Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#1776 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by JanuaryJones »

Može li mi neko reći jer ne nađoh na sajtu PMFa može li se upisati II ciklus biologije (magistarski) a da nije završena biologija i koji su uslovi, razlika predmeta ili jednostavno štrebanje dok se ne sustigne gradivo?


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Pobresita_Milica
Posts: 251
Joined: 15/03/2014 11:52

#1777 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Pobresita_Milica »

Moze se upisati drugi ciklus, bar je moglo prije dvije godine, bez obzira s kojeg si faxa. Nema nikakvog polaganja razlike predmeta, samo predas i to je to. Mozda se ove godine promijenilo.
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1778 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Na kojim fakultetima je moguce sve upisati drugi ciklus studija, a da neko nema odgovarajuci prvi ciklus određene oblasti, osim pmf-a?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#1779 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by JanuaryJones »

Elokventni wrote:Na kojim fakultetima je moguce sve upisati drugi ciklus studija, a da neko nema odgovarajuci prvi ciklus određene oblasti, osim pmf-a?
Vani na svim ako položiš odredjenu razliku. I medicinu možeš upisati sa politologijom.


Sent from my iPad using Tapatalk
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1780 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Mislim na UNSA. Bez polaganja razlike predmeta taj koncept je glupost. Zavrsis ekonomiju, magistriras na pravu ili slicno. Na kraju si magistar oblasti o kojoj nemas pojma, a pogotovo sa drustvenih nauka na prirodne.
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#1781 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Inman »

Elokventni wrote:Mislim na UNSA. Bez polaganja razlike predmeta taj koncept je glupost. Zavrsis ekonomiju, magistriras na pravu ili slicno. Na kraju si magistar oblasti o kojoj nemas pojma, a pogotovo sa drustvenih nauka na prirodne.
Na Mašinskom fakultetu u Sarajevu ima baš mnogo studenata koji su završili prvi ciklus na Ekonomskom fakultetu, a onda drugi upisali na Mašinstvu (bez polaganja bilo kakve razlike), tako da ima svakakvih kombinacija. :-)
beltaine
Posts: 1
Joined: 12/11/2014 17:00

#1782 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by beltaine »

Pozdrav, zanima me studij fizike na PMF-u, iskustva i koliko se dobro radi na odsjeku ? Molila bih da se jave i studenti prvog i drugog ciklusa :) i šta mislite o upisivanju mastera iz fizike bez završenog prvog ciklusa na PMF-u??
User avatar
madesa
Posts: 4182
Joined: 26/07/2013 02:37

#1783 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by madesa »

beltaine wrote:Pozdrav, zanima me studij fizike na PMF-u, iskustva i koliko se dobro radi na odsjeku ? Molila bih da se jave i studenti prvog i drugog ciklusa :) i šta mislite o upisivanju mastera iz fizike bez završenog prvog ciklusa na PMF-u??
ne mozes upiati master fizike ako nisi predhodno zavrsio 4 godine fizike
Gejmerofil
Posts: 72
Joined: 31/08/2013 10:51

#1784 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Gejmerofil »

Kakva je opremljenost laboratorija na odsjeku za hemiju ?
Trpi li nastava radi loše opremljenosti ili ?
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1785 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by alkalna_baterija »

Gejmerofil wrote:Kakva je opremljenost laboratorija na odsjeku za hemiju ?
Trpi li nastava radi loše opremljenosti ili ?
Mislim da su solidno opremljeni. Bar mi smo imali sve sto nam treba za vjezbe. Sad kako je na ostalim godinama, stvarno ne znam.
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#1786 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by mistek »

Ima li iko sa geografije ovdje? Već par dana zovem broj na koji me upute sa drugih odsjeka, ali se niko ne javlja.
Zna li neko u čemu je štos? Naime, treba mi informacija kojim danom je moguće prof. Muriza Spahića naći na fakultetu, jer dolazim iz daleka, pa da ne dolazim na ćoravo :D
funny 1
Posts: 1
Joined: 11/04/2015 10:53

#1787 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by funny 1 »

Željela bih da se raspitam o biologiji,sigurno je pisano prije o tome,i dosadna sam znam,ali na sajtu pmf-a nema ništa konkretno,tako da sam zbunjena. :roll: Željela bih da idem na smjer mikrobiologija.Samo mi nije jasno je li se odmah dijeli u smjerove ili prve dvije godine je opšta pa se onda dijeli.I da li oni na sajtu objave kad je upis,ili ako bi mi mogao neko reći kad je dan otvorenih vrata i ima li prijemnog ove godine,pošto znam da prošle nije bio.Ako može neko da mi odgovori,bila bih mu zahvalna. ;-)
switty
Posts: 130
Joined: 02/02/2013 20:20

