Problem oko instaliranja kali linuxa 2016 na virtual box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Rexi1

Problem oko instaliranja kali linuxa 2016 na virtual box

Post by Rexi1 » 09/04/2016 14:26

Kad sve instaliram i treba da se restartuje dodje mi crna slika i na vrhu pise loading please wait..i nista se ne desava satima...isao sam na "graphic install" jer mi obicni install nece, kad odem na njeg odma se crna slika pojava i nista se ne desava pa sam morao na graphic install ici, radio sam po jednom yt tutorialu njemu odmah dodje mu da se loguje i nakon logovanja sistem se normalno pokrene a meni umjesto tog logovanja dodje loading...i crna slika https://www.youtube.com/watch?v=b5oT3gZ ... tml5=False evo na 4:34 pogledajte..njemu to dodje login a meni ovo sto sam naveo... :roll: :roll:

Rexi1

Re: Problem oko instaliranja kali linuxa 2016 na virtual box

Post by Rexi1 » 09/04/2016 14:28

Rexi1 wrote:Kad sve instaliram i treba da se restartuje dodje mi crna slika i na vrhu pise loading please wait..i nista se ne desava satima...isao sam na "graphic install" jer mi obicni install nece, kad odem na njeg odma se crna slika pojava i nista se ne desava pa sam morao na graphic install ici, radio sam po jednom yt tutorialu, njemu odmah dodje mu da se loguje i nakon logovanja sistem se normalno pokrene a meni umjesto tog logovanja dodje loading...i crna slika https://www.youtube.com/watch?v=b5oT3gZ ... tml5=False evo na 4:34 pogledajte..njemu dodje login a meni ovo sto sam naveo... :roll: :roll:

kolegione

Post by kolegione » 09/04/2016 14:33

Rexi1 wrote:
Rexi1 wrote:Kad sve instaliram i treba da se restartuje dodje mi crna slika i na vrhu pise loading please wait..i nista se ne desava satima...isao sam na "graphic install" jer mi obicni install nece, kad odem na njeg odma se crna slika pojava i nista se ne desava pa sam morao na graphic install ici, radio sam po jednom yt tutorialu, njemu odmah dodje mu da se loguje i nakon logovanja sistem se normalno pokrene a meni umjesto tog logovanja dodje loading...i crna slika https://www.youtube.com/watch?v=b5oT3gZ ... tml5=False evo na 4:34 pogledajte..njemu dodje login a meni ovo sto sam naveo... :roll: :roll:
Dok ne bih sjeo za tvoj racunar, ne bih ti ni mogao pomoci probaj instalaciju izvrsiti preko CD ne preko USB-a druga stvar KALI linux ti je poznat kao veoma laggy sistem, a predpostavljam da ti zelis neke pentest da izvrsavas probaj sa blackarch-om ili probaj manjaro pa dodaj blackarch repo tako bi imao normalan sistem sa mnogo pentest tool-sa koje ces instalirati pacman ili yoaurt naredbom (nemaš ih sve odjednom ali cisto sumnjam i da ti trebaju svi ) instaliras ih jedan po jedan

EDIT: nisam vidio da ides na virtualbox to nikad nisam probao, kako funkcionise pa ne bih znao sta bi moglo biti problem.

Rexi1

Post by Rexi1 » 09/04/2016 14:42

kolegione wrote:
Rexi1 wrote:
Dok ne bih sjeo za tvoj racunar, ne bih ti ni mogao pomoci probaj instalaciju izvrsiti preko CD ne preko USB-a druga stvar KALI linux ti je poznat kao veoma laggy sistem, a predpostavljam da ti zelis neke pentest da izvrsavas probaj sa blackarch-om ili probaj manjaro pa dodaj blackarch repo tako bi imao normalan sistem sa mnogo pentest tool-sa koje ces instalirati pacman ili yoaurt naredbom (nemaš ih sve odjednom ali cisto sumnjam i da ti trebaju svi ) instaliras ih jedan po jedan

EDIT: nisam vidio da ides na virtualbox to nikad nisam probao, kako funkcionise pa ne bih znao sta bi moglo biti problem.

Hvala ti svejedno, probacu sa tim blackarrch-om..jel mozda znas da li backtrack 5 ima i dalje podrsku..nisam u tom svijetu ima 2 godine pa zaostajem malo..

Sarcom

Post by Sarcom » 09/04/2016 14:42

Pokusaj da iskljucis Hyper-V ukoliko koristis windows.

crysis
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

Post by crysis » 10/04/2016 14:51

Na Udemy-ju besplatan tutorial:

https://www.udemy.com/ethical-hacker/

zongo

Post by zongo » 10/04/2016 22:03

vjerovatno je problem to sto nemas ukljucenu virtualizaciju u biosu.

tab 'Acceleration' nece biti dostupan ako je iskljucena (nalazi se pod Settings > System)

Image

Post Reply