Probadanje s lijeve strane.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#26 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by zemomak »

klempavizeka wrote: 12/09/2020 21:50
zemomak wrote: 12/09/2020 20:58
klempavizeka wrote: 12/08/2020 15:06 Prestalo je žarenje nekim čudom ali ostalo je to nešto oko srca, kad sjedim mirno osjećam neko naglo drhtanje i neugodno je. Išao sam neki dan Ekg radit jer me je sve bolilo, išao stari sa mnom vozio me kažu nije ništa uredan ekg. A ja imam osjećaj kao da mi preskoči srce, ili taj nagli drhtaj. Isto imam neke lude pojave na tijelu npr kad sjedim titra mi mišić na ruci, titra na butu, titra u stomaku, nekad i u predjelu srca ne znam šta da radim više, samo mi kažu glupe izreke mlad si šta će ti bit.
da nije zeludac


I ja sam mislio, išao sam na uzv srca i valjda mi je i zeludac gledala ne razumijem se frende u to. Eto prepisali mi te tablete i tjt, valjda gastitris ali nemam problema u zelucu, nemam bolove tjst.
i ja sam imao probleme zarenja, peckanja, i sve vezao za srce, prepo se, srce nekako ubrzano radilo, mislim da sam malo bio anksiozan, i otiso na ekg sve ok, kaze meni rodica imala sam slicne probleme idi vidi da ti nije zeludac i uradi test na heliko bakteriju...ja uradim test, kad pozitivan, propisao mi trojnu terapiju i nikad me nije otad vise zezalo...
User avatar
Ludzak
Posts: 5483
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#27 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by Ludzak »

Jesi li provjeravao štitnjaču? Zna i ona da zayebaje.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#28 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by vazi »

klempavizeka wrote: 12/08/2020 15:06 Prestalo je žarenje nekim čudom ali ostalo je to nešto oko srca, kad sjedim mirno osjećam neko naglo drhtanje i neugodno je. Išao sam neki dan Ekg radit jer me je sve bolilo, išao stari sa mnom vozio me kažu nije ništa uredan ekg. A ja imam osjećaj kao da mi preskoči srce, ili taj nagli drhtaj. Isto imam neke lude pojave na tijelu npr kad sjedim titra mi mišić na ruci, titra na butu, titra u stomaku, nekad i u predjelu srca ne znam šta da radim više, samo mi kažu glupe izreke mlad si šta će ti bit.
Jesi li provjerio magnezij, kalcij i sve te elemente ?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#29 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by nlt »

Imas ove privatne klinike, ne bih znao preporuciti
Holter ekg ti je 100-200 KM
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#30 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

zemomak wrote: 12/09/2020 22:25
klempavizeka wrote: 12/09/2020 21:50
zemomak wrote: 12/09/2020 20:58

da nije zeludac


I ja sam mislio, išao sam na uzv srca i valjda mi je i zeludac gledala ne razumijem se frende u to. Eto prepisali mi te tablete i tjt, valjda gastitris ali nemam problema u zelucu, nemam bolove tjst.
i ja sam imao probleme zarenja, peckanja, i sve vezao za srce, prepo se, srce nekako ubrzano radilo, mislim da sam malo bio anksiozan, i otiso na ekg sve ok, kaze meni rodica imala sam slicne probleme idi vidi da ti nije zeludac i uradi test na heliko bakteriju...ja uradim test, kad pozitivan, propisao mi trojnu terapiju i nikad me nije otad vise zezalo...
Hocu hvala na savjetu. Vidjet cu i to, nadam se da nije nesto ozbiljno.
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#31 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

Ludzak wrote: 12/09/2020 22:33 Jesi li provjeravao štitnjaču? Zna i ona da zayebaje.
Da, skroz malo preko granice kad sam zadnji put gledao. Rekla mi doktorica za 3 mj opet krv da vadim, znaci trebo sam davno otici ali znam da bi me vratili zbog glupe koronetine
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#32 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

vazi wrote: 12/09/2020 22:34
klempavizeka wrote: 12/08/2020 15:06 Prestalo je žarenje nekim čudom ali ostalo je to nešto oko srca, kad sjedim mirno osjećam neko naglo drhtanje i neugodno je. Išao sam neki dan Ekg radit jer me je sve bolilo, išao stari sa mnom vozio me kažu nije ništa uredan ekg. A ja imam osjećaj kao da mi preskoči srce, ili taj nagli drhtaj. Isto imam neke lude pojave na tijelu npr kad sjedim titra mi mišić na ruci, titra na butu, titra u stomaku, nekad i u predjelu srca ne znam šta da radim više, samo mi kažu glupe izreke mlad si šta će ti bit.
Jesi li provjerio magnezij, kalcij i sve te elemente ?

To nisam, nije me niko uputio za to. Jel mislis da bi moglo i od toga?
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#33 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

nlt wrote: 12/09/2020 22:53 Imas ove privatne klinike, ne bih znao preporuciti
Holter ekg ti je 100-200 KM
Moram vidit privatno ako ima skupo to, ja mislio to do fesa cijena se krece
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#34 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by vazi »

klempavizeka wrote: 13/09/2020 00:36
vazi wrote: 12/09/2020 22:34
klempavizeka wrote: 12/08/2020 15:06 Prestalo je žarenje nekim čudom ali ostalo je to nešto oko srca, kad sjedim mirno osjećam neko naglo drhtanje i neugodno je. Išao sam neki dan Ekg radit jer me je sve bolilo, išao stari sa mnom vozio me kažu nije ništa uredan ekg. A ja imam osjećaj kao da mi preskoči srce, ili taj nagli drhtaj. Isto imam neke lude pojave na tijelu npr kad sjedim titra mi mišić na ruci, titra na butu, titra u stomaku, nekad i u predjelu srca ne znam šta da radim više, samo mi kažu glupe izreke mlad si šta će ti bit.
Jesi li provjerio magnezij, kalcij i sve te elemente ?

