekih doba pustali dijete da trci
koji su skakali na upozorenje da se smire
koji su lupali odozgo na sve moguce nacine da mi napakoste....

Zvala policiju jednom, drugi put.. Ljudi dosli treci put i uvedem ih u stan da ih uvjerim koja je to buka koju proizvode moje komsije. Policajac se sablaznjavao, otisao gore, poslije toga jos ponekad ih cujem kako tutnje ali vidim da se trude ne praviti previse buke nakon 22.00
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#12 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

I ja imam osjecaj da sada namjerno prave vecu buku, nakon sto smo im stavili do znanja da nam smeta.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#13 Re: Problemi sa komšijama

Post by alica.k »

Mona. wrote:I ja imam osjecaj da sada namjerno prave vecu buku, nakon sto smo im stavili do znanja da nam smeta.
sigurno da taj osjecaj ne vara.
ljudi su takvi...
policiju jednom, dvaput, triput, i onda ce prestat kad im se zaprijeti novcanom kaznom. slobodno.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#14 Re: Problemi sa komšijama

Post by sokkia »

Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#15 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

Ako pokazes da si slaba (u smislu da popustas i dopustas da prelaze preko tebe) onda si naje*ala. Pokazi zube. :evil: ovako :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#16 Re: Problemi sa komšijama

Post by fidoremilienko »

Ne možeš ni :dance: u miru a da te ne prijave :roll:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#17 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

Uzmi drsku od metle pa udaraj po plafonu.
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#18 Re: Problemi sa komšijama

Post by WipeOut »

Mona. wrote:I ja imam osjecaj da sada namjerno prave vecu buku, nakon sto smo im stavili do znanja da nam smeta.
pa jasta,
takav je mentalitet ljudi

I ja sam imala isti problem,i jos uvijek ga imam ali znatno manje pa mi vise ni ne smeta.S tim da ovaj stan nije iznad mog direktno nego dijagonalno.Kad pocne tucanje oraha,igranje fudbala u hodniku, u najudaljenijoj sobi od njih ja ih cujem kao da mi igraju iznad glave.Baska sto su djeca bacala zemlju iz njihovih saksija na moj balkon ...mokru zemlju :roll: .... Uzas.
A da ne spominjem tornada kroz stubiste :-)

Opominjali dzabeeee,oni samo jos vise lupali,pustila kraju,i eto ko biva manje ...
Pusti kraju i ti,smirice se jer kad ih opomenes sigurno ce jos veci dernek da ti prave nad glavom

Ne znam dal ima kakvog smisla da ih prijavljujes :roll: ,hocu da pitam zar to prolazi kod nas ?!
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#19 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Probala sam sa oklagijom :-D al' jok, nista. Nista, policija sljedeci put, pa jos koliko bude trebalo puta, nadam se da ce se opametiti kada ih pukne po dzepu.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20 Re: Problemi sa komšijama

Post by alica.k »

Mona. wrote:Probala sam sa oklagijom :-D al' jok, nista. Nista, policija sljedeci put, pa jos koliko bude trebalo puta, nadam se da ce se opametiti kada ih pukne po dzepu.
pazi da se svaki put evidentira da si ih zvala.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#21 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mr.Penguin »

Mona. wrote:Probala sam sa oklagijom :-D al' jok, nista. Nista, policija sljedeci put, pa jos koliko bude trebalo puta, nadam se da ce se opametiti kada ih pukne po dzepu.
Ma veceras ako cujes ista zovi policiju :D ne cekaj
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#22 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

OK, hvala na savjetima. Nadam se da cu se uspjeti izboriti sa seljacima.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#23 Re: Problemi sa komšijama

Post by Cholina_Lokica »

Ma samo policiju, i po dzepu da ih puca... Jedino tako nauce, sve ostalo ne pije vode, kad je neko papcina, i konta da se oko njega sve vrti i da mogu radit sta hoce...
Dodje im jedna kazna 300km, ako nastave sljedeca im 500,, i sve tako :D
Mona.
Posts: 18
Joined: 24/08/2011 16:37

#24 Re: Problemi sa komšijama

Post by Mona. »

Sto je najgore to je uglavnom buka od hodanja, ja ne znam na koji nacin ti ljudi hodaju da mi se plafon bukvalno trese. Nisam vjerovala da ljudski hod moze takvu buku prizvoditi. :shock:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25 Re: Problemi sa komšijama

Post by muha_sa »

Mona. wrote:Sto je najgore to je uglavnom buka od hodanja, ja ne znam na koji nacin ti ljudi hodaju da mi se plafon bukvalno trese. Nisam vjerovala da ljudski hod moze takvu buku prizvoditi. :shock:
svako jutro mi se zidovi tresu kad mlada kona niz stepenice krene na poso :-) kao da ima macole a ne kundure :lol:
Post Reply