Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Rasinho
Posts: 14
Joined: 04/12/2018 14:44

#1 Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Rasinho »

Pozdrav raja. Vec dugo dugo citam razne teme na ovom forumu ali nikada nisam diskutovao niti o jednoj temi. Vrlo cesto kad su me zanimale neke stvari koje proguglam izbacivalo mi je forum klixa i nekada sam sate provodio citajuci odgovore i vidim da ima dosta razboritih i pametnih razmisljanja i ljude koji se fakat ukljuce u problematiku i temu, i to zaista cijenim...Zato vec mjesecima razmisljam da se ovdje ispovijedim, procitam malo opsirnija razmisljanja o mom problemu. Nadam se da cete mi odgovoriti kroz razumnu raspravu i sa normalnim razmisljanjima, bez uvreda. Nemojte mi zamjeriti sto cu mozda biti malo opsirniji ali upravo zato sam i pokrenuo ovu temu, kako bih negdje iznio kompletan "problem".

Moj problem je sljedeći:

Potičem iz manje sredine, odakle sam prije nekih 8 godina došao u Sarajevo, uspješno okončao studije i na sreću dobio dobar posao. Prilicno sam situiran i nezavisan. Vec tri godine sam u vezi sa djevojkom iz sredine odakle sam i ja, faks je zavrsila u drugom gradu i dobila izuzetno plaćen i priznat posao u Sarajevu, gdje je dosla bas zbog mene. Kao i vecina studenata, tokom studentskog zivota prosao sam ono sto svaki prosjecan student prodje, zabave, izlaske, djevojke, domove, nije se imalo puno para ali je bilo nekako lijepo. Vremenom pred kraj studija upoznao sam se sa sadasnjom djevojkom koja je zaista ok i normalna osoba. Ona je djevojka koja se apsolutno posvetila karijeri, iz normalne je porodice i skoro nikada nije vidjena niti izlazila u kafane i diskotete do kasnih jutarnjih sati, ono u granicama normale, tek toliko da na prste jedne ruke mozes izbrojati ako je nekoj drugarici bio rodjendan ili slicno. Sto se tice veza, prva ozbiljna veza joj je nasa, zadnjeg momka prije mene je imala kao neku simpatiju u srednjoj skoli i to je sve...Svi nasi izlasci se svode na izlazak na neku finu veceru, vikendom na izlete, u stan kod zajednickih prijatelja i to je to...U sustini zivimo jednim skladnim i normalnim zivotom.

Eh sad predjimo na mene...Kao što sam naveo, ja sam uvijek bio nekako slobodniji, volio drustvo i izlaske, nisam sadasnju djevojku nikad prevario u smislu da sam imao sex sa nekom drugom dok smo zajedno...Prije nje sam spavao sam 10+ djevojaka, bilo je tu svakavih, od normalnih do onih svakakvih ali tako je to u zivotu. Sada kada smo oboje prilicno situirani, radimo na ozbiljnim poslovima, doslo je vrijeme da se razmislja o zajednickom zivotu, djeci, porodici i svemu sto ide uz to. Medjutim, u zadnjih skoro godinu dana kod mene se pojavio određen problem, ponajvise od kad je i ona doselila u Sarajevo, jednostavno me sve to ne privlači i nikako se ne vidim u tome. Istina, od roditelja ne trpim pritisak, ali razne tetke, amidze, komsije, prijatelji mi konstantno vrse pritisak sa zenidbom, kako je vrijeme da se zenim i da stvaram porodicu, a odredjen pritisak trpim i od djevojke koja me svako malo bocka s tim pitanjem i to je u posljednje vrijeme najcesci uzrok nasih svadja.

Ja sam zadnjih godinu,kada ona vikendom ide svojima kuci, poceo upoznavati i neke nove ljude, priznajem da se ponekad upustim i malo flertam sa zenama ali se sve zavrsi na tome jer se ja povucem kad vec osjetim da je moja. Na poziciji na kojoj radim, dnevno se srecem sa mnogo ljudi, upoznajem dosta djevojaka i imam nerijetko upucavanja, dobijam i nemoralnih ponuda i slagao bih kad bih rekao da mi to ne prija...Naravno, sa 2-3 djevojake sam i izlazio kad moje nije bilo tu, pao je tu i tamo neki poljubac i svaka od njih je mislila da je moja taktika kad ih pa skoro "na izvolite" ne odvedem u krevet, svaka od njih misli da taktiziram a onda se nakon nekog vremena povucem...Poslije dobijam stotine histericnih sms-ova, poziva, cak mi to bude i zanimljivo, necu reci da uzivam u tome ali se osjecam nekako zabavno... Naravno, svaku od njih bi ja odveo u krevet i imao sam strasnu zelju ali sam se suzdrzavao, poslije ih jednostavno blokiram na svemu mogucem i tako redom dolaze nove. Kad smo zajedno, cak izbjegavam da cesto izlazimo da ne bih sreo neku od tih, pa me hvata panika, kazem sebi necu vise, ne treba mi ovo da ne mogu mirno spavati pa kad se kroz neko vrijeme sve to smiri i prodje, ja nastavim po starom.... Do prije neku godinu dana kao i svi "normalni" ljudi sam i ja razmisljao o svadbi, zenidbi, porodici i svemu ostalom, a danas se u tome nikako ne vidim.

