Problem ISIS / IDIL povratnika

Locked
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#126 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

Potpisujem.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#127 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

insomnia78 wrote:
hAZNADAR wrote:
I kakve to veze sad ima sa ovom temom?

Osim ako nije pokusaj opravdavanja ISIS-a?

Pa ja za 10 min mogu naci silu drugih vijesti napada na muslimane ili Bosnjake u BiH, poput situacije u Kiseljaku,.... i kakve to ima veze sa nasom internom kritikom ISIS?
Da je ISIS barem nas, neka vrsta bosnjacke desnice, bosnjacki sovinisti,... pa mozda bi covjek i rekao da je pretjeran fokus na njima dok se gore stvari desavaju od drugih.

Ali u ovom slucaju je svako opravdavanje ISIS-ovaca ili odraz otvoene podrske bas njima(sto podrazumijeva i njihove stavove o islamu u BiH),... ili gluposti.

Sta je stvarno cilj isticanja takvih vijesti, slika,... u ovoj temi?
Pa to ti je na dijelu identifikacija dijela muslimana sa doticnim
Prde metla moj Insomnia78, bolje da si do kraja šutio ovako si otklonio svaku sumnju da si niža liga u svakom pogledu.

@hAZNADAR
Ovo je digresija na temu o ISIL provratnicima a mislim da smo dali svoje viđenje situacije, problematiku i moguća rješenja. Eto ti ono ako se ne varam nisi za zatvaranje već za neku resocijalizaciju, ja sam za zatvaranje pa tek onda u nekim fazama ako se ustanovi da je takve moguće resocijalizirati onda to i uraditi. Ostali manje više podjeljenjo pa zato kažem dok mi naprđujemo o ISIL povratnicima za koje postoji zakon i koji se uveliko primjenjuje neki durgi "ISIL-i" na terenu siju mržnju i strah. To itekako ima veze sa temom i samo slijepac, zlonamjeran i onaj koji podržava takve u tom kontekstu će mirno preći pored toga. Pa nismo od jučer, zar ne? :wink:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#128 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

https://www.youtube.com/watch?v=3RbTy9I ... RbTy9I9XUk

Opustite se malo ljudi.

Evo kod mene dernek na obliznjoj planini.
Druzite se sa planinarima i nem a zime.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#129 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#131 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

https://www.youtube.com/watch?v=Q2Ammky3pCE

Ima nas i HOS bojovnika za inat izdajnicima iz Hercegovine.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#132 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#133 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

https://www.youtube.com/watch?v=aa5Nro5pnXQ

Evo stigo nam jedan jos sa harmonikom.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#134 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hadzi Lojo »

Nastavljamo sutra, ovdje se tek zatamburaloizgleda do zore nece prestat.
Moram se tambure prihvatiti.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#135 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

Hadzi Lojo wrote: Hocemo li i one povratnike iz Ukraine sa obje strane isto na Goli Otok ili na streljanje kak mnogi kazuju, ili cemo opet zbog mira u kuci zazmiriti da ne iritiramo komsije i susjede.
Bjeri lojo, kakva ukrajina i kakvi povratnici. Pročit'o negdje nešto o Ukrajini i plaćenicima, pa veliš i njihA treba loviti.
Ne znam ima li i jedan povratnik iz Ukrajine u BiH, a ako i ima, ne predstavlja ni približnu opasnost jer se borio za lovu, a ne k'o ovi bosanski delegati za dash, 30 njuferica nagrtade u đenetu i ostala sranja, i ne možeš biti načisto s njima.
Ja bih proširio kontrolu i na simpatizere ovih povratnika iz ISIL-a. Danas simpatizer, sutra aktivni pripadnik. A i nema ih valjda mnogo, pa neće predstavljati problem.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#136 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:
Hadzi Lojo wrote: Hocemo li i one povratnike iz Ukraine sa obje strane isto na Goli Otok ili na streljanje kak mnogi kazuju, ili cemo opet zbog mira u kuci zazmiriti da ne iritiramo komsije i susjede.
Bjeri lojo, kakva ukrajina i kakvi povratnici. Pročit'o negdje nešto o Ukrajini i plaćenicima, pa veliš i njihA treba loviti.
Ne znam ima li i jedan povratnik iz Ukrajine u BiH, a ako i ima, ne predstavlja ni približnu opasnost jer se borio za lovu, a ne k'o ovi bosanski delegati za dash, 30 njuferica nagrtade u đenetu i ostala sranja, i ne možeš biti načisto s njima.
Ja bih proširio kontrolu i na simpatizere ovih povratnika iz ISIL-a. Danas simpatizer, sutra aktivni pripadnik. A i nema ih valjda mnogo, pa neće predstavljati problem.
Slažem se u potpunosti sa tobom.

