Privatni urolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Agradable
Posts: 57
Joined: 10/03/2010 10:33
Location: Sarajevo

#1 Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Agradable »

Zanima me gdje mogu otici na pregled testisa, dakle treba mi privatni urolog kod kojeg mogu uraditi "ultrazvuk" posto sumljam na karcinom testisa. I da, kako se krecu cijene ukoliko neko zna, hvala unaprijed na odgovorima!
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by The Nightwatchman »

Agradable wrote:Zanima me gdje mogu otici na pregled testisa, dakle treba mi privatni urolog kod kojeg mogu uraditi "ultrazvuk" posto sumljam na karcinom testisa. I da, kako se krecu cijene ukoliko neko zna, hvala unaprijed na odgovorima!

a po cemu to sumnjas ziv bio?
Agradable
Posts: 57
Joined: 10/03/2010 10:33
Location: Sarajevo

#3 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Agradable »

Kod raka testisa u mošnjama se stvara čvrsta nabreklina koja može biti veličine 5-10 mm ili znatno veća, a kada tumor počne intenzivno rasti, za posljedicu ima stvaranje mase (tvorbe) koja se povećava i može ali rijetko uzrokuje bol.

Bol se obično javlja kada tumorska tvorba u testisu naraste . Međutim rak testisa može se razvijati u unutrašnjosti testisa bez ikakvih simptoma. Oteklina ili čvorić u testisu koji je bezbolan izrazito izaziva sumnju kako se radi o raku testisa. Dok tumor iz unutrašnjosti strukture testisa ne naraste dovoljno i tek kad počne rasti prema vanjskoj ovojnici testisa može se napipati oteklina tj. čvor koji može biti bezbolan.

Čvrsta nabreklina u sjemeniku (testisu) smatra se ozbiljnom i liječniku se treba javiti što prije, osobito u takvim situacijama. Mladići iznad 15 godina života i muškarci u mlađoj dobi, ukoliko primijete bilo kakvu bol, „ čudan osjećaj u testisu „ , osjećaj „zatezanja“ u testisu, oteklinu, bol kod ejakulacije, krv u spermi, zatim ukoliko napipaju čvorić ili primijete promjenu boje ili strukture kože mošnji trebaju što prije posjetiti liječnika.

Testis s tumorom može biti uvećan i 3 x u odnosu na uredan testis, koji se nakon izvjesnog vremena počinje smanjivati zbog slabijeg dotoka krvi.

Nažalost ponekad se mlađi muškarci javljaju s čitavim nizom različitih bolova kao što su bolovi u donjem dijelu abdomena, bolovi u leđima ili pojedinim ekstremitetima ili brojni drugi simptomi koji mogu biti nažalost simptomi uznapredovalog raka testisa koji je već prije otkrivanja primarnog tumora testisa negdje metastazirao i učinio lokalne ili udaljene metastaze. Naravno ovdje valja napomenuti kako navedeni simptomi ukoliko ih muškarac osjeća mogu biti posljedica i brojnih drugih bezazlenijih bolesti i stanja kao što su običan „lumbago“ ili osteoartritisi (bolovi zbog kralježnice ili kroničnih upalnih promjena u zglobovima).




Neki dan primijetim 2,3 "cvorica" i primijetio sam da ponekad imam neku tupu bol iznenada. Reko ipak je bolje otici pregledati, samo ne znam gdje mogu, ne vjerujem da u poliklinici Sanasa ima ultrazvuk
Agradable
Posts: 57
Joined: 10/03/2010 10:33
Location: Sarajevo

#4 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Agradable »

Zar je moguce da u Sarajevu nemam gdje otici i pregledati? :)
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#5 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Loulou »

Ovako:
U poliklinici Sunce-Agram, kao konzultant radi prim.dr.Rusmir Hadžihusejnović, specijalist urolog. Njihov br.telefona je 033/755 561 begin_of_the_skype_highlighting              033/755 561      end_of_the_skype_highlighting i 755 560

U poliklinici Sanasa radi prim. Dr. Selver Šabanović, tel. 033/661 840

Vjerovatno ima i drugih, ali je to ono što sam ja našla, ovako, na brzinu.

Sretno i nemoj "tripovat" prije vremena. ;-)
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#7 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by beco »

Bogati nemoj slutiti na najgore. A znaj da cak i da jeste tumor testisa da je to jedan od tumora sa boljom prognozom i nacinom rjesavanja, tako moj ti je savjet sabur jarane, polako!

