Problem pasa lutalica vol 2

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2151 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vjesticanametli »

Suti bar je odvela one Dzukele.... zar diler nije uhapsen skoro...bio pretres stana nasli svegaaaa :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2152 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

Valjda jeste
Ali nisam ga iskreno vidjela skoro
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2153 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

splinter wrote: https://www.klix.ba/biznis/dogs-trust-g ... /171114143
Daj ba odrasti dijete drago, uzmi prosurfaj malo, usporedi hronološki kad je usvojen zakon, kad su ovi trustovci došli, kome trebaju psi na ulici, ko se pita za sve. . .
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /171019067
Nemojte me zvati "djetetom" jer nisam nikakvo dijete.
Hvala.
Hronologija i zakon su uzroci , posljedice su na ulici i treba ih rijesiti odmah resursima koje imamo.

Od dva poteza potpisa perom zavisi da se rijesi cijela ova situacija samim tim i rasprava.
Jednim potezom da se oduzme upravljanje azilom Praca onome ko trenutno upravlja tom klanicom. Iskreno mi je zao na momente sto vise nema Titovog suda jer bi u ovih deset godina to sve bilo istjerano na cistac u deseto koljeno , ovako NADAJMO SE da ce tuzilastvo pokrenuti neki postupak.
Drugim potezom se postavlja novi upravnik i upravitelj ili se u potpunosti mijenja azil uz rigirozne kontrole i potpunu reorganizaciju. PARA IMA , NACRT BUDZETA JE U JAVNOJ RASPRAVI OD JUCE i da nema ovih korumpiranih neodgovornih baraba kao uredna poreska obveznica bih trazila mnogo vise para za azil , ovako novac treba ostaviti u rezervi kada se oduzme upravljanje azilom trenutnim kasapima.

Prirodnom selekcijom dosta je pasa uginulo a sterilizacijom ih je sve manje na ulicama. Pare postoje da se napravi savremeni azil sa vrhunskim veterinarima i odrzavanjem i oni bi bili prihvatljivi u troskovnom kontekstu i to da se bas svi sarajevski psi maknu sa ulice. Da li bi trebala biti eutanazija ili ne....to bih radila samo u krajnjem slucaju i u krajnjoj nuzdi kada bi priliv pasa bio enormno veliki pa bi funkcionalnost azila bila maksimalno ugrozena a ubistvo je najbolnije rijesenje.
Psima nije mjesto na ulici ali definitivno alternativa tome ne smije i ne moze biti smrt.
Voljela bih trenutne "upravitelje" Prace vidjeti u istim uslovima samo pola sata....
Jadovi.
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#2154 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Naslovnica »

I šta ono kaže, nije udruženi zločinački poduhvat? 8-) :lol:
Banksy wrote:

NAČELNIK OPŠTINE ILIDŽA PREDLOŽIO
Senaid Memić ima rješenje: Da se ja išta pitam, angažovao bih lovce i pobio sve pse koji slobodno hodaju!


- Što se tiče pasa, zna se čiji su oni problem. To sam već jednom rekao, da se ja išta pitam, angažovao bih lovce, svakom platio po 50 KM za rep, i pobio sve pse koji slobodno hodaju ulicama. Tako se radi u normalnim državama!

Image


POTPISAN MEMORANDUM

Dogs Trust gradi centar za udomljavanje pasa na Ilidži vrijedan 20 miliona KM


Tim povodom, izvršni direktor Fondacije Adrian Burder i načelnik Općine Ilidža Senaid Memić potpisali su Memorandum o razumijevanju, kojim su definirane smjernice za uspostavu navedenog centra.

U tom procesu Fondacija bi u potpunosti finansirala izgradnju, opremanje i rad centra, dok je Općina spremna Fondaciji bez naknade privremeno ustupiti pogodno zemljište na korištenje na najduži dozvoljeni zakonski period.

Načelnik Memić dodao je da će Općina Ilidža dati i neograničen prostor za izgradnju centra.