Image
Image
Image

P.S Apropo tvoje tvrdnej za plaćenike...
HRVATI U UKRAJINI: Ne mrzimo ni Srbe, ni Ruse, nismo plaćenici, branimo Ukrajinu od agresije
http://www.telegraf.rs/vesti/1431461-hr ... d-agresije
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#137 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

Ovi delegate s oružjem nek gonja Hrvatska.
Ima li koji domaći...samoraznoseći ?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#138 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:Ovi delegate s oružjem nek gonja Hrvatska.
Ima li koji domaći...samoraznoseći ?
Ma gdje bi bilo. :oops:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#139 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

Kad su Ameri zdekovali u Guantanamo one delegate iz tzv. Alžirske skupine, djecu iz škola tjeralo vani da prosvjeduju zbog protuzakonitog uhićenja ''BiH državljana''.
Strah me bilo upaliti FTV od kuknjave i leleka za ''BiH državljanima''. Otvoreni studio radio, preseravali svi mogući ''borci za ljudska prava'' i NV-a. Zlatko Lagumdžija ispao gori od Sharona :) :) A čovjek, samo vidio dalje i hvala Bogu.

Ja mislim kad bi sad Ameri zdekovali 2 000 onakvih delegata u Guantanamo , ne bi se nitko poćešao po guzici zbog toga ...prpa :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#140 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:Kad su Ameri zdekovali u Guantanamo one delegate iz tzv. Alžirske skupine, djecu iz škola tjeralo vani da prosvjeduju zbog protuzakonitog uhićenja ''BiH državljana''.
Strah me bilo upaliti FTV od kuknjave i leleka za ''BiH državljanima''. Otvoreni studio radio, preseravali svi mogući ''borci za ljudska prava'' i NV-a. Zlatko Lagumdžija ispao gori od Sharona :) :) A čovjek, samo vidio dalje i hvala Bogu.

Ja mislim kad bi sad Ameri zdekovali 200 onakvih delegata u Guantanamo , ne bi nitko prdnuo zbog toga ...prpa :)
Protestovale su uglavnom porodice i uži krug njihovih prijatelja, brat btatu 20 ljudi...ali eto. Drugo, BiH je ako se ne varam tim ljudima na kraju preko Suda u Strasburu morala isplatiti odštetu poveliku i svi su na kraju pušteni jer nikakav dokaz im nisu našli. Isto kao onaj Abu Hamza, čovjek 6 ili 7 godina odsjedio u zatvoru bez optužbe ali jebo ljudska prava i demokratiju ona je samo za odabrane, bijelu rasu, je li tako. :oops:
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#141 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by nadInsan »

Selefijskim vođama su odriješene ruke u misionarenju po Bosni, a Islamska zajednica je znatno pasivna u tome, što navodi na sumnju da su određene zemlje (koje finansiraju širenje selefizma) potplatile bošnjačku/muslimansku elitu da ne reagiraju na ovu društvenu pojavu. Zaključak izvodim prosto iz toga što ista ta Islamska zajednica šuti i na širenje šiizma, a sve zbog dobrih odnosa sa Iranom koji nam je u ratu pomogao.

Ovo je dakle sistemski problem kojeg je teško riješiti / iskorijeniti.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#142 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

nadInsan wrote:Selefijskim vođama su odriješene ruke u misionarenju po Bosni, a Islamska zajednica je znatno pasivna u tome, što navodi na sumnju da su određene zemlje (koje finansiraju širenje selefizma) potplatile bošnjačku/muslimansku elitu da ne reagiraju na ovu društvenu pojavu. Zaključak izvodim prosto iz toga što ista ta Islamska zajednica šuti i na širenje šiizma, a sve zbog dobrih odnosa sa Iranom koji nam je u ratu pomogao.

Ovo je dakle sistemski problem kojeg je teško riješiti / iskorijeniti.
Sve i da jeste tako, a nije, IZ nema mandat niti može bilo šta rješavati po tom pitanju.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#143 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Hafis wrote:Kad su Ameri zdekovali u Guantanamo one delegate iz tzv. Alžirske skupine, djecu iz škola tjeralo vani da prosvjeduju zbog protuzakonitog uhićenja ''BiH državljana''.
Strah me bilo upaliti FTV od kuknjave i leleka za ''BiH državljanima''. Otvoreni studio radio, preseravali svi mogući ''borci za ljudska prava'' i NV-a. Zlatko Lagumdžija ispao gori od Sharona :) :) A čovjek, samo vidio dalje i hvala Bogu.