Plus mnogo stvar moze imati takvu prezentaciju a da nije tumor :thumbup:
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#8 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by addy_sa »

prijatelju iz istih razloga sam prošle godine otišao na ultrazvuk i komplet pregled kod urologa dr. Topalovića u poliklinici Eurofarm dole na Ilidži kod tramvajske okretaljke.. čovjek me je super primio, smireno, profesionalno i objasnio sve što me zanimalo.. takav tretman nikada prije nisam doživio, jeste da je privatna klinika, ali takva diskrecija i profesionalnost, rijetko viđeno.. nažalost nemam njegov direktan broj ali ima na netu garant..
ultrazvuk bubrega, testisa, prostate oko 80 km sve.
Agradable
Posts: 57
Joined: 10/03/2010 10:33
Location: Sarajevo

#9 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Agradable »

Hvala vam na odgovorima, najvjerovatnije da cu otici u eurofarm :thumbup: javim sta bude :)
uvijek_tu
Posts: 4
Joined: 22/08/2010 19:44

#10 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by uvijek_tu »

a da li meni moze pomoci urolog - primjecujem neke promjene na polnom organu? nesto kao da je kandida, ali ne zelim nagadjati pa bih se htio konsultovati s doktorom.

Radio sam uretralni bris. Medjutim, mojoj doktorici opste prakse nije jasan. Pise:

"U direktnom mikroskopskom preparatu bakterije i upalni celularni elementi nisu nađeni

Kvasnice - negativan
Trichomonas v.-negativan
Gardnerella v.-negativan
N.Gonorrhoae - negativna

i onda ide tabela sa

Streptococcus Beta Haemolyticus grupe B

i pise na koje antibiotike reaguje (amoxicilin, ampicillin i sl.)"

Ona mi nije nista preporucila. Zato bih htio otici do privatnog urologa da ovo pogleda i da mi da neke upute.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#11 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Loulou »

EDIT:
Pretpostavljam (po onom kako je napisano) da je od svega navedenog izolirana samo steptokokna bakterija, piše na koje antibiotike reagira, propiše ti adekvatan, i to bi trebalo bi biti to.
Ne znam, ako njoj nije jasno, kako te nije proslijedila dalje ili ti rekla što dalje da radiš. Kako god, nemoj ostati na tome. Idi kod nekog drugog.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#12 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by oridjidji »

Agradable wrote:Hvala vam na odgovorima, najvjerovatnije da cu otici u eurofarm :thumbup: javim sta bude :)
paša nije loše u eurofarmu ... bio sam, vidio i mogu ti reći za 105 maraka sam i dobro prošao. toliko me je kompletan urološki pregled ultrazvukom koštao sa pregledom testisa, bubrega, bešike. Na kraju mi je dijagnosticirana
hidrokela i varikokela (moguci uzrok upala testisa izazvana dizanjem tereta, a i mogucim problemima sa bubrezima).

uglavnom pored toga sam se odlucio i za drugo misljenje, te cu poci na jos jedan uroloski pregled na klinici Kosevo...
Agradable
Posts: 57
Joined: 10/03/2010 10:33
Location: Sarajevo

#13 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Agradable »

oridjidji wrote:
Agradable wrote:Hvala vam na odgovorima, najvjerovatnije da cu otici u eurofarm :thumbup: javim sta bude :)
paša nije loše u eurofarmu ... bio sam, vidio i mogu ti reći za 105 maraka sam i dobro prošao. toliko me je kompletan urološki pregled ultrazvukom koštao sa pregledom testisa, bubrega, bešike. Na kraju mi je dijagnosticirana
hidrokela i varikokela (moguci uzrok upala testisa izazvana dizanjem tereta, a i mogucim problemima sa bubrezima).

uglavnom pored toga sam se odlucio i za drugo misljenje, te cu poci na jos jedan uroloski pregled na klinici Kosevo...
Uh, ja i zaboravio na ovo :-). Bio sam isto u eurofarmu na kompletnom pregledu 95KM. Na sreću nista nije otkriveno sto sam mislio, imao samo pijesak u bubregu. Tako da vise pijem čajeve :)
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#14 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by ice2cube »

Meni nekako da su mi tvrdji nego prije i kao da nekad osjetim neugodnu bol ili sam to samo umislio citajuci ovo :-)
Eh sad da i ja pitam, gdje u Sarajevu da se besplatno pregledaju testisi i po mogucnosti da pregledava doktorica a ne doktor, nema sanse da dam muskarcu da mi pregledava, neugodno je i kad je zensko koje ne znam, a tek musko. :D
zamisljen
Posts: 19
Joined: 08/11/2010 13:25

#15 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by zamisljen »

otvrdak, osjetljivost u preponama i sl... milioni simptoma koji ne moraju imati veze sa rakom. muskarci preko 30te vec pocinju imati "problema" sa prostatom i to se odrazava na to podrucje.

ja sam imao nesnosan bol u testisu, nisam mogao stojati. prijasnje pritiske u preponama i manji bol u testisu sam pripisao dugim voznjama koje stalno obavljam. medjutim kad sam dosao do nesnosnog bola da nisam mogao stajati, i napipao otvrdak u testisu prepao se citajuci po prokletom internetu.