Image



Lijepi su repovi, al' su pare ljepše.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2155 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Banksy »

Naslovnica wrote:I šta ono kaže, nije udruženi zločinački poduhvat? 8-) :lol:
Kako si mi prenio post s druge teme, pojasnićeš o čemu govoriš.
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#2156 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Naslovnica »

Banksy wrote:
Naslovnica wrote:I šta ono kaže, nije udruženi zločinački poduhvat? 8-) :lol:
Kako si mi prenio post s druge teme, pojasnićeš o čemu govoriš.
Pisao sam već, na ovoj temi, kako smatram da je djelovanje DT u BiH isključivo vezano za biznis, za pare.
UZP je teška riječ, naravno da to ne mislim, ali smatram da su profiteri.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58651
Joined: 03/08/2010 19:04

#2157 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sabina1 wrote:
splinter wrote: https://www.klix.ba/biznis/dogs-trust-g ... /171114143
Daj ba odrasti dijete drago, uzmi prosurfaj malo, usporedi hronološki kad je usvojen zakon, kad su ovi trustovci došli, kome trebaju psi na ulici, ko se pita za sve. . .
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /171019067
Nemojte me zvati "djetetom" jer nisam nikakvo dijete.
Hvala.
Hronologija i zakon su uzroci , posljedice su na ulici i treba ih rijesiti odmah resursima koje imamo.

Od dva poteza potpisa perom zavisi da se rijesi cijela ova situacija samim tim i rasprava.
Jednim potezom da se oduzme upravljanje azilom Praca onome ko trenutno upravlja tom klanicom. Iskreno mi je zao na momente sto vise nema Titovog suda jer bi u ovih deset godina to sve bilo istjerano na cistac u deseto koljeno , ovako NADAJMO SE da ce tuzilastvo pokrenuti neki postupak.
Drugim potezom se postavlja novi upravnik i upravitelj ili se u potpunosti mijenja azil uz rigirozne kontrole i potpunu reorganizaciju. PARA IMA , NACRT BUDZETA JE U JAVNOJ RASPRAVI OD JUCE i da nema ovih korumpiranih neodgovornih baraba kao uredna poreska obveznica bih trazila mnogo vise para za azil , ovako novac treba ostaviti u rezervi kada se oduzme upravljanje azilom trenutnim kasapima.

Prirodnom selekcijom dosta je pasa uginulo a sterilizacijom ih je sve manje na ulicama. Pare postoje da se napravi savremeni azil sa vrhunskim veterinarima i odrzavanjem i oni bi bili prihvatljivi u troskovnom kontekstu i to da se bas svi sarajevski psi maknu sa ulice. Da li bi trebala biti eutanazija ili ne....to bih radila samo u krajnjem slucaju i u krajnjoj nuzdi kada bi priliv pasa bio enormno veliki pa bi funkcionalnost azila bila maksimalno ugrozena a ubistvo je najbolnije rijesenje.
Psima nije mjesto na ulici ali definitivno alternativa tome ne smije i ne moze biti smrt.
Voljela bih trenutne "upravitelje" Prace vidjeti u istim uslovima samo pola sata....
Jadovi.

Znaci pse smjestene u azile treba hraniti,paziti dok ih neko ne udomi a ako ih ne udomi dok ne umru od starosti?
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#2158 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by dosada_ziva »

Naslovnica wrote:2/3 tih pasabija imaju ozbiljan psihološki poremećaj...
Sandra je zrela za Jagomira...
https://www.facebook.com/sandra.kenda?h ... r4&fref=nf

p.s. 8 Years of the fight ... Help me to save Sarajevo's street dogs --- PAYPAL : [email protected]
kakva peksurina bokte

fajter for animals :lol:
ima svoj fan page :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2159 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Banksy »