To nisam, nije me niko uputio za to. Jel mislis da bi moglo i od toga?
Mislim da moze biti nedostatak magnezija. Mozes provjeriti sve minerale , izvadis krv i vidis a mozes i sam kupiti u apoteci neki vitaminski koktel pa ces vidjeti ima li efekta. Kupis neki vitamini minerali ... magnezij i komplex b vit, tako nesto.
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#35 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

vazi wrote: 13/09/2020 08:09
klempavizeka wrote: 13/09/2020 00:36
vazi wrote: 12/09/2020 22:34

Jesi li provjerio magnezij, kalcij i sve te elemente ?

To nisam, nije me niko uputio za to. Jel mislis da bi moglo i od toga?
Mislim da moze biti nedostatak magnezija. Mozes provjeriti sve minerale , izvadis krv i vidis a mozes i sam kupiti u apoteci neki vitaminski koktel pa ces vidjeti ima li efekta. Kupis neki vitamini minerali ... magnezij i komplex b vit, tako nesto.


Hoću uzet ću, a za krv ne mogu vadit. Rizično je, također su liječnici pojedini ovdje u mojoj bolnici bili zaraženi i ima puno. Nije meni do mene nego do mojih, oni spadaju u grupu tih hronični bolesti.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#36 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by vazi »

klempavizeka wrote: 13/09/2020 20:16
vazi wrote: 13/09/2020 08:09
klempavizeka wrote: 13/09/2020 00:36


To nisam, nije me niko uputio za to. Jel mislis da bi moglo i od toga?
Mislim da moze biti nedostatak magnezija. Mozes provjeriti sve minerale , izvadis krv i vidis a mozes i sam kupiti u apoteci neki vitaminski koktel pa ces vidjeti ima li efekta. Kupis neki vitamini minerali ... magnezij i komplex b vit, tako nesto.


Hoću uzet ću, a za krv ne mogu vadit. Rizično je, također su liječnici pojedini ovdje u mojoj bolnici bili zaraženi i ima puno. Nije meni do mene nego do mojih, oni spadaju u grupu tih hronični bolesti.
Vidi onda u apoteci magnezij i beviplex, moglo bi pomoci .
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#37 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

vazi wrote: 13/09/2020 20:23
klempavizeka wrote: 13/09/2020 20:16
vazi wrote: 13/09/2020 08:09

Mislim da moze biti nedostatak magnezija. Mozes provjeriti sve minerale , izvadis krv i vidis a mozes i sam kupiti u apoteci neki vitaminski koktel pa ces vidjeti ima li efekta. Kupis neki vitamini minerali ... magnezij i komplex b vit, tako nesto.


Hoću uzet ću, a za krv ne mogu vadit. Rizično je, također su liječnici pojedini ovdje u mojoj bolnici bili zaraženi i ima puno. Nije meni do mene nego do mojih, oni spadaju u grupu tih hronični bolesti.
Vidi onda u apoteci magnezij i beviplex, moglo bi pomoci .
Hocu hvala pajdo
Grople3235
Posts: 1
Joined: 22/09/2020 23:00

#38 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by Grople3235 »

I mene isto tako boli ne znam šta ću, krenulo je od nove godine. Strah me, sinoć sam uzela da jedem mozak mi je stao na sekundu isto ko da nisam bila svjesna na sekundu. Kažiprst me probada kao i leđa s lijeve strane samo prožigne ravno uz kost s lijeve strane takav osjecaj imam. Takođe mi titra tijelo kao i tebi... :roll:
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#39 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

Grople3235 wrote: 22/09/2020 23:07 I mene isto tako boli ne znam šta ću, krenulo je od nove godine. Strah me, sinoć sam uzela da jedem mozak mi je stao na sekundu isto ko da nisam bila svjesna na sekundu. Kažiprst me probada kao i leđa s lijeve strane samo prožigne ravno uz kost s lijeve strane takav osjecaj imam. Takođe mi titra tijelo kao i tebi... :roll:
I mene slicno to kod leđa, zna mi se desit kad ležim da mi srce tuče ko ludo. Ali nema veze jbga, tražio holter kad sam bio kod interniste kaže nema potrebe. Sta ces..
klempavizeka
Posts: 25
Joined: 20/05/2020 00:59

#40 Re: Probadanje s lijeve strane.

Post by klempavizeka »

Ljudi jutros sam krv vadio, uspio sam to sve. Kazu dođi u 14:00 po nalaz, nako ja gledam povecan mi CK u iznosu (702) Reko šta je to, ja proguglam kad sve nešto vezano za srce, stres manje skroz se spominje. Sad ja ne znam šta ću dalje, kao što rekoh gore probadalo me srce i sad me probada. Trudim se bit što mirniji, ovako nekad blago me stisne, jutros me probudio čudan bol isto ko da se srce stislo. Nebitno to da ne duljim, jel opasno to, ima li ko kakve preporuke za dalje? Takođe pijem magnezij i smanjila su mi se titranja kako su bila, ali u srcu i dalje kao da elektriše, mislim s lijeve strane.
Post Reply