Problem - sta da radim ..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ROTOR 9

Problem - sta da radim ..

Post by ROTOR 9 » 21/04/2011 00:08

Pocetkom februara.,primili smo u kucu- (dio kuce je slobodan) bracni par srednjih godina (bez djece)., iz Konjica., Par je bio u nevolji., a vrijeme napolju bilo jako tesko,minusi .,komsija., koji im dodje neki dalji rodjak nas je "nagovorio" da ih primimo dok se ne snadju.. primio bih ih on., al mu prostora fali u kuci.. Mi sa prostorom ne oskudjevamo pa smo odlucili da ostanu kod nas., naravno samo da plate rezije.. (nisu velike)
Sve je bilo ok.,dok prije 20 ak dana nisam primjetio da mi fali drva u avliji., kontam znam mahalu prilicno., nije eto niko godinama ni praktikovao., sta odjednom.. Kontam djeca i njihova furka :D tako sledece sedmice opet i opet..
I odlucim da strazarim cijelu noc.. prve 3 noci bez uspjeha., i konacno 4 noc zaredom., cujem neke sumove i grebanje., izletim kad imam sta vidjet., on (taj lik) vadi drva a zena mu stavlja u kese .. 1000 misli mi je proslo kroz glavu., samo sam prisao i pitao kako ide.. oni od iznenadjenja su skocili., ostavili drva i pobjegli niz ulicu.. Nisam zvao policiju., jer mislim da bi se ljudi samo nasmijali., ZNAM da sam Kriv i ja sto smo ih primili u kucu., al eto prevagne ona ljudska strana nekako.. sada evo cekam da se vrate i kontam onako ljudski da upitam., jel vrijedilo JA tebi pomognem., Ti mi ovako vracas ..
Nadam se neko je imao slicno iskustvo., pa molim savjet..
Hvala.

ExNihilo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Problem - sta da radim ..

Post by ExNihilo » 21/04/2011 00:13

nabij ih nogom u guzicu..

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 21/04/2011 00:16

..ocito su bili u takvoj situaciji da nisu imali za ogrijev a bilo ih je stid traziti pomoc i za to..
ja bi im halalila

edit..razmisli samo o njihovoj gotovo djecijoj reakciji...pobjeci...otrcati niz ulicu.. :(

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 21/04/2011 00:18

Ruzno brate i za procitat :(
Ti kad si vec ucinio tako plemenito djelo, budi jos stepen iznad pa im halali (a sta bi drugo i mogao svakako?) :)
Oni ako imaju ljudskosti sami ce nestati bez traga. Ruzno je ikome suditi ali na osnovu procitanog bas ruzno zvuci.

Dioda

Post by Dioda » 21/04/2011 00:23

Ma.Le.Na wrote:..ocito su bili u takvoj situaciji da nisu imali za ogrijev a bilo ih je stid traziti pomoc i za to..
ja bi im halalila

edit..razmisli samo o njihovoj gotovo djecijoj reakciji...pobjeci...otrcati niz ulicu.. :(

Vala bas .
Meni ovo nekako tuzno :(

cartman

Post by cartman » 21/04/2011 00:24

Meni je nekako tuzno. Zao mi tebe, zao mi njih jer si cak ni to ne mogu priustit. Halali im, jebi ga, mogu mislit koji im je crnjak sad.

ROTOR 9

Post by ROTOR 9 » 21/04/2011 00:25

Hvala na odgovorima.

Quenri

Post by Quenri » 21/04/2011 00:33

Ma.Le.Na wrote:..ocito su bili u takvoj situaciji da nisu imali za ogrijev a bilo ih je stid traziti pomoc i za to..
ja bi im halalila

Malena je rekla sve, a ti prijatelju kad si jednom bio čovjek, budi ponovo OSIM ako u njima ne prepoznaješ ljude zbog kojih bi ti danas mogla nestajati drva, sutra nešto drugo.....naravno da ne želiš takve ljude pod istim krovom. Kad se vrate, razgovaraj s njima i objasni da ili će pitati kad im treba nešto ili neće biti tu, drugog riješenja nemaš.

btw. zamišljam sliku kako bježe....pa stvarno :(

braca

Post by braca » 21/04/2011 00:42

Rotor9, svaka ti cast, veliki si covjek i ocito se zaradio veike simpatije i postovanje na forumu, a to si i zasluzio ovim gestom.

Budi veliki do kraja: jbga, nije lako, cesto je i principu u pitanju, al' - halali im. Nema veze, a i nije neka lova. Vjeruj mi, bice ti laksa tvoja savjest.

