Problem pasa lutalica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#101 Re: Problem pasa lutalica

Post by L u c i f e r »

ladyblue18 wrote:
Dino_noDi wrote:Ako bude zakljucana, onda treba bojkotovati klix forum. Sta se to krsi da se zakljuca? Spasavanje ljudskog zivota je protiv pravila klixa???
Ne, ono sto svaki put napravi od teme je protiv pravila klixa. Necemo se praviti blentavi i glumiti :)

Da vidimo dokle ce ova tema, svi vi ste manje vise ucesnici na svakoj do sada otvorenoj temi o lutalicama i smatram da vam ne treba ponavljati koja pravila vaze za ovakve teme i da morate da ih se pridrzavate.
Kao i uvijek do vas je.
Kolektivna kazna nikad nikom nije hajra donijela.
Zaista ne vidim u čemu je problem da se banuju oni koji krše pravila foruma.
Niti vidim rezon da se onemogućava diskusija onima koji civilizovano diskutuju o temi, zbog nekoliko av-trolova.
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#102 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Treba se i mora se omoguciti razgovor a neka banuju one koje trebaju i trolove.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#103 Re: Problem pasa lutalica

Post by crno_sa_zlatnim »

I kamo dalje, cekati da nas izgrizu ili se samoorganizirati?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#104 Re: Problem pasa lutalica

Post by L u c i f e r »

lua wrote:
uglavnomja wrote:
zato jer je pas osnovno domaca zivotinja zbog koje se covjek ne treba uciti samoodbrani. ova cetveronozna stvorenja na ulici nisu domace zivotinje, nego divlje, poludivlje, sa mentalitetom copora, slijede vodju, bore se za hranu, teritoriju i parenje. hebote koja lkogika ... :roll:
zato jer zivimo u gradu, a ne u sumi, savani, na lovistu

koji cemo se qurac uciti odbrani od pasa ?????? je li to dog trust izmislio novi nacin izvlacenja para od ljudi, drzace kurseve saoodbrane? perfektno, odlicno ... naprave problem, hiljade divljih pasa na ulici, i onda jos da covjek uci i placa kurs kako da prezivi.
Alo alo! Gospodo omladinci! Ima li malo sabura? Čitanja postova, malo manje izvlačenja nekih nelogičnih zaključaka na osnovu dvije rečenice? Nismo na fakultetu u Travniku.

Rekla sam da je samoodbrana opcija, a ne rješenje. Davala sam prijedloge, gospodo, nisam zakonodavac, ne bojte se.

I još nešto: jeb'o vas Dog trust.
Here we go again...
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#105 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Najvaznije im je zabraniti okuplje u mahala i ulicama treba ih rastjeravati da se ne u domace...
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#106 Re: Problem pasa lutalica

Post by celava_dlaka »

Nista se u BiH nije pocelo rjesavati dok nije pala mrtva glava za to
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#107 Re: Problem pasa lutalica

Post by CungaLunga »

L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#108 Re: Problem pasa lutalica

Post by L u c i f e r »

Idealno bi bilo da država radi svoj posao.
Ali ne radi.
Dobro bi bilo da političare možemo natjerati da rade svoj posao.
Ali ne možemo.

Šta preostaje?
Samoodbrana.
Po mogućnosti efikasna, da bi bila humana.

Ispravite me ako griješim.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#109 Re: Problem pasa lutalica

Post by statixx »

crno_sa_zlatnim wrote:I kamo dalje, cekati da nas izgrizu ili se samoorganizirati?
Ma ovo drugo ce polako uci u praksu. Iza zgrade u kojoj zivim preko puta ceste nastanila se bila dva psa. Mali je bio normalan, ali ovaj veliki redovno agresivan, jednom je i mene zaganjao. :D Interesantno nije mi smetao i nisam obracao paznju dok moja guzica nije dosla u pitanje. :D Nakon toga bas sam konto "Jebo te zamisli napadne mi sincica u kolicima ili nesto slicno..." i pomsilim da bi ga trebalo nekako udaljiti.

Nedugo nakon toga desio se jos jedan incident, cuo sam navecer kako djevojcica vristi i trci ulicom bjezeci od tog psa, s tim da nije doslo do fizickog napada (ovaj patrolira samo na uskom podrucju) jer je uspjela uteci, ali stravicno je bilo slusati urlike sa balkona. Sljedecu noc, oko ponoci, sjedimo u dnevnom i cujem ja pucanj, izadjem na prozor, ali nisam od drveca jasno mogao vidjeti. U svakom slucaju nakon te noci nije ga vise bilo u kvartu, tako da pretpostavljam da je ubijen.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#110 Re: Problem pasa lutalica

Post by L u c i f e r »

statixx wrote:
crno_sa_zlatnim wrote:I kamo dalje, cekati da nas izgrizu ili se samoorganizirati?
Ma ovo drugo ce polako uci u praksu. Iza zgrade u kojoj zivim preko puta ceste nastanila se bila dva psa. Mali je bio normalan, ali ovaj veliki redovno agresivan, jednom je i mene zaganjao. :D Interesantno nije mi smetao i nisam obracao paznju dok moja guzica nije dosla u pitanje. :D Nakon toga bas sam konto "Jebo te zamisli napadne mi sincica u kolicima ili nesto slicno..." i pomsilim da bi ga trebalo nekako udaljiti.

