PROBLEM-VODA U AUTU

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#26 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by Zlajs »

izgleda da samo vw grupacija ima iste probleme sa ulaskom vode na vratima, škoda, golf, seat.
lavic
Posts: 3127
Joined: 14/04/2011 15:03

#27 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by lavic »

Skoro sva auta imaju probleme sa curenjem vode u auto. U vecini slucajeva voda ulazi kroz vrata, odnosno ispod obloge vrata u kabinu, drugo mjesto gdje voda ulazi u vecinu auta je ispod prednje "sajbe", bilo da je to kroz dio oko filtera klime ili su zacepljeni odvodni kanali pa voda preljeva i niz kablove od struje ulazi u kabinu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#28 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by Bakir1 »

Image
Ist leider ein bekanntes Problem.
Die E-Box unter der Wasserkasterabdeckung (Plastikteil vor der Windschutzscheibe) ist undicht. Bei mir war sie gerissen, kann aber auch sein das nur die Dichtung nicht mehr gut ist
eto ga, to bi trebalo da bude
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#29 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by valter.ba »

@kirba hvala:grin:. Probacu po slici odraditi preko vikenda. Samo me malo hebe ovaj njemacki ali cu probati po osjecaju :lol::lol::lol:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#30 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by Bakir1 »

eh, ja priuceni svabo grubi prevod
1.povuci keder prema sebi
2.skini poklopce odsarafi ruke brisaca
3.na sofersajbi tj na krajevima imaju plasticne vodice za plastikurinu koje treba lagano odvojiti
4.poklopac polen filtera odsarafiti
5.lagano povuci plastikurinu ka sebi

ovo u navodnicima
struja iz ecu a koja ide u kabinu ima gresku, poznatu, da propada dihtung, i voda se sljeva pod noge vozaca, jer je tamo razvodna ploca.
savjetuju da se stavi silikona ili necega slicno na mjesto gdje kablovi ulaze u kabinu.
moj savjet probaj, poskidaj, zali vodom i prati, ne na struju nego na lim ispod
User avatar
izgrebano
Posts: 297
Joined: 02/04/2013 02:09
Location: Šmirgl

#31 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by izgrebano »

Ma lako je kad je voda u autu, samo da nije voda u čamcu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#32 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by Bakir1 »

ne volim je ni u autu, smrdi, vlazi, rosi, truhne, oksidira ;-)
User avatar
drndalo
Posts: 23027
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by drndalo »

Ne volim vodu ni u vinu ni u rakiji, a bogami, ni u pivi... ;-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#34 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by Bakir1 »

vala kad se stelje covjek napuca od janjeta, punac priprema, nema nista bolje od vode :lol: :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#35 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by valter.ba »

Izgleda da smo otkrili savrsen zlocin! Nadam se da je to to. Voda se slijevala niz rucku kojom se otvara hauba i zato nigdje sa strane nije bilo mokro! Ispod resetke sa lijeve strane koju je @bakir postavio na slici je bio beton od lisca i blata. Kada smo to ocistili prestalo je curiti niz rucku. Nadam se da je prica zavrsena a i da ce ovo iskustvo pomoci jos nekome sa slicnim problemom. Hvala svima na savjetima :wink:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#36 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by goran16v »

To se dalo predpostaviti od samog pocetka, cep od lisca i mulja, a voda sama sebi nadje put! Super da si rjesio!
doom40
Posts: 1
Joined: 22/02/2019 19:44

#37 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by doom40 »

Kupio sam nedavno Seat leon 2002 1,6 benzinca i imam problem ! Naime u jednom sam trenutku dotakao pod ispod nogu i bio je prilicno mokar ,najvise je mokar ispod suvozacevih nogu ,malo manje nazad ! Ako neko ima saviet pls pomozite mi gdje bi mogao traziti mjesto ulaska vode ???
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#38 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by valter.ba »

Prvo autopraonica, dobro isperi pod mlazom odvode u blatobranima naprijed lijevo i desno. Tu se nakupe mulj i lišće, bude kao beton. Meni su morali i žicom izbijati hebeno lišće. Čim sam to procistio sve je bilo OK. I da, meni je voda bila do članaka :lol:. Udjoh u auto i pljusnuh nogom u baru :lol: .
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9927
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#39 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by bordo gandalf »

doom40 wrote:Kupio sam nedavno Seat leon 2002 1,6 benzinca i imam problem ! Naime u jednom sam trenutku dotakao pod ispod nogu i bio je prilicno mokar ,najvise je mokar ispod suvozacevih nogu ,malo manje nazad ! Ako neko ima saviet pls pomozite mi gdje bi mogao traziti mjesto ulaska vode ???
Imas li siber?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#40 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by graue_maus »

izgleda da je to bolest od vw , prije 15 godina sam isti problem imala sa vw polom ...nikad me nije iznevjerio start i voznja sve ok ....... samo zadnju pola godine sam morala u gumenim cizmama voziti nakon kise ...nakon trece posjete radioni odustala od opravke .....nakon svake posjete kod prve kise bude sve isto ko prije , tepih pod nogama vozaca pun vode , curi ....a racuni boli glava ...onda se poceo cuti na budjavo tad sam ga prodala ...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#41 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by commendatore »