Namjerno u posljednje vrijeme izbjegavam da idemo zajedno vikendom kuci, osjecam se lijepo kad subotom ustanem kad ja hocu, idem na kafu gdje ja hocu, i kad jos u kafanu izadjem sa radnim kolegama navecer i ostanem do kad hocu. ..Priznajem, osjecam se cak i nervoznim kad se zadesi vikend da i ona zeli ostati u Sarajevu pa onda sve ovo gore navedeno pada u vodu, kao da jedva cekam nedjelju da ide u svoj stan (ne zivimo zajedno), da se opustim, dignem sve cetiri i smisljam kako se izvuci naredni vikend. Povrh svega toga, ona je naslijedila dobar komad zemlje bas u Sarajevu i ima zelju da tu sad zajedno pravimo veliku kucu za nas i nasu djecu, a meni se od same pomisli na to povraca.

Iskreno, fali mi i malo avanture, u ozbiljnu vezu sam usao iz razloga jer su mi dosadile one "svakakve" koje sam gore spomenuo, ali sad kad se sjetim, one mi nekako cak i izgledaju cool i zabavno, kad se zapijemo pa odemo na dan do mora, pa se ubijamo od sexa i pica, iako sam znao da nisam jedini kod njih, ali iz ove perskeptive mi sve to fali.

Pocinjem se osjecati uzasno kad moram sa sadasnjom djevojkom da idem u goste kod raznih tetki, ponekad vikendom na zajednicki rostilj s njenim roditeljima, dok mi kolege s posla i prijatelji salju slike sa raftinga s curama koje smo zajedno upoznali vikend ranije. Uzasava me sto su se moji i njeni prilicno zbilizili, sto vec uveliko planiraju nasu svadbu, pricaju o stvarima koje ce nam kupiti, o zajednickom ulaganju za tu nasu zajednicku kucu....Ja se pravim da ucestvujem u prici, smjeskam se, a u sustini zeludac mi se od svega okrece...

Ne mogu zaista prigovoriti niti jednu rijec njoj, ona izuzetno lijepo izgleda, bolje od vecine ovih sto s njima flertujem, pametna, obrazovana, ima fenomenalan stalni posao, ako izadje navecer, to je sada samo sa mnom, nikada u Sarajevu nije izasla niti s jednom drugaricom navecer, bude ponekad neka kafa po danu i to je sve, ne prodje ni 15 dana da od nje ne dobijem neki fin poklon, u sustini zena koju bi vecina pozelila da sutra bude majka njihove djece.

Ja medjutim sve vise zudim i za onim zenama koje sam zvao "svakakvim", zudim da imam slobodu, da se ne zamaram kad kome moramo u goste i sve te stvari..Nije stvar u tome da ja nemam vise osjecanja prema njoj, ja osjecam da niti s jednom drugom sada a niti u blizoj buducnosti ne mogu planirati brak i taj miran zivot, najradije bih sve pare trosio na to da uzmem motor i odem vikendom daleko daleko, od grada do grada, motela do motela, bez obaveze nad glavom....

Najgori su mi savjeti onih koji su se ozenili 22-23, do 30. vec imaju dvoje ili troje djece, ne vidis ih nigdje, sve sto rade, grade kucu, sredjuju, ponekad se neki rostilj organizuje...I cak osjecam kad odem kod njih u goste i vidim kako zena tegli, on sa mnom ispija rakiju ili pivo, djeca se igrau, ja cak tu ne vidim ni trun ljubavi, nego eto vise ponasanje i zivot po nekim "usvojenim pravilima", da se trebas ozeniti do 30., imati djecu, auto, kucu, zenu koja se ubi radeći oko tebe, djece, kuće...Ja tu ne osjetim ljubav, postovanje i jedan sam od onih koji smatra da u braku ne treba biti bez ljubavi i bez te vrste postovanja.

