Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
dinimal
Posts: 37
Joined: 13/01/2011 18:33

#1 Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by dinimal »

Tuzlom hodaju u coporima psi lutalice, veoma moguce da su zarazeni. Nerijetko napadaju ljude, a u svakom slucaju je neprijatno proci kraj njih, pogotovu ako ste sami. Ovo se desava u centralnim djelovima grada, pa i na samom korzou. Kako rijesiti ovaj problem? Da li je prece praviti spomenik Tvrtku, uz duzno postovanje njegove licnosti, ili rijesiti ovaj vec sada goruci problem. Jos kako ide ljeto, pa se hoda u sorcevim i haljinama, a na nogama vecinom papuce, gradjani Tuzle su postali bespomocni ako ih napadnu psi.
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#2 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by njahr »

ja jos nisam naletio ni na jednog cuku :S
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#3 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by studeni76 »

Nažalost isti problem ima i Lukavac. Nisam čuo da su nekog napali al nije prijatno šetat pored čopora pasa.
Možda ću biti divljak, al ovo lovci treba da riješe. od vlasti nema neke koristi.
dinimal
Posts: 37
Joined: 13/01/2011 18:33

#4 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by dinimal »

@njahr
E svaka cast, ako nisi uspio u Tz da vidis nijednog psa lutalicu. Ti vjerovatno ni rat nisi registrovao.
@studeni76
Problem se mora rijesavati, na bilo koji moguci nacin. Mozda zvuci nehumano, ali ako nema drugih opcija, treba da radi sinteraj.
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#5 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by Skream »

dinimal
Posts: 37
Joined: 13/01/2011 18:33

#6 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by dinimal »

E pa ja o tome i govorim. Da ne spominjem sto laju citavu noc, pa se ne moze zaspat, sto ostaje izmet, sto se gradi imidz turistickog grada sa panonskim jezerima, a turiste vrebaju copori pasa...
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#7 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by Skream »

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#8 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by kmirsad »

studeni76 wrote:Nažalost isti problem ima i Lukavac. Nisam čuo da su nekog napali al nije prijatno šetat pored čopora pasa.
Možda ću biti divljak, al ovo lovci treba da riješe. od vlasti nema neke koristi.
To je zato što sam neki dan komada 2 odvezao u Lukavac i tamo ih ostavio... al mi ujutro oba osvanula u dvorištu... :lol:
mustafa.brkic
Posts: 2
Joined: 23/05/2011 19:39

#9 Re: Problem sa psima lutalicama u Tuzli

Post by mustafa.brkic »

evo mog slucaja : Setajuci putom iznednadno me je ujeo pas za nogu zubi su ostavili dubok trag na listu noge vidio sam psa posto zivim u manjem mjestu poznati su mi ti psi koji lutaju.U brzo su mi prisli i prijatelji da vide sta je bilo i onda su mi svi predlozili da idem u hitnu na pregled.Umedju vremenu prijatelji su uhvatili psa lutalicu i zajedno samnom odvezli u hitnu pomoc.U hitnoj pomoci meni je pruzena pomoc izvrseno je ciscenje rane i primio sam vakcinu .Napisali su uputnicu nalog veterinarskoj da ispita psa dali je zarazen. Posto pas nema vlasnika jasam odvezo psa u veterinarsku stanicu da ga predam .Ali direktor veterinarske stanice u Gracanici Zaim Spahic trazi od mene da ja posle vadjenja prvog uzorka vozim psa svojoj kuci na cuvanje pa da ga opet dovezem za 5 dana pa opet vozi kuci pa opet dovezi za 10 dana i td.Ja to nisam mogao prihvatit jer to niti je moj pas niti zelim drzat tog psa onda je trazio da mu ja platim dane koje pas provede kod njih a oni imaju stacionar za pse dok se ne ispita nisam znao sta da radim pozvao sam policiju oni nisu imali nikakvog rjesenja rekli su ako ga neces vodit kuci plati njima.Vidio sam da nemam drugog rjesenja uputnicu iz bolnice sam predao u veterinarsku a psa svezo u krugu veterinarske napravio nekoliko fotografija psa u krugu veterinarske stanice i otisao kuci.U put dok sam se kretao kuci nazvali su me iz veterinarske stanice kao oni ce prihvatit psa ali im ja moram platit ispitivanje i boravak .to je bilo danas 14.08 2011 sta ce biti dalje neznam vidjet ce mo.
Post Reply