Privatni urolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18641
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1 Privatni urolog u Sarajevu?

Post by SmokingMan »

Dobro bi mi došla preporuka neke dobre privatne urološke ordinacije.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#2 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by dr.gog »

http://www.mojurolog.com/

Prim.dr. Selver Šabanović. Ja sam zdr.radnik i imam tegobno iskustvo sa pijeskom u mokraćnim kanalima, te sa neuralgijom u tom području koju nisu mogli detektovati na KCUS (dosta rijedak poremećaj). Pio sam dva puta antibiotike - greškom. Sada sam potrošio Uromagik (magnezij-citrat + vitamin B6 kesice, 8,50 KM), te Muscoflex tablete i Zaracet po potrebi za neuralgiju. Ta terapija me je riješila bola i tegobe.

Mada urologe sa Koševa moram pohvaliti zbog susretljivosti, preporučujem kolegu Šabanovića jer ima veliko iskustvo i odličan UZ aparat, te je spreman da sve objasni u detalje- ako ga pitate i želite više informacija.

Mene je čovjek riješio muke koja je trajala 7 mjeseci.

Pregled je 50 KM, sa ultrazvukom. Neophodno je donijeti noviji nalaz urina- što košta 5 KM privatno ili besplatno u Domu zdravlja, eventualno nalaz urinokulture ukoliko se borite sa infekcijom. Urinokulturu morate obavljati tri dana zaredom, drugi mlaz prvog jutarnjeg urina u sterilnu čašicu (0,50 KM u apoteci). Nalaz je besplatan u javnoj laboratoriji u ul.Avdage Šahinagića, sa uputnicama (propratnice),a čeka se nekoliko dana. Privatno je cijena od 10-15 KM po jednom uzorku, uz napomenu da obavezno tražite antibiogram (koji antibiotik djeluje) ukoliko je nalaz pozitivan.

Ukoliko je u pitanju prostata, uradite nalaz PSA (total free+ratio) što košta 20 KM ,ili besplatno na DIP KCUS sa uputnicom.

Dr.Šabanović također veoma pažljivo i temeljno radi i hirurške zahvate i teže probleme (veći kamen, anomalije).

Nadam se da je bilo od pomoći.
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Prof. Dr. Mustafa Hiroš tito i partija. Mnogi na UZ nisu ili ne znaju vidjeti problem, ukljucujuci i dr. Sabanovica.

Inace doktor Hiroš je na ukcs, ali radi i u Eurofarmu, ali termin je tesko dobiti, treba se nacekati.
no_sikiriki
Posts: 17160
Joined: 11/12/2012 13:21

#4 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

konektovan wrote:Prof. Dr. Mustafa Hiroš tito i partija. Mnogi na UZ nisu ili ne znaju vidjeti problem, ukljucujuci i dr. Sabanovica.

Inace doktor Hiroš je na ukcs, ali radi i u Eurofarmu, ali termin je tesko dobiti, treba se nacekati.
Potpisujem, 100%. Druga vrsta problema (zensko sam, mjehur je bio u pitanju), Hiros rijesio, a sa Sabanovicem imam izuzetno lose iskustvo, tj. dan-danas ne mogu da povjerujem da jedan dr moze biti tako neobrazovan/primitivan.
User avatar
Chupko
Posts: 5
Joined: 01/02/2009 15:38
Location: Mostar

#5 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by Chupko »

Termin u Eurofarm poliklinici je bio u 9 i 30. Iako sam trudnica i propisano mi je strogo mirovanje cekala sam sat vremena i na kraju otisla jer nisam vise mogla stajati. Prije mene je usao drugi pacijent koji je dosao poslije mene. Krajnje neprofesionalno. Za strucnost ne mogu nista ni reci jer do doticnog doktora je ocito nemoguce doci cak i privatno gdje se placa 100 KM. Uzas. Nikad vise ni Eurofarm ni dr Mustafa Hiros.
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#6 Re: Privatni urolog u Sarajevu?

Post by defender46 »

Prim.dr. Selver Šabanović, sve preporuke :thumbup:
Post Reply