Problem ISIS / IDIL povratnika

Locked
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#51 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by commendatore »

ma tu sablonizaciju forsiraju antitipovi koji stalno otvaraju otrcane i slicne teme sa tom tematikom.... :mrgreen:

meni je pun kurac propalih ljevicara, kvaziateista kamufliranih u cetaljske i ustaske zastitnike evropskih vrijednosti, kvazivjernika koji korupcijom izgradise imperije pa uvakufljuju dzamije crkve zemlju i slicno da saperu grijehe jerbo tako bog oprasta zar ne... megamuslimana, megakroatozoida koji vijore hrvatskim zastavama a ne bi najmanje pola opcina u HR znali naci na karti kao i srba, megabosnjakoida, turbosrbozoida, islamofoba i turboislamista i slicnih ojebina.....

sav vam je problem u ISILu i prdoklacenje o necemu sto je marginalno i nema nikakvog uticaja na drustvo....
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#52 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by hAZNADAR »

commendatore wrote:ma tu sablonizaciju forsiraju antitipovi koji stalno otvaraju otrcane i slicne teme sa tom tematikom.... :mrgreen:

meni je pun kurac propalih ljevicara, kvaziateista kamufliranih u cetaljske i ustaske zastitnike evropskih vrijednosti, kvazivjernika koji korupcijom izgradise imperije pa uvakufljuju dzamije crkve zemlju i slicno da saperu grijehe jerbo tako bog oprasta zar ne... megamuslimana, megakroatozoida koji vijore hrvatskim zastavama a ne bi najmanje pola opcina u HR znali naci na karti kao i srba, megabosnjakoida, turbosrbozoida, islamofoba i turboislamista i slicnih ojebina.....

sav vam je problem u ISILu i prdoklacenje o necemu sto je marginalno i nema nikakvog uticaja na drustvo....
Diskutujemo ovdje o mnogo problema. I RS, i Kiseljaku, i islamofobiji, i aparthejdu,... i otkud ti pomisao da nam je sav problem u ISIS i da nam je to problem br 1? Evo procitaj samo naslove tema. Ili si objektivan ili vrlo vrlo subjektivan. Ili te interesuje svaki problem za sebe ili samo gledas jesu li komunjare ili nacionalisti, nabusani vjernici,... ti sto kritikuju?


I meni je pun q propalih ljevicara koji slave Titu, klupe u parku, Bosanaca protiv Bosnjaka, negatora bosanskog jezika, jugonostalgicara sto Bosnjake i muslimane ne tumace istim arsinom pravde,... ali kriticari domaceg ekstemizma nisu u toj grupi. A najvise mi je pun q ljudi koji su do te mjere u nekom taboru da izgube svaki osjecaj za realnost - pa se sve svodi na komunjare/bezkicmenjake/jugofile,..... vs nacionaliste/fasiste/islamiste.

Kritikovati domaci ekstremizam je nesto iz licnog interesa i licne bezbjednosti a ne predstava za svijet gdje se moramo dokazivati, opravdavati,.. nekoj prdari u Hrvatskoj ili alhosu u Ceskoj.

I meni su srpski i hrvatski nacionalizam i dalje problem br 1 ali realno ne ocekujem da ce cetnici nestati iz BiH u blizoj buducnosti. I do tada - zanemariti ISIS-ovce kod nas je ravno podrzavanju toga. Jer realno - ne mozes sada rijesiti problem cetnika - ali ima drugih problema koje mozes.

Ne odgovori mi sta sa tim povratnicima? Mani me patetike.
zrakomlat
Posts: 10241
Joined: 23/09/2012 17:22

#53 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by zrakomlat »

Hadzi Lojo wrote: Ja mislim da su nas pogresno odgajali i da pogresno odgajamo djecu, tako sto nemaju samopouzdanja i dosta nam treba da donesemo pravu odluku, ato sve proizilazi od onog naseg pogresnog shvatanja merhametluka i sabura. Moramo postati "pokvareniji" od komsija i susjeda kako bi nam vec jednom krenulo.
:thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#54 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by General War »

S Isilom samo 'vako :D

User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#55 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

hAZNADAR wrote:

Imate li odgovor za povratnike sa sirijskog ratista ili ne?

