Problem sa laptopom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1 Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

Pozdrav svima,

imam cudan problem, neku noc sam frisko instalirao na laptop windows 7 ultimate, sve drajvere i programe koji mi trebaju, radilo ok sve par dana ali sad mi se nesto cudno desava, tacnije od jutros.

Upalim laptop kad ono rezolucija nije uredu, kao da nije driver za graficku uredu, dole onaj touchpad ne radi nikako, niti mogu pomjeriti mis niti rade lijevi ni desni klik ......

Kada restarujem laptop opet sve bude najnormalnije, ali svaki drugi put kada ga upalim bude tako, jednom normalno jednom tako :S

Niti sam pokupio kakav virus niti sam sta uradio sto bi moglo pridonjeti tome, korisi brat nekad laptop ali on udje na fejsbuk youtube i to je to, nije mi jasno sta mu je i prvi put ovo vidjam.

A mrsko mi dizati ponovo sistem jer sam ostao bas dosta vremena dok sam sve sredio tip top kako mi odgovara, cak sam i update osnovne instalirao sto inace nikada ne radim.


P.S. sinoc sam ga ja koristio zadnji i radio je normalno od jutros ne znam da li je iko .....
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

Sta ovo ja kad god temu napravim niko nema odgovora xD
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

:? :?


P.S. Vise ne desava svako drugi put kad palim kao prije sada se desi samo ponekad ali ipak se desi ponekad .....
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#4 Re: Problem sa laptopom

Post by dragan.s »

arnes_king wrote::? :?


P.S. Vise ne desava svako drugi put kad palim kao prije sada se desi samo ponekad ali ipak se desi ponekad .....
Liči mi na pucanje grafičkog drajvera. Probaj instalirati neku drugu (možda i stariju) verziju.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

dragan.s wrote:
arnes_king wrote::? :?


P.S. Vise ne desava svako drugi put kad palim kao prije sada se desi samo ponekad ali ipak se desi ponekad .....
Liči mi na pucanje grafičkog drajvera. Probaj instalirati neku drugu (možda i stariju) verziju.

Ok, pokusat cu jer nisam instalirao ja njegov driver nego je win7 automatski to odradio ....

Ali mi cudno zasto onda nece da radi mousepad nikako kad se to desi a drugi usb wirelles mis radi i dalje normalno.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#6 Re: Problem sa laptopom

Post by dragan.s »

arnes_king wrote: Ok, pokusat cu jer nisam instalirao ja njegov driver nego je win7 automatski to odradio ....

Ali mi cudno zasto onda nece da radi mousepad nikako kad se to desi a drugi usb wirelles mis radi i dalje normalno.
Ako i mousepad blokira (sorry, nisam pažljivo pročitao prvi post) onda je nešto definitivno do matične. Probaj update BIOS-a, a ako ni to ne pomogne reklamiraj ako je u garantnom roku.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

dragan.s wrote:
arnes_king wrote: Ok, pokusat cu jer nisam instalirao ja njegov driver nego je win7 automatski to odradio ....

Ali mi cudno zasto onda nece da radi mousepad nikako kad se to desi a drugi usb wirelles mis radi i dalje normalno.
Ako i mousepad blokira (sorry, nisam pažljivo pročitao prvi post) onda je nešto definitivno do matične. Probaj update BIOS-a, a ako ni to ne pomogne reklamiraj ako je u garantnom roku.

Ma kakav garantni rok, polovno je xD

Nego ja bi prije rekao da je nesto do software-a nego do hardware-a ali et procackat cu opet, ak bude zezalo i dalje ponovo cu mu sistem instalirati ali ovaj put bez update-a pa da vidim ....


Hvala za pomoc u svakom slucaju :thumbup:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#8 Re: Problem sa laptopom

Post by SHTEVELEC »

Koji je laptop u pitanju, koji model?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#9 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

SHTEVELEC wrote:Koji je laptop u pitanju, koji model?

Lenovo 3000 n200

Mijenjao sam mu driver od graficke probavao razne i na kraju me nije zezao par dana, i sad odjednom opet poceo, znaci svaki drugi put kad upalim isto da nema uopste drajvera od graficke i od touchpad-a, kada odem u device manager ima ih ali je uzvicnik isto kraj njih mali, restartujem sve ok. Onda se nekad desi par dana ne zeza nikako pa onda opet pocne .... Ne kuzim nikako a mrsko mi reinstal sistema radit :S

Laptop niti ima problema sa pregrijavanjem niti bilo sta drugo, bio na njemu win xp kada sam ga kupio pa sam mu ja instalirao win 7 ultimate, koji sam jos na bezbroj racunara instalirao i nikada problema nisam imao (removeWAT), jedina razlika je sto nikad u zivotu windows update ni na jednom koristio nisam a u ovog laptopa sam od pocetka odmah sve update instalirao ......
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#10 Re: Problem sa laptopom

Post by Tahta »

arnes_king wrote:Sta ovo ja kad god temu napravim niko nema odgovora xD
dešava se kad postavljaš teška pitanja :D daj šta lakše 8-)

problem ti je kompleksan i sumljam da ćeš naći gdje "škripi" nešto je loše ispalo ili kod dizanja sedmice ili update
pati se dok ne nađeš dovoljno vremena da nanovo instaliraš 7 ili vratiš stari dobri xp
sretno
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11 Re: Problem sa laptopom

Post by arnes_king »

Tahta wrote:
arnes_king wrote:Sta ovo ja kad god temu napravim niko nema odgovora xD
dešava se kad postavljaš teška pitanja :D daj šta lakše 8-)

problem ti je kompleksan i sumljam da ćeš naći gdje "škripi" nešto je loše ispalo ili kod dizanja sedmice ili update
pati se dok ne nađeš dovoljno vremena da nanovo instaliraš 7 ili vratiš stari dobri xp
sretno

Hahah potrudio bi se da vam dam laksa pitanja ali njih sam rijesim :D

Nego u pravu si ili sam nesto u instalaciji sistema zeznuo ili mi je neki update nest sjebao, tak da je tvoj prijedlog najbolji :thumbup:
Post Reply