Proactive Solutions

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#1 Proactive Solutions

Post by Simply_Red »

Jel neko slucajno koristio proactive, gdje ima kupiti u Sa, koje su cijene, i kakvi su rezultati?
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#2

Post by pjega »

Ja sam jedno vrijeme koristila i ne mogu reci da je nesto posebno. Doduse, ja nisam imala veliki problem sa kozom, tek ponekad neku iritaciju. Nisam primijetila nikakvo znatno poboljsanje. Trajalo je to nekih mjesec dana i onda sam prestala.

Za kupovinu u SA ne znam, mozda neko drugi ima vise informacija. Sretno! :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3

Post by otherside »

CM market. Nisam probala, garant je sranje neko. Kosta oko 100 KM, dodje u kompletu kao tonik, krema, maska,...tako nesto.
a mozes naruciti preko teleshopa.
bedifferent12
Posts: 99
Joined: 18/02/2007 12:11

#4

Post by bedifferent12 »

ja sam prelistala par straNJskih foruma na ovu temu... nije mi se ucinilo da su ljudi bas odusevljeni... vjerovatno zavisi od tipa koze ili sl.
User avatar
faye
Posts: 512
Joined: 24/04/2007 00:17

#5

Post by faye »

otherside wrote:CM market. Nisam probala, garant je sranje neko. Kosta oko 100 KM, dodje u kompletu kao tonik, krema, maska,...tako nesto.
a mozes naruciti preko teleshopa.
vidjela sam i ja u cm-u, cini mi se da je 119 km. i teleshop... zapravo vjerovatno je jednostavnije otici u teleshopove shopove :-) pa kupiti :)

ako probas, obavezno javi rezultate. moja prijateljica je htjela isprobati, ali nije jos uvijek zbog cijene

:)
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#6

Post by rudy81 »

.
Last edited by rudy81 on 26/06/2012 07:00, edited 1 time in total.
_spring_
Posts: 34
Joined: 11/05/2007 20:37

#7

Post by _spring_ »

Ja sam koristila proactiv i djeluje, nije da ce ti kozu dovesti do savrsenstva ali ce pomoci sigurno sad sve zavisi od tipa koze nekome manje nekome vise :)
A kupila sam ga i topshop-ovim radnjama, cula sam da kad kupis proactiv u hr nakon dva mjeseca salju ti novi paket besplatno :D ali toga ovdje nema :(
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#8

Post by rudy81 »

.
Last edited by rudy81 on 26/06/2012 07:00, edited 1 time in total.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#9

Post by cHupjahalic@ »

drage forumasice,
ako imate jako problematicnu kozu onda ne eksperimentisite sa svim i svacim u svojoj vlastitoj kuci.
nije svacija koza ista, kod nekoga vjerovatno taj produkat djeluje dok kod nekoga moze stvoriti jos milion nekih problemcica pored onih koje vec imate.

i nervira me uzasno kad vidim na televiziji cije lice koriste za reklamu.

http://www.tvshop.com/NO/products/3073

p.s. licno sam imala problema sa kozom prije 6-7 godina, sve moguce produkte isprobala (o cijenama da ne pricam), isla na ciscenje lica redovno, ali konzultovanje sa spec. koze je rijesilo sve probleme...
prije davala pare i pare za mlijeko za ciscenje lica, ulja i sl. a sad koristim produkte iz apoteke (koji su najmanje 10x jeftiniji), obicni sapun i mlaku vodu. :)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#10

Post by Dori »

cHupjahalic@ wrote:obicni sapun i mlaku vodu. :)
:thumbup:

Proactive ti radi na istom fazonu. Znaci dobijes piling s kojim se umijes ujutro i navecer, tonik (isti ko i svi ostali), dnevnu i nocnu kremu i masku.
Sve u svemu bitna je redovna njega lica, a sve ovo ti moze zamjeniti sapun i voda.
Ja (sva sreca) nemam problema sa kozom, ali sam prosli mjesec kupila Neutrogenin gel za umivanje i masku u Apoteci u Merkuru na Otoci (nema ga u obicnim radnjama) i vise je nego dobar :D

BTW, Proactive ti je 120KM i paket mozes kupiti u TV Shop-u na Malti.

