Problem pasa lutalica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#76 Re: Problem pasa lutalica

Post by Stjui »

čini mi se da u južnoj bosni lovci obavljaju šintorski posao. šta fali i po većim gradovima zadužit iskusne lovce iz lovačkih udruženja i deri. na selu naprimjer je običaj dat lovcu 3-4 km za onu patronu i samo pokaži prstom koji pujdo neće osvanut.al,pošto nemože svaka šuša pucat lovačkom puškom po gradu trebalo bi pokrenuti inicijativu da se oforme ti timovi za uklanjanje štetočina.kupit im municije ,nek obave svoje.poslije toga ,ljudima janje kakvo dobavit i mirna bosna.
Last edited by Stjui on 09/09/2014 13:56, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#77 Re: Problem pasa lutalica

Post by It_is_a_Leclerc »

Ustavnopravna komisija Doma naroda je osporila vaše izmjene zakona. Kako sam i najavio (i zbog čega sam bio brutalno vrijeđan prije par mjeseci), Ustavnopravna komisija Doma naroda je utvrdila da izmjene zakona nisu provedive, te negativno mišljenje uputila Domu naroda.

Tamo je negativno mišljenje komisije podržalo (dakle, Uzunovićkine izmjene je oborilo) šest zastupnika. Četiri SNSD-ova i dva SDA-ova. For the record, Tihić nije prisustvovao sjednici.

Još jedanput, poslanici SDA i SNSD-a su promijenili mišljenje pod utjecajem britanskog ambasadora lično.


Odjava.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#78 Re: Problem pasa lutalica

Post by funeral blues »

lua wrote:
funeral blues wrote: Bio sam svjedok kad je kuja ugrizla staru zenu bez ikakvog upozorenja, pojavila se iza coska zgrade i napala s ledja, bez oglasavanja. U nekim situacijama jednostavno ne dobijes sansu da se branis.
Ono sto mene vise brine je stanje u vrticima. Konrektno, u Vogosci vrtic Tresnjica ima lijepo dvoriste, zelena povrsina i poligon su super. Dvoriste se granici sa parkom u kojem obitavaa čopor. I sa druge strane objekta nerijteko vidim agresivan copor kako trci za autima. Pitam se sta jadne dvije vaspitačice mogu uciniti ako se u naletu ludila taj čopor sruči u dvorište za 20-tak djece od 3,4 i 5 godina? Šta roditelj da uradi ako njegovo dijete bude ubijeno? Koga ubiti od nadleznih?
Ako ker trči za autom to nužno ne znači da je agresivan. Moj pas se također oduševljava autima, a opet ne ujeda ljude po cesti. Hoću reći da u ovoj temi ne smijemo stvari posmatrati po kompasu crno-bijelo. Dakle, ja se stvarno pasa ne bojim i vjerovatno uopće nisam dobar sagovornik za ovu temu. Što se tiče vrtića, stvarno sumnjam da će kerovi uletjeti u dvorište i krenuti jesti djecu. Nisam vidovita Džemila, al' možda bi se mogla kakva ograda postaviti oko vrtića, ili bar nazvati neki od onih brojeva tih silnih zaštitnika životinja da ih otklone ili...Ili...
OK za auta, a sta cemo za ovu staru zenu? Komentarises bijelo, a crno ne vidiš :)
Ograda oko vrtića postoji, ali ne znači ništa u slučaju čopora. Ne mislim ni ja da će čopor krenuti na djecu tek onako, ali je problem što u stvari čopor reaguje potpuno nepredvidivo. Frka krene od sukoba s drugim čoporom, stranim psom u savim drugoj ulici ili parku, okidač može biti bio šta..počne lavež, trka..iz jedne ulice u drugu..tamo-vamo, eto ih onako pomahnitalih u dvoristu punom djece. Mozda u nekim mjestima ovo ne izgleda realno, ali ja ovu stohastičnu trku i lavez precesto vidjam u Vogosci, i naravno sklanja se ko moze.
Last edited by funeral blues on 09/09/2014 14:09, edited 2 times in total.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#79 Re: Problem pasa lutalica

Post by lua »

