Problem sa ljubomorom

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#26 Re: Problem sa ljubomorom

Post by zipoo »

Ko se ljuti uvalis mu kruti :gunjastajl:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#27 Re: Problem sa ljubomorom

Post by moonca »

MrElko wrote:Eh vako ljudi imam jedan problem,imam 18 godina cura mi ima 16 inace mi je prva cura koju sam zavolio i zaljubio se u nju...
Previse sam ljubomoran i vec smo diskutovali o tome i jucer sam ponovo pokazao ljubomoru i otisla je kuci i rekla je da cemo pricati mislim da bi zelila prekinut al znam da me voli da joj je stalo,iskreno ja bi njoj oprostio to,zanima ma sta vi mislite o ovome
:shock:
Pusti djevojcicu neka odraste , a i tebi nece nista faliti da jos koju godinu igras igrica-
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#28 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

MrElko wrote:Eh vako ljudi imam jedan problem,imam 18 godina cura mi ima 16 inace mi je prva cura koju sam zavolio i zaljubio se u nju...
Previse sam ljubomoran i vec smo diskutovali o tome i jucer sam ponovo pokazao ljubomoru i otisla je kuci i rekla je da cemo pricati mislim da bi zelila prekinut al znam da me voli da joj je stalo,iskreno ja bi njoj oprostio to,zanima ma sta vi mislite o ovome
Riješi se viška ljubomore (nepotrebne) i problem će se sam od sebe riješiti. Gušiš je sa time.
Normalna ljubomora (zdrava i potrebna) treba postojati, a uglavnom se ispoljava u zajebancijama i sličnom...
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#29 Re: Problem sa ljubomorom

Post by sekerbay »

Čekaj, je l meni jedinom nije promaklo da se radi o dvoje djece :shock: :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Tomahawk11 »

Što, ti u tim godinama nisi ganjao djevojke?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#31 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Ramzess Veliki »

MrElko wrote:Ne znam kako da se rijesim :(
Lako ... odes joj na vrata i kad se njen babo pojavi kazes ja sam joj decko.
Kad babo trzne sacmaru proce te svaka zelja za njom i za svakom drugom narednih par godina, I tad mozes napokon biti sretan i nabaviti VR cvike jer ces ustedjet na izlascima sa curom. :thumbup:

A sa VR cvikama neces biti samo sa jednom ... a mozes I voziti ferari, motor, avion a da nemas dozvolu. :thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#32 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Dope_Man »

Hebote, prvo ste oboje djecurlija.

Drugo, ti si sam sebe opisao kao par slucajeva koje znam, i iskreno takvi su teski debili koje niko ne podnosi dugo oko sebe. Bespotrebnji izljevi ljubomore su jedna od najvecih glupost koju sebi iko moze dopustiti. A gledano realno za par godina cete oboje promijeniti jos partnera koliko hoces. Dakle pocni odrastati u skladu sa tim punoljetsvom koje si stekao i ne davi ljude oko sebe pa neces imati razloga da se brines zasto treba u po izlaska ustane i ode kuci jer to nece uraditi ako je ne davis.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#33 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

Dope_Man wrote:Hebote, prvo ste oboje djecurlija.

Drugo, ti si sam sebe opisao kao par slucajeva koje znam, i iskreno takvi su teski debili koje niko ne podnosi dugo oko sebe. Bespotrebnji izljevi ljubomore su jedna od najvecih glupost koju sebi iko moze dopustiti. A gledano realno za par godina cete oboje promijeniti jos partnera koliko hoces. Dakle pocni odrastati u skladu sa tim punoljetsvom koje si stekao i ne davi ljude oko sebe pa neces imati razloga da se brines zasto treba u po izlaska ustane i ode kuci jer to nece uraditi ako je ne davis.
E bas fin savjet. :-?
Decko prvi put ima curu, zaljubio se, ne zna gdje udara i lijepo pita savjete neke, a vi tako.
I sta ima veze ako ima 18 godina.
Pa tek poceo ulaziti u zenski svijet, pa mu nista nije jasno, sto je sasvim normalno :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Tomahawk11 »

Nema to veze sa odrastanjem. Patološka ljubomora je problem, pogotovo sa partnera/ku.
Ako se toga ne može riješiti, nema tu hljeba. Ni sad ni za 10 godina.
Ona će plakati, on se kajati, pa sve ponovo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#35 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Dope_Man »

Tomahawk11 wrote:Nema to veze sa odrastanjem. Patološka ljubomora je problem, pogotovo sa partnera/ku.
Ako se toga ne može riješiti, nema tu hljeba. Ni sad ni za 10 godina.
Ona će plakati, on se kajati, pa sve ponovo.
Upravo. :thumbup:
A ovo zvuci tako.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#36 Re: Problem sa ljubomorom

Post by lijepa u dusi »