Nedugo nakon toga desio se jos jedan incident, cuo sam navecer kako djevojcica vristi i trci ulicom bjezeci od tog psa, s tim da nije doslo do fizickog napada (ovaj patrolira samo na uskom podrucju) jer je uspjela uteci, ali stravicno je bilo slusati urlike sa balkona. Sljedecu noc, oko ponoci, sjedimo u dnevnom i cujem ja pucanj, izadjem na prozor, ali nisam od drveca jasno mogao vidjeti. U svakom slucaju nakon te noci nije ga vise bilo u kvartu, tako da pretpostavljam da je ubijen.
Nema druge.

Što se tiče boldiranog: bravo za iskrenost... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#111 Re: Problem pasa lutalica

Post by Chmoljo »

L u c i f e r wrote:
Kolektivna kazna nikad nikom nije hajra donijela.
Zaista ne vidim u čemu je problem da se banuju oni koji krše pravila foruma.
Niti vidim rezon da se onemogućava diskusija onima koji civilizovano diskutuju o temi, zbog nekoliko av-trolova.
ne vidim ni ja rezon da se ovdje javno priča o nekim trovanjima. valjda sve u nadi da neko drugi to uradi za njega. može se pričati samo o sistematskim metodama. ja ću trovati, ja ću roknuti, pozivam da se truje, roka... sve to vodi ključanju.

ne vidim ni ja rezon u neprestanom kloniranju i želji da se učestvuje na forumu na kojem si banovan, al haj... mazohizam. :oops:

kolektivno kažnjavanje? svašta nešto mi dopuštamo, i prelazimo preko mase stvari, al ako budete htjeli babaroge, onda ćete ih i dobiti :)

završena je diskusija oko ovoga. imate temu.

do vas je.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#112 Re: Problem pasa lutalica

Post by statixx »

Što se tiče boldiranog: bravo za iskrenost... :D
Znas sta sve mislis joj da hoce mene neki da mu pokazem, ali kad se to desi, jos kada se radi o grdosiji koja rezi sa izbacenim zubim, onda se uhvatis noge. :D To je valjda prirodno - zasto rizikovati povrede ako mozes izbjeci situaciju.
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#113 Re: Problem pasa lutalica

Post by Forsaken »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/firma-lo ... /140807070
Služba za prostorno uređenje i komunalne poslove Općine Centar redovno upućuje naloge firmi „Lokom“ d.o.o. Sarajevo za uklanjanje napuštenih životinja sa ulica centralne gradske općine.

Prilikom hvatanja pasa lutalica najviše problema zadaju predstavnici udruženja za zaštitu životinja koji svojim ponašanjem otežavaju proceduru uklanjanja napuštenih životinja sa gradskih ulica, saopćeno je.
Zasto sa ljudima iz firme Lokum ne ide jedan policajac ( isto kao sto ide sa paukom ). Ako dodje zastitnik zivotinja, pocne srat, legitimise, pocne se kofrcit, uhapsi i cao? Zar je tolko komplikovano
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#114 Re: Problem pasa lutalica

Post by pici »

Da je provedba Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja u BiH neophodna smatraju i u Fondaciji za pse "Dog Trust".

"U Zakonu iz 2009. godine jasno stoji da veterinarska stanica izdaje nalog o tome da li je pas agresivan ili nije. Ukoliko se ustanovi da je pas zaražen ili agresivan u Zakonu stoji mjera da se taj pas mora ukloniti sa ulice", rekla je za Anadoliju glasnogovornica Fondacije "Dogs Trust" Sanja Bianculli, koja je napomenula kako Fondacija nije nadležna za problem pasa lutalica:

"Građani nas pozivaju jer nisu dovoljno upućeni u naše nadležnosti. Mi nismo institucija ili organ koji je odgovoran za agresivne pse. Oni nas krive zbog agresivnih pasa koji su na ulicama jer nisu informisani o našim nadležnostima."

Bianculli je rekla kako nema pravne osnove da Fondacija bude dio rješenja problema u Kantonu Sarajevu i navela kako su lokalne zajednice prema postojećem Zakonu izvršni organi koji moraju da ga provode u potpunosti.

"Fondacija čini izuzetne napore da kontaktira stalno nadležne kako bi putem sredstava našli rješenje i stavili tačku na gorući problem koji se desio radi neprovođenja zakona", kazala je Bianculli.

Fondacija "Dog Trust" do sada je sterilisala blizu 6.000 pasa lutalica uključujući i vlasničke pse.