Naslovnica wrote:
Banksy wrote:
Naslovnica wrote:I šta ono kaže, nije udruženi zločinački poduhvat? 8-) :lol:
Kako si mi prenio post s druge teme, pojasnićeš o čemu govoriš.
Pisao sam već, na ovoj temi, kako smatram da je djelovanje DT u BiH isključivo vezano za biznis, za pare.
UZP je teška riječ, naravno da to ne mislim, ali smatram da su profiteri.
Okruženi smo profiterima koji su nam, uz sopstveni profit, dobro zagorčali život. Ovi će stanje popraviti, pa im to eventualno sitno profiterstvo, halalim. :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81577
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2160 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Truba »

gledam film RAW iliti ga GRAVE francuski film o kanibalima na veterinarskom fakultetu

i vlasnički pas ujede ženu... otkine joj prst... zapravo ne
nego svale na psa... i odmah ga uspavaju
osjetio je krv takva se životinja mora uspavati

ne vjerujem da bi scenaristica izmišljala sigurno ima takav zakon

dakle da je svaki cuko za neki napad ili ujed uspavan...
do sada bi imali manji problem

ali mi imamo serijske napadače koji teroriziraju djecu, automobile, bicikliste...sve one koji ih ne hrane

onaj osjećaj kad ti 5 pasa trči u susret a čuješ im samo nokte od asfalt
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2161 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
sabina1 wrote:
splinter wrote: https://www.klix.ba/biznis/dogs-trust-g ... /171114143
Daj ba odrasti dijete drago, uzmi prosurfaj malo, usporedi hronološki kad je usvojen zakon, kad su ovi trustovci došli, kome trebaju psi na ulici, ko se pita za sve. . .
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /171019067
Nemojte me zvati "djetetom" jer nisam nikakvo dijete.
Hvala.
Hronologija i zakon su uzroci , posljedice su na ulici i treba ih rijesiti odmah resursima koje imamo.

Od dva poteza potpisa perom zavisi da se rijesi cijela ova situacija samim tim i rasprava.
Jednim potezom da se oduzme upravljanje azilom Praca onome ko trenutno upravlja tom klanicom. Iskreno mi je zao na momente sto vise nema Titovog suda jer bi u ovih deset godina to sve bilo istjerano na cistac u deseto koljeno , ovako NADAJMO SE da ce tuzilastvo pokrenuti neki postupak.
Drugim potezom se postavlja novi upravnik i upravitelj ili se u potpunosti mijenja azil uz rigirozne kontrole i potpunu reorganizaciju. PARA IMA , NACRT BUDZETA JE U JAVNOJ RASPRAVI OD JUCE i da nema ovih korumpiranih neodgovornih baraba kao uredna poreska obveznica bih trazila mnogo vise para za azil , ovako novac treba ostaviti u rezervi kada se oduzme upravljanje azilom trenutnim kasapima.

Prirodnom selekcijom dosta je pasa uginulo a sterilizacijom ih je sve manje na ulicama. Pare postoje da se napravi savremeni azil sa vrhunskim veterinarima i odrzavanjem i oni bi bili prihvatljivi u troskovnom kontekstu i to da se bas svi sarajevski psi maknu sa ulice. Da li bi trebala biti eutanazija ili ne....to bih radila samo u krajnjem slucaju i u krajnjoj nuzdi kada bi priliv pasa bio enormno veliki pa bi funkcionalnost azila bila maksimalno ugrozena a ubistvo je najbolnije rijesenje.
Psima nije mjesto na ulici ali definitivno alternativa tome ne smije i ne moze biti smrt.
Voljela bih trenutne "upravitelje" Prace vidjeti u istim uslovima samo pola sata....
Jadovi.