Alfons Kauders wrote:
gledaj... ako hocu adrenalin, mogu otici u sumu punu vukova i medjeda... mogu otici u hercegovinu ili dalmaciju, pa malo furati s poskocima i cagljima...

ali kad izadjem u trgovinu, kada dijete krene u skolu, kada zena krene na pijacu... ne treba se "braniti" od pasa... ne vidis tu nikakav problem, onako logicki?

to je isto kao da kazemo kako se djeca trebaju braniti od pedofila... ne trebaju niti mogu... drustvo ih mora braniti, a ako nije u stanju... ima metoda...

i ne provociraj, ne stavljaj ljudima rijeci u usta i ne prizivaj brutalnost - toga NIJE bilo na temi dok ti nisi pocela pisati, niti sam nesto slicno pomenuo, naprotiv upozorio sam da to nije rjesenje...

uvijek je taktika aktivista da do te mjere trolaju, provociraju i vrijedjaju da se ovakve teme zatvore... i ova ce se sigurno zatvoriti zahvaljujuci tim pricama, ko sto rekoh - sve je ovo vec vidjeno

ha ja, moze vam se, dopusteno je da lajete, lazete i vrijedjate - dok se drugi banuju i dok se kljucaju teme... stoga prijavi bujrum i ovaj post i sve moje postove u kojima pozivam na ubijanje i trazi trajni ban za mene
Pročitah svoj post dvaput i ne vidjeh nigdje provokaciju.

1. Nisam aktivista.
2. Ne zanimaju me aktiviste i znam da i tu ima bagre i kretena.
3. Ne trolam, neam taktiku, pišem svoje mišljenje, izvini na tome.
4. Samoodbranu sam spomenula kao opciju, ne kao rješenje.
5. Stvarno mi je žao što si se toliko naljutio i izvukao apsolutno pogrešne zaključke.
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#80 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Makar se da napisati opasne zone da ljudi znaju:

1. Kovaci ulica nadmlin
2. Hosin Brijeg/Jercedoli
3. Oko vijecnice u kasne sate
4. Stara Breka
5. Oko klinickog centra
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#81 Re: Problem pasa lutalica

Post by Cyrax »

Sintorima i sinteraju u Sarajevu prije ovog debilnog zakona nije nista falilo. Apsolutno nista.
Onda su dosli trastovci, cika Velje i ostala govna i puf. Ode sve naopako. Nije moguce da se ja jedini sjecam one sramne kampanje i kilotona lazi koje su prodefilovale kroz ovaj i druge medije? :-)
I sad se povlace price o nekakvim zidovima, samoodbranama kurcima palcima saaaaaaaaaaaamo pujde ne diraj.
Ovdje se ceka rumunski scenario i mrtva glava
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#82 Re: Problem pasa lutalica

Post by Cyrax »

http://slobodari.wordpress.com/2014/04/ ... anju-pasa/ - evo kakve dijagnoze ordiniraju u gradu
Luca36
Posts: 92
Joined: 12/08/2014 17:48

#83 Re: Problem pasa lutalica

Post by Luca36 »

It_is_a_Leclerc wrote:Ustavnopravna komisija Doma naroda je osporila vaše izmjene zakona. Kako sam i najavio (i zbog čega sam bio brutalno vrijeđan prije par mjeseci), Ustavnopravna komisija Doma naroda je utvrdila da izmjene zakona nisu provedive, te negativno mišljenje uputila Domu naroda.

Tamo je negativno mišljenje komisije podržalo (dakle, Uzunovićkine izmjene je oborilo) šest zastupnika. Četiri SNSD-ova i dva SDA-ova. For the record, Tihić nije prisustvovao sjednici.

Još jedanput, poslanici SDA i SNSD-a su promijenili mišljenje pod utjecajem britanskog ambasadora lično.


Odjava.
Eh onda njima nema glasova od naroda.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#84 Re: Problem pasa lutalica

Post by uglavnomja »

lua wrote: Zašto ljudi ne trebaju znati kako da se odbrane od pasa? Ne razumijem poentu. Šta je loše u podučavanju ljudi? Ne slažem se s tobom u ovoj stavci. Kad bi ljudi naučili kako sa psima, možda bi se mogli pojedini napadi spriječiti, dok se indolentna i nezainteresirana vlast malo ne trgne iz letargije? Ja smatram da nema ništa loše u učenju, ako griješim, oprosti.