Sve OK i sve 5, care! :thumbup:

ROTOR 9

Post by ROTOR 9 » 21/04/2011 06:45

Hvala

shibonja

Post by shibonja » 21/04/2011 07:30

I sta bi vratisel se :)

žuti

Post by žuti » 21/04/2011 07:40

frajer ce im halaliti vjerovatno i to je mozda i najbolje za sve, ali razmislite o posutupku. nije to bas tako bezazleno kao sto se cini. mozda care,osim sto ces halaliti sto ti ovdje svi savjetuju i da popricas s njima malo, onako prijateljski. to bi moglo utjecati da vise nikada to ne ucine. i to bi bio tek pravi efekat :)

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 21/04/2011 07:44

na prvu pomisao citajuci rotorov post, kontam...ma nogom u gujicu bagru.
ali nakon citanja komentara, slazem se sa vecinom. znam kradja je kradja, ali nekako mi je zao jer krali su drva, a drva su im esencijalna za zivot i za njihovo grijanje. nisu krali nesto od cega mogu zaraditi novcanu korist preprodavajuci.

zonbirile

Post by zonbirile » 21/04/2011 07:46

ubuduće kada budeš primao ne naplačuj režije

Filter
Has thanked: 2 times

Post by Filter » 21/04/2011 08:10

karanana wrote:na prvu pomisao citajuci rotorov post, kontam...ma nogom u gujicu bagru.
ali nakon citanja komentara, slazem se sa vecinom. znam kradja je kradja, ali nekako mi je zao jer krali su drva, a drva su im esencijalna za zivot i za njihovo grijanje. nisu krali nesto od cega mogu zaraditi novcanu korist preprodavajuci.

+1

@rotor... svaka cast...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 21/04/2011 08:20

karanana wrote:na prvu pomisao citajuci rotorov post, kontam...ma nogom u gujicu bagru.

Dok sam čitao uvodni post naumpade mi Branković Sve Po Zakonu i njegov potomak,...
Slažem se sa @karananom,...

Ja_Ja
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Post by Ja_Ja » 21/04/2011 09:05

Citajuci ovo sjetih se jednog starog dide koji mi je nonsalantno ugrabio kesu alata iz kuce (ljeto, vrata otvorena) i pokusao da odseta (isao je od kuce do kuce i trazio da mu se sta da), tamo jos haman tokom rata ili malo poslije. Cica je dobio po zubima ali ga se i dan danas s nekom zaloscu sjetim i bash mi bude nekako krivo zbog svega.

Ako mozes preci preko toga uradi to, jer si veci covjek zbog toga...

amrica

Post by amrica » 21/04/2011 09:25

:sad:

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 21/04/2011 09:31

Sta reci... uzasno, nuzda natjerala :( koliko covjek moze biti covjek i preci preko ovoga?

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 21/04/2011 09:42

Oh imala slično iskustvo. Primila ljude bolesti radi, rod.... na 7 mjeseci bolesti radi.
Svašta uništeno, mnogo nestalo.....
I nemam savjet..... Ništa nisam rekla, samo istrpila. Bolest je izliječena....
Stvari ne idu po zasluzi......
Dobro se dobrim ne vraća, kod mene...... Pravda stiže, ne kasno nego nikada.....
Meni se svašta desilo loše poslije.....
Halalila.....
Jbga.....
Ako imaju kakve koristi od svega, neka im....., i opet ću im pomoći.
Jesam budala?
JESAM..... I šta sad..... ništa..... :roll:

Filter
Has thanked: 2 times

Post by Filter » 21/04/2011 10:01

Mis mekinjas wrote:Oh imala slično iskustvo. Primila ljude bolesti radi, rod.... na 7 mjeseci bolesti radi.
Svašta uništeno, mnogo nestalo.....
I nemam savjet..... Ništa nisam rekla, samo istrpila. Bolest je izliječena....
Stvari ne idu po zasluzi......
Dobro se dobrim ne vraća, kod mene...... Pravda stiže, ne kasno nego nikada.....
Meni se svašta desilo loše poslije.....
Halalila.....
Jbga.....
Ako imaju kakve koristi od svega, neka im....., i opet ću im pomoći.
Jesam budala?
JESAM..... I šta sad..... ništa..... :roll:

nisi budala. da si ih mrsnula, losije bi se osjecala.
radi kako mozes i znas, jer to si ti.

Hemel

Post by Hemel » 21/04/2011 10:27

Abu FEED el-Castro wrote:Ruzno brate i za procitat :(
Ti kad si vec ucinio tako plemenito djelo, budi jos stepen iznad pa im halali (a sta bi drugo i mogao svakako?) :)
Oni ako imaju ljudskosti sami ce nestati bez traga. Ruzno je ikome suditi ali na osnovu procitanog bas ruzno zvuci.