Znaci pse smjestene u azile treba hraniti,paziti dok ih neko ne udomi a ako ih ne udomi dok ne umru od starosti?
Ma ne.
Treba ih skupljati neki period u bilo kakvim uslovima a onda ih najsurovije pobiti pa zapaliti jednu veliku vatru neka im sva tijela izgore na lomači a oko te vatre treba igrati neki ritual poput zlih Indijanaca u američkim filmovima , to je sjajna edukativna slika , vrlo poučna za generacije koje dolaze sve u skladu sa svjetonazorom , sistemom i standardima.
One koje su psetad izbacila na ulicu da se smrzavaju , gladuju i oboljevaju pa na kraju iz humanosti završe na lomači treba odlikovati najvećim stepenom javne odgovornosti kao ljude od posebnog interesa za društvo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2162 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by triconja »

dosada_ziva wrote:
Naslovnica wrote:2/3 tih pasabija imaju ozbiljan psihološki poremećaj...
Sandra je zrela za Jagomira...
https://www.facebook.com/sandra.kenda?h ... r4&fref=nf

p.s. 8 Years of the fight ... Help me to save Sarajevo's street dogs --- PAYPAL : [email protected]
kakva peksurina bokte

fajter for animals :lol:
ima svoj fan page :lol:
Jel to ona placa nekome da joj prevodi? Dje fiskalni racun?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2163 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by triconja »

Ljudi (pojedinci bezbeli) vole pse jer im oni ne iznose njihove mane. Keru je svejedno imao ti 300 kila ili 30, bio skrndelj ili lijep, bio pametan ili glup, drogiro se ili ne, imao prijatelja ili ne, bio siroma ili uspjesan sve dok ga hranis. Moze se kao zakljuciti citava situacija iz ovih osobina, znaci sta, ko, gdje, kako, s kim.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2164 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

Mislim da ovdje u principu nema niko nista protiv da se zivotinje hrane
Ovdje je tema hoteli i finansije za te igre
Kao i kradje i ublehe od strane laznih dusebriznika za pse
User avatar
Truba
Posts: 81577
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2165 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Truba »

bitno je da veleposlanik jedne genocidne velike britanije nije vidio pse na ulici
pitanje je gdje se taj kreće
od austrijskog bala kolima do rođendana kraljice elizabete avionom

jesu li ti ljudi toliko odvojeni od realnosti ili misle da je narod glup

od cuka si siguran samo u tramvaju i gdje je puno ljudi

probajte u pola pet ujutro ići sokacima
ne idem bez kamenčuge
ili me taksi čeka pred vratima
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2166 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by triconja »

Black swan wrote:bitno je da veleposlanik jedne genocidne velike britanije nije vidio pse na ulici
pitanje je gdje se taj kreće
od austrijskog bala kolima do rođendana kraljice elizabete avionom

jesu li ti ljudi toliko odvojeni od realnosti ili misle da je narod glup

od cuka si siguran samo u tramvaju i gdje je puno ljudi

probajte u pola pet ujutro ići sokacima
ne idem bez kamenčuge
ili me taksi čeka pred vratima
Jel ono:
Idu dani zum, sirok gaze drum
a i noci jos brze
sve k'o dlan o dlan
pa se upitam kako noge izdrze

Kuca tika-tak, hladna kao pak
vekerica srca moga
sta mi vrijedi sad rubin i smaragd
sta mi vrijedi prolazna ljepota

Lijevo-desno, desno-lijevo
ubice nas Sarajevo
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#2167 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by CaneBos »

Obican puc se glozi oko pogresnih teza, sto je i cilj prodavaca magle.
Pitanje nije zasto nam psi lutalice hodaju po ulicama i ispred zgrada i kuca.(Jer nejma para za azile) Nije cak ni pitanje ko je i kako rastalio novac iz fonda za azile, vec je problem sto paraaa vise neeejmaaa. (para nejma jerbo su hina utrosili u druge svrhe).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58651
Joined: 03/08/2010 19:04

#2168 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sabina1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
sabina1 wrote: https://www.klix.ba/biznis/dogs-trust-g ... /171114143
Daj ba odrasti dijete drago, uzmi prosurfaj malo, usporedi hronološki kad je usvojen zakon, kad su ovi trustovci došli, kome trebaju psi na ulici, ko se pita za sve. . .
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /171019067
Nemojte me zvati "djetetom" jer nisam nikakvo dijete.
Hvala.
Hronologija i zakon su uzroci , posljedice su na ulici i treba ih rijesiti odmah resursima koje imamo.

