Problem sa java/minecraft-om

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1 Problem sa java/minecraft-om

Post by arnes_king »

Pozdrav svima,

imam minecraft instaliran na 7 racunara i na svim radi bez problema, samo na jednom ne mogu nastimati nikako :/

Ista je verzija minecrafta isti operativni sistem u potpunosti, konfiguracije slicne ali izgleda da je negdje problem u java-i

Pokrenem minecraft i dodje onaj login screen, ne ukucam nista tu nego obicno samo idem na login i onda se pojavi "Play Offline" i "Try again" i obicno na drugim racunarima odem na play offline i normala radi, ali na ovome kada kliknem na play offline gledao sam u procesima da se na sekundu pojavi "javaw.exe" i istog trena opet zatvori.


Pokusavao sam reinstal igre, reinstal jave, instalirao malo stariju javu, instalirao najnovije drivere za graficku i opetisti problem.


Kada odem u appdata folder gdje se nalazi i folder od minecrafta vidim da java tamo svaki put napravi log text file pa cu kopirati samo pocetak loga, a ako treba mogu staviti i cijeli (dug je)

Pokusao sam i to guglati ali bez uspjeha pa bih bio veoma zahvalan kada bi mi neko mogao pomoci.

Evo pocetak log file-a :

NAZIV : hs_err_pid352.log

#
# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
# EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xc0000005) at pc=0x5295b4c7, pid=352, tid=2816
#
# JRE version: 6.0_26-b03
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (20.1-b02 mixed mode windows-x86 )
# Problematic frame:
# C [atioglx1.dll+0x3fb4c7]
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp
# The crash happened outside the Java Virtual Machine in native code.
# See problematic frame for where to report the bug.
#

--------------- T H R E A D ---------------

Current thread (0x49f50800): JavaThread "Minecraft main thread" daemon [_thread_in_native, id=2816, stack(0x4a3a0000,0x4a3f0000)]

siginfo: ExceptionCode=0xc0000005, reading address 0x000000be


i ima dole jos mnogo ........


Specifikacije PC-a :

Intel Pentium 4 CPU 2.00 GHz

766 MB RAM

Ati RADEON 9250 128 MB

Windows XP SP3

Java najnovija verzija (pokusao i sa malo starijom)

Minecraft 1.8.1 (pokusao i sa 1.7.3)


Hvala unaprijed
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#2 Re: Problem sa java/minecraft-om

Post by Decerto »

ja mislim da je do opengl-a.Podrzava li ta grafa 1.4 ? Koji je minimalni req. za minecraft ? 2.0 ili 1.4 ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3 Re: Problem sa java/minecraft-om

Post by arnes_king »

Decerto wrote:ja mislim da je do opengl-a.Podrzava li ta grafa 1.4 ? Koji je minimalni req. za minecraft ? 2.0 ili 1.4 ?

Ja mislim da je 1.4 a nezz da li podrzava trebala bi jer ta graficka mi se pokazala kao jedna od boljih 128, nikada problema a svakakvih igrica igrano na njoj, i kad moze raditi minecraft na integrisanoj grafickoj 96MB onda moze i na njoj sigurno jer su ove integrisane toliko lose da gta san andreas jedva ide a cod2 ne moze nikako .....


P.S. oni officijelni req. za minecraft su smijesni jer da je ono tacno ne bih ni na jednom kompu od ovih mogao igrati ga xD
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#4 Re: Problem sa java/minecraft-om

Post by Hunkar »

pazi, 9250 ne podrzava nikakav moderniji api a intel neki noviji podrzava :D

npr. aero ne mozes koristiti na 9250 ali na intelu nekom mozes samo zbog apija. a posto minecraft koristi mnoge novije apije, vjerovatno mozes samo mahati usima ... sorry :(
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5 Re: Problem sa java/minecraft-om

Post by arnes_king »

Hunkar wrote:pazi, 9250 ne podrzava nikakav moderniji api a intel neki noviji podrzava :D

npr. aero ne mozes koristiti na 9250 ali na intelu nekom mozes samo zbog apija. a posto minecraft koristi mnoge novije apije, vjerovatno mozes samo mahati usima ... sorry :(

Nista pokusat cu kasnije ako imadnem vremena ili sutra ubaciti drugu graficku pa da vidimo da li je do toga :) ali ja opet ne vjerujem jer imam par grafickih ovdje koje jedva vrte san andreas cod2 i neke novije od tih igrica a ova ih sve bez problema pa zbog toga ne mislim da je to ali et probat cemo pa cu javiti :D

Hvala u svakom slucaju ;D


EDIT: a da ja postavim cijeli log od jave pa mozda nesto u njemu nadjete :D ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7 Re: Problem sa java/minecraft-om

Post by arnes_king »


Hvala druze pokusao sam i to ali ne moze ....


A izgleda da jeste graficka, radio sam neki opengl test i do 1.3 ide savrseno poslije vec ne ide 100% za 1.4 od 9 testova 2 ne upale sto znaci da ova graficka podrzava 1.3 opengl a za minecraft potreban 1.4 :)
Post Reply