Problem kod Windows Update

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Op3r4t0r

Problem kod Windows Update

Post by Op3r4t0r » 07/11/2011 19:34

Imam problem i nikako da ga resim, radi se o Windowsu XP, originalna kupljena verzija, kompjuter od roditelja, iz nekog razloga nece da uradi update, tacnije uradi on update i kad sve fino zavrsi skloni se iz desnog donjeg coska ona zuta slicica ali se minut kasnije opet pojavi i opet pokazuje da treba uraditi isti update, opet ukljucim, sve opet skida i instalira i kad sve zavrsi minut kasnije se slicica pojavi ponovo i trazi sve ispocetka, kad zelim ugasiti kompjuter javi mi da trebam uraditi update, kad uradim restart odmah dok se upali komp pojavi se ona zuta ikonica za update, ima li ko kakav prijedlog sta da radim dalje???

kenan225

Re: Problem kod Windows Update

Post by kenan225 » 07/11/2011 19:39

pokusaj opet :D

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 07/11/2011 19:41

ma ukini ga, koji ce ti..

samo peglaju raju bezveze za update-om :oops:

Op3r4t0r

Post by Op3r4t0r » 07/11/2011 19:53

Pokusavam roditeljima napraviti ovo sto treba napraviti pa bi mi stvarno trebao konkretan savjet ili ideja, a zajebanciju ostavimo za neki drugi put, hvala :sax:

kojeime

Post by kojeime » 07/11/2011 20:26

Moj bi ti savjet bio, ako je legalan i licenciran windows u pitanju, da pitas microsoft za pomoc. Ima neka njihova stranica ili njihov forum gdje odgovaraju na takva pitanja. Na primjer: http://support.microsoft.com/kb/943144

Op3r4t0r

Post by Op3r4t0r » 07/11/2011 23:09

kojeime wrote:Moj bi ti savjet bio, ako je legalan i licenciran windows u pitanju, da pitas microsoft za pomoc. Ima neka njihova stranica ili njihov forum gdje odgovaraju na takva pitanja. Na primjer: http://support.microsoft.com/kb/943144

To bi moglo potrajati danima a ja toliko vremena nemam :( treba mi nesto danas-sutra, pa ako ko ima kakav prijedlog bilo bi super :thumbup:

Loky

Post by Loky » 07/11/2011 23:39

Op3r4t0r wrote:Imam problem i nikako da ga resim, radi se o Windowsu XP, originalna kupljena verzija, kompjuter od roditelja, iz nekog razloga nece da uradi update, tacnije uradi on update i kad sve fino zavrsi skloni se iz desnog donjeg coska ona zuta slicica ali se minut kasnije opet pojavi i opet pokazuje da treba uraditi isti update, opet ukljucim, sve opet skida i instalira i kad sve zavrsi minut kasnije se slicica pojavi ponovo i trazi sve ispocetka, kad zelim ugasiti kompjuter javi mi da trebam uraditi update, kad uradim restart odmah dok se upali komp pojavi se ona zuta ikonica za update, ima li ko kakav prijedlog sta da radim dalje???

Vjerovatno da ti nesto zeza update.
Ovako uradi i neces imati problema:
Papir i olovku
Kad zavrsi update pokazat ce ti da neke update nije uradio - znaci da je greska
Zapisi koji je to update - obavezno pocinje sa KB......
Upisi na brovseru KB.....(pokazat ce ti gdje imas direktno da dovnloadujes) i dovnlodiraj ga pa instaliraj.
Jer se desava da iz nekog razloga ne zeli preko update da ga prihvati dok na ovaj nacin ide.
Ako ne ide ili nece opet pronadji ga na listi svog update pa sa desnim klikom idi na HIDE, i preskocit ce ga i zavrsiti sa ostalim update sto treba. Mozes ga onda pokrenuti na isti nacin UNHIDE ...

kojeime

Post by kojeime » 07/11/2011 23:42

Na sredini stranice ciji link sam ti dao ima dugme sa cikicom na kojem pise Fix it. To bi trebalo automatski da ti skenira racunar i popravi sve vezano za update. Da pokusas to?

topcam

Post by topcam » 08/11/2011 00:13

Image

Koristis li Windows Update ili Microsoft Update.

Ja bih sljedece uradio. Ugasiti automatski update, instalirati ako vec nije Microsoft Update.

I onda laganini instaliras sve "Preporucene".

http://www.update.microsoft.com/microso ... aspx?ln=en

ovo ti je link za Microsoft Update, u zavisnosti koji jezik zelis promjenis na kraju

Npr. default.aspx?ln=en (Engleski), default.aspx?ln=de (Njemacki).

vox-populi

Post by vox-populi » 08/11/2011 00:23

Imas jos jednu mogucnost. Moguce da neki updatei blokiraju druge. Ako ti se greska javila na vise updatea, onda pokreni Windows Update ili Microsoft update rucno i izaberi da instaliras jedan po jedan (naravno ako ih nema 80 :) ). Uglavnom, pogledaj na kraju koji nisu instalirani i probaj te instalirati jedan po jedan.

