Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#1801 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

HelemNejse wrote:Je li tačno da ima i drugi rok za uplatu za upis na pmf u septembru? Ja sam maloprije tražila, šupci obrisali sa stranice tu informaciju. I šta ću ja ako ne bude drugi rok, nisam stigla na prvi. Znači upala sam ja na faks, ali nisam uplatila.
Ne sekiraj se, upisi su u septembru, nema veze što nisi u julu upisala.
MaNebitno
Posts: 1
Joined: 24/08/2015 02:00

#1802 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by MaNebitno »

Zna li neko kad pocinju predavanja na pmf-u i ako mi mozete dati vise informacija o prvoj godini na matematici? Kakvi su profesori? Je li pretesko? Itd.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#1803 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by maida95 »

Zna li neko nesto oko prebacivanja sa PMF-a u Tuzli (matematika) na sarajevski PMF? Je li se polaze neka razlika predmeta (ako je ima uopste :D )
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#1804 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Rimad »

maida95 wrote:Zna li neko nesto oko prebacivanja sa PMF-a u Tuzli (matematika) na sarajevski PMF? Je li se polaze neka razlika predmeta (ako je ima uopste :D )
Je li to PMF u Sarajevu lakši ? :D

Prilikom prebacivanja sa fakulteta na fakultet, prvo se vrši priznavanje položenih predmeta - vrlo lahko se može dogoditi da si neki predmet položila, a na novom fakultetu ti ga ne priznaju, jer nemaju sličan predmet.

Nakon toga, na osnovu priznatih predmeta, određuje se koju godinu možeš upisati i nakon toga nastavljaš studij. Ne postoji nešto što se zove "polaganje razlike" - postoje samo standardni ispiti na koje izlaziš.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#1805 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by maida95 »

ne znam da li je laksi, al hocu promijenu, pa da pokusam dole :D

gledala sam na stranici PMF-a Sarajevo, skoro svi isti predmeti, samo drugacije rasporedjeni. Sto je kod mene recimo bio jedan predmet, tamo su dva, u dva semestra. Analizu 1 imaju u prvom semestru, Analizu 2 u drugom, a kod mene kec u drugom semestru, a dvica tek na drugoj godini, to je malo problem, jer je i predmet sam po sebi potezak.

A kako ide procedura oko papira, znas li, sta se kako predaje? Je li ovde moram podici sve papire pa predati na PMF Sa? Niko koga znam nije se prebacivao pa se ne mogu ni raspitati kod ljudi :-)
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#1806 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Inman »

maida95 wrote:ne znam da li je laksi, al hocu promijenu, pa da pokusam dole :D

gledala sam na stranici PMF-a Sarajevo, skoro svi isti predmeti, samo drugacije rasporedjeni. Sto je kod mene recimo bio jedan predmet, tamo su dva, u dva semestra. Analizu 1 imaju u prvom semestru, Analizu 2 u drugom, a kod mene kec u drugom semestru, a dvica tek na drugoj godini, to je malo problem, jer je i predmet sam po sebi potezak.

A kako ide procedura oko papira, znas li, sta se kako predaje? Je li ovde moram podici sve papire pa predati na PMF Sa? Niko koga znam nije se prebacivao pa se ne mogu ni raspitati kod ljudi :-)
Pa i ne treba ti da se raspitujes, kontaktiraj studentsku sluzbu, tu ces dobiti provjerene informacije. Ovako samo nagadjas.
raspberry12
Posts: 10
Joined: 31/08/2015 13:34

#1807 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by raspberry12 »

Kada bi se mogli ocekivati rezultati konkursa za II ciklus?
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#1808 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by madesa »

postoje li firme u bosni koje zaposljavaju fizicare ?
raspberry12
Posts: 10
Joined: 31/08/2015 13:34

#1809 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by raspberry12 »

Kada pocinje nastava za prvu godinu drugog ciklusa?
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1810 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

madesa wrote:postoje li firme u bosni koje zaposljavaju fizicare ?
Postoje. Npr. firme koje prodaju medicinsku i laboratorijsku opremu, firme koje se bave kalibracijom .... to mi pade sada na pamet, sigurno da ih ima još
sonmoho
Posts: 18
Joined: 12/01/2015 14:40

#1811 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by sonmoho »

