Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post Reply
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2101 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by strucnjakdemagog »

starosjedilac je i na bosanskom i na hrvatskom i na srpskom.

glede teme, ako ova vlada KS ne postavi spomen plocu ubijenim srbima u sarajevu, nece niko nikad. mozda ta ubistva nisu bila planska, ali su planski zataskavana i izvrsioci neprocesuirani.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2102 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Novak20 »

strucnjakdemagog wrote:starosjedilac je i na bosanskom i na hrvatskom i na srpskom.

glede teme, ako ova vlada KS ne postavi spomen plocu ubijenim srbima u sarajevu, nece niko nikad. mozda ta ubistva nisu bila planska, ali su planski zataskavana i izvrsioci neprocesuirani.
:thumbup:

p.s. https://forum.klix.ba/novi-bosanski-jez ... f769c96889
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2103 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Haman2 »

strucnjakdemagog wrote:starosjedilac je i na bosanskom i na hrvatskom i na srpskom.

glede teme, ako ova vlada KS ne postavi spomen plocu ubijenim srbima u sarajevu, nece niko nikad. mozda ta ubistva nisu bila planska, ali su planski zataskavana i izvrsioci neprocesuirani.
Da li je srpska vlada bile gdje i bilo kada postavila spomen plocu ubijenim Bosnjacima. NIkada, samo cujemo negiranja i lazi do u beskonacnost. Ova vlas u Sarajevo bar o zlocinima prica ali ne toliko koloko bi trebalo. Za mene razumljivo, jer druga strana ne prica o zlocinima Srba. Tako bilo juce, tako je danas i tako ce najvjerovatnije biti i sutra. Lazi i samo lazi. Ima ona narodna "Navika je jedna muka oa odvika deset muka." Tako su uceni i nauceni da svaku nepravdu prema njima vide, osudjuju i uvecaju 10 puta, a svoja nedjela prema drugim zataskavaju lazim do u beskonacnost.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2104 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by strucnjakdemagog »

Haman2 wrote:
strucnjakdemagog wrote:starosjedilac je i na bosanskom i na hrvatskom i na srpskom.

glede teme, ako ova vlada KS ne postavi spomen plocu ubijenim srbima u sarajevu, nece niko nikad. mozda ta ubistva nisu bila planska, ali su planski zataskavana i izvrsioci neprocesuirani.
Da li je srpska vlada bile gdje i bilo kada postavila spomen plocu ubijenim Bosnjacima. NIkada, samo cujemo negiranja i lazi do u beskonacnost. Ova vlas u Sarajevo bar o zlocinima prica ali ne toliko koloko bi trebalo. Za mene razumljivo, jer druga strana ne prica o zlocinima Srba. Tako bilo juce, tako je danas i tako ce najvjerovatnije biti i sutra. Lazi i samo lazi. Ima ona narodna "Navika je jedna muka oa odvika deset muka." Tako su uceni i nauceni da svaku nepravdu prema njima vide, osudjuju i uvecaju 10 puta, a svoja nedjela prema drugim zataskavaju lazim do u beskonacnost.
mene ne zanima sta je uradila srpska vlada po tom pitanju, to ide njima na cast. ne treba gledati sta drugi rade, vec raditi ono sto je ispravno.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2105 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Novak20 »

Haman2 wrote:
strucnjakdemagog wrote:starosjedilac je i na bosanskom i na hrvatskom i na srpskom.

glede teme, ako ova vlada KS ne postavi spomen plocu ubijenim srbima u sarajevu, nece niko nikad. mozda ta ubistva nisu bila planska, ali su planski zataskavana i izvrsioci neprocesuirani.
Da li je srpska vlada bile gdje i bilo kada postavila spomen plocu ubijenim Bosnjacima. NIkada, samo cujemo negiranja i lazi do u beskonacnost. Ova vlas u Sarajevo bar o zlocinima prica ali ne toliko koloko bi trebalo. Za mene razumljivo, jer druga strana ne prica o zlocinima Srba. Tako bilo juce, tako je danas i tako ce najvjerovatnije biti i sutra. Lazi i samo lazi. Ima ona narodna "Navika je jedna muka oa odvika deset muka." Tako su uceni i nauceni da svaku nepravdu prema njima vide, osudjuju i uvecaju 10 puta, a svoja nedjela prema drugim zataskavaju lazim do u beskonacnost.
Svakako većini ima smisla pravdati svoje postupke tuđim postupcima.