Naravno da imamo.
Izgleda da to jedino Kolinda i ti ne shvatate.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#56 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

Koji naprdzivaci na ovoj temi!
Susjedi i komsije samo sto nisu poceli sa novim genocidom, a ovi bi jos da streljaju ljude bez ikakvoga sudjenja, a vamo sto im se ratni zlocinsi i pravosalvni teroristi postrojavaju nikome nista. Kurva Evropa pusta najvece zlocince na slobodu nakon drugoga svjetskog rata izgleda i onoga ce papmpersa pustiti a mi trebamo nekome da se dokazujemo.
Nek idu do djavola svi.
Nama su krscanski teroristi uradili genocid i to treba svakom EU supku jasno iglasno uzvratiti kao sto Netanjahu im u brk kaze , gdje ste bili dok se nad nama vrsio holokaust.
Hajmo decki kad ste tako pravedni i zajebani otici u visegrad pa jebat mamu cetnicima kada se sljedeci put budu postrojavali.
Nije valjda da nam samo zene imaju hrabrosti otici da poloze cvijece i prouce Fatihu na spomeniku i mezarjima u Visegradu.

Izgleda Bosnjo je najzesci kad se treba sa bracom pokrviti!

Tipicni primjer bosnjackih gnjida kad se treba nekom dokazivati isl.

Sta god uradili, dusmani nas gledaju sve zajedno kroz jednu prizmu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#57 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by SaraFina »

Tih povratnika ISIS-a i IDIL-a, nema na hiljade niti stotine hiljada, pa da sad se mora osmišljavati neki poseban program i razradjivati strategija što i kud s njima.
Konkretne brojke su kolike?

Svakako ih ne treba puštati, niti zatvarati u zatvore sa ljudima koji nemaju veze s tim bolesnim ideologijama.

Valjda država ima uvjete za osigurati izolaciju i program zbrinjavanja tih sto ili dvjesto, pesto ljudi.

Ako nema, trebala bi poraditi na tome bez sumnje.

Ponovna integracija u društvo obuhvaćala bi mjere predostrožnosti, nakon kojih bi vjerovatno većina ostala pod izolacijom do kraja života.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#58 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by hAZNADAR »

Matzan wrote:
hAZNADAR wrote:

Imate li odgovor za povratnike sa sirijskog ratista ili ne?

Naravno da imamo.
Izgleda da to jedino Kolinda i ti ne shvatate.
Kolindu samo ti spominjes. Ona spominje i svog razloga problematiku a ja iz svog. Ne mogu te uvjeriti da moj razlog nije kao njen niti dokazivanje njoj. Ti si vec sastavio moj profil i nema te sile koja to moze razuvjeriti. ISIS kritikuje cijeli svijet, ukljucujuci i muslimanski svijet. A po tebi to je Kolinda izmislila. Probleme sa povratnicima ISIS ima skoro sve i jedna drzava u Evropi a po tebi samo Kolinda to primijetila. :D

A i dalje si duzan dati odgovor. Nije dovoljno samo reci imamo odgovor. Imas li muda i ti i slicni da kazete da ih jednostavno treba pustiti i ne osudjivati, niti izdvajati policijske resurse da ih prate?
Last edited by hAZNADAR on 23/09/2017 17:53, edited 1 time in total.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#59 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by hAZNADAR »

