Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#26 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Euridika »

U nekom idealnom svijetu, rekla bih da napravite pauzu od pola godine da se oboje presaberete (ti prevashodno) šta želite dalje u svom životu i da nakon te pauze odlučite da li nastavljate skupa ili kud koji mili moji. Ali, u realnom svijetu, pauza u 90% slučajeva znači i kraj, tako da se bojim da ovdje nema drugog rješenja. Ti bi možda (vjerovatno) za pola godine skontao da tvoja želja za prijašnjim životom i avanturama je samo strah od braka i da te ne privlači zaista takav život, ali tvojoj djevojci bi ta pauza vjerovatno značila momentalni kraj veze, pogotovo zato što ona je, po tvojoj priči, zrelija i usredsređenija na budući život (brak, porodicu i sl.).

Sretno, kako god bilo. :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#27 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by dr_Evil »

Mislim da je dosta nas bilo u tvojoj poziciji prije zenide, a jos prosle godine kum bio u istim problemima.

Prvo preuredi post malo, izbaci tu zemlju i to da se hanuma ne prepozna.

Kratko jasno zeni se, svi su imali iste probleme kao i ti, kasnije ces tu i tamo prevarit je, a sve je za ljudi, bit ce da zato svi volimo poslovna putovanja. Postenu zenu danas nije lako pronaci, imate zajednice interese, a one koje nemate vec ces naci nacina da prozivis, mozda ne cesto koliko zelis ali bude toga. Kad ti dodje mali bebach i nasmije ti se (znam da ti ovo zvuci sada glupo), zivot ce ti se sam poslozit.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#28 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

Ima ljudi kojima sve to fakat ne treba.
Ne razmišljaju o braku, dovoljne su im kratke avanture, imaju sve, situirani.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#29 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Ramzess Veliki »

wewa wrote:
Rasinho wrote:Napisao sam dva put oprostite na duzem postu, ali sam namjerno iznio do u detalje svoj problem kako bi imali bolji uvid u kompletnu situaciju. Izvinite jos jednom.
nije problem u duzini posta...
problem je sto se odmah moze iscitati odsustvo emocija koje su, prema mom iskustvu, neophodne kako bi brak bio barem podnosljiv.

brak je tezak posao, a ima smisla samo dok postoji uzajamna ljubav i postovanje, uzajamna privlacnost je bitan element.

mozes se ozeniti jer ti je 'vakat', jer se to od tebe ocekuje, jer osjecas da to dugujes djevojci, ali to nisu dovoljno dobri razlozi. nema tu dugorocne srece, kad ti vec sad zudis za necim sasvim drugim. sjedite i razgovarajte, budi iskren prema sebi, a onda i prema djevojci. vjerujem da cete oboje shvatiti da vam je dalje bolje odvojeno.
Nadovezujem se na Wewino ... ako se zenis radi mahale nemoj se zeniti.
Nije ti kasno ni sa 30, 35 ... u brak se ulazi sa osobom sa kojom zelis zivjeti i ne osjecas da te privlaci ni jedna osim nje, i to treba da je obostrano. Neke varijante kao red je da se zenim, da mi ima neko prati carape ... nema od toga nista, to danas niko ne trpi. Ako ti opere carape to nije njena obaveza prema tebi nego njena volja, i trebas joj vracati isto tako, i od srca. Ako nisi za to spreman nisi ni za kakav brak, a ni za neku vezu. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

Za čarape ima mašina koja ih nakon pranja i osuši.
Dakle, kupi sebi mašinu ako ti treba neko prati čarape.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#31 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Mora ih neko i turiti u masinu rodjak
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#32 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by dr_Evil »

