Problem nakon velikog servisa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#1 Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

Odrađen veliki servis prije tri dana na Pugu 307 (2.0 HDI - 79 kW). Auto lijepo radi, bolje rečeno "prede". Ali osjetim da mi auto nema one vuče kakvu je imao. Osječam kao da ga tušim kada dodajem gas u određenim prenosima/brzinama. Na mjestima gdje sam išao trećom brzinom, bukvalno moram ga prešaltati u drugu dok se malo bolje "ne zalaufa". Osjetim samo da povuče kada se turbina upali.
Što se tiče goriva, sipam samo na INI ili Energopetrolu, i nikada nisam imao problema što se tiče njihovog goriva.

Trenutno nisam kod kuće da ga otjeram u servis gdje sam radio. Garancija je dvije godine ili 60k km.

Neko se susretao sa sličnim problemom? Savjet :?
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by esso_sa »

Aethaercyn wrote:Odrađen veliki servis prije tri dana na Pugu 307 (2.0 HDI - 79 kW). Auto lijepo radi, bolje rečeno "prede". Ali osjetim da mi auto nema one vuče kakvu je imao. Osječam kao da ga tušim kada dodajem gas u određenim prenosima/brzinama. Na mjestima gdje sam išao trećom brzinom, bukvalno moram ga prešaltati u drugu dok se malo bolje "ne zalaufa". Osjetim samo da povuče kada se turbina upali.
Što se tiče goriva, sipam samo na INI ili Energopetrolu, i nikada nisam imao problema što se tiče njihovog goriva.

Trenutno nisam kod kuće da ga otjeram u servis gdje sam radio. Garancija je dvije godine ili 60k km.

Neko se susretao sa sličnim problemom? Savjet :?
Provjeri prekidac sto pali turbinu :mrgreen:

Ne znam sto si otvorio temu ? Fino reklamiraj servisu koji ti je radio veliki servis i zdravo
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by amar1994 »

esso_sa wrote:
Provjeri prekidac sto pali turbinu :mrgreen:

Ne znam sto si otvorio temu ? Fino reklamiraj servisu koji ti je radio veliki servis i zdravo
:lol: :lol:

Niko ne koristi termin :-) : "zavrti se turbina" , najjace mi je upali/ugasi , a stalno je vrte izduvni gasovi :lol: :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Rugafet »

Hmmmm ne vjerujem da slabija vuca ima veze sa velikim servisom. Spoji ga na dijagnostiku, pregledaj detaljno sva vakuum crijeva, takodjer ispitaj ventil na tribini.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#5 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by basicm »

Rugafet wrote:Hmmmm ne vjerujem da slabija vuca ima veze sa velikim servisom. Spoji ga na dijagnostiku, pregledaj detaljno sva vakuum crijeva, takodjer ispitaj ventil na tribini.
Istocnoj? Zapadnoj?
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#6 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Rugafet »

:lol: :lol: zapadnoj
Sa moba pišem pa sam haman na brzinu klikno na predložak
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by 530i »

Rugafet wrote:Hmmmm ne vjerujem da slabija vuca ima veze sa velikim servisom. Spoji ga na dijagnostiku, pregledaj detaljno sva vakuum crijeva, takodjer ispitaj ventil na tribini.
Ako nije dobro uzubljen remen onda može imati veze. Ali isto tako i sve ono što je bilo skinuto prilikom rada.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#8 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Rugafet »

Ma osjetio bi on ne uzubljen remen kako treba i prije slabije vuče. Na paljenju, pojacanom dimljenju pa i ne mirnijem radu.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#9 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

Danas spajao auto na dijagnostiku i ne pokazuje nista. Sve je uredu. Nema gresaka.

U servisu gdje sam radio auto, naručli me istom u subotu.
Tamam dok dodjem sa terena.
esso_sa wrote:
Aethaercyn wrote:Odrađen veliki servis prije tri dana na Pugu 307 (2.0 HDI - 79 kW). Auto lijepo radi, bolje rečeno "prede". Ali osjetim da mi auto nema one vuče kakvu je imao. Osječam kao da ga tušim kada dodajem gas u određenim prenosima/brzinama. Na mjestima gdje sam išao trećom brzinom, bukvalno moram ga prešaltati u drugu dok se malo bolje "ne zalaufa". Osjetim samo da povuče kada se turbina upali.
Što se tiče goriva, sipam samo na INI ili Energopetrolu, i nikada nisam imao problema što se tiče njihovog goriva.

Trenutno nisam kod kuće da ga otjeram u servis gdje sam radio. Garancija je dvije godine ili 60k km.