Mali je problem što se to radi na ovoj temi o pro-BiH orjentiranim Srbima i Hrvatima. Kakav su oni počinili zločin da ga moraju zataškavati ili da nemaju pravo vidjeti nepravdu prema njima ? A kamo li je, u navodno građanskom multi-kulti društvu i državi, osuditi i tražiti da se ispravi.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2106 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Haman2 »

Kakva je to nepravda prema njima. Imaju posao, zive u svojim stanovima itd. Jedina nepravda prema njima je sto ih iz manjeg entiteta ili iz zamisljene Herceg Bosne nazivaju Alijinim, Bakirovim Srbima ili muslimanskim podanicima.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2107 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

Haman2 wrote:Kakva je to nepravda prema njima. Imaju posao, zive u svojim stanovima itd. Jedina nepravda prema njima je sto ih iz manjeg entiteta ili iz zamisljene Herceg Bosne nazivaju Alijinim, Bakirovim Srbima ili muslimanskim podanicima.
Pacijenata ne fali. Dzaba prica. Ovakvih po sarajevu koliko hoces
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2108 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Haman2 »

Image

Ko su pacijenti. Pacijenti su oni koji ovu temu drze po svaku cijenu da bi sakrili zlocine koje su pocini pripadnici njihova narada u : Srebrenici, Tomacici itd a u Drugom svjetskom ratu u Podrinju.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2109 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by славянин »

Haman2 wrote:Image

Ko su pacijenti. Pacijenti su oni koji ovu temu drze po svaku cijenu da bi sakrili zlocine koje su pocini pripadnici njihova narada u : Srebrenici, Tomacici itd a u Drugom svjetskom ratu u Podrinju.
Ne treba ukinuti ovu temu tako da to bi "otkrilo" zlocine.

Zaista ne samo da pises nebuloze nego i paradoksalne stvari.Ako mislis da se koristis sugestivnom psihologijom u komunikaciji onda moras barem imati neke kredibilne argumente kako bi ista funkcionisala. Ne mozes nekome dati crvenu solju tople cokolade i misliti da ce pristati da ti prepise kucu - ako me shvatas :wink:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2110 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Haman2 »

Znam ja dobro sta pisem i kojim se argumentima sluzim. To se vidi po tvojim odgovorima. Pokusavas sve obezvrijediti ali bez argumenata. Mi u Boasni za tako nesto kazemo " srpska posla".
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2111 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

славянин wrote:
Haman2 wrote:Image

Ko su pacijenti. Pacijenti su oni koji ovu temu drze po svaku cijenu da bi sakrili zlocine koje su pocini pripadnici njihova narada u : Srebrenici, Tomacici itd a u Drugom svjetskom ratu u Podrinju.
Ne treba ukinuti ovu temu tako da to bi "otkrilo" zlocine.

Zaista ne samo da pises nebuloze nego i paradoksalne stvari.Ako mislis da se koristis sugestivnom psihologijom u komunikaciji onda moras barem imati neke kredibilne argumente kako bi ista funkcionisala. Ne mozes nekome dati crvenu solju tople cokolade i misliti da ce pristati da ti prepise kucu - ako me shvatas :wink:
:lol: joj jarane jesi ti dobar? Postovi mu obaraju inteligenciju kad citas, ti ovo pitas
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2112 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by славянин »

Sta ja znam mozda reko izgled vara :D :D A boldanje i slicice u komunikaciji su standardni tip sugestije u prezentaciji necega i navodjenju na prihvatanje stava, pa reko sta znam ... mozda covjek je zaista par koraka ispred :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2113 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by nosara »

Nema ljudi, nema problema.

nepoznati autor


:D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2114 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by mali jomu »

Ja ba sjedim i sa Srbinom i Hrvatom u sred Sa-carsije i pijemo laganini kahvu.... i savako naleti i sjedne svaki dan.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2115 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Novak20 »

mali jomu wrote:Ja ba sjedim i sa Srbinom i Hrvatom u sred Sa-carsije i pijemo laganini kahvu.... i savako naleti i sjedne svaki dan.
Vjerojatno takvog kavenisanja ima u Banja Luci, Mostaru i što ti ja znam gdje.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2116 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by mali jomu »

Novak20 wrote:
mali jomu wrote: Ja ba sjedim i sa Srbinom i Hrvatom u sred Sa-carsije i pijemo laganini kahvu.... i savako naleti i sjedne svaki dan.
Vjerojatno takvog kavenisanja ima u Banja Luci, Mostaru i što ti ja znam gdje.