Pozdrav, imam hitno pitanje
Da li je pmf (odsjek matematika) laksi od masinstva?
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#1812 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by madesa »

sonmoho wrote:Pozdrav, imam hitno pitanje
Da li je pmf (odsjek matematika) laksi od masinstva?
ne,cak je i tezi
emali
Posts: 6
Joined: 29/06/2014 17:28

#1813 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by emali »

Moze li mi neko reci nesto o smjeru opsta hemija.Neki su vec pisali o tome,ali svaka informacija vise je korisna. kakav se posao moze pronaci sa tim zanimanjem, i da li je tesko pronaci ga...da li je neopodno veliko predznanje,bila sam odlicna iz hemije ,ali smo imali takvog profesora da nismo puno naucili...I interesuje me nesto za smjer biologija,da li je moguce prebacivanje sa nastavnickog na npr.genetiku nakon prve godine?
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#1814 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by ABDstudent »

Da li neko zna mogu li sa pmf-a nakon sto krenem na fakultet uzeti svoje srednjoskolske dokumente na revers,posto vidim da na ostalima moze a na pmf-ovoj stranici nisam nasao nikakvu inf.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1815 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by MOSALJOZE »

Ja mislim da nećeš moći,ali nazovi ili otidji do studentske pitaj.
emali
Posts: 6
Joined: 29/06/2014 17:28

#1816 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by emali »

Ako sam primljena na fax,ali ne želim upisati,da li dokumente podižem nakon konačnog spiska?
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#1817 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by ABDstudent »

Imam jos jedno pitanje posto sam tek upisao faks zanima me gdje mogu nabavit knjige
Jade4
Posts: 24
Joined: 27/04/2014 22:10

#1818 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jade4 »

Da li ima drugi rok za upis i ako ima da li kandidati koji upisu faks na drugom roku mogu upasti u budzet?
Sultan Balkana
Posts: 5
Joined: 22/01/2015 17:00

#1819 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sultan Balkana »

Jade4 wrote:Da li ima drugi rok za upis i ako ima da li kandidati koji upisu faks na drugom roku mogu upasti u budzet?
Biće 2. rok. Ostalo je par mjesta za budžet na fizici, hemiji i matematici.
Jade4
Posts: 24
Joined: 27/04/2014 22:10

#1820 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jade4 »

Sultan Balkana wrote:
Jade4 wrote:Da li ima drugi rok za upis i ako ima da li kandidati koji upisu faks na drugom roku mogu upasti u budzet?
Biće 2. rok. Ostalo je par mjesta za budžet na fizici, hemiji i matematici.
Hvala ti.
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#1821 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by ABDstudent »

Ako neko provjereno ili iz iskustva zna dali je moguce sta ja znam nakon zavrsetka fakulteta ili u toku skolovanja podici svjedocanstva i diplomu iz srednje,znam da smaram al ljudi hitno je pravo.
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1822 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by purgatorio »

ABDstudent wrote:Ako neko provjereno ili iz iskustva zna dali je moguce sta ja znam nakon zavrsetka fakulteta ili u toku skolovanja podici svjedocanstva i diplomu iz srednje,znam da smaram al ljudi hitno je pravo.
Mora moći, svake godine hiljade studenata prve godine dobije stipendije, a ne mogu bez svjedocastva iz srednje skole.
violetworld
Posts: 1
Joined: 09/07/2016 16:01

#1823 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by violetworld »

Da li neko zna da li će biti drugi rok na opštoj hemiji?
AmacSa
Posts: 21
Joined: 19/07/2016 14:05

#1824 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by AmacSa »

Da li neko zna da li se mogu prebaciti sa smjera na smjer nakon godine ili bilo kad (npr. sa opšteg smjera matematike na primjenjenu matematiku) i da li će priznati položene predmete koji su isti? I zna li neko da li je moguće prebaciti se sa filozofskog fakulteta (odsjek za matematiku i informatiku) i kasnije se prebaciti (upisati) na pmf na odsjek za matematiku i da mi priznaju položene predmete koji su isti ili se slično zovu. Blagodarim unaprijed :D
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#1825 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

Ljudi pomagajte, ne mogu da nadjem cijenu studiranja na II ciklusu, odsjek za biologiju? Inace web stranica je vrh :-) :roll:
Hvala :thumbup:
Post Reply