Problem sa WEBCAM na Toshiba laptopu?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Mirnnes

Problem sa WEBCAM na Toshiba laptopu?

Post by Mirnnes » 16/12/2011 02:59

Prilikom pokretanja video chata, bilo na skype-u, msn ili fb, moja slika koju primi ili vidi druga strane je mutna, tamna, dupla se,,,dakle, negledljiva je, - slika priložena.

Ako želim snimti video poruku, slikati se ili ako se gledam reko moje webCam, slika je sasvim uredu, i radi kako treba. Snimim dakle poruku, posaljem je nekome na msn recimo, i taj neki je vidi savrseno. Problem nastaje samo prilikom chata.
Probao sam sa mali milion puta reinstalirati drivere za web cam, za grafisku, pa flash player itd, i elem, nema rjesenja.
Procitao sam nagdje da problem moze biti ako se koristi 32 bitni sistem, sto je kod mene slucaj (W7 32 bitniž), jer data webCam ima samo drivere za 64 bitni? Da li je to tako, je li neko imao slican problem, imal ideju kako rjesiti?

Hvala.

[img][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/8279/webcamtz.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Mirnnes

Re: Problem sa WEBCAM na Toshiba laptopu?

Post by Mirnnes » 16/12/2011 03:04

I da, laptot je Toshiba Satelite L 755-121, na njemu je W7 32 biti

vox-populi

Post by vox-populi » 16/12/2011 03:08

nema ti to veze sa driverima ili 32/64 bitnim sistemom. Problem je u chat aplikaciji koja radi kompresiju videa ovisno o tvojoj internet konekciji. Recimo, ja kada koristim video chat na skypeu sa nekim u Njemackoj, video je savrsen, kada pricam sa svojima koji su u BiH, kompresovan je uzasno.

P.S. sad sam vidio ovu sliku sto si postavio, ok, ovako lose ne bi trebalo da bude...

Loky

Post by Loky » 16/12/2011 03:27

Mirnnes wrote:Prilikom pokretanja video chata, bilo na skype-u, msn ili fb, moja slika koju primi ili vidi druga strane je mutna, tamna, dupla se,,,dakle, negledljiva je, - slika priložena.

Ako želim snimti video poruku, slikati se ili ako se gledam reko moje webCam, slika je sasvim uredu, i radi kako treba. Snimim dakle poruku, posaljem je nekome na msn recimo, i taj neki je vidi savrseno. Problem nastaje samo prilikom chata.
Probao sam sa mali milion puta reinstalirati drivere za web cam, za grafisku, pa flash player itd, i elem, nema rjesenja.
Procitao sam nagdje da problem moze biti ako se koristi 32 bitni sistem, sto je kod mene slucaj (W7 32 bitniž), jer data webCam ima samo drivere za 64 bitni? Da li je to tako, je li neko imao slican problem, imal ideju kako rjesiti?

Hvala.

[img][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/8279/webcamtz.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Od kada ti se to pojavilo??
Dali je oduvijek radilo ili kasnije prilikom nekoga cackanja ili samo od sebe??
Meni izgleda da je konfiguracija na original softveru pobrkana (znaci onaj softvare kojim mozes da se slikas i snimas).
Rijesenje nije da ga reinstaliras jer baje ostaju i vraca na konfiguraciju koja je nekada postavljena.
Pronadji taj program i idi na default stanje restartuj komp i vidi kako se onda ponasa.

Mirnnes

Post by Mirnnes » 16/12/2011 04:03

Loky wrote: Od kada ti se to pojavilo??
Dali je oduvijek radilo ili kasnije prilikom nekoga cackanja ili samo od sebe??
Meni izgleda da je konfiguracija na original softveru pobrkana (znaci onaj softvare kojim mozes da se slikas i snimas).
Rijesenje nije da ga reinstaliras jer baje ostaju i vraca na konfiguraciju koja je nekada postavljena.
Pronadji taj program i idi na default stanje restartuj komp i vidi kako se onda ponasa.

Laptpo je nov, star 3-4 dana. Kada sam digao sistem, nisam odmah pokušavao taj video chat, nakon par dana na msn probam, vidim problem takav.
Haha, i nije bilo nikakvog "čačkanja", i ne znam kakve "baje" ostaju?
I driveri, program radi po defaultu, nista mjenjano nije, ali problem je takav kakav jeste...

Mirnnes

.
Last edited by Mirnnes on 16/12/2011 04:04, edited 1 time in total.

Mirnnes

.

Mirnnes

Post by Mirnnes » 16/12/2011 04:07

vox-populi wrote:nema ti to veze sa driverima ili 32/64 bitnim sistemom. Problem je u chat aplikaciji koja radi kompresiju videa ovisno o tvojoj internet konekciji. Recimo, ja kada koristim video chat na skypeu sa nekim u Njemackoj, video je savrsen, kada pricam sa svojima koji su u BiH, kompresovan je uzasno.

P.S. sad sam vidio ovu sliku sto si postavio, ok, ovako lose ne bi trebalo da bude...

Istrazujuci po internetu, negdje pise, tipa - dati proizvodjac webCam za konkretan laptpo, nema drivere za istu webCam koja radi an 32 bitn-om sistemu, vec samo na 64 biti. U čemu je problem, ne znam, niti kako ga rješiti. A da kompresija videa u ovoj mjeri, hmmm, ne znam.

I da, zvuk se čuje odlično, sa tim nema problema prilikom video chata.

topcam

Post by topcam » 16/12/2011 11:33

Sam si vec nasao sta trebas da uradis. Instaliraj 64 bit verziju.

Sistem je tek 3-4 dana instaliran, tako da i ne gubis neke individualne postavke.

IcedFlame

Post by IcedFlame » 16/12/2011 11:50

Meni se ovakva slika "desava" na tv tuneru, zbog losih ili pogresno odabranih codec-a. Pa pokusaj prvo s tim, ne gubis nista. Skini neki codec pack i procackaj.
Ja nesto nikako ne mogu da povjerujem da je neko napravio webcam koji radi samo na 64-bit sistemu.

rootba

Post by rootba » 16/12/2011 12:00

Moras instalirati win7 64bit i zadnje drivere za graficku, jer vjerovatno imas samo dvije opcije da namjestis rezoluciju,

Znam to iz iskustva... i ja sam se peglao sa Toshibom Satellite :)))

Pozdrav,

Mirnnes

Post by Mirnnes » 16/12/2011 14:06

Radi se o tome da - prvo ne mogu povjerovati da fakat ne moze na 32 bitni, vec mora na 64, i da je to problem, i druga stvar - nije mi uopste jednostavno sada raditi reinstalaciju na 64 bitni iz hiljadu razloga...
Aj probam sa nekim codec-ima, ako to ne uspije, ne znam šta mi je činiti...

dragan.s

Post by dragan.s » 16/12/2011 22:13

patakdaca wrote:Da se nebi peglao i trazio dalje, odmah cu ti reci da su sve nove toshibe optimizirane samo za win7 x64, tako da ti je vjerovatno zbog sistema. Za sve drivere im pise da bi normalno radili, mora se imati predinstaliran 64-bitni sistem. ;-)
Ne samo Toshibe. I noviji Dell-ovi većinom.

Post Reply