Od dva poteza potpisa perom zavisi da se rijesi cijela ova situacija samim tim i rasprava.
Jednim potezom da se oduzme upravljanje azilom Praca onome ko trenutno upravlja tom klanicom. Iskreno mi je zao na momente sto vise nema Titovog suda jer bi u ovih deset godina to sve bilo istjerano na cistac u deseto koljeno , ovako NADAJMO SE da ce tuzilastvo pokrenuti neki postupak.
Drugim potezom se postavlja novi upravnik i upravitelj ili se u potpunosti mijenja azil uz rigirozne kontrole i potpunu reorganizaciju. PARA IMA , NACRT BUDZETA JE U JAVNOJ RASPRAVI OD JUCE i da nema ovih korumpiranih neodgovornih baraba kao uredna poreska obveznica bih trazila mnogo vise para za azil , ovako novac treba ostaviti u rezervi kada se oduzme upravljanje azilom trenutnim kasapima.

Prirodnom selekcijom dosta je pasa uginulo a sterilizacijom ih je sve manje na ulicama. Pare postoje da se napravi savremeni azil sa vrhunskim veterinarima i odrzavanjem i oni bi bili prihvatljivi u troskovnom kontekstu i to da se bas svi sarajevski psi maknu sa ulice. Da li bi trebala biti eutanazija ili ne....to bih radila samo u krajnjem slucaju i u krajnjoj nuzdi kada bi priliv pasa bio enormno veliki pa bi funkcionalnost azila bila maksimalno ugrozena a ubistvo je najbolnije rijesenje.
Psima nije mjesto na ulici ali definitivno alternativa tome ne smije i ne moze biti smrt.
Voljela bih trenutne "upravitelje" Prace vidjeti u istim uslovima samo pola sata....
Jadovi.

Znaci pse smjestene u azile treba hraniti,paziti dok ih neko ne udomi a ako ih ne udomi dok ne umru od starosti?
Ma ne.
Treba ih skupljati neki period u bilo kakvim uslovima a onda ih najsurovije pobiti pa zapaliti jednu veliku vatru neka im sva tijela izgore na lomači a oko te vatre treba igrati neki ritual poput zlih Indijanaca u američkim filmovima , to je sjajna edukativna slika , vrlo poučna za generacije koje dolaze sve u skladu sa svjetonazorom , sistemom i standardima.
One koje su psetad izbacila na ulicu da se smrzavaju , gladuju i oboljevaju pa na kraju iz humanosti završe na lomači treba odlikovati najvećim stepenom javne odgovornosti kao ljude od posebnog interesa za društvo.[/quote]


ja tebe ozbiljno pitam a ti tu budaleses,ja nisam nigdje napisao to sto ti napisa,da ih trena skupiti pa pobiti,lijepo te opet pitam,je li pse lutalice smjestene u azile treba paziti,maziti,hraniti dok ih neko ne udomia ako ih niko ne udomi treba cekati da umru od starosti,na hiljade pasa?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2169 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

kakavdanakneiskustvu wrote: ja tebe ozbiljno pitam a ti tu budaleses,ja nisam nigdje napisao to sto ti napisa,da ih trena skupiti pa pobiti,lijepo te opet pitam,je li pse lutalice smjestene u azile treba paziti,maziti,hraniti dok ih neko ne udomia ako ih niko ne udomi treba cekati da umru od starosti,na hiljade pasa?
Ja tebi najozbiljnije odgovaram a ti meni da - budalesem ?
Ako ne napravimo human , uredan i cist azil sa punom veterinarskom zastitom dostojan glavnog grada - STA JE ALTERNATIVA ? Smrt , jel tako ?
Sasvim je svejedno da li ce te zivotinje biti likvidirane :
- na nacin da ce biti masovno pobijene pa zapaljene na lomaci oko koje ce cuvari azila igrati indijanske ratnicke igre
- na nacin da ce psi biti pobijeni u gasnoj komori odmah nakon hvatanja
- da crknu od nebrige , gladi i bolesti u trenutnim uslovima u azilu.