Slažem se međutim da opasne životinje koje napadaju ljude trebaju biti odstranjene iz njihove životne okoline.
Ako je pas opasan po okolinu, sad se mogu svi zaštitnici životinja i naljutiti, treba ga usmrtiti. Bez ikakve priče.
zato jer je pas osnovno domaca zivotinja zbog koje se covjek ne treba uciti samoodbrani. ova cetveronozna stvorenja na ulici nisu domace zivotinje, nego divlje, poludivlje, sa mentalitetom copora, slijede vodju, bore se za hranu, teritoriju i parenje. hebote koja lkogika ... :roll:
zato jer zivimo u gradu, a ne u sumi, savani, na lovistu

koji cemo se qurac uciti odbrani od pasa ?????? je li to dog trust izmislio novi nacin izvlacenja para od ljudi, drzace kurseve saoodbrane? perfektno, odlicno ... naprave problem, hiljade divljih pasa na ulici, i onda jos da covjek uci i placa kurs kako da prezivi.
User avatar
pici
Posts: 43577
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#85 Re: Problem pasa lutalica

Post by pici »

:meza1:
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#86 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Ne postoji kod nas zakon koji nema rupu ne kaze se udjaba da je ova zemlja raj za one koji znaju zakon. A sta je sa onim stvarima sto pustaju zvukove da li pomazu? ili da se skine za mobitel?
Luca36
Posts: 92
Joined: 12/08/2014 17:48

#87 Re: Problem pasa lutalica

Post by Luca36 »

Al' bi zato svi znali da se sutra zarati ne d'o Bog pričati "eh što ne nafatasmo onu vlahadiju zaštitnike lutalica što su nam u Sarajevo sjatili sav belaj a srpsku očistili od istog".
K'o što smo i govorili za dijasporu da ćemo ih namlatiti ako se vrate, a oni se vratili i najbolje poslove dobili, i još nas uče vjeri i biznisu a mi dobili rac-ku za ha-u pa da vičemo mau-mau.

Sad je prilika, sad se građani Sarajeva trebaju trgnuti i zahtijevati hitno riješavanje problema.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#88 Re: Problem pasa lutalica

Post by RahatHurmašica »

Cyrax wrote:http://slobodari.wordpress.com/2014/04/ ... anju-pasa/ - evo kakve dijagnoze ordiniraju u gradu
pacijenti
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#89 Re: Problem pasa lutalica

Post by Stjui »

Cyrax wrote:http://slobodari.wordpress.com/2014/04/ ... anju-pasa/ - evo kakve dijagnoze ordiniraju u gradu
:lol:

prepravio neki stari ira-in proglas i glumi manguFa,a ovamo 20 000 sati wow-a na brojaču. :lol:
Luca36
Posts: 92
Joined: 12/08/2014 17:48

#90 Re: Problem pasa lutalica

Post by Luca36 »

RahatHurmašica wrote:
Cyrax wrote:http://slobodari.wordpress.com/2014/04/ ... anju-pasa/ - evo kakve dijagnoze ordiniraju u gradu
pacijenti

I nad Alfom ima Alf!
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#91 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Ne mozete vjerovati ali je bilo slucajeva da ovi aktivti hvataju cuke po republici sumskoj i dovode ih na koziju cupriju. :-)

A ovi kerovi polahko mutiraju uce se novom nacinu zivota i postaju kojoti ili divlji psi ili hijene.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#92 Re: Problem pasa lutalica

Post by lua »

uglavnomja wrote:
zato jer je pas osnovno domaca zivotinja zbog koje se covjek ne treba uciti samoodbrani. ova cetveronozna stvorenja na ulici nisu domace zivotinje, nego divlje, poludivlje, sa mentalitetom copora, slijede vodju, bore se za hranu, teritoriju i parenje. hebote koja lkogika ... :roll:
zato jer zivimo u gradu, a ne u sumi, savani, na lovistu

koji cemo se qurac uciti odbrani od pasa ?????? je li to dog trust izmislio novi nacin izvlacenja para od ljudi, drzace kurseve saoodbrane? perfektno, odlicno ... naprave problem, hiljade divljih pasa na ulici, i onda jos da covjek uci i placa kurs kako da prezivi.
Alo alo! Gospodo omladinci! Ima li malo sabura? Čitanja postova, malo manje izvlačenja nekih nelogičnih zaključaka na osnovu dvije rečenice? Nismo na fakultetu u Travniku.