Javio sam se topalovicu u europharm koji je obavio pregled i ultrazvuk testisa, prostate i bubrega. dijagnoza je bila upala epididimusa uslijed infekcije izazvane pijeskom na prostati. dobijes antibiotike i tablete za bol i vec slijedeci dan si bonbona.

sto se tice komentara ice2cube da "kao da su mu tvrdji i bole" nakon sto je procitao ovdje sve komentare :) - to ti je zato sto si ih dirao previse da bi nasao otvrdak :) ne citajte previse po netu!
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#16 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Dr.medicine »

o bože.
to što opisujes mogu biti spermatocele ili varikoziteti

internet - forumski doktori :lol:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#17 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Dr.medicine »

uvijek_tu wrote:a da li meni moze pomoci urolog - primjecujem neke promjene na polnom organu? nesto kao da je kandida, ali ne zelim nagadjati pa bih se htio konsultovati s doktorom.

Radio sam uretralni bris. Medjutim, mojoj doktorici opste prakse nije jasan. Pise:

"U direktnom mikroskopskom preparatu bakterije i upalni celularni elementi nisu nađeni

Kvasnice - negativan
Trichomonas v.-negativan
Gardnerella v.-negativan
N.Gonorrhoae - negativna

i onda ide tabela sa

Streptococcus Beta Haemolyticus grupe B

i pise na koje antibiotike reaguje (amoxicilin, ampicillin i sl.)"

Ona mi nije nista preporucila. Zato bih htio otici do privatnog urologa da ovo pogleda i da mi da neke upute.

nije ništa preporucuila??????
imas streptococ u brisu i nije preporucila th?
ako je do sada nisi ukljucio ukljucuj antibiotike, da ne bi bubrezi vremenom najebali
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#18 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Sanchez22 »

.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#19 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by aldm »

Imate li neku preporuku za urologa u Sarajevu? Bio sam kod Sabanovica, koji mi je poceo mijenjati kreme, pa koja upali, sto sam i sam mogao na netu traziti :) .

Hvala :sax:
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#20 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Mesaya »

Pozdrav svima, da malo ozivim ovu temu. Može li neko preporučiti stručnog urologa u Sarajevo, posebno nekog koji ima iskustva sa hroničnim prostatitisom. Lp
no_sikiriki
Posts: 17125
Joined: 11/12/2012 13:21

#21 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

Mesaya wrote: 29/07/2021 03:04 Pozdrav svima, da malo ozivim ovu temu. Može li neko preporučiti stručnog urologa u Sarajevo, posebno nekog koji ima iskustva sa hroničnim prostatitisom. Lp
Hiroš i samo Hiroš, Eurofarm Unitic.
User avatar
konektovan
Posts: 40507
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Mesaya wrote: 29/07/2021 03:04 Pozdrav svima, da malo ozivim ovu temu. Može li neko preporučiti stručnog urologa u Sarajevo, posebno nekog koji ima iskustva sa hroničnim prostatitisom. Lp
Dr. Mustafa Hiroš u eurofarmu, i dr. Selver Šabanović u svojoj privatnoj ordinaciji...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65993
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 30/07/2021 15:08
Mesaya wrote: 29/07/2021 03:04 Pozdrav svima, da malo ozivim ovu temu. Može li neko preporučiti stručnog urologa u Sarajevo, posebno nekog koji ima iskustva sa hroničnim prostatitisom. Lp
Dr. Mustafa Hiroš u eurofarmu, i dr. Selver Šabanović u svojoj privatnoj ordinaciji...
Je li dobar Hiros?
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#24 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Edin H. »

aldm wrote: 02/12/2020 16:54 Imate li neku preporuku za urologa u Sarajevu? Bio sam kod Sabanovica, koji mi je poceo mijenjati kreme, pa koja upali, sto sam i sam mogao na netu traziti :) .

Hvala :sax:
Pa nije mađioničar, nego ljekar.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19409
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#25 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by teskeredzic_22 »

_BataZiv_0809 wrote: 07/07/2023 17:14
konektovan wrote: 30/07/2021 15:08

Dr. Mustafa Hiroš u eurofarmu, i dr. Selver Šabanović u svojoj privatnoj ordinaciji...
Je li dobar Hiros?
Hiroš Tito , vjeruj.
Žara su cijene za Hiroša u Eurofarmu ali nema izbora.
(za koji dan mi kontrola)
Post Reply