+1

:thumbup:

sta reci...mizerno ali ih je nuzda natjerala. ne dao Bog nikome. bolje ti je biti covjek pa to halaliti nego biti u situaciji da tebi neko nesto halali.
Last edited by Hemel on 21/04/2011 11:18, edited 1 time in total.

arman1

Post by arman1 » 21/04/2011 10:55

Svojevremeno sam čovjeku pomogao kad za hljeba on i porodica nisu imali. Puno dao, nešto malo i posudio. Danas se iskobeljao i stao koliko toliko na svoje.
Što sam dao hallalosum.
Što sam posudio ne mogu da halalim kad prođem kraj njega u ruci mu piva i cigareta, a moje vratio nije, dato kad su mu je svega falilo. Te pare bih opet nekom dao kome trebaju.

lajkujMe

Post by lajkujMe » 21/04/2011 15:38

prije mozda dvije godine iznajljivali smo sobu u stanu, kad smo nasli nekog za kog smo mislili da je ok bilo smo sretni posto ekstra love uvijek dobro dođe, i hajd ta zena kod nas vec jedno sedmicu dana a u tih sedmicu dana mi narasla do glave, mobitel joj uvijek zvoni, ulazi nam u druge sobe bez dopustenja i jede nasu hranu i ulazi nam 5 ujutru u sobe da nas probudi mislim WTH, jos nam razvali lavabo tako sto je nogu na njeg i brijala nogu (FUJJJ) kad samo vracao taj isti lavabo na mjesto ispade mi i dobio posjekotinu i hajd tamo vamo idi u hitnu nek to zasiju, mi se vratimo kuci kad ona na mobitelu nije ni pokusala pomesti razbijeni lavabo, dovelo je do toga da iduce jutro leti van ionako je platila samo 1/3 stanarine i hajd ode ona sljedece jutro mi mislili nece nama vise niko u stan. prođe jedno godinu dana kad nam neko lupa na vrata mi se prepali jbg niko normalan ne udara u vrata, mi da pogledamo koje vidimo ona podstanarka, otvorimo vrata i ona nam uleti u stan placuci, bila sva mokra i iznemogla, kaze muz je prebio, svi je nece itd, hajd sta ces ne mozes jadnicu u sred noci napolje izbaciti. ona tu neku kesu imala sa ponesto odjece, istusirala se, jela dobro i otisla odspavati, ja u neka doba mozda 4 ili 5 ujutru cujem neku buku, ode stara da vidi sta je a ja nastavio spavati kad je izbila galama ja ko :? odem tamo i vidim da nam je kuhinja potpuno devastirana s iz saksija zemljom i nekim vudu sranjem, soba jos gora preturila nam stvari, pokusala ko ukrasti nesto, i tamo zemlja na sve strane ode namjestaj u p.... materinu i ona ko kaze zdravo pravi se ko da je sve normala, ja se poceo derati i kazem joj da se goni iz mog stana ona jos ko ne shvaca nista pravi se dobro, hajmo kafu popiti nije to nista pospremicu ja to , ja se jos derem pokupi stvari i napolje, kad se bacila na pod i pocela plakati i moliti da je ne izbacimo i pocela nabrajati bog zna kakvih stvari, jedno pola sata je pokusavam normalno navesti da izađe kad vidim nece odoh pokupim sve njene stvari i ostavim ih u haustor ponovo ja izadzi ona nista jos pokusava da vrati svoje stvari u stan, kad mi prekipjelo htio sam da je izvucem iz stana uhvatio je za ruke ali nece nemogu nista, i sta sad ne znam, hajd zovi policiju nema drugih opcija nesmijem je ja sad prebijati da izadze is stana jos cu u zatvor, dođe policija i ODMAH su je prepoznali kazu ona vec pravi probleme gradom sedmicama uljece u tuđe stanove i gnjezdi se tamo ne znaju joj ni cak pravo ime samo znaju da je posjetila neuropsihjatriju nekoliko puta. nakon jedno 20 minuta uspjeli su je izbaciti mi zahvalili policiji i zakljucali vrata, ona ode ispred zgrade i pocela kopati zemlju ispred i napravila nered i psuje i laje dere se na sav glas i kaze drogirali ste me, bili me i zaustavlja ljude koji prolaze a ja :x nista ignoriram je satima je dole nece da ode kad napokon ode ja se izvinjavam komsijama itd.

zato u zivotu necu vise ni pomisliti da izdajm bilo sta, a dobro se paziti na koga naljecem.
Last edited by lajkujMe on 21/04/2011 15:43, edited 1 time in total.

madner
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Post by madner » 21/04/2011 15:40

Osramotio si ih, sta ces vise.

Post Reply