Ako ovo ne proradi, onda pokusaj sa prijedlogom od ranije da rucno download i install update koji nije uspio.

kojeime

Post by kojeime » 08/11/2011 22:33

I na kraju ocajnicka mjera, backup podataka i ponovo instalisati Windowse, clean install.

Op3r4t0r

Post by Op3r4t0r » 08/11/2011 23:40

Pokusao sam ih rucno instalirati medjutim nije ih uklanjalo s liste, probao sam i sve ostalo ali i dalje na listi, zanimljivo mi je bilo to da je ukupna velicina svih 6 fileova 0 kb, tako da su oni vjerovatno snimljeni samo zbog nekog buga ili neceg i dalje stoje na listi tako da sam se na kraju odlucio za hide i sad je sve super :), roditelji se ne zale :)

Hvala svima :sax:

Revolucionar ★

Post by Revolucionar ★ » 09/11/2011 00:31

ma Disable update, nezz zasto izbacuju uopste update za XP, OS koji je star 10 godina .. zar se moze tu nesto dobro jos doradit .. bači ti na tu masinu win7 i uzivaj

holowey

Post by holowey » 15/12/2011 21:36

imam problem sa windows updates...prikazuje da ima nekoliko njih, nudi mi da ih instaliram a ne prikazuje mi listu...

Image

htio bih da pregledam sta mi sve nudi jer je pirat pa da ne bi bilo iznenadjenja :D

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Post by O'zone » 15/12/2011 21:45

Imam i ja jedno pitanjce vezano za update. Naime imam Win 7 pirat naravno radio onih 30 ili 60 trial dana mogao odraditi update i onda se pojavi onaj famozni watermark na desktopu da win nije orginal i tu ja instaliram neki patch ukine watermark sve super i fercera osim što nema update e kako ponovo aktivirati update?

Odgovor kupi orginal nije zadovoljavajući :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

holowey

Post by holowey » 15/12/2011 21:49

O'zone wrote:Imam i ja jedno pitanjce vezano za update. Naime imam Win 7 pirat naravno radio onih 30 ili 60 trial dana mogao odraditi update i onda se pojavi onaj famozni watermark na desktopu da win nije orginal i tu ja instaliram neki patch ukine watermark sve super i fercera osim što nema update e kako ponovo aktivirati update?

e bas iz tog razloga ne dozvoljavam windowsima da sami instaliraju sta hoce... i sad se pokusavam snaci da saznam sta to on sad nudi za install...

Sliver

Post by Sliver » 15/12/2011 22:01

holowey wrote:
O'zone wrote:Imam i ja jedno pitanjce vezano za update. Naime imam Win 7 pirat naravno radio onih 30 ili 60 trial dana mogao odraditi update i onda se pojavi onaj famozni watermark na desktopu da win nije orginal i tu ja instaliram neki patch ukine watermark sve super i fercera osim što nema update e kako ponovo aktivirati update?

e bas iz tog razloga ne dozvoljavam windowsima da sami instaliraju sta hoce... i sad se pokusavam snaci da saznam sta to on sad nudi za install...

ja bez problema radim, tj komp :D update iako je pirat. skinite wat removal i aktivacija win7 ce biti izbrisana. nakon sto win7 uradi update ponovo ce traziti aktivaciju, onda opet pokrenuti wat removal, koji ce sada za razliku od prvog puta prijaviti da je uklanjanje vec izvrseno i da ne moze odraditi, tada kliknite na opciju backup wat, da vrati na prijasnje stanje, zatim reboot, pa pokrenuti jos jednom wat removal i uraditi sklanjanje wat-a. kod mene fercera WIN7 ultimate

holowey

Post by holowey » 15/12/2011 22:06

Sliver wrote:
holowey wrote:

ja bez problema radim, tj komp :D update iako je pirat. skinite wat removal i aktivacija win7 ce biti izbrisana. nakon sto win7 uradi update ponovo ce traziti aktivaciju, onda opet pokrenuti wat removal, koji ce sada za razliku od prvog puta prijaviti da je uklanjanje vec izvrseno i da ne moze odraditi, tada kliknite na opciju backup wat, da vrati na prijasnje stanje, zatim reboot, pa pokrenuti jos jednom wat removal i uraditi sklanjanje wat-a. kod mene fercera WIN7 ultimate

i kod mene win7 ultimate radi kako treba ali bih ja ipak da znam sta to on hoce da instalira... bolje sprijeciti nego lijeciti :D

Post Reply