Rekla sam da je samoodbrana opcija, a ne rješenje. Davala sam prijedloge, gospodo, nisam zakonodavac, ne bojte se.

I još nešto: jeb'o vas Dog trust.
Luca36
Posts: 92
Joined: 12/08/2014 17:48

#93 Re: Problem pasa lutalica

Post by Luca36 »

Dino_noDi wrote:Ne mozete vjerovati ali je bilo slucajeva da ovi aktivti hvataju cuke po republici sumskoj i dovode ih na koziju cupriju. :-)

A ovi kerovi polahko mutiraju uce se novom nacinu zivota i postaju kojoti ili divlji psi ili hijene.

Još malo pa će se kandidovati na izbore, pa kad ti đukci uđu u vijeća, skupštine i parlamente..eeeeee
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#94 Re: Problem pasa lutalica

Post by Cyrax »

Dino_noDi wrote:Ne mozete vjerovati ali je bilo slucajeva da ovi aktivti hvataju cuke po republici sumskoj i dovode ih na koziju cupriju. :-)

A ovi kerovi polahko mutiraju uce se novom nacinu zivota i postaju kojoti ili divlji psi ili hijene.
Nisu slucajevi nego praksa. Sumska nema problema sa kerovima i postoji razlog zasto,SNSD i nasi kvislinzi su oborili izmjene zakona. :)

btw Lua ne trolaj, idi sa teme ako tvom intelektualnom kapacitetu ne odgovara
Last edited by Cyrax on 09/09/2014 14:36, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#95 Re: Problem pasa lutalica

Post by Alfons Kauders »

uglavnomja wrote:
lua wrote: Zašto ljudi ne trebaju znati kako da se odbrane od pasa? Ne razumijem poentu. Šta je loše u podučavanju ljudi? Ne slažem se s tobom u ovoj stavci. Kad bi ljudi naučili kako sa psima, možda bi se mogli pojedini napadi spriječiti, dok se indolentna i nezainteresirana vlast malo ne trgne iz letargije? Ja smatram da nema ništa loše u učenju, ako griješim, oprosti.

Slažem se međutim da opasne životinje koje napadaju ljude trebaju biti odstranjene iz njihove životne okoline.
Ako je pas opasan po okolinu, sad se mogu svi zaštitnici životinja i naljutiti, treba ga usmrtiti. Bez ikakve priče.
zato jer je pas osnovno domaca zivotinja zbog koje se covjek ne treba uciti samoodbrani. ova cetveronozna stvorenja na ulici nisu domace zivotinje, nego divlje, poludivlje, sa mentalitetom copora, slijede vodju, bore se za hranu, teritoriju i parenje. hebote koja lkogika ... :roll:
zato jer zivimo u gradu, a ne u sumi, savani, na lovistu

koji cemo se qurac uciti odbrani od pasa ?????? je li to dog trust izmislio novi nacin izvlacenja para od ljudi, drzace kurseve saoodbrane? perfektno, odlicno ... naprave problem, hiljade divljih pasa na ulici, i onda jos da covjek uci i placa kurs kako da prezivi.
:D

fakat... NGO kao perspektivna grana privrede

problem je sto mnogima ne trebaju kursevi

jer su se davno naucili braniti i od zivotinja na dvije noge... i to naoruzanih... samo je pitanje kad ce kome i radi cega da pukne film :roll:
User avatar
pici
Posts: 43577
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#96 Re: Problem pasa lutalica

Post by pici »

lua wrote:
uglavnomja wrote:
zato jer je pas osnovno domaca zivotinja zbog koje se covjek ne treba uciti samoodbrani. ova cetveronozna stvorenja na ulici nisu domace zivotinje, nego divlje, poludivlje, sa mentalitetom copora, slijede vodju, bore se za hranu, teritoriju i parenje. hebote koja lkogika ... :roll:
zato jer zivimo u gradu, a ne u sumi, savani, na lovistu

koji cemo se qurac uciti odbrani od pasa ?????? je li to dog trust izmislio novi nacin izvlacenja para od ljudi, drzace kurseve saoodbrane? perfektno, odlicno ... naprave problem, hiljade divljih pasa na ulici, i onda jos da covjek uci i placa kurs kako da prezivi.
Alo alo! Gospodo omladinci! Ima li malo sabura? Čitanja postova, malo manje izvlačenja nekih nelogičnih zaključaka na osnovu dvije rečenice? Nismo na fakultetu u Travniku.