Ocigledno ona ima vise mozga od tebe, cim se pokupila i otisla i ne dozvoljava da je maltretiras. Od takvih poput tebe treba bjezat jer se neces promijenit ni za 10, ni za 20 godina, a i kad budes jedva micao od starosti bices isti i pomoci ti nema. Nisi ti zaljubljen u nju vec ti se svidja ideja da je tvoja, licno tvoja, tvoje vlasnistvo i u stanju bi bio i njenom se npr. ocu suprotstavit da joj ne da izaci iz kuce, bio bi u fazonu "kako on tebi moze zabranit SA MNOM da izadjes".
Vjerovatno je i sad problem nastao radi gluposti, sto ti se nije javila kad je dosla kuci, zvao si je i nije ti se javila (jer je mozda spavala ali u tvojoj glavi ona je negdje iza coska na kamari) i sl.
Zasto obecavas nesto sto i sam znas da neces moci ispuniti, radije otvoreno reci takav sam kakav sam, necu se mijenjat i trazi neku kojoj ta posesivnost odgovara, a u medjuvremenu idi psihologu, moze ti pomoci.
Dzaba pisem, znam da neces.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#37 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Tomahawk11 »

merlin246 wrote:Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
Ja sam ga prvi pitao, ne zna objasniti. Samo ponavlja ko papagaj, ljubomoran, ljubomoran, ljubomoran.
Dakle, nema neki poseban razlog, umišlja razloge da bude ljubomoran.
Ljubomora treba biti opravdana. I te male doze, to su situacije koje budu i završe se.
Ako je razlog ljubomore trajan, onda tu nema hljeba.
To je psihička tortura i to nikom ne treba.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#39 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

Tomahawk11 wrote:
merlin246 wrote:Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
Ja sam ga prvi pitao, ne zna objasniti. Samo ponavlja ko papagaj, ljubomoran, ljubomoran, ljubomoran.
Dakle, nema neki poseban razlog, umišlja razloge da bude ljubomoran.
Ljubomora treba biti opravdana. I te male doze, to su situacije koje budu i završe se.
Ako je razlog ljubomore trajan, onda tu nema hljeba.
To je psihička tortura i to nikom ne treba.
Pa vidjela sam :mrgreen:
On je prvo mislio da je ona ljubomorna pa je skonto da je on ljubomoran pa mu nije jasno sto je on ljubomoran jer ona nije ljubomorna :lol:
Al njoj je samo 16 godina, mozda joj tata i mama ne daju da ima decka.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#40 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

Tomahawk11 wrote: Ja sam ga prvi pitao, ne zna objasniti. Samo ponavlja ko papagaj, ljubomoran, ljubomoran, ljubomoran.
Dakle, nema neki poseban razlog, umišlja razloge da bude ljubomoran.
Ljubomora treba biti opravdana. I te male doze, to su situacije koje budu i završe se.
Ako je razlog ljubomore trajan, onda tu nema hljeba.
To je psihička tortura i to nikom ne treba.
:thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#41 Re: Problem sa ljubomorom

Post by S4mpion »

lijepa u dusi wrote:Ocigledno ona ima vise mozga od tebe, cim se pokupila i otisla i ne dozvoljava da je maltretiras. Od takvih poput tebe treba bjezat jer se neces promijenit ni za 10, ni za 20 godina, a i kad budes jedva micao od starosti bices isti i pomoci ti nema. Nisi ti zaljubljen u nju vec ti se svidja ideja da je tvoja, licno tvoja, tvoje vlasnistvo i u stanju bi bio i njenom se npr. ocu suprotstavit da joj ne da izaci iz kuce, bio bi u fazonu "kako on tebi moze zabranit SA MNOM da izadjes".
Vjerovatno je i sad problem nastao radi gluposti, sto ti se nije javila kad je dosla kuci, zvao si je i nije ti se javila (jer je mozda spavala ali u tvojoj glavi ona je negdje iza coska na kamari) i sl.
Zasto obecavas nesto sto i sam znas da neces moci ispuniti, radije otvoreno reci takav sam kakav sam, necu se mijenjat i trazi neku kojoj ta posesivnost odgovara, a u medjuvremenu idi psihologu, moze ti pomoci.
Dzaba pisem, znam da neces.
Kakve su ovo tvrdnje pune gnjeva? :| Samo čekam kad ćeš šipku izvuć' da ga namlatiš, momku je 18 godina. :mrgreen:

Ljudi su sposobni mijenjati se i mijenjaju se itekako, vjerovali ili ne. Od njegove ljubomore za par godina možda neće biti ni traga, možda neće biti ni nalik onome što je danas.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#42 Re: Problem sa ljubomorom

Post by moonca »

Njemu 18 -njoj 16---djeca se igraju... traze se ... kakva ljubomora. :-)

Ali ova kombinacija je vrlo kaznjiva za njega? On se zbilja upustio u 'zabranjeno voce'.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#43 Re: Problem sa ljubomorom

Post by lijepa u dusi »