Hadzi Lojo wrote:Koji naprdzivaci na ovoj temi!
Susjedi i komsije samo sto nisu poceli sa novim genocidom, a ovi bi jos da streljaju ljude bez ikakvoga sudjenja, a vamo sto im se ratni zlocinsi i pravosalvni teroristi postrojavaju nikome nista. Kurva Evropa pusta najvece zlocince na slobodu nakon drugoga svjetskog rata izgleda i onoga ce papmpersa pustiti a mi trebamo nekome da se dokazujemo.
Nek idu do djavola svi.
Nama su krscanski teroristi uradili genocid i to treba svakom EU supku jasno iglasno uzvratiti kao sto Netanjahu im u brk kaze , gdje ste bili dok se nad nama vrsio holokaust.
Hajmo decki kad ste tako pravedni i zajebani otici u visegrad pa jebat mamu cetnicima kada se sljedeci put budu postrojavali.
Nije valjda da nam samo zene imaju hrabrosti otici da poloze cvijece i prouce Fatihu na spomeniku i mezarjima u Visegradu.

Izgleda Bosnjo je najzesci kad se treba sa bracom pokrviti!

Tipicni primjer bosnjackih gnjida kad se treba nekom dokazivati isl.

Sta god uradili, dusmani nas gledaju sve zajedno kroz jednu prizmu.
Istrese se ti ko poslije jutarnje kahve.
U nekom drugoj temi o negatorima bosnjastva, spomeniku ljiljanu, jugonostalgiji,... bi se mozda i mogao sloziti sa tvojim postom kada opisujes jednu grupaciju.

Ali ces malo sutra moci u to ubaciti kriticare ISIS-ovaca. To sto su cetnici gori - ne znaci da su ISIS-ovci nedodirljivi. U moru tema i problema kao na ovom forumu - svoje mjesto imaju i oni. A pregledaj samo naslove tema i reci da li dominira osuda nasih ekstremista. Da brojimo?

Kritikujes Bosnje koji su najzesci kada se sa bracom trebaju pokrviti a sam si najbolji dokaz toga.

Ispada da covjek mora kada nesto kritikuje prvo sastaviti referat i dokazati prvo podobnost, pravovjernost, bosnjastvo,... pa tek onda preci na stvar. Da sam ovu temu poceo sa referatom kako pamtim genocid, Srebrenicu, kako su cetnici najgori, kako je nepravedno sto ne mozemo cetnike iskorijeniti, kako je uzasan aparthejd u Kiseljaku,... pa tek onda nas ISIS - mozda bi proslo bez stereotipa i taborenja. Ali sumnjam i tad. Jer je jasno da cetnike i ustase mzes samo ratom iskorijeniti iz Bih a prizivanje rata ovdje bas i nije popularno. Tako da je licemjerno istresati zuc na druge zbog cetnika a sam ne imati odgovor na to. Ako jednim ekstremistima ne mozemo dohakati, mozemo drugim,.. i samo lud covjek moze dopustati jedan ekstremizam zato sto ne moze rijesiti drugi. Ti si samo dio jedne krajnosti koja ima utvrdjen sablon i psiholoski profil onih koje treba mrziti. Isto kao ova druga krajnost koja za sitnicu vristi o nacionalizmu, fasizmu,..
Vasa uzajamna mrznja je beskrajna.

Ali tema su domaci ISIS.
Krivicni zakon je jasan, to sto su otisli dole je kaznjivo i pracenje takvih je osujetilo bar tri veca teroristicka napada u BiH koji se nebi desili ni u Visegradu ni na ravnogorskom okupljanju na Manjaci - vec znamo gdje i na koga.
I to je kaznjivo svidjalo se to tebi ili ne, tumacio to kao nase poltronstvo i dokazivanje ili ne,.. pa ako ti je to i dalje nepravedno - zali se babi svom.

Odgadjenje problema ISIS-ovaca u nas dok se cetnici ne iskorijene iz BiH je defakto podrzavanje ISIS.