drndalo wrote:Ne volim vodu ni u vinu ni u rakiji, a bogami, ni u pivi... ;-)
sta mislis da je 95 posto sastava pive mozda granje i riza :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3566
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#42 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by JavierBosnia »

graue_maus wrote:izgleda da je to bolest od vw , prije 15 godina sam isti problem imala sa vw polom ...nikad me nije iznevjerio start i voznja sve ok ....... samo zadnju pola godine sam morala u gumenim cizmama voziti nakon kise ...nakon trece posjete radioni odustala od opravke .....nakon svake posjete kod prve kise bude sve isto ko prije , tepih pod nogama vozaca pun vode , curi ....a racuni boli glava ...onda se poceo cuti na budjavo tad sam ga prodala ...
Mora da su se kanali redovno cistili cim je negdje zacepilo
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#43 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by amar1994 »

qrna kanali i odvodi,astra g stara 17god suha ko barut unutra,nikad nije cisceno nista...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3566
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#44 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by JavierBosnia »

amar1994 wrote:qrna kanali i odvodi,astra g stara 17god suha ko barut unutra,nikad nije cisceno nista...
Nije ni od mog starog trojka pa ni kapi
Nema pravila
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#45 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by valter.ba »

doom40 wrote:Kupio sam nedavno Seat leon 2002 1,6 benzinca i imam problem ! Naime u jednom sam trenutku dotakao pod ispod nogu i bio je prilicno mokar ,najvise je mokar ispod suvozacevih nogu ,malo manje nazad ! Ako neko ima saviet pls pomozite mi gdje bi mogao traziti mjesto ulaska vode ???
Procitaj uputu koju mi je dao Bakir, par postova iznad. Tako sam riješio problem.
User avatar
nagibSA
Posts: 909
Joined: 19/10/2017 01:21

#46 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by nagibSA »

Nekad kad je jaca kisa procuri na kederu, i nakapa manja lokvica na patosnici. Kako bih mogao rijesiti? Da li je moguce sto je prljav keder da ne dihtuje. Oznaceno je crvenom bojom, po mom misljenju, koliko sam skontao kuda curi, problematicno mjesto. Citroen C4 II.


Image
Image

Nalijepio sam komad gume za dihtovanje (sto se koristi za kucna vrata i prozore) na vrata od auta, gdje je zaokruzeno crvenom bojom, ne znam da li ce rijesiti problem.

Vidim ima da se kupi kedera za auto univerzalnih, koji bi oblik bio najbolji za ovo, mozda Type P ?

Image
User avatar
konektovan
Posts: 41510
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by konektovan »

nagibSA wrote: 22/06/2023 23:05 Nekad kad je jaca kisa procuri na kederu, i nakapa manja lokvica na patosnici. Kako bih mogao rijesiti? Da li je moguce sto je prljav keder da ne dihtuje. Oznaceno je crvenom bojom, po mom misljenju, koliko sam skontao kuda curi, problematicno mjesto. Citroen C4 II.


Image
Image

Nalijepio sam komad gume za dihtovanje (sto se koristi za kucna vrata i prozore) na vrata od auta, gdje je zaokruzeno crvenom bojom, ne znam da li ce rijesiti problem.

Vidim ima da se kupi kedera za auto univerzalnih, koji bi oblik bio najbolji za ovo, mozda Type P ?

Image
Taj keder na dnu vrata ti je isto problematican...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17546
Joined: 31/03/2019 14:56

#48 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by vjeshalica »

nagibSA wrote: 22/06/2023 23:05 Nekad kad je jaca kisa procuri na kederu, i nakapa manja lokvica na patosnici. Kako bih mogao rijesiti? Da li je moguce sto je prljav keder da ne dihtuje. Oznaceno je crvenom bojom, po mom misljenju, koliko sam skontao kuda curi, problematicno mjesto. Citroen C4 II.


Image
Image

Nalijepio sam komad gume za dihtovanje (sto se koristi za kucna vrata i prozore) na vrata od auta, gdje je zaokruzeno crvenom bojom, ne znam da li ce rijesiti problem.

Vidim ima da se kupi kedera za auto univerzalnih, koji bi oblik bio najbolji za ovo, mozda Type P ?

Image
Isti profil kao i svoj sto imas fabricki
User avatar
nagibSA
Posts: 909
Joined: 19/10/2017 01:21

#49 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by nagibSA »

Mozda, ali ovaj iznad je jedini problem u ovom slucaju, jer se voda sliva odozgo. Nije mi jasno kako ga navuce onako na patosnicu, da sve okolo bude suvo i plastika na pragu suva bez kapi vode. Zato sam i jedva skontao odakle kapa.

Koji bi se tip kedera uklopio najbolje klasicni 'small D' ili 'type P', da 'zakrpim' prolaz. Sad sam stavio onaj od prozora, mozda i odradi posao, nisam testirao, manji je od 'small D'.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17546
Joined: 31/03/2019 14:56

#50 Re: PROBLEM-VODA U AUTU

Post by vjeshalica »

Stoces krpiti,stavi cijeli keder tj cijelom duzinom svuces izmjeris i kupis istog presjeka cemu komplikovanje?
Post Reply