Problem sa PVC vratima

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1 Problem sa PVC vratima

Post by Mehemed »

Imam problem sa PVC vratima, vidio sam ja da soba brzo izhladi, ali nisam ni pomisljao da bi problem mogao da bude ovoliki
Sl. 1
Image

Ova mi sarka uopce ne ulazi unutra, samo ne naslonuta. Što se tiče gore/dolje pozicije ona je dobra, može da uđe ali što se tiče lijevo/desno čini mi se da je previše izbačena i da samo udara u štok. Da li se ovo na slici broj 2 moze uvuči prema vratima ? Ovo željezo ispod koje služi da drži vrata kada su otvorena na kip može bez problema ući, ali ovaj krug ne može
Sl. 2
Image
Sl. 3
Image
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2 Re: Problem sa PVC vratima

Post by Danguba »

Sta je sada problem?
Ne dihtuju vrata?
Kako podesiti vrata?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3 Re: Problem sa PVC vratima

Post by Mehemed »

Zadnja mi sarka nikako ne ulazi unutra, samo na naslonuta na štok, na prvoj slici se vidi da ima dosta prostora izmedju vrata i štoka, i sada pitam je li postoji način da se ova treća šarka uvuče prema vratima, odnosno da se odmagne od štoka da bi moglo da uđe gdje treba, u ono mjestu na štoku
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4 Re: Problem sa PVC vratima

Post by Danguba »

Ja kako vidim da su ovo neka jeftina vrata. Nemoj me pogresno shvatiti ''koliko para toliko muzike''.
Ta vrata su podlezna promjenama prilikom promjene temperature. Sva plasticna vrata su podlezna promjenama ali su neka vise neka manje. Dovoljno je jednom da ih ne zatvoris kako treba i dolazi do deformacije( postaju kriva i izvijena).

Probaj da to nastelujes pomocu inbus kljuca i ovaj vijak iznad ''pipka'' koji ulazi u shtok.( slika 2.)
Post Reply