Ja mislim kad bi sad Ameri zdekovali 200 onakvih delegata u Guantanamo , ne bi nitko prdnuo zbog toga ...prpa :)
Protestovale su uglavnom porodice i uži krug njihovih prijatelja, brat btatu 20 ljudi...ali eto. Drugo, BiH je ako se ne varam tim ljudima na kraju preko Suda u Strasburu morala isplatiti odštetu poveliku i svi su na kraju pušteni jer nikakav dokaz im nisu našli. Isto kao onaj Abu Hamza, čovjek 6 ili 7 godina odsjedio u zatvoru bez optužbe ali jebo ljudska prava i demokratiju ona je samo za odabrane, bijelu rasu, je li tako. :oops:
nije baš bilo 20 ljudi, ali da su mediji dizali prašinu - jesu. Pod tim mislim na sarajevske medije, drugi su pretpostavljaš u tišini likovali.
Inače, ne ulazim u ispravnost tog postupka...parcijalno sam pratio kasniji slijed, i vjeruj mi pošto me nije interesiralo - uglavnom površno.
Ja sam sam htio reći: koliko su se vremena promijenila...hoću reći na bolje za sviju. Za nekog doduše i nisu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#144 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Hafis wrote:Kad su Ameri zdekovali u Guantanamo one delegate iz tzv. Alžirske skupine, djecu iz škola tjeralo vani da prosvjeduju zbog protuzakonitog uhićenja ''BiH državljana''.
Strah me bilo upaliti FTV od kuknjave i leleka za ''BiH državljanima''. Otvoreni studio radio, preseravali svi mogući ''borci za ljudska prava'' i NV-a. Zlatko Lagumdžija ispao gori od Sharona :) :) A čovjek, samo vidio dalje i hvala Bogu.

Ja mislim kad bi sad Ameri zdekovali 200 onakvih delegata u Guantanamo , ne bi nitko prdnuo zbog toga ...prpa :)
Protestovale su uglavnom porodice i uži krug njihovih prijatelja, brat btatu 20 ljudi...ali eto. Drugo, BiH je ako se ne varam tim ljudima na kraju preko Suda u Strasburu morala isplatiti odštetu poveliku i svi su na kraju pušteni jer nikakav dokaz im nisu našli. Isto kao onaj Abu Hamza, čovjek 6 ili 7 godina odsjedio u zatvoru bez optužbe ali jebo ljudska prava i demokratiju ona je samo za odabrane, bijelu rasu, je li tako. :oops:
nije baš bilo 20 ljudi, ali da su mediji dizali prašinu - jesu. Pod tim mislim na sarajevske medije, drugi su pretpostavljaš u tišini likovali.
Inače, ne ulazim u ispravnost tog postupka...parcijalno sam pratio kasniji slijed, i vjeruj mi pošto me nije interesiralo - uglavnom površno.
Ja sam sam htio reći: koliko su se vremena promijenila...hoću reći na bolje za sviju. Za nekog doduše i nisu.
Dobro eto neka je 100 a dajem 100Eura da nije bilo više od 80, poenta je da su ljudi izručeni i da je kasnije utvrđeno da su prekršena njihova prava ali sila Boga ne moli. Sav problem kasnije pao na BiH, na budžet države, koja je isplatila ili je u fazi isplate odšteta jer ljudima nisu ništa našli. I šta ćemo sada 2017 godine? Ništa, praviti se ludi i govoriti kako je to bilo ispravno. :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#145 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by insomnia78 »

Nek si se ti registrovo da nam to objasnis. Bosna je mila majka sta sepefije rade po Beču evropskoj prjestolnici selefizma. Bezbeli Harapi podmitili Kurca
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#146 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Hafis »

To ne treba gledati baš pesimistično. Naša je prednost u domaćem materijalu koji možemo sami proizvoditi, za razliku od Austrije koja to mora uvoziti.
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#147 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by nadInsan »

insomnia78 wrote:Nek si se ti registrovo da nam to objasnis. Bosna je mila majka sta sepefije rade po Beču evropskoj prjestolnici selefizma. Bezbeli Harapi podmitili Kurca
Evropa dozvoljava divljanje selefija iz razloga što su im oni potrebni u njihovoj satanizaciji Islama. Selefije nemaju političku moć, i realno ne mogu predstavljati prijetnju niti jednoj evropskoj državi. Više ljudi pogine od udara groma nego u terorističkim napadima. Njih Evropa koristi u antiislamskoj propagandi kao model svih muslimana ovog svijeta.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#148 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

insomnia78 wrote:Nek si se ti registrovo da nam to objasnis. Bosna je mila majka sta sepefije rade po Beču evropskoj prjestolnici selefizma. Bezbeli Harapi podmitili Kurca

Duže vremena prati forum pa je procijenio da je sad odlučujući moment. :D
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#149 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by aratet »

"Širenje Šiizma" je proslo nezapazeno. :D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#150 Re: Problem ISIS / IDIL povratnika

Post by Matzan »

Koliko vidim, ovaj @Hafis je za politiku isto ono što je @eurosmijeh za viceve. :D
Locked