A one likove na video sto govore kako nam treba sipati otrov u pice - sigurno nebi poveo svojoj kuci.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#60 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by GeeTnT »

...ok, haznadar. Mislim da zasluzujes prvu nagradu vecernjaka i 8 tisuca kuna...
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#61 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by dragma »

insomnia78 wrote:Lisiti svih prava. Zakljucati i zaboraviti kljux
Zajedno sa onima što se vraćaju iz Ukrajine, čudo njih niko ne spominje. :shock:

Zar vladavina prava ne bi trebala biti jednaka za sve, nemojte da nam se braća opet osjećaju diskriminisana :D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#62 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

hAZNADAR wrote:
Matzan wrote:
hAZNADAR wrote:

Imate li odgovor za povratnike sa sirijskog ratista ili ne?

Naravno da imamo.
Izgleda da to jedino Kolinda i ti ne shvatate.
Kolindu samo ti spominjes. Ona spominje i svog razloga problematiku a ja iz svog. Ne mogu te uvjeriti da moj razlog nije kao njen niti dokazivanje njoj. Ti si vec sastavio moj profil i nema te sile koja to moze razuvjeriti.

A i dalje si duzan dati odgovor. Nije dovoljno samo reci imamo odgovor. Imas li muda i ti i slicni da kazete da ih jednostavno treba pustiti i ne osudjivati, niti izdvajati policijske resurse da ih prate?

Hajde kad sam dužan. :D


Broj onih koji su otišli na da ratuju za ISIS u odnosu na ukupan broj stanovnka je u nekom prosjeku sa državama EU,
tako da ne vidim razloga da ja ili bilo koji drugi stanovnik BiH bude višr zabrinut od nekog stanovnuka Belgije, Austrije ili Francuske.
Pored toga, BiH je donijela zakon kojim sesankcioniše ova pojava, što mnoge druge države nisu.
Taj zakon se, koliko vidimo iz medija, provodi i daje rezultate.
Dakle, BiH nije jedina država koja se suočava sa ovim problemom.
BiH sa svojim institucijama rješava i rješavaće ovo pitanje po uzoru na ostale Europske države.
Postoji i jako dobra saradnja između sigurnosnih agencija.
Na žalost pojedinih, nikakve torture, mučenja, vješanja, strijeljanja, spaljivanja i sl. neće se provoditi.
Većina njih će se vremenom jako dobro ponovo socijalizirati i nastaviti normalan život.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#63 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by arzuhal »

Te ljude treba, po povratku u državu, kazniti prema postojećem Zakonu, a nakon izdržavanja kazne ih treba uključiti u politiku, kandidirati u općinama i kantonima HNK-a, SBK, Kantonu 10 i sl, kao i RS-u, i glasati za njih.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#64 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

dragma wrote:
insomnia78 wrote:Lisiti svih prava. Zakljucati i zaboraviti kljux
Zajedno sa onima što se vraćaju iz Ukrajine, čudo njih niko ne spominje. :shock:
Katolibani? Ti su povratnici iz Ukrajine najzajebaniji. Ovi ISIL-ovci povratnici su mala djeca za njih.
Zna li se imali koliko takvih u BiH ?
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#65 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

arzuhal wrote:Te ljude treba, po povratku u državu, kazniti prema postojećem Zakonu, a nakon izdržavanja kazne ih treba uključiti u politiku, kandidirati u općinama i kantonima HNK-a, SBK, Kantonu 10 i sl, kao i RS-u, i glasati za njih.


Pa nećemo sad od čestitih građana praviti kriminalce. :D
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#66 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Point. »

Ako se nekima ne svidja tema razgulite sa nje. Bosnjakov omiljeni sport je zabijanje glave u pijesak i praviti se da problem ne postoji. Jeste, imamo problem rastuceg ustasluka i cetnikluka ali takodjer imamo i manji problem sa ovim isisovim budaletinama i nama ga je rijesiti. Zasto se uvijek vaditi na fazon "a vidi kod komsija". Podjimo od sebe i rijesimo se domaceg skarta, jer iako mozda malen problem, mozemo imati veci jer ga nase hinjske komsije preuvelicavaju i prave od njega dramu, a neka neupucena budala ce se navuci na to i eto belaja.
Last edited by Point. on 23/09/2017 19:18, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#67 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

Matzan wrote:
arzuhal wrote:Te ljude treba, po povratku u državu, kazniti prema postojećem Zakonu, a nakon izdržavanja kazne ih treba uključiti u politiku, kandidirati u općinama i kantonima HNK-a, SBK, Kantonu 10 i sl, kao i RS-u, i glasati za njih.