Ramzess Veliki wrote: Nadovezujem se na Wewino ... ako se zenis radi mahale nemoj se zeniti.
Nije ti kasno ni sa 30, 35 ... u brak se ulazi sa osobom sa kojom zelis zivjeti i ne osjecas da te privlaci ni jedna osim nje, i to treba da je obostrano. Neke varijante kao red je da se zenim, da mi ima neko prati carape ... nema od toga nista, to danas niko ne trpi. Ako ti opere carape to nije njena obaveza prema tebi nego njena volja, i trebas joj vracati isto tako, i od srca. Ako nisi za to spreman nisi ni za kakav brak, a ni za neku vezu. :thumbup:
Potpisujem ovo gore napisano! Ali opet ako vidis da sa njom mozes i zelis zivjeti, zeni se. Rekoh bit ce avantura uvijek kad se najmanje nadas, a i kafane sa drustvom
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Bjezi jebo vas carape. Kad ih stanem vaditi iz masine ko da imam stonogu a ne dijete
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

dr_Evil wrote:Mislim da je dosta nas bilo u tvojoj poziciji prije zenide, a jos prosle godine kum bio u istim problemima.

Prvo preuredi post malo, izbaci tu zemlju i to da se hanuma ne prepozna.

Kratko jasno zeni se, svi su imali iste probleme kao i ti, kasnije ces tu i tamo prevarit je, a sve je za ljudi, bit ce da zato svi volimo poslovna putovanja. Postenu zenu danas nije lako pronaci, imate zajednice interese, a one koje nemate vec ces naci nacina da prozivis, mozda ne cesto koliko zelis ali bude toga. Kad ti dodje mali bebach i nasmije ti se (znam da ti ovo zvuci sada glupo), zivot ce ti se sam poslozit.
sto ti je mudar coek, kompromis se zacas nadje.

samo sto te vase supruge niko nije obavijestio na sta su pristale...

gdje je nestalo postenje?!

nismo svi za braka, kao sto nismo svi za djece, ni za gradnju kuce, ni za brige o nemocnima, itd itd...
za pocetak treba biti odrasla osoba, spoznati svoje domete.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#35 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

insomnia78 wrote:Mora ih neko i turiti u masinu rodjak
Sad će masovno androidi u prodaju, nek nabavi kakvog sa ženskim likom i ljepota.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#36 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Euridika »

insomnia78 wrote:Bjezi jebo vas carape. Kad ih stanem vaditi iz masine ko da imam stonogu a ne dijete
Imaš samo jedno (zasad). Šuti, dobro si prošao. :lol: :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

Euridika wrote:
insomnia78 wrote:Bjezi jebo vas carape. Kad ih stanem vaditi iz masine ko da imam stonogu a ne dijete
Imaš samo jedno (zasad). Šuti, dobro si prošao. :lol: :lol: :lol:
ja ba.
nas 5 u kuci, puna masina carapa. i nikad, ali NIKAD sve uparene!
kuda idu raspar carape?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Tomahawk11 wrote:
insomnia78 wrote:Mora ih neko i turiti u masinu rodjak
Sad će masovno androidi u prodaju, nek nabavi kakvog sa ženskim likom i ljepota.
Jasta ce. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#39 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Ramzess Veliki »

Tomahawk11 wrote:
insomnia78 wrote:Mora ih neko i turiti u masinu rodjak
Sad će masovno androidi u prodaju, nek nabavi kakvog sa ženskim likom i ljepota.
Ja vec narucio. :lol:
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#40 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Euridika wrote:
insomnia78 wrote:Bjezi jebo vas carape. Kad ih stanem vaditi iz masine ko da imam stonogu a ne dijete
Imaš samo jedno (zasad). Šuti, dobro si prošao. :lol: :lol: :lol:
Dzaba zenu zauzeo
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote: Ja vec narucio. :lol:
Image
Znaš znanje :thumbup:
Ti si preteča :D
insomnia78 wrote:Jasta ce.
Imaju bar one na puhanje, jes da ne znaju oko te mašine, ali...
mariamaria
Posts: 30
Joined: 14/03/2019 11:44

#42 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by mariamaria »

Tvoja djevojka je dosadna, ima lijepu ambalazu ali je u sustini prazna i ogranicena. Ne zamjeri, tako si je ti opisao. Trazi srodnu dusu, makar bila jedna od onih "svakakvih". Jer ako ti neko odgovara i ako te ispunjava, onda nije bitno jesili s njom kod neke dosadne tetke, kuci uz tv ili na raftingu.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#43 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by ho oponopono »

dr_Evil wrote:Mislim da je dosta nas bilo u tvojoj poziciji prije zenide, a jos prosle godine kum bio u istim problemima.

