PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#26 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by semirsar »

typeOnegative wrote:
IcedFlame wrote:Koja je verzija HDMI kabla? 1.3 ne prenosi zvuk, a 1.4 DA.

To nije tačno. Svaka HDMI verzija od 1.0 do aktualne 2.0b prenosi zvuk .

Pokretač teme , probao reinstalirati drivere od grafike ?
e jes' i ti fulio kome 's replicirat', a sto bolan ne bio ne pogleda datum kad je pisao? :mrgreen:
moja tetka wrote:pratim neke stranice i često neko ubaci neki klip sa ju tjuba.... imam sliku nemam tom....... a prije je bio. molim vas lijepo da mi objasnite u čemu je problem onako narodski da razumijem. kada odem na ju tjub i gledam klipove tih problema nemam.... hvala pametnima koji će vjerovatno znati u čemu je problem,,,,,,,,,,,, ako znate de onao korak po korak šta trebam uraditi............ ljubim vas
na cemu se gleda yutjub?
Da li je uopste prava tema za to pitat, pitanje je sad? :mrgreen:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#27 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by typeOnegative »

Ma ni primiriso datumu :-) :lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#28 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by aditon »

i meni se slično neki dan desilo, spojim HDMI kablom TV s kompom kako bi raspalio soccera s rajom...iako sam to prethodno milion puta uradio, ovaj put zvuka jednostavno nije bilo..ništa nisam drugačije radio nego inače i čitajući malo prethodne postove, jedino logično rješenje, bar kad je o mom slučaju riječ, jeste reinstall drivera zvuka. Tu noć mi se nije dalo previše peglati oko toga jer je vrijeme za soccer prolazilo :) Uvjeren sam da nije do kabla jer sam tu jako pedantan, sve kablove lijepo smotam i odložim na odgovarajuće mjesto bez ikakve šanse za nekim fizičkim oštećenjem...
neki dan mi je i windows blokirao s porukom watchdogs violation a ovaj error odnosi se na neažurirane sistemske drivere...probam svakako s updatemo drivera
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#29 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by Karabaja »

Mislim da vam ovaj thread može pomoći:

https://forum.klix.ba/nagomilavanje-zvu ... 76549.html
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#30 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by diablobih »

Karabaja wrote:Mislim da vam ovaj thread može pomoći:

https://forum.klix.ba/nagomilavanje-zvu ... 76549.html
Daj bolan hahHAHAHAHAHHA, hahahahahaha

@aditon, meni pomogne restart nekad.
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#31 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by DonieBrasco »

Image
Kada spojis latptop sa TV, otvori ove sound opcije i prvo uradi driver update, provjeri da li je zadnji. Potom desni klik na ikonu zvucnika i izaberi "disable", isto uradi za slusalice ako se pojave, a onda desni klik na ikonu TV-a i "enable" ako vec nije automatski - mozda i bude "set as default device".

Tako sam ja rjesio slican problem.

Kabal ti je ispravan jer ne bi bilo ni slike da nije, kod HDMI ti je jednostavno ili signal ide ili ne ide od tacke A do B. Tako da provjeri sve jos jednom sigurno je neka glupost u pitanju.
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#32 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by moja tetka »

semirsar wrote:
typeOnegative wrote:
IcedFlame wrote:Koja je verzija HDMI kabla? 1.3 ne prenosi zvuk, a 1.4 DA.
moja tetka wrote:pratim neke stranice i često neko ubaci neki klip sa ju tjuba.... imam sliku nemam tom....... a prije je bio. molim vas lijepo da mi objasnite u čemu je problem onako narodski da razumijem. kada odem na ju tjub i gledam klipove tih problema nemam.... hvala pametnima koji će vjerovatno znati u čemu je problem,,,,,,,,,,,, ako znate de onao korak po korak šta trebam uraditi............ ljubim vas
na cemu se gleda yutjub?



toshiba laptop........
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#33 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by semirsar »

vjerujem da je nesto sasvim banalno, ali 'vako napamet bez vise podataka se ne m're bas puno pomoc'... najbolje da to neko pogleda uzivo, sigurno ce lako rijesiti problem :-)
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#34 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by moja tetka »

[quote="semirsar"]vjerujem da je nesto sasvim banalno, ali 'vako napamet bez vise podataka se ne m're bas puno pomoc'... najbolje da to neko pogleda uzivo, sigurno ce lako rijesiti problem :-)[/quote
H V a l a......... :kiss:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#35 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by AmiĐa_Idriz »

Trebao mi nešto HDMI kabal pa izvadio iz tv-a. Sad vratio, povezao sa resiverom, slike ima ali tona ne. U postavkama pogledao sve kako treba, ne kontam :?

Na ovom web help centru MojaTV stoji da provjerim da mi nije mute uključen :lol:
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#36 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by nivla »

probaj drugi kabal
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#37 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by Tomahawk11 »

Meni se ovo jednom desilo. Uzmem drugi HDMI kabl, povežem s laptopom, opet nema.
Uglavnom, nešto se bilo poremetilo na laptopu u postavkama za ton, ovako na prvu ne bih znao tačno šta.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by Tomahawk11 »

aditon wrote: 04/04/2019 09:10 i meni se slično neki dan desilo, spojim HDMI kablom TV s kompom kako bi raspalio soccera s rajom...iako sam to prethodno milion puta uradio, ovaj put zvuka jednostavno nije bilo..ništa nisam drugačije radio nego inače i čitajući malo prethodne postove, jedino logično rješenje, bar kad je o mom slučaju riječ, jeste reinstall drivera zvuka. Tu noć mi se nije dalo previše peglati oko toga jer je vrijeme za soccer prolazilo :) Uvjeren sam da nije do kabla jer sam tu jako pedantan, sve kablove lijepo smotam i odložim na odgovarajuće mjesto bez ikakve šanse za nekim fizičkim oštećenjem...
neki dan mi je i windows blokirao s porukom watchdogs violation a ovaj error odnosi se na neažurirane sistemske drivere...probam svakako s updatemo drivera
Možda je ovo riješenje.
Zenicanin988
Posts: 1
Joined: 13/02/2021 13:22

#39 Re: PROBLEM SA HDMI KABLOM - nema zvuka?

Post by Zenicanin988 »

AmiĐa_Idriz wrote: 09/07/2020 14:54 Trebao mi nešto HDMI kabal pa izvadio iz tv-a. Sad vratio, povezao sa resiverom, slike ima ali tona ne. U postavkama pogledao sve kako treba, ne kontam :?

Na ovom web help centru MojaTV stoji da provjerim da mi nije mute uključen :lol:
Drug kako si rijesio? Ja igro ps4, kad sam vratio hdmi u resiver nece zvuk na TV. Donesem stari tv hoce a na mom nece? Wtf imam sva izlaza na tv hdmi, nece ni na jednom
Post Reply