Pa nećemo sad od čestitih građana praviti kriminalce. :D
Dobro i kažeš. Taman i rehabilitirali i resocijalizirali pa ih opet gurnuti u još gori kriminal.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#68 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

Point. wrote:Ako se nekima ne svidja tema razgulite sa nje. Bosnjakov omiljeni sport je zabijanje glave u pijesak i praviti se da problem ne postoji. Jeste, imamo problem rastuceg ustasluka i cetnikluka ali takodjer imamo i manji problem sa ovim isisovim budaletinama i nama ga je rijesiti. Zasto se uvijek vaditi na fazon "a vidi kod komsija". Podjimo od sebe i rijesimo se domaceg skarta, jer iako mozda malen problem, mozemo imati veci jer ga nase hinjske komsije preuvelicavaju i prave od njega dramu, a neka neupucena budala ce se navuci na to i eto belaja.

A, to ćete vi na forumu riješiti ovo pitanje? :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#69 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Maraschino »

dragma wrote:
insomnia78 wrote:Lisiti svih prava. Zakljucati i zaboraviti kljux
Zajedno sa onima što se vraćaju iz Ukrajine, čudo njih niko ne spominje. :shock:

Zar vladavina prava ne bi trebala biti jednaka za sve, nemojte da nam se braća opet osjećaju diskriminisana :D
Smijesno je ove i spominjati kada se u drzavi kandiduju osudjeni ratni zlocinci.
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#70 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by dragma »

Maraschino wrote:
dragma wrote:
insomnia78 wrote:Lisiti svih prava. Zakljucati i zaboraviti kljux
Zajedno sa onima što se vraćaju iz Ukrajine, čudo njih niko ne spominje. :shock:

Zar vladavina prava ne bi trebala biti jednaka za sve, nemojte da nam se braća opet osjećaju diskriminisana :D
Smijesno je ove i spominjati kada se u drzavi kandiduju osudjeni ratni zlocinci.
Ne vidim šta je tu smiješno, u najmanju ruku žalosno rekao bih. Smiješno je ovo zabijanje glave u pijesak i postavljanje dvostrukih standarda, naročito od strane "nas" koji smo na svojoj koži iskusili istinski terorizam, ekvivalent ISIL-a koji je još uvijek prisutan i stvarna je prijetnja miru i bezbjednosti BiH građana. Ništa manje od tih 40 terorista, veterana sirijsko-iračkog ratišta.
Za njih će država već iznaći način da ih prevaspita ili da ih se riješi, a šta ćemo sa ovim ravnogorskim domoljubima koji nam paradiraju ispred nosa i koje 49% stanovništva države nam i isto toliko njene vlasti podržava?
Potencijalni terorista je Bošnjo kad skrati pantalone i pusti bradu a (mentalno) isti takav ravnogorac nije!?

@Point, ako se na mene odnosio tvoj upis, ne govorim o komšijama već o državljenima BiH koji su prisutni na Ukrajinskom ratištu, radikalizirani jednako kao ovi na sirijskom i jednako predstavljaju prijetnju za građane BiH. I jedni i drugi su naš škart kojeg se trebamo riješiti. O ovom pitanju se ne može govoriti posmatrajući ga kao dvije zasebne cjeline niti se može riješavati parcijalno a o nekoj kategorizaciji da ne govorim.
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#71 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by dragma »