Sretno u svakom slucaju ;-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#11

Post by alica.k »

sapun na lice. a tobe jarabi...
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#12

Post by cHupjahalic@ »

alica.k wrote:sapun na lice. a tobe jarabi...
zbog cega takva reakcija?

kad ti specijalista koze to preporuci onda je valjda jasno ko ima vise pojma (mi ili on).
obicni sapun (bez parfema) i mlaka voda (da ti opet ponovim :D ).
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#13

Post by ja_cura_ »

sapun se moze koristiti, sto da ne, samo ne one jeftine sa alkoholom, provjeri u apotekama, pa nek ti oni preporuce.

moja sestra ima uzasne probleme sa kozom nekih zadnjih godinu dana. nema sta nije probala.

kupila je i proactiv u teleshopu na malti, citav set - glupost najveca, tako ona veli, njoj nije ama bas nista pomoglo, a pri tome je primorana bil apo nekoliko puta dnevno prati, cistiti lice, stavljati isto tako cesto maske na lice i ostalo, sve po uputstvu. koristila 2 paketa proactiva, bez rezultata.

otisla je kod cijenjenog dermatologa u sarajevu, doktorice knor, u privatnu praksu - pregled joj naplatila 45 km, plus prepisala neke kremice, losion, gelove - nema u drzavnim apotekama, vec samo u privatnim! sve skupa je izaslo oko 220 km - sad to trenutno koristi, ima nekih malih vidljivih promjena, ali nista specijalno.

kad zavrsi s ovim tretmanom, oko 6 mjeseci traje, ako ne bude nekih vidljivih promjena onda smo odlucili da ispiri lice sa vodom i morskom soli nekoliko puta dnevno, navodno to ce pomoci.

ja nemam ama bas nikakvih problema s kozom, cak i ne koristim neke preskupe preparate za lice (osim pudera i maskare), tako da mi je sestre ama skroz zao.... skoro pa i ne izlazi iz kuce, jer se stidi lica.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#14

Post by amrino »

Za problematicno lice...Kamilica...Piti je svaki dan u sto vecim kolicinama i umivati lice mlakom kamilicom sto vise puta dnevno...Moj rodjak, koji je imao najproblematicnije lice na svijetu je tom metodom dobio babyface...
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#15

Post by ja_cura_ »

ili kamilica ili morska so - jedno ce probati!
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#16

Post by alica.k »

kamilica moze djelovati na dva nacina:
popraviti stanje
IZIRITIRATI KOZU do te mjere da te sramota izaci iz kuce.

reakcija je bila takva zato sto sapuno - opcepoznato - isusuju lice. DEHIDRIRAJU povrsni sloj koze, a pravi problem ostane ispod i onda se javljaju potkozne akne. ako ne sad, kroz pet godina hoce sigurno. bolje sprijecit nego...

postoje sapuno koji u stvari nisu sapuni, na primjer sebamed sapun za lice (za akne takodjer dobro djeluje, samo ne meni), dalje postoje tecni sapuni za lice - hygieia zincia (toplo preporucam), u rangu je sa hygieia intima koja je presavrsena.

ja_cura_ reci seki nek ode u makrovitu na cvili, neka kupi dr hauschka set za putovanje ZA MASNU I PROBLEMATICNU kozu. to ce joj rijesiti sve probleme kroz 3 sedmice (meni je, a ja sam imala uzasnih problema sa aknama).

dalje, protiv akni je najbolje ici prirodnim putem. odete u apotekicu, kupite bazno ulje jojobe i bazno ulje ljesnjaka. pomjesate u omjeru 1:2 jojoba:ljesnjak. svako jutro i vece na MOKRU KOZU to mazati i pustiti da se upije a ostalo obrisati peskirom. ljesnjak je superupijajuce ulje tako da ne treba puno da se to upije, a savrsena je podloga za puder - bilo u kamenu, u prahu ili tecni. u ovu smjesu mozete dodati i par kapi nekog etericnog ulja koje mislite da bi odgovaralo vasoj kozi. svako ko se bavi prirodnom kozmetikom reci ce vam da je jojoba najbolja za ten (ali meni je malo prejaka, plus ljesnjak suzava pore tako da...bolja opcija je dodat ljesnjak :D)

ipak, ja preporucam hauschku prvo probat prije nego sto predjete na "sam svoj majstor".