Neko se susretao sa sličnim problemom? Savjet :?
Provjeri prekidac sto pali turbinu :mrgreen:

Ne znam sto si otvorio temu ?
Đe se to nalazi? Ima li i kakva utičnica u blizini? :D

A iduci put kad mi negdje zapne, pitat cu tebe na PM.
Nemam potrebe onda za diskusijom sa drugim svijetom.
P.S.
Nekad procitaj detaljno post. Nemoj povrsinski.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by problemnatravunu »

Haj ti nama javi sta bi u subotu :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by bitanga_sa_otesa »

zub fula bregasta ,eto sta bi
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#12 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

Prolazi drugi sat, cekam ajde da nazovem kafeteriji servisa. Ulazi lik, je*e kevu prvo gazdi pa radnicima. Jebe cojk dijete u inkubatoru. Ne ostavlja nista. Svi se sasrali. Kako sam načuo, radili mu reparaciju mjenjaca na PUG 407, izgleda da su mu dzaba pare surduknuli - cirka 700-800 KM (manje/vise). Izgleda da nije bilo do mjenjača, do kvacila je bilo.
Jos samo fali da i meni zaćeraju, i na kraju šlag da stave.
Nisam se nadao od ovog servisa, ne bi da ih imenujem., da su spremni tako nesto da urade.
Throttle
Posts: 12949
Joined: 10/06/2016 12:35

#13 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Throttle »

:lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 12949
Joined: 10/06/2016 12:35

#15 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Throttle »

Ma smijesan mi opis, a u drugu ruku, smijeh od muke jer su covjeka zavalili u servisu, i to ne za malu cifru... lutrija nac postenog majstora
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#16 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by channel10 »

Throttle wrote:Ma smijesan mi opis, a u drugu ruku, smijeh od muke jer su covjeka zavalili u servisu, i to ne za malu cifru... lutrija nac postenog majstora
I dobrog. Jedno bez drugog ne ide.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#17 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

Nista nisu mogli naci. Kazu da je sve uredno. Jos kazu da je moguce da se ne mogu naviknuti na vozilo posle velikog servisa?!? Alo baaaa :-) :shock: Ako bi trebalo biti razlike, to je onda samo na bolje, a ne na gore.
Sutra pravac Tuzla, ovlasteni PUG servis. Nema druge.
Imam problem, a ovi ne znaju sta je. Ili znaju a prave se šabani.

A Karabaji koji je uletio u servis, neko je od radnika (ili je gazda) zvao prašinare. Dođoše ljudi, isto kao i da nisu. Ne ostavlja covjek nista. Je*e sve sto ulazi pod kucnu gredu. Sve sto prelazi kucni prag. Čak gazda rece sa ce ga tuziti za nanosenje dusevne boli, vrijedjanje idr. Ja sam oplako kad gazda to reče. Koji ciganluk majko mila. Kao u španskoj safunjari :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 8012
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#18 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by kabal1337 »

Aethaercyn wrote:Nista nisu mogli naci. Kazu da je sve uredno. Jos kazu da je moguce da se ne mogu naviknuti na vozilo posle velikog servisa?!? Alo baaaa :-) :shock: Ako bi trebalo biti razlike, to je onda samo na bolje, a ne na gore.
Sutra pravac Tuzla, ovlasteni PUG servis. Nema druge.
Imam problem, a ovi ne znaju sta je. Ili znaju a prave se šabani.

A Karabaji koji je uletio u servis, neko je od radnika (ili je gazda) zvao prašinare. Dođoše ljudi, isto kao i da nisu. Ne ostavlja covjek nista. Je*e sve sto ulazi pod kucnu gredu. Sve sto prelazi kucni prag. Čak gazda rece sa ce ga tuziti za nanosenje dusevne boli, vrijedjanje idr. Ja sam oplako kad gazda to reče. Koji ciganluk majko mila. Kao u španskoj safunjari :mrgreen:
Pazi da se i tebi neko ne bi smijao kada budes dolazio
User avatar
konektovan
Posts: 40484
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by konektovan »

Po svemu sudeci, najbolji i najposteniji majstor ispade bitanga, cojek nikog nije zahebo po pricama forumasa?! :mrgreen: :thumbup:

Jos samo da ukine nama pojedinim sankcije, i bice kandidat za nobelovu nagradu. :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by channel10 »

Aethaercyn wrote:Nista nisu mogli naci. Kazu da je sve uredno. Jos kazu da je moguce da se ne mogu naviknuti na vozilo posle velikog servisa?!? Alo baaaa :-) :shock: Ako bi trebalo biti razlike, to je onda samo na bolje, a ne na gore.
Sutra pravac Tuzla, ovlasteni PUG servis. Nema druge.
Imam problem, a ovi ne znaju sta je. Ili znaju a prave se šabani.