Soko zove Orla wrote:
dragma wrote: šta ćemo sa ovim ravnogorskim domoljubima koji nam paradiraju ispred nosa i koje 49% stanovništva države nam i isto toliko njene vlasti podržava?
Potencijalni terorista je Bošnjo kad skrati pantalone i pusti bradu a (mentalno) isti takav ravnogorac nije!?
Ti si meni GIGANT ovde nema dalje, 49% stanovništva sve go četnik i ustaša, a ostali dio sve fini dobri mumim, e kakvih je pešta prije kupleraja imala.
A ti se meni praviš naivan jel de? Duša draga, jadno nevinašce koje nije primjetilo kako entitetska televizija prenosi bal vampira pomenutih u Višegradu kao da se radi o nekom vanrednom i extra važnom događaju, ono nije vidjelo entitetsku policiju u ulozi redara, političku elitu u okupljenoj publici kako u ekstazi plješče i vrišti od sreće....
E srce moje malo, ti si se izgleda u pogrešno vrijeme rodio, bojim se da tebe takvog (naivnog i nevinog) teška budućnost čeka.
Last edited by dragma on 23/09/2017 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#72 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by dragma »

Soko zove Orla wrote:dobro je jeremija, nemoj majke ti više, pravo tukne nešto iz tvojih postova.
Naravno da tukne, protest protiv dvostrukih standarda i iskrivljenog sistema vrijednosti na osnovu kojeg se donose zaključci i pravi kategorizacija jednog dijela zajedničke nam države. Zbog takvog poimanja činjenica u politočkim krugovima i medijima susjednih nam država o federalnom dijelu BiH se govori kao o rasadniku terorizma i utočištu za teroriste.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#73 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by GeeTnT »

Soko zove Orla wrote:dobro je jeremija, nemoj majke ti više, pravo tukne nešto iz tvojih postova.
Sta je bilo? Izgleda da je 0rao nedostupan... :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#74 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Point. wrote:Ako se nekima ne svidja tema razgulite sa nje. Bosnjakov omiljeni sport je zabijanje glave u pijesak i praviti se da problem ne postoji. Jeste, imamo problem rastuceg ustasluka i cetnikluka ali takodjer imamo i manji problem sa ovim isisovim budaletinama i nama ga je rijesiti. Zasto se uvijek vaditi na fazon "a vidi kod komsija". Podjimo od sebe i rijesimo se domaceg skarta, jer iako mozda malen problem, mozemo imati veci jer ga nase hinjske komsije preuvelicavaju i prave od njega dramu, a neka neupucena budala ce se navuci na to i eto belaja.
Samo mala digresija na tvoje pisanje. Za razliku od četnika i ustaša BiH ima zakon koji se kažnjava učešće na stranim ratištima i takvi "borci" se sankcionišu. Sa druge strane ti možeš nositi znamenje ustaša i četnika i ne postoji taj zakon kojim bi te država kaznila. Dakle ja smatram da je zabijanje glave u pijesak upravao ovo drugo dok za ISIL ratnike postoji zakon koji to kažnjava. Zaključak izvedi sam.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#75 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by orinoco »

Point. wrote:Ako se nekima ne svidja tema razgulite sa nje. Bosnjakov omiljeni sport je zabijanje glave u pijesak i praviti se da problem ne postoji. Jeste, imamo problem rastuceg ustasluka i cetnikluka ali takodjer imamo i manji problem sa ovim isisovim budaletinama i nama ga je rijesiti. Zasto se uvijek vaditi na fazon "a vidi kod komsija". Podjimo od sebe i rijesimo se domaceg skarta, jer iako mozda malen problem, mozemo imati veci jer ga nase hinjske komsije preuvelicavaju i prave od njega dramu, a neka neupucena budala ce se navuci na to i eto belaja.
Kako godi čitati da će nam u BiH probleme rijšiti dijaspora... :D Ne shvatam gdje ste bili do sad, nagomilalo nam se problema :oops:
Locked