taj set za putovanje je ustvari set testera, kosta 23 KM. ono sto vam stvarno treba iz njega je krema za ciscenje, tonik specijal i normalizirajuce dnevno ulje. navecer se stavlja samo prvo dvoje, a ujutro se stavlja sve troje (po uputama). tonik specijal je najskuplji - kosta 50KM ali se skroz sporo trosi. krema za ciscenje kosta 21KM i ona se potrosi u roku 3 sedmice (ali i ja i sestra je zajedno koristimo...), znaci mjesec dana.

eto, ja se nadam, ako neko proba ovo, da ce mu pomoci ;).
_spring_
Posts: 34
Joined: 11/05/2007 20:37

#17

Post by _spring_ »

gdje se nalazi ta makrovita???
Nepoznata plavusa
Posts: 82
Joined: 28/11/2006 18:46

#18

Post by Nepoznata plavusa »

Ja sam imala strasne probleme s kozom, prave infekcije, dok nisam otisla dermatologu... u Kanadi. Tad mi je rekao da postoje tri opcije:
terapija plavim svjetlom - kazu da je to najbolje, ali cik je probaj naci ovdje
Roakutan tablete - fol super nesto, ali moras svakih sedam dana ici kontrolisati krvnu sliku, a posto mi je snaha u to vrijeme radila u jednoj americkoj farmaceutsko kompaniji, malo je istrazila taj lijek i navodno moze izazvati neplodnost i ostecenje ploda
Antibiotici - (moj izbor) lijekovi koje mi je dao su ekvivalent Hiramicina (100 mg), a mogu i drugi tetraciklinski antibiotici, ali to ti mora propisati ljekar.
Dao mi je i neki gel za izbjeljivanje oziljaka i isusivanje upala... Ne mogu se sjetiti kako se zove, ali znam da ga ne mozes kupiti u Sarajevu, jer sam pokusala
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#19

Post by KeepItSimplE »

VITA kozmeticki salon

tretman lica 40KM,ali vjeruj mi neces se pokajati!
Ja sam unistila bila lice mjesajuci razlicite gelove,kreme..kriticno mi je lice bilo,bukvalno ni puderom nisam mogla zakamuflirati.
Odem u taj VITA salon,kod robne kuce.. i prvo sam zenu udavila sa
historijatom kakvo mi je lice,sta sam koristila..
ona mi je objasnila neke stvari i rekla da mogu odmah ustati sa stola,ako
je mislim uciti kako da radi svoj posao..posto sam pocela s onim:
nemojte mi samo molim vas to..nemojte ono...
prepustila sam se zeni... i ujutru kad sam se probudila..isto druga osoba,
nisam puder stavila na lice godinu dana.. nevjerovatno!
Nisam mogla da vjerujem da ce rezultat biti odmah dan poslije.
A inace sam bila skepticna po pitanju tih kozmeticara,jer obicno oni vise
unakaze lice,nego sto poprave...ali kod mene je stvarno rezultiralo: da kucnem o drvo!
Ja ti predlazem da odes na taj tretman..ako mozes priustiti..jer ne mozes
izgubiti,samo dobiti.Drugacije je kad mi tretiramo lice sami,pa svasta
isprobavamo..i poremetimo i PH koze..svasta nesto (zena mi objasnila),
iziritiramo,a drugacije je kad ti neko kome je to ipak posao to odradi.
Najgore je pariti kuci sam lice..to da znate vi zene.. zato ako to radite,
prestanite!
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#20

Post by Dori »

Adresa?
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#21

Post by digger »

Najbolje i najoprobanije sredstvo koje sam vidio je preparat na bazi salicylic acid (salicilna kiselina ako je to tacan prevod). Nedje oko 1.5 % u toniku (tecnosti). Moj komsija ima sina od 14 godina koji je bio sav u aknama a u tim godinama roditelji se bas ne slusaju. Ja kupio preko "Shopping Channel" proizvod baziran na gornjem i vidi cuda—a mozda i zbog mojih godina—momak poceo da isto primjenjuje. Za cas se koza pocela ljustiti pa je smanjio tretman sa dva puta na jedanput dnevno i za nekih 45 dana, skoro da vise nema akni.

Svaki farmaceut moze napraviti 1% losion za zensku kozu (jaci za musku koja je oko 4 puta deblja). Citava ideja je da se sa gulljenjem gornjih slojeva koze otvore pore gdje je doslo do infekcije.