Ja iskreno prema svojoj djevojci i dalje osjecam ljubav, odlicna je to zena i kazu da takvu u zivotu nadjes jednom ili ni jednom...Ali sa druge strane, kako koji dan prolazi, mene sva ta prica o zajednickom zivotu, obavezama koje slijede, pravilima ponasanja, iskreno uzasava. Sada imam tacno 30 godina, ali iz ove perskeptive, osjecam da mi je cak i 35 godina rano da se vidim u svemu tome...

Izvinite jos jednom na duzem postu, molim zaista iskrene savjete, sta da radim, da se zenim ili ne? Oprosticu vam i pljuvanje, znam da cete me nazvati i neizviljenim deristem koje bi uzivalo u zivotu sad kad je zaradio koju marku i da treba da je ostavim i sve to....ali sve vam vec unaprijed oprastam.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

dodjoh do 3. pasusa, nisam mogla dalje a nije bilo ni potrebe - nemoj se zeniti, ziv bio.
mozda nekad kasnije naidje zena za tebe, ova sad to nije i ne bi bilo fer prema njoj ni eventualnim potomcima da se vjencate.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#3 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Ramzess Veliki »

Moze li kako u tri reda? :shock:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#4 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by arzuhal »

wewa wrote:dodjoh do 3. pasusa, nisam mogla dalje a nije bilo ni potrebe - nemoj se zeniti, ziv bio.
mozda nekad kasnije naidje zena za tebe, ova sad to nije i ne bi bilo fer prema njoj ni eventualnim potomcima da se vjencate.
+1, smorilo me...

nemoj tako...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Ramzess Veliki »

Evo natjerah se da procitam, ukratko - nisi ti za nju. :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Bobi »

Ramzess Veliki wrote:Moze li kako u tri reda? :shock:
Ма пусти га, дошо да тражи жену овдје :lol:
Rasinho
Posts: 14
Joined: 04/12/2018 14:44

#7 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Rasinho »

Napisao sam dva put oprostite na duzem postu, ali sam namjerno iznio do u detalje svoj problem kako bi imali bolji uvid u kompletnu situaciju. Izvinite jos jednom.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

Ne zeni se
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by arzuhal »

Pita Arap Muju koliko ima djece.

- Dvoje! :-D
- Pa što si zauzimao ženu bezveze!? :twisted:
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#10 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wolfie »

Veoma si pismen decko, tako da se dalo sve procitati, jedino sto si iznio previse detalja, lako bi se buduca bivsa djevojka mogla prepoznati.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#11 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by arzuhal »

Moj jedini, iskreni savjet ti je: budi iskren i prema sebi i prema njoj. Ovo što si napisao na forumu reci njoj.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#12 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by ho oponopono »

...de ti malo još protjeraj kera...zauhar je...:pusi2:...džaba djevu zavlačiš, a bome i sebe... a ti onda uživaj i sa kojekakvim se oblači i svlači...mani se komšijske i rodbinske golgote neće oni biti u braku već vas dvoje...:pusi2:


...okej je sve to...ohladio si se očito, no treba imati i mjeru naposljetku...džaba njeno titranje tebi...loži te nešto drugo i to je okej...ako je i ozbiljna veza ne mora biti krunisana pred matičarem...jebajiga, okončaj to urahatit ćeš i sebe i nju...gora i veća će vam biti agonija u braku...pući će to kad tad...đevđir mi veli, bezbeli...:pusi2:

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

Rasinho wrote:Napisao sam dva put oprostite na duzem postu, ali sam namjerno iznio do u detalje svoj problem kako bi imali bolji uvid u kompletnu situaciju. Izvinite jos jednom.
nije problem u duzini posta...
problem je sto se odmah moze iscitati odsustvo emocija koje su, prema mom iskustvu, neophodne kako bi brak bio barem podnosljiv.

brak je tezak posao, a ima smisla samo dok postoji uzajamna ljubav i postovanje, uzajamna privlacnost je bitan element.

mozes se ozeniti jer ti je 'vakat', jer se to od tebe ocekuje, jer osjecas da to dugujes djevojci, ali to nisu dovoljno dobri razlozi. nema tu dugorocne srece, kad ti vec sad zudis za necim sasvim drugim. sjedite i razgovarajte, budi iskren prema sebi, a onda i prema djevojci. vjerujem da cete oboje shvatiti da vam je dalje bolje odvojeno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

arzuhal wrote:Pita Arap Muju koliko ima djece.