"Saosjećamo sa ljudima koji su napadnuti. I mi smo građani ovog grada i imamo djecu. Smatramo da se problem pasa lutalica mora riješiti na sistemski način. Kada se zakon izglasa odmah se odrede sredstva iz budžeta za njegovu provedbu. Tako je i za ovaj Zakon. U Zakonu postoje sve mjere, treba ih samo uraditi i ne tražiti izgovore", rekla je Bianculli.

to je to dok ne platimo reket morat cemo na obuku kod caki norisa i stivena regala :oops:
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#115 Re: Problem pasa lutalica

Post by sinuhe »

Bosna je cudna zemlja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#116 Re: Problem pasa lutalica

Post by uglavnomja »

.

:oops:
Last edited by uglavnomja on 09/09/2014 16:10, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#117 Re: Problem pasa lutalica

Post by uglavnomja »

uglavnomja wrote:
pici wrote: Fondacija "Dog Trust" do sada je sterilisala blizu 6.000 pasa lutalica uključujući i vlasničke pse.

:

merel mi neko objasniti koga i cega i koliko je ublehaska lopovska fondacija sterilisala :-)
Dino_noDi
Posts: 158
Joined: 17/02/2012 00:25

#118 Re: Problem pasa lutalica

Post by Dino_noDi »

Lijepo se kaze Ker me nece *ebati vec ujesti i prevelik je broj kerova da se oni dovedu u normalnu kastriranjem. Ova brojka trenutna je prevelika za to.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#119 Re: Problem pasa lutalica

Post by uglavnomja »

L u c i f e r wrote: Ps: Ako vam kad zatrebadne genije od moderatora, preporučam se... :kakoste:
:D
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#120 Re: Problem pasa lutalica

Post by Adriatic »

It_is_a_Leclerc wrote:Tako je. Banirajte sve ove koji su protiv ubijanja pasa, pa da možemo rahat i u miru civilizovano raspravljati i razmjenjivati mišljenje. :oops:
Šta kažeš na ovu ženu što su je napali?
Ili onu na Grbavici?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#121 Re: Problem pasa lutalica

Post by uglavnomja »

sherbett wrote:a jel imate neke gradske ili državne azile za životinje?
drzavno nema nista, osim fotelja za parazite :-?

nesto malo azila ima, u sarajevu je najveci i najrazvikaniji praca, ako uopce vise postoji. neke su velike mucke tu bile, vlasnici zemlje, rodni kraj ministra, milioni maraka, direktorica azila zenska koja je bila predsjednica nekog cukoljubackog udruzenja ... psi ugibali od gladi, od bolesti, natrpani u kaveze, ubijali se medjusobno, lesevi bacani po livadama ...

ima jos nekih azila po predgradjima, ali mislim da su mali kapaciteti.

u biti, svaki kapacitet je mali za 12+13.000 komada.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#122 Re: Problem pasa lutalica

Post by Kal El »

Ko god pita "kako ubiti psa" ,"kako ih otrovati" etc..je sigurno neko iz ovog dogtrusta i cukoljupca koji zele da se zatvori ova tema ;)
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#123 Re: Problem pasa lutalica

Post by huxley »

Ovo kako je krenulo, pocece narod u poljoprivrednim apotekama kupovati Mospilan ili Aktaru i posipati po hrani ispred kontejnera.

Zbog toga je bolje da se ovaj zakon konacno izmjeni i psi uklone sa ulica.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#124 Re: Problem pasa lutalica

Post by TheWatcher »

Ne pada mi napamet da ih opravdavam il branim, ali kako dođe do toga da te životinja napadne?
Napisah gore, 8 ih je išlo za nama, a nas dvije...nitko ništa..ko da su naši.


U sarajevskom naselju Kovači jutros je čopor pasa-lutalica napao ženu M.O. koja je krenula na posao. Psi su je izgrizli po cijelom tijelu. - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/134669/copor- ... z1fpD.dpuf

ova ih je zena sigurno izazivala u 7 ujutro dok je isla na posao :oops:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#125 Re: Problem pasa lutalica

Post by Stjui »

It_is_a_Leclerc wrote:Tako je. Banirajte sve ove koji su protiv ubijanja pasa, pa da možemo rahat i u miru civilizovano raspravljati i razmjenjivati mišljenje. :oops:
ne dramite g. leclerc :roll: ,niko nije banovan.

još jedna stvar.pominje se ta eutanazije od oko 30-40 km. negdje sam čitao da ta injekcija otrova djeluje prvo tako što onesposobi sve mišiće ,a u kakvoj agoniji je ker dok otrov obavlja ostatak posla to ne znamo.valjda je ljudima lakše gledat to i mislit kako životinja polako tone u san,dok se životinja ustvari pati ,al to ne može da pokaže. mislim da je jeftinija opcija i humanija tj.metak il onaj pištolj za stoku u mali mozak i gejm over. sve gotovo u desetinki.
Locked