Evo jedan od linkova. Vise na Google:

http://www.acne.com/treatments/salicylic_acid.php
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#22

Post by surajaa »

bandit wrote:
Nepoznata plavusa wrote:Ja sam imala strasne probleme s kozom, prave infekcije, dok nisam otisla dermatologu... u Kanadi. Tad mi je rekao da postoje tri opcije:
terapija plavim svjetlom - kazu da je to najbolje, ali cik je probaj naci ovdje
Roakutan tablete - fol super nesto, ali moras svakih sedam dana ici kontrolisati krvnu sliku, a posto mi je snaha u to vrijeme radila u jednoj americkoj farmaceutsko kompaniji, malo je istrazila taj lijek i navodno moze izazvati neplodnost i ostecenje ploda

Antibiotici - (moj izbor) lijekovi koje mi je dao su ekvivalent Hiramicina (100 mg), a mogu i drugi tetraciklinski antibiotici, ali to ti mora propisati ljekar.
Dao mi je i neki gel za izbjeljivanje oziljaka i isusivanje upala... Ne mogu se sjetiti kako se zove, ali znam da ga ne mozes kupiti u Sarajevu, jer sam pokusala

Ja ozbiljno razmisljam da pocnem sa Roaccutane (Roakutan) tabletama .... imam vec dugo godina problema s aknama i mislim da su ove tablete zadnji lijek za mene iako neki kazu da su cisti otrov .... :-?

P.S. Proactive sam koristio davno i mogu samo reci: zali Boze para .... :roll:

Pretpostavljam da znas sa kojim mogucim rizicima i nus pojavama se mozes suociti ukoliko ih budes koristio...

Roaccutane tablete se propisuju samo u najvisim stupnjevima zahvacenosti koze aknama i mozes ih dobiti samo po ljekarskom receptu, nikako drugacije...

Moj rodjak je molio svog prijatelja da mu propise recept za koristenje Roaccutane tableta, a ovaj je to uvijek kategoricno odbijao, svjestan rizicnog i opasnog dejstva ovog lijeka...samo neke od nuspojava su:

Suhoća sluznice usta i nosa. Suha sluznica očiju može izazvati konjunktivitis i zamućenje rožnice. A ona osoba koja nosi leće neka prijeđe na naočale. I svakako se uz Roaccutane moraju koristiti umjetne suze imace se ima feeling da je pijesak u očima... Usne totalno popucaju, to budu prave ragade na usnicama, nikakav lipstick pomoći neće....
Osim toga, može se pojaviti bol u mišićima i zglobovima, osip, svrbež, facijalni dermatitis, znojenje, granulom, distrofija nokta i reverzibilna alopecija (opadanje kose). Može se javiti i povišenje triglicerida i kolesterola u krvi, osobito kod osoba s predispozicijama (netko u familiji ima poremećaj lipida, dijabetesa, pretilosti ili alkoholizma).
Dakako, nuspojave se povlaće s prestankom korištenja Roaccutana.


A vise o ovome, mozes naci pretrazujuci internet....moj savjet ti je NE ROACCUTANE
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by Pooll »

Malo je off topic ali kozi lica, ruku, kosi i noktima odlicno pomazu kapsule Perfectil.. u svakoj apoteci, oko 15 km za mjesec dana (30 x1) , sto zaista nije skupo...
Ja godinama imam problem sa rukama, nema kakve kreme nisam probao, gdje god da odem kazu: ma mali nedostatak, ma genetika, ma ovo, ono...
4 mjeseca pijem Perfectil i primjetim osjetno poboljsanje....

Image

Detaljnije:

http://www.perfectil.com/uk/
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by Pooll »

:roll: :roll: :roll: :(

Ja nisam zaista imao problema... uvijek sam ga po preporuci uzimao nakon glavnog obroka...
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#25

Post by surajaa »

bandit wrote:
surajaa wrote:
bandit wrote:
Ja ozbiljno razmisljam da pocnem sa Roaccutane (Roakutan) tabletama .... imam vec dugo godina problema s aknama i mislim da su ove tablete zadnji lijek za mene iako neki kazu da su cisti otrov .... :-?

P.S. Proactive sam koristio davno i mogu samo reci: zali Boze para .... :roll:

Pretpostavljam da znas sa kojim mogucim rizicima i nus pojavama se mozes suociti ukoliko ih budes koristio...

Roaccutane tablete se propisuju samo u najvisim stupnjevima zahvacenosti koze aknama i mozes ih dobiti samo po ljekarskom receptu, nikako drugacije...

