Prnjavor

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
sirotinja
Posts: 115
Joined: 16/02/2014 09:12

#1 Prnjavor

Post by sirotinja »

Jel prnjavor krajina. Negdje je pola puta Derventa i BL. Nije posavina sigurno. Samo me zanima jer neki prnjavorcani kazu da jeste a neki da nije.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#2 Re: Prnjavor

Post by Hodidid »

sirotinja wrote:Jel prnjavor krajina. Negdje je pola puta Derventa i BL. Nije posavina sigurno. Samo me zanima jer neki prnjavorcani kazu da jeste a neki da nije.
Ne znam ko ti je govorio da jeste ali Prnjavor ni po kom osnovu ne spada u ono sto se smatra Bosanskom Krajinom. Ovdje se puno diskutiralo o tome koliko je i BL zapravo dijelom tog prostora a kamoli Prnjavor.

Kad kazes da nije Posavina sigurno, onda navedi zbog cega mislis da nije dijelom Posavine? Sta je onda ako nije Posavina?Tvoja zelja je da se Prnjavor svrsta negdje drugdje ili?
sirotinja
Posts: 115
Joined: 16/02/2014 09:12

#3 Re: Prnjavor

Post by sirotinja »

Nemam ja želje da se svrsta nigdje. Malo sam googlao taj region I BL je definitivno u Krajini mada mnogi misle samo na cazinsku krajinu kad o tome govore. Neznam. Znam da je taj gradić u BLuckoj regiji. Fakat nije posavina. Sad dal je Srednja Bosna posto I doboj nije predaleko, neznam. Znam da se prnjavorska sela protezu do laktaša. Isto me zanima za čelinac I Srbac kojoj regiji pripadaju.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#4 Re: Prnjavor

Post by Hodidid »

Po cemu nije Posavina? Doboj ti je na medji Posavine i srednje Bosne ali se generalno svrstava u Posavinu a ne u srednju Bosnu.
sirotinja
Posts: 115
Joined: 16/02/2014 09:12

#5 Re: Prnjavor

Post by sirotinja »

Cuj nisam znao da je dio doboja Posavina. Po wikipediji pise da Celinac pripada Krajini, Prnjavor USORA I SOLI-TUZLA sto nikad nisam cuo za to (prvi s lijeva plava boja) http://bs.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Regije_BiH.svg a za Srbac ne pise nista. Neznam sta su ove bijele opcine.
Post Reply