Sarajevo nije veliki grad , nema tu biti desetine hiljada pasa na godisnjem nivou pogotovo jer im je populacija svih ovih godina opala , para za uredan i prostran azil ima , one su sitnica za ovaj kanton a ponavljam ako i kapacitet bude maksimalno ispunjen oko eutanazije se mora raspravljati.

Edukacije i rigorozne kazne kao preventiva i momentalno raspustanje one kasapnice u Praci.
Ponavljam voljela bih njih vidjeti u istim uslovima samo pola sata.
Jadovi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58651
Joined: 03/08/2010 19:04

#2170 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sabina1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: ja tebe ozbiljno pitam a ti tu budaleses,ja nisam nigdje napisao to sto ti napisa,da ih trena skupiti pa pobiti,lijepo te opet pitam,je li pse lutalice smjestene u azile treba paziti,maziti,hraniti dok ih neko ne udomia ako ih niko ne udomi treba cekati da umru od starosti,na hiljade pasa?
Ja tebi najozbiljnije odgovaram a ti meni da - budalesem ?
Ako ne napravimo human , uredan i cist azil sa punom veterinarskom zastitom dostojan glavnog grada - STA JE ALTERNATIVA ? Smrt , jel tako ?
Sasvim je svejedno da li ce te zivotinje biti likvidirane :
- na nacin da ce biti masovno pobijene pa zapaljene na lomaci oko koje ce cuvari azila igrati indijanske ratnicke igre
- na nacin da ce psi biti pobijeni u gasnoj komori odmah nakon hvatanja
- da crknu od nebrige , gladi i bolesti u trenutnim uslovima u azilu.

Sarajevo nije veliki grad , nema tu biti desetine hiljada pasa na godisnjem nivou pogotovo jer im je populacija svih ovih godina opala , para za uredan i prostran azil ima , one su sitnica za ovaj kanton a ponavljam ako i kapacitet bude maksimalno ispunjen oko eutanazije se mora raspravljati.

Edukacije i rigorozne kazne kao preventiva i momentalno raspustanje one kasapnice u Praci.
Ponavljam voljela bih njih vidjeti u istim uslovima samo pola sata.
Jadovi.

ja nisam vidio ds neko predlaze te medote koje si ti nabrajala,vatra,gasna komora,nebriga,nego eutanazija ako ih niko u nekom roku koji je prisutan i u zemljama EU ne usvoji,ili tebi i eutanazija smeta?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2171 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

kakavdanakneiskustvu wrote: ja nisam vidio ds neko predlaze te medote koje si ti nabrajala,vatra,gasna komora,nebriga,nego eutanazija ako ih niko u nekom roku koji je prisutan i u zemljama EU ne usvoji,ili tebi i eutanazija smeta?
Samo kao krajnja instanca - bolesni i agresivni odnosno ako bas , bas nema mjesta u azilu ali prije toga se mora preduzeti sve, prvo da se zivotinja nikada ni ne nadje na ulici a drugo da se napravi sve da se udomi.

Dosada nije poduzeto NISTA osim profita a zivotinje se hladno tjeraju u smrt.

Iako se eutanazija namece kao krajnje rijesenje nikada ne bih intimno mogla biti za to iako bi to bilo institucionalno rjesenje u krajnjoj nuzdi.

Ponavljam , voljela bih njih vidjeti samo pola sata u uslovima koje su provodili nad jadnim zivotinjama u Praci.
Jadovi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58651
Joined: 03/08/2010 19:04

#2172 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sabina1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: ja nisam vidio ds neko predlaze te medote koje si ti nabrajala,vatra,gasna komora,nebriga,nego eutanazija ako ih niko u nekom roku koji je prisutan i u zemljama EU ne usvoji,ili tebi i eutanazija smeta?
Samo kao krajnja instanca - bolesni i agresivni odnosno ako bas , bas nema mjesta u azilu ali prije toga se mora preduzeti sve, prvo da se zivotinja nikada ni ne nadje na ulici a drugo da se napravi sve da se udomi.