A Karabaji koji je uletio u servis, neko je od radnika (ili je gazda) zvao prašinare. Dođoše ljudi, isto kao i da nisu. Ne ostavlja covjek nista. Je*e sve sto ulazi pod kucnu gredu. Sve sto prelazi kucni prag. Čak gazda rece sa ce ga tuziti za nanosenje dusevne boli, vrijedjanje idr. Ja sam oplako kad gazda to reče. Koji ciganluk majko mila. Kao u španskoj safunjari :mrgreen:
Bezveze se njemu smijes, a tebi se isto desava. Auto islo kako treba prije ostavljanja njima. Jos ti na kraju kazu da je sve ok, a vrlo dobro znas da nije ok.

Ne znas ni sta su radili na njemu. Jesu li jos sta skinuli i zamijenili dok su veliki servis radili?! Ti nisi bio tu i ne znas sta su radili. Niti ih mozes tuziti niti dokazati ovo ili ono, a oni to vrlo dobro znaju. I na kraju se smijes tom gore liku, a ti u istoj poziciji.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#21 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

kabal1337 wrote:
Aethaercyn wrote:Nista nisu mogli naci. Kazu da je sve uredno. Jos kazu da je moguce da se ne mogu naviknuti na vozilo posle velikog servisa?!? Alo baaaa :-) :shock: Ako bi trebalo biti razlike, to je onda samo na bolje, a ne na gore.
Sutra pravac Tuzla, ovlasteni PUG servis. Nema druge.
Imam problem, a ovi ne znaju sta je. Ili znaju a prave se šabani.

A Karabaji koji je uletio u servis, neko je od radnika (ili je gazda) zvao prašinare. Dođoše ljudi, isto kao i da nisu. Ne ostavlja covjek nista. Je*e sve sto ulazi pod kucnu gredu. Sve sto prelazi kucni prag. Čak gazda rece sa ce ga tuziti za nanosenje dusevne boli, vrijedjanje idr. Ja sam oplako kad gazda to reče. Koji ciganluk majko mila. Kao u španskoj safunjari :mrgreen:
Pazi da se i tebi neko ne bi smijao kada budes dolazio
Carko moj, ja sam rekao u lice gazdi a i "majstorima" : "Kajem se sto sam radio servis kod Vas".
Tako da je velika vjerovatnoca da ce i kod mene da bude kao kod ovog gospodina. JE i BE iduce sedmice :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Truba »

šefe reci ti nama koji grad i otprilike koji servis
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by muha_sa »

Aethaercyn wrote:
kabal1337 wrote:
Aethaercyn wrote:Nista nisu mogli naci. Kazu da je sve uredno. Jos kazu da je moguce da se ne mogu naviknuti na vozilo posle velikog servisa?!? Alo baaaa :-) :shock: Ako bi trebalo biti razlike, to je onda samo na bolje, a ne na gore.
Sutra pravac Tuzla, ovlasteni PUG servis. Nema druge.
Imam problem, a ovi ne znaju sta je. Ili znaju a prave se šabani.

A Karabaji koji je uletio u servis, neko je od radnika (ili je gazda) zvao prašinare. Dođoše ljudi, isto kao i da nisu. Ne ostavlja covjek nista. Je*e sve sto ulazi pod kucnu gredu. Sve sto prelazi kucni prag. Čak gazda rece sa ce ga tuziti za nanosenje dusevne boli, vrijedjanje idr. Ja sam oplako kad gazda to reče. Koji ciganluk majko mila. Kao u španskoj safunjari :mrgreen:
Pazi da se i tebi neko ne bi smijao kada budes dolazio
Carko moj, ja sam rekao u lice gazdi a i "majstorima" : "Kajem se sto sam radio servis kod Vas".
Tako da je velika vjerovatnoca da ce i kod mene da bude kao kod ovog gospodina. JE i BE iduce sedmice :mrgreen:
plaho si ih nasekiro, vjerujem da veceras nece moc oka sklopit

vidjel šta je bitanga napiso :? :? eto šta su ti uradili, nema dalje :-)
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#24 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by MikroBelaj »

Nebih da budem surov,ali kad rece Peugeot,sve mi je bilo jasno.......
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by amar1994 »

Izvini , al ne kaki molim te :wink:

Ocigledno je covjek odvukao auto smetljarima , pa sad mora njihova sranja da krpi :-) :run:
Post Reply