Moj rodjak je molio svog prijatelja da mu propise recept za koristenje Roaccutane tableta, a ovaj je to uvijek kategoricno odbijao, svjestan rizicnog i opasnog dejstva ovog lijeka...samo neke od nuspojava su:

Suhoća sluznice usta i nosa. Suha sluznica očiju može izazvati konjunktivitis i zamućenje rožnice. A ona osoba koja nosi leće neka prijeđe na naočale. I svakako se uz Roaccutane moraju koristiti umjetne suze imace se ima feeling da je pijesak u očima... Usne totalno popucaju, to budu prave ragade na usnicama, nikakav lipstick pomoći neće....
Osim toga, može se pojaviti bol u mišićima i zglobovima, osip, svrbež, facijalni dermatitis, znojenje, granulom, distrofija nokta i reverzibilna alopecija (opadanje kose). Može se javiti i povišenje triglicerida i kolesterola u krvi, osobito kod osoba s predispozicijama (netko u familiji ima poremećaj lipida, dijabetesa, pretilosti ili alkoholizma).
Dakako, nuspojave se povlaće s prestankom korištenja Roaccutana.


A vise o ovome, mozes naci pretrazujuci internet....moj savjet ti je NE ROACCUTANE
Znam za nus pojave, sinoc sam jos jednom sve procitao ..... prije 7 godina dermatolog mi je spomenuo Roaccutane kao moguci lijek ali mi je i rekla da su tablete 'opasne' i da sam razmislim hocu li ih poceti koristiti .... tad nisam smio jer hem nisam znao sta sve tablete podrazumijevaju hem mi ni ona nije bas djelovala plaho zagrijana da mi ih prepise ..... davala mi je kremice, losione, isao sam na kozmeticke tretmane ali mi nista nije pomoglo ..... sad 7 godina kasnije pocinjem da mislim da sam ipak pogrijesio sto ih nisam uzeo jer vec sam tolike godine mogao akne free piciti po carsiji .... pogotovo kad mi je i mladji rodjak rekao da ih je i on uzimao i da su njemu super pomogle (a znao se cvrenit' od akni) ..... sad stvarno neznam sta da radim .... da mi je napokon ih se rijesiti a strah me da cu njih izljeciti a nesto drugo u organizmu srediti s Roaccutane-om ..... sta mi ti predlazes .... ?

Joj Bandit dragi, ne znam sta da ti kazem...pretpostavljam koji porazan osjecaj bubuljice i akne ostavljaju na ljudsku psihu (i sama sam nekad imala, doduse, manjih problema s bubuljicama)

Probala sam raznorazne preparate, od zvucnih imena, kao sto su Clinique, Vichy, pa sve do narodnih lijekova, ali na licu su mi se iznova pojavljivale sitne bubuljice, a to nama zenama zna biti uzasan problem...

Nakon nekog vremena sam pocela koristiti Avene kozmetiku, gel za masnu i mjesovitu kozu, njihov piling za lice, kremu za netolerantnu kozu, Avene termalnu vodu i preparat u vidu male kremice "Cleanance K", on zna peci kada ga naneses na bubuljicu, ali se one njegovim djelovanjem isuse...

Cijela ta linija preparata mi je donekle pomogla i ocistila lice, no ono nije postalo savrseno, da se razumijemo...sada koristim obicni klindamicin, njega mozes naci u svakoj apoteci, oni ga sami spravljaju i kosta nekih 6-7 KM.

No, u tvom slucaju mora biti utvrdjen uzrok pojave akni, a one se mogu lijeciti i putem antibiotika (osim ako vec nisi i to probao)...

Roaccutane ce ti svaki pravi doktor, dermatolog, preporuciti samo u slucaju, kada drugo moguce rjesenje tretiranja akni ne daje ucinkovite rezultate...

Dakle, ako se ipak u dogovoru s dermatologom odlucis za primjenu Roaccutana, budi oprezan, strogo se pridrzavaj doze i nacina primjene i kontrolisi jetru tokom primjene, a i nakon primjene...

Kao sto znas, svaki covjek ima razlicitu reakciju na neki lijek i svako reaguje na drugaciji nacin, a doktor je tu da bi utvrdio da li tvoj organizam i trenutno stanje koze mogu da podnesu jednu takvu agresivnu terapiju...

ja se iskreno nadam da ces imati uspjeha, sretno... :)
Post Reply