S4mpion wrote:
lijepa u dusi wrote:Ocigledno ona ima vise mozga od tebe, cim se pokupila i otisla i ne dozvoljava da je maltretiras. Od takvih poput tebe treba bjezat jer se neces promijenit ni za 10, ni za 20 godina, a i kad budes jedva micao od starosti bices isti i pomoci ti nema. Nisi ti zaljubljen u nju vec ti se svidja ideja da je tvoja, licno tvoja, tvoje vlasnistvo i u stanju bi bio i njenom se npr. ocu suprotstavit da joj ne da izaci iz kuce, bio bi u fazonu "kako on tebi moze zabranit SA MNOM da izadjes".
Vjerovatno je i sad problem nastao radi gluposti, sto ti se nije javila kad je dosla kuci, zvao si je i nije ti se javila (jer je mozda spavala ali u tvojoj glavi ona je negdje iza coska na kamari) i sl.
Zasto obecavas nesto sto i sam znas da neces moci ispuniti, radije otvoreno reci takav sam kakav sam, necu se mijenjat i trazi neku kojoj ta posesivnost odgovara, a u medjuvremenu idi psihologu, moze ti pomoci.
Dzaba pisem, znam da neces.
Kakve su ovo tvrdnje pune gnjeva? :| Samo čekam kad ćeš šipku izvuć' da ga namlatiš, momku je 18 godina. :mrgreen:

Ljudi su sposobni mijenjati se i mijenjaju se itekako, vjerovali ili ne. Od njegove ljubomore za par godina možda neće biti ni traga, možda neće biti ni nalik onome što je danas.
upravu si, promijenice se, vjerovatno na gore.
Tomo je to civilizovanije i mnogo bolje objasnio.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#44 Re: Problem sa ljubomorom

Post by S4mpion »

lijepa u dusi wrote:
S4mpion wrote:
Kakve su ovo tvrdnje pune gnjeva? :| Samo čekam kad ćeš šipku izvuć' da ga namlatiš, momku je 18 godina. :mrgreen:

Ljudi su sposobni mijenjati se i mijenjaju se itekako, vjerovali ili ne. Od njegove ljubomore za par godina možda neće biti ni traga, možda neće biti ni nalik onome što je danas.
upravu si, promijenice se, vjerovatno na gore.
Tomo je to civilizovanije i mnogo bolje objasnio.
To da će se promijenit' nagore je vjerovatno jednako kao i to da će se promijenit' nabolje, bez predrasuda.

Gdje je nestala vjera u ljude? :-?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#45 Re: Problem sa ljubomorom

Post by sheilak »

ako ta djevojka cita sto je s tobom (bila)
RUUUUUN (r)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46 Re: Problem sa ljubomorom

Post by moonca »

S4mpion wrote:| Samo čekam kad ćeš šipku izvuć' da ga namlatiš, momku je 18 godina. :mrgreen:

Ljudi su sposobni mijenjati se i mijenjaju se itekako, vjerovali ili ne. Od njegove ljubomore za par godina možda neće biti ni traga, možda neće biti ni nalik onome što je danas.
Slazem se, ali bi momak,ako zbilja osjeca nesto , sto ne moze sam da odgonetne sta je, a sto je i za ocekivati -otvori dusu psihologu. Ne, da su i oni svemoguci ali mu mogu, nadam se otovriti malo vidike.
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#47 Re: Problem sa ljubomorom

Post by krofnaa* »

MrElko wrote:Eh vako ljudi imam jedan problem,imam 18 godina cura mi ima 16 inace mi je prva cura koju sam zavolio i zaljubio se u nju...
Previse sam ljubomoran i vec smo diskutovali o tome i jucer sam ponovo pokazao ljubomoru i otisla je kuci i rekla je da cemo pricati mislim da bi zelila prekinut al znam da me voli da joj je stalo,iskreno ja bi njoj oprostio to,zanima ma sta vi mislite o ovome
To što si ljubomoran si većinom vidio od drugih ljudi i drugih muškaraca pa hoćeš malo da se kurčiš da glumiš dasu.
Moj ti je savjet nemoj glumit dasu, budi kakav jesi i nema razloga bit ljubomoran na djevojčicu od 16 godina koja ode do granapa a ti se ne javi na viber, ili nedaj bože ode sa drugaricom iz škole na kafu bez tebe... :lol:
Niko ne voli pretjeranu ljubomoru, ali ne voli ni hladnoću. Treba biti umjeren u svemu
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#48 Re: Problem sa ljubomorom

Post by triconja »

merlin246 wrote:Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#49 Re: Problem sa ljubomorom

Post by mad_max_ba »

ma hajte molim Vas

djeca ba on više nego ona....

al sve u skladu sa godinama
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#50 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

triconja wrote:
merlin246 wrote:Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
Dobro Trico sto fino ne kazes da ti se svidjam, a ne da me s istom forom spopadas svako malo.. :eh:
Post Reply