Problem sa racunarom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CharakterZnak
Posts: 134
Joined: 29/03/2017 15:56

#1 Problem sa racunarom

Post by CharakterZnak »

Imam sljedeći problem sa racunarom. U posljednje vrijeme desava mi se sljedeća stvar. Tastatura, mis ili zvučnici odjednom prestanu sa radom. Istekam iz USB porta, vratim i nekada proradi odjednom a nekada nakon 10 15 sekundi. Sto se zvucnika tice. Oni svijetle ali ne daju zvuk i jos jedna stvar odjednom pocnu da zuje i da pucketa iz njih iako nista ne slusam.
muki_muky
Posts: 402
Joined: 13/01/2022 18:07

#2 Re: Problem sa racunarom

Post by muki_muky »

CharakterZnak wrote: 29/03/2023 23:37 Imam sljedeći problem sa racunarom. U posljednje vrijeme desava mi se sljedeća stvar. Tastatura, mis ili zvučnici odjednom prestanu sa radom. Istekam iz USB porta, vratim i nekada proradi odjednom a nekada nakon 10 15 sekundi. Sto se zvucnika tice. Oni svijetle ali ne daju zvuk i jos jedna stvar odjednom pocnu da zuje i da pucketa iz njih iako nista ne slusam.
Koji USB port koristis? Meni se desava da tastatura i mis odjednom zabodu ako su u USB 2.0 portu. Cim se ukljuce u 3.0 rade normalno.
CharakterZnak
Posts: 134
Joined: 29/03/2017 15:56

#3 Re: Problem sa racunarom

Post by CharakterZnak »

muki_muky wrote: 29/03/2023 23:40
CharakterZnak wrote: 29/03/2023 23:37 Imam sljedeći problem sa racunarom. U posljednje vrijeme desava mi se sljedeća stvar. Tastatura, mis ili zvučnici odjednom prestanu sa radom. Istekam iz USB porta, vratim i nekada proradi odjednom a nekada nakon 10 15 sekundi. Sto se zvucnika tice. Oni svijetle ali ne daju zvuk i jos jedna stvar odjednom pocnu da zuje i da pucketa iz njih iako nista ne slusam.
Koji USB port koristis? Meni se desava da tastatura i mis odjednom zabodu ako su u USB 2.0 portu. Cim se ukljuce u 3.0 rade normalno.
Problem mi se javlja i na 2.0 i na 3.0 portu.
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4 Re: Problem sa racunarom

Post by holowey »

CharakterZnak wrote: 29/03/2023 23:37 Imam sljedeći problem sa racunarom. U posljednje vrijeme desava mi se sljedeća stvar. Tastatura, mis ili zvučnici odjednom prestanu sa radom. Istekam iz USB porta, vratim i nekada proradi odjednom a nekada nakon 10 15 sekundi. Sto se zvucnika tice. Oni svijetle ali ne daju zvuk i jos jedna stvar odjednom pocnu da zuje i da pucketa iz njih iako nista ne slusam.
to ti se desava samo sa usb uredjajima? otvori device manager, na dnu imas universal serial bus controller, rasiri to i idi desni klik na svaki od prikazanih pa properties i na tabu skroz desno (power management), iskljuci opciju allow the computer to turn off this device to save power


sto se tice zujanja, ako se desava iz zvucnika i/ili slusalica, moguce da imas smetnje u kuci i/ili komsiluku pa hvataju signal... ako se desava iz misa, e to vec treba da te brine jer ti je mozda ploca rikavela...
CharakterZnak
Posts: 134
Joined: 29/03/2017 15:56

#5 Re: Problem sa racunarom

Post by CharakterZnak »

holowey wrote: 29/03/2023 23:46
CharakterZnak wrote: 29/03/2023 23:37 Imam sljedeći problem sa racunarom. U posljednje vrijeme desava mi se sljedeća stvar. Tastatura, mis ili zvučnici odjednom prestanu sa radom. Istekam iz USB porta, vratim i nekada proradi odjednom a nekada nakon 10 15 sekundi. Sto se zvucnika tice. Oni svijetle ali ne daju zvuk i jos jedna stvar odjednom pocnu da zuje i da pucketa iz njih iako nista ne slusam.
to ti se desava samo sa usb uredjajima? otvori device manager, na dnu imas universal serial bus controller, rasiri to i idi desni klik na svaki od prikazanih pa properties i na tabu skroz desno (power management), iskljuci opciju allow the computer to turn off this device to save power


sto se tice zujanja, ako se desava iz zvucnika i/ili slusalica, moguce da imas smetnje u kuci i/ili komsiluku pa hvataju signal... ako se desava iz misa, e to vec treba da te brine jer ti je mozda ploca rikavela...
Probao sam to i u power managmentu takodjer disableovo USB suspend opciju ali ne pomaze.
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6 Re: Problem sa racunarom

Post by holowey »

imas li mogucnost da isprobas sa drugim napajanjem? mozda ti je napojna pri kraju pa brljavi sa voltazama
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#7 Re: Problem sa racunarom

Post by DonieBrasco »

Koliko je star racunar moguce da je maticna ploca na izdisaju ako ne rade usb portovi, kao i problemi sa zvukom.
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#8 Re: Problem sa racunarom

Post by dulekrele »

Probaj sa egzorcizmom :D
CharakterZnak
Posts: 134
Joined: 29/03/2017 15:56

#9 Re: Problem sa racunarom

Post by CharakterZnak »

Cini mi se da mu je dosao kraj. Nece da se upali. Pokusava na dvije tri sekunde, ugasi se i tako ispocetka.
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Problem sa racunarom

Post by Truba »

i meni se ovo događa na poslu godinama
uključim eksterni disk ne radi miš
Post Reply