Rekla sam da je samoodbrana opcija, a ne rješenje. Davala sam prijedloge, gospodo, nisam zakonodavac, ne bojte se.

I još nešto: jeb'o vas Dog trust.
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#97 Re: Problem pasa lutalica

Post by Alfons Kauders »

lua wrote:
Alfons Kauders wrote:
gledaj... ako hocu adrenalin, mogu otici u sumu punu vukova i medjeda... mogu otici u hercegovinu ili dalmaciju, pa malo furati s poskocima i cagljima...

ali kad izadjem u trgovinu, kada dijete krene u skolu, kada zena krene na pijacu... ne treba se "braniti" od pasa... ne vidis tu nikakav problem, onako logicki?

to je isto kao da kazemo kako se djeca trebaju braniti od pedofila... ne trebaju niti mogu... drustvo ih mora braniti, a ako nije u stanju... ima metoda...

i ne provociraj, ne stavljaj ljudima rijeci u usta i ne prizivaj brutalnost - toga NIJE bilo na temi dok ti nisi pocela pisati, niti sam nesto slicno pomenuo, naprotiv upozorio sam da to nije rjesenje...

uvijek je taktika aktivista da do te mjere trolaju, provociraju i vrijedjaju da se ovakve teme zatvore... i ova ce se sigurno zatvoriti zahvaljujuci tim pricama, ko sto rekoh - sve je ovo vec vidjeno

ha ja, moze vam se, dopusteno je da lajete, lazete i vrijedjate - dok se drugi banuju i dok se kljucaju teme... stoga prijavi bujrum i ovaj post i sve moje postove u kojima pozivam na ubijanje i trazi trajni ban za mene
Pročitah svoj post dvaput i ne vidjeh nigdje provokaciju.

1. Nisam aktivista.
2. Ne zanimaju me aktiviste i znam da i tu ima bagre i kretena.
3. Ne trolam, neam taktiku, pišem svoje mišljenje, izvini na tome.
4. Samoodbranu sam spomenula kao opciju, ne kao rješenje.
5. Stvarno mi je žao što si se toliko naljutio i izvukao apsolutno pogrešne zaključke.
provokacija = ukazivanje na brutalnost koje nije bilo, komplet s morbidnim detaljima (osim ako nisam nesto pomijesao, mrsko mi listati)

elem vazda isti modus operandi, cak i da nisi aktivista tako zvucis - jer oni vazda trolaju ove teme istom pricom... i vazda pominju primjere brutalnosti radi kojih, gle cuda, niko nikad ne bude prijavljen i priveden

i ne, samoodbrana nije ni opcija... mogli bi onda fino i muriji podijeliti otkaze, pa da se sami branimo od kojekakvih manijaka, huligana, silovatelja i lopova?

ne ne ne i ne

to nije i ne smije biti ni opcija... najozbiljnije... jer to bi na kraju dovelo do toga da gradom hoda sve vise ljudi sa suzavcem, palijama, nozevima i eventualno vatrenim oruzjem... postoji dobar razlog zasto se takav "pristup" nigdje ne koristi, ni kao opcija
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#98 Re: Problem pasa lutalica

Post by lua »

Cyrax: OK.
Alfons: OK.

Za mene diskusija apsolutno završena, uživajte.

Av, av.
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#99 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Na bistriku sam jednom prisustvovao kad se ker zaletio na malu curicu toliko se curica isprepadala da se nadam da nema traume. A neka "ludjakinja" govori sta se bojis nece ti nista. Jer ovdasnji ludjaci sarajevski postaju vodici za ove kerove.
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#100 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

I na ovo se sutilo....

Image

Nikom nista...

Kad mogu plastici uraditi ovo sta tek covjeku mogu.
Locked