Prvo preuredi post malo, izbaci tu zemlju i to da se hanuma ne prepozna.

Kratko jasno zeni se, svi su imali iste probleme kao i ti, kasnije ces tu i tamo prevarit je, a sve je za ljudi, bit ce da zato svi volimo poslovna putovanja. Postenu zenu danas nije lako pronaci, imate zajednice interese, a one koje nemate vec ces naci nacina da prozivis, mozda ne cesto koliko zelis ali bude toga. Kad ti dodje mali bebach i nasmije ti se (znam da ti ovo zvuci sada glupo), zivot ce ti se sam poslozit.
...ma ja on poštenu djevu, haman da pošteno zajebe...bolje on nego ona...je li ...:pusi2:...imaš put, prevare u rukavu vazda bilo...zavuci tog asa kad ti zagusti...neko nekoga mora izmusti...na kraju kinder će biti trešnjica na torti koja će malu familiju nekako održati na okupu...ne do Bog nikome na takvome... braku mraku...:pusi2:

Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#44 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by vjesticanametli »

ne zeni se svega ti....ne znas bil piso il srao
LM umjesto kuce stan fino i uzivaj i zivi zivot a ovo napisano kazi hanumi i ni u ludilu ne idi maticaru niti tu jebenu kucu zapocinji :-)
ako se ti sad tako osjecas nece tebi nikakva beba nista promijeniti vec cete samo vise nadrapati
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#45 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by dr_Evil »

wewa wrote: sto ti je mudar coek, kompromis se zacas nadje.

samo sto te vase supruge niko nije obavijestio na sta su pristale...

gdje je nestalo postenje?!

nismo svi za braka, kao sto nismo svi za djece, ni za gradnju kuce, ni za brige o nemocnima, itd itd...
za pocetak treba biti odrasla osoba, spoznati svoje domete.
Slazem se da nismo svi za tih stvari, ali on da nije davno bi prekinuo. Ovo je samo strah pred prosidbu. Postenje i tako to, de ziv bio i sukundedo ti je komsinice na bunaru gonjao. Najgori ste mi vi sta ko ne bi, a sto Klupa kaze da vam dodje riba i kaze slozi mi ga ne bi joj sekunde halalio
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#46 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Na kraju ozeni svakakvu nek se i komsiluk usreci
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#47 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by dr_Evil »

ho oponopono wrote:
...ma ja on poštenu djevu, haman da pošteno zajebe...bolje on nego ona...je li ...:pusi2:...imaš put, prevare u rukavu vazda bilo...zavuci tog asa kad ti zagusti...neko nekoga mora izmusti...na kraju kinder će biti trešnjica na torti koja će malu familiju nekako održati na okupu...ne do Bog nikome na takvome... braku mraku...:pusi2:
'ebi ga ne mozemo svi biti moralne vertikale kao ti. Ljubav moze biti nevjerovatna, ali ako covjek ima sto bi rekli stari "vrelu krv" tesko da tu lijeka ima. Al' eto, posavjetuj ga ti kako da se smiri kad kakva dobra prodje
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#48 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

ja sam cula da (hemijska) kastracija cini cuda.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#49 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by allem_77 »

Rasinho wrote:Napisao sam dva put oprostite na duzem postu, ali sam namjerno iznio do u detalje svoj problem kako bi imali bolji uvid u kompletnu situaciju. Izvinite jos jednom.
Napisao si,

... Prije nje sam spavao sam 10+ djevojaka, bilo je tu svakavih, od normalnih do onih svakakvih ali tako je to u zivotu.

Iskreno da ti odgovorim. Za tebe je jedna od ovih 10+ djevojaka.
A iz ljubavi prema sadašnjoj, ostavi je...
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#50 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Dr.medicine »

Kako se zove?
Ti ganjaj te ku.ve, a mi ćemo roštiljti i graditi našu kucicu :)
Post Reply