- Dvoje! :-D
- Pa što si zauzimao ženu bezveze!? :twisted:
:lol: :thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#15 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by plain vanilla »

bome ja sve procitala :mrgreen:
Zbog tog pritiska, nema sanse da bude sretan brak, uvijek ces se osjecati kao u kavezu.
Ne treba se zeniti zbog familije ni mahale.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#16 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by arzuhal »

Meni se najviše dopao opis djevojke...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#17 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

meni je ovaj njegov srklet od zivota udvoje jako poznat - 7 godina sam potrosila na takav brak, rahmet mu dusi.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#18 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by gilla »

Sto se tice njenog opisa, to je cura koja se srece jednom u zivotu, to mi je vjeruj. KO zna mozda i nosi masku dok ne potpises kod maticara ali cini mi se da je ona posebna. Ako je tako sve kako kazes. Pogotovo ovo oko hodanja i izlazenja.

NO, sto se tice tebe, nisi ti za bracnih obaveza. kao sto nisam ni ja :D . Imas vjerujem isto ubracenih drugova isto kao sto ih imam i ja, i to je drugi svijet za zivot kakav zivimo. Ili na sta smo navikli. Ja duge veze nikad nisam uspio odrzati upravo iz svih razloga koje si pominjao. Od zvocanja, naredjivanja, da moram svoj zivot isplanirati oko druge osobe, obilaziti glupe jaranice joj, rodbinu i sl. Stvari koje me ne zanimaju sekunde.

Kad se ozenis, zaboravi na vecinu svojih hobija, hodanje i sl. Ona ce ti biti fokus i eventualno djeca. O obavezama da ne govorim. KOje ce u vecini slucajeva zena kreirati iz nicega. Obilazi nekakve rodjendane, slavlja i sl.

Gradnja kuce je posebna prica. Ne obezbjedis li lupam 100 milja za 2 sprata, da to sve odjednom skuckas, racunaj da je to rupa bez dna. Dakle i ovo je ogromna obaveza. MOzda nije za tebe,

Naravno nevjeru zaboravi. Dodje li do razvoda, oderat ce te. Od placanja alimentacije nadalje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by moonca »

:pisnula: lafine....de, daj sliku..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

Pa nemoj se ženiti ako ti je to teret ili šta već.
Druga stvar, da li si probao razgovarati s djevojkom, zašta je ona, kakvi su njeni pogledi?
Možda i ona ima slične poglede u smislu da brak ne znači nužno teret, a da porodica tj. djeca mogu doći nakon što složite neke stvari između sebe?!
Ako ne rasčistiš i sa sobom i sa njom, brak bi ti bio ravan skoku sa Himalaja na glavu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#21 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by arzuhal »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dohakaće mi moonca...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by insomnia78 »

wewa wrote:meni je ovaj njegov srklet od zivota udvoje jako poznat - 7 godina sam potrosila na takav brak, rahmet mu dusi.
Ubila ga na kraju :shock:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by Tomahawk11 »

gilla wrote:
Kad se ozenis, zaboravi na vecinu svojih hobija, hodanje i sl. Ona ce ti biti fokus i eventualno djeca. O obavezama da ne govorim. KOje ce u vecini slucajeva zena kreirati iz nicega. Obilazi nekakve rodjendane, slavlja i sl.

Gradnja kuce je posebna prica. Ne obezbjedis li lupam 100 milja za 2 sprata, da to sve odjednom skuckas, racunaj da je to rupa bez dna. Dakle i ovo je ogromna obaveza. MOzda nije za tebe,
Komentar na prvi pasus: nigdje veze. Klasični izgovor vječitih neženja.

Zato kupiš stan i mirna Bosna.
Gradnja kuće je ionako proces koji traje cijeli život.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#24 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by wewa »

insomnia78 wrote:
wewa wrote:meni je ovaj njegov srklet od zivota udvoje jako poznat - 7 godina sam potrosila na takav brak, rahmet mu dusi.
Ubila ga na kraju :shock:
brak, ne coeka :lol:
eno ga ziv, zdrav i veseo, ka' sta sam i sama :D
Last edited by wewa on 07/10/2019 12:48, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Problem nezenja, zeniti se ili ne???

Post by moonca »

Vrlo cesto kad su me zanimale neke stvari koje proguglam izbacivalo mi je forum klixa i nekada sam sate provodio citajuci odgovore i vidim da ima dosta razboritih i pametnih razmisljanja i ljude koji se fakat ukljuce u problematiku i temu, i to zaista cijenim...Zato vec mjesecima razmisljam da se ovdje ispovijedim, procitam malo opsirnija razmisljanja o mom problemu.
:dajba:
Post Reply