Jasta vec ima, samo sto to "medijima" nije interesantno, ako i nekim bude interesantno sjebu ga odmah.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2117 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Haman2 »

Image

I ja sam kafenisao, kavenisao i kahvenisao prijeali rata sa mnogim ali kad poce rat nema vise kafenisanja, kavenisanja ni kahvenisanja. Svako kahvenise, kafenise ili kavenise sa svojima. Gdje nesta bratstvo i jedinstvo koje smo navodno cuvali kao zjenicu oka svoga. Ispari se, nesta kao da nikad nije ni postojalo. Stvarno nije postojalo, bila je to samo lijepa prica za nase usi posebno bosnjacke.
"Istorija je uciteljica zivota" tako kazu neki koju su zaboravili svoju isoriju a onda im se ona ponovila. Imam dojam da ce se i nama Bosnjacima istorija ponoviti, jer sve brzo zaboravljamo, ponasamo se kao da nikad nista nije bilo. Zaboravli smo smrt babe, brata, sestre, rodjaka blizih i daljerodbine, svojih komsija itd.
Nema nas vise u Podrinju izuzev u Gorazdu, nema nas u istocnoj i zapadnoj Hercegovini, nema nas i u Bos. Krajini. A zasto nas nema? Nema nas zbog toga jer su neki tvrdili a tu tvrdnju i ostavrili, "da ne mozemo zibjeti zajedno, nego jedni pored drugih".
Bas zbog toga ovi drugi koji su ostali u Sarajevu smetaju onim u manjem entitetu i zamisljenioj Herceg Bosni ali i svim ovima koji potenciraju ovaj problem ali iz njihova ugla a u skladu sa tvrdnjom " ne mozemo zivjeti zajedno nego samo jedni pored drugih"
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2118 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by konektovan »

Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2119 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

konektovan wrote:Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Da pogodim, moraju vristati “rs genocidna tvorevina”, cestitati bajram ali obavezno reci da ne slave bozice, glasati za liberale striktno i reci da su bosanci. Sve ostalo su cetnici i ustase
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2120 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote:
konektovan wrote:Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Da pogodim, moraju vristati “rs genocidna tvorevina”, cestitati bajram ali obavezno reci da ne slave bozice, glasati za liberale striktno i reci da su bosanci. Sve ostalo su cetnici i ustase
Kakvi su to Srbi i Hrvati ako ne slave Božić :? Ateiste :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2121 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by konektovan »

Bodkin wrote:
konektovan wrote:Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Da pogodim, moraju vristati “rs genocidna tvorevina”, cestitati bajram ali obavezno reci da ne slave bozice, glasati za liberale striktno i reci da su bosanci. Sve ostalo su cetnici i ustase
Pišeš gluposti, haj nesto konkretno,mojne fikcije....
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2122 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:
konektovan wrote:Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Da pogodim, moraju vristati “rs genocidna tvorevina”, cestitati bajram ali obavezno reci da ne slave bozice, glasati za liberale striktno i reci da su bosanci. Sve ostalo su cetnici i ustase
Kakvi su to Srbi i Hrvati ako ne slave Božić :? Ateiste :mrgreen:
Najbolji :D i ovo bez zajebancije
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2123 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

konektovan wrote:
Bodkin wrote:
konektovan wrote:Ima li na ovoj temi pro BiH orjentisanih Srba i Hrvata???
Ja ovdje vidim gomilu licemjera, nista vise..... :-)
Da pogodim, moraju vristati “rs genocidna tvorevina”, cestitati bajram ali obavezno reci da ne slave bozice, glasati za liberale striktno i reci da su bosanci. Sve ostalo su cetnici i ustase
Pišeš gluposti, haj nesto konkretno,mojne fikcije....
Ti si taj koji treba dati definiciju pro bih srbina ili hrvata. Tvoja postavka
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2124 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by konektovan »

Svi oni koji imaju kontra razmisljanje od tebe i pojedinoh ovdje su pro Bih, koji nisu prikriveni fasistoidi ko što vi nastupate......
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2125 Re: Pro-BiH orjentisani Srbi i Hrvati - problem u Sarajevu?

Post by Bodkin »

:lol: standardno
Post Reply