Dosada nije poduzeto NISTA osim profita a zivotinje se hladno tjeraju u smrt.

Iako se eutanazija namece kao krajnje rijesenje nikada ne bih intimno mogla biti za to iako bi to bilo institucionalno rjesenje u krajnjoj nuzdi.

Ponavljam , voljela bih njih vidjeti samo pola sata u uslovima koje su provodili nad jadnim zivotinjama u Praci.
Jadovi.

pa u tim uslovima zive zivotinje,kontas,zivotinje,ne ljudi,kakvi god da su uslovi,sta treba,krevete im nabaviti,odvojene sobe,evo hipoteticki,skupe se u bilo koji azil,evo u zenici ima azil,malen za primiti sve pse koji su po ulicama,znaci skupe sve pse u azil,nesto ih se udomi,sta sa ostalim psima u azilu,pustiti da umru od starosti iako je praksa u EU kojoj svi tezimo eutanazija pasa koje niko ne udomi u nekom roku,zar u ovakvoj drzavi nije preče napraviti igralište za djecu nego obezbijediti npr. 20 dana hrane za pse u azilu jer ih nije neko udomio,zar nije preče pomoći rad narodne kuhinje za mjesec dana nego obezbijediti hranu za pse u azilu jer ih nije neko udomio,i bezze je spominjati nasu vlast,znamo svi da su to lopovi,i kako se troše pare iz budžeta,ali kad treba birati izmedju normalnog i sigurnog života za djecu i i finansiranja sredstava za azil u kojem je previe pasa lutalica ja biran ovo prvo,u azilima nema mjesta za sve pse lutalice,bar u ovom u zenici,i sta raditi,doće neko pa će reći nehumani uslovi,jer prostora nema,neko će reći pa vratite ih na ulicu,sta se time dobilo?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2173 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
sabina1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: ja nisam vidio ds neko predlaze te medote koje si ti nabrajala,vatra,gasna komora,nebriga,nego eutanazija ako ih niko u nekom roku koji je prisutan i u zemljama EU ne usvoji,ili tebi i eutanazija smeta?
Samo kao krajnja instanca - bolesni i agresivni odnosno ako bas , bas nema mjesta u azilu ali prije toga se mora preduzeti sve, prvo da se zivotinja nikada ni ne nadje na ulici a drugo da se napravi sve da se udomi.

Dosada nije poduzeto NISTA osim profita a zivotinje se hladno tjeraju u smrt.

Iako se eutanazija namece kao krajnje rijesenje nikada ne bih intimno mogla biti za to iako bi to bilo institucionalno rjesenje u krajnjoj nuzdi.

Ponavljam , voljela bih njih vidjeti samo pola sata u uslovima koje su provodili nad jadnim zivotinjama u Praci.
Jadovi.

pa u tim uslovima zive zivotinje,kontas,zivotinje,ne ljudi,kakvi god da su uslovi,sta treba,krevete im nabaviti,odvojene sobe,evo hipoteticki,skupe se u bilo koji azil,evo u zenici ima azil,malen za primiti sve pse koji su po ulicama,znaci skupe sve pse u azil,nesto ih se udomi,sta sa ostalim psima u azilu,pustiti da umru od starosti iako je praksa u EU kojoj svi tezimo eutanazija pasa koje niko ne udomi u nekom roku,zar u ovakvoj drzavi nije preče napraviti igralište za djecu nego obezbijediti npr. 20 dana hrane za pse u azilu jer ih nije neko udomio,zar nije preče pomoći rad narodne kuhinje za mjesec dana nego obezbijediti hranu za pse u azilu jer ih nije neko udomio,i bezze je spominjati nasu vlast,znamo svi da su to lopovi,i kako se troše pare iz budžeta,ali kad treba birati izmedju normalnog i sigurnog života za djecu i i finansiranja sredstava za azil u kojem je previe pasa lutalica ja biran ovo prvo
Izbori se ti da se ona sredstva u budzetima NAMIJENJENA DJECIJIM IGRALISTIMA ZAISTA I OSTVARE a ne da se prenose iz godine u godinu gdje nacelnici i premijeri pumpaju budzete i pisu puste zelje a nista i nigdje ne ulazu jer nemaju tala.
Izbori se ti da sve JAVNE NABAVKE BUDU POSTENE I TRANSPARENTNE a ne dogovori brojnih tajkuna , kriminalaca i vlasti.
Izbori se ti da vlast NE FINANSIRA KAMPANJU DRZAVNIM PARAMA sto direktno sto indirektno.
Izbori se ti da se REGULACIONI PLANOVI NE MIJENJAJU PO ZELJAMA prijeratnih zadrugarskih poslovodja i kriminalaca.
Izbori se ti da se DRZAVNIM PARAMA UPRAVLJA ODGOVORNO I POSTENO a ne kao ovih 25 godina gdje se drzava od ozbiljnog organa pretvorila u sredstvo uhljebljenja stranaka.

Onog trenutka kada AZIL i odrzavanje POSTANE SMETNJA djecijem igralistu u finansijskom smislu neka se odmah ukine ali odmah.

Briga o psima je zadnja rupa na svirali bahatim uhljebima koji u svemu vide priliku da zarade a troskovi azila nisu vrijedni pomena u silnim novcima koji se bahato trose kod uhljebljene birokratije i rodjacko-jaransko-stranackim namjestenicima propalih javnih preduzeca i institucija kojima se uredno dijele - regresi iako su im firme do grla u govnima da izvines....
Barabe.

Nacrt budzeta Kantona Sarajevo ima 319 strana. Znas kako tamo ima lijepih stvari i puno love. Kad bi barem pola projekata ostvarili bilo bi super iako bi bezobrazno previsoke plate i naknade javnim institucijama i namjestenicima nazalost ostale da ne pominjem naknade raznim UO I NO.
Znas gdje je tu procentualno trosak za pse - ispod nivoa statisticke greske a briga za pse ne postoji.
Procitaj.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4357
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2174 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Romeo 80 »

Majke mi, kad procitam razmisljanja ovih skevrofila tacno mi pamet stane! Cuj ima para za hotelski smjestaj za pse?! :-) U zemlji koja se raspada po savovima, u gradu koji nema normalno vodosnabdijevanje i gradski prevoz, gdje djeca umiru jer nema para za lijecenje ono razmislja da i ono malo sredstava preusmjeri na njegovanje skevrija.

Pa da ljudi traze nesto nenormalno pa ni po jada, vec se zalazes za metodu koja se sasvim normalno koristi u svakoj normalnoj drzavi!

Nema sta, vece smo Pape od katolika...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2175 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

Romeo 80 wrote:Majke mi, kad procitam razmisljanja ovih skevrofila tacno mi pamet stane! Cuj ima para za hotelski smjestaj za pse?! :-) U zemlji koja se raspada po savovima, u gradu koji nema normalno vodosnabdijevanje i gradski prevoz, gdje djeca umiru jer nema para za lijecenje ono razmislja da i ono malo sredstava preusmjeri na njegovanje skevrija.

Pa da ljudi traze nesto nenormalno pa ni po jada, vec se zalazes za metodu koja se sasvim normalno koristi u svakoj normalnoj drzavi!

Nema sta, vece smo Pape od katolika...
Procitaj ti prvo budzet opcine i kantona u kom placas porez pa zatim izvrsenje istih pa ces vidjeti na kakve se sve "sitnice" bacaju pare odnosno u kom procentu se uhljebsko-birokratski aparat "ugradio"u strukturu istog pa onda lamentiraj oko hotela za pse..

Oni pracansku klanicu nazvati hotelom....jebote :shock:
Post Reply