#1788 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by switty »

planiram upisati biologiju, mozete li mi reci kakva je trenutno situacija, koji smjer je najbolji, s kojim imam zanse za posao? hvala...
crni_zid
Posts: 3
Joined: 08/05/2015 20:39

#1789 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by crni_zid »

da li moze neko dati informacije o smjeru teorija kompjuterskih nauka.
da li se isplati upisivati, kakve su mogucnosti zaposlenja poslije, i sta god mislite o ovom smjeru
hvala
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#1790 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

switty wrote:planiram upisati biologiju, mozete li mi reci kakva je trenutno situacija, koji smjer je najbolji, s kojim imam zanse za posao? hvala...
najbolji je nastavnički smjer na bilo kojem odsjeku PMF-a. Sa ostalim smjerovima na biologiji vrlo ces tesko naci posao, prije svega jer se ta zanimanja ne nalaze u evidenciji zanimanja u FBiH. Ovom prilikom savjetujem svima da dobro provjere da li se neko zanimanje nalazi na spisku zanimanja, prije nego sto upisu neki fax. Ukoliko se ne nalaze konkursi za njega izlaziti nece.
Jade4
Posts: 24
Joined: 27/04/2014 22:10

#1791 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jade4 »

U čemu je razlika između smjera urbanizam i prostorno planiranje na Arhitektonskom fakultetu i smjera regionalno i prostorno planiranje na PMF-u?
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#1792 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

Jade4 wrote:U čemu je razlika između smjera urbanizam i prostorno planiranje na Arhitektonskom fakultetu i smjera regionalno i prostorno planiranje na PMF-u?
Jesi li sigurna da postoji uopste taj smjer na arhitekturi? Ja prvi put cujem.
Jade4
Posts: 24
Joined: 27/04/2014 22:10

#1793 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jade4 »

-TheChosenOne- wrote:
Jade4 wrote:U čemu je razlika između smjera urbanizam i prostorno planiranje na Arhitektonskom fakultetu i smjera regionalno i prostorno planiranje na PMF-u?
Jesi li sigurna da postoji uopste taj smjer na arhitekturi? Ja prvi put cujem.[/quot]

Tako sam pročitala na njihovoj stranici.
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#1794 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

Jade4 wrote:
-TheChosenOne- wrote:
Jade4 wrote:U čemu je razlika između smjera urbanizam i prostorno planiranje na Arhitektonskom fakultetu i smjera regionalno i prostorno planiranje na PMF-u?
Jesi li sigurna da postoji uopste taj smjer na arhitekturi? Ja prvi put cujem.[/quot]

Tako sam pročitala na njihovoj stranici.

Mislim da si zamijenila nesto, na Arhitekturi postoji katedra Urbanizam i prostorno planiranje, a ne taj smjer.
User avatar
CuraGrbavica
Posts: 51
Joined: 01/12/2007 13:45
Location: BistriK

#1795 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by CuraGrbavica »

Mene interesira zasto ljudi koji zavrse PMF, koji usput nije za ljude bez mozga, kasnije ne mogu naci posao u drzavnim sluzbama? Gledajuci uvjete za poslove u ADSu rijetko ili nikako nema PMFa. Zasto bi npr. neki masinac, kriminalista, sociolog i slicni bio u mogucnosti da bude direktor neke ustanove a PMFovac ne?!? Mislim da su u nomenklaturi poslova smjerovi sa PMFa visoko rangirani te cudi zasto takvih ljudi nema ili ima malo na vodecim pozicijama u BiH...
:?
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#1796 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

Da li neko moze da mi odgovori na pitanje, jer ne mogu da se snadjem na web stranici PMF=a :-)

Zanima me II ciklus odsjeka za biologiju: koje su cijene studiranja za redovne, a koje za redovne samofinansirajuce studente? Da li drugi ciklus traje 2 ili 4 semestra? Hvala svima :thumbup:
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#1797 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Rimad »

CuraGrbavica wrote:Mene interesira zasto ljudi koji zavrse PMF, koji usput nije za ljude bez mozga,
:?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1798 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

BIONA wrote:Da li neko moze da mi odgovori na pitanje, jer ne mogu da se snadjem na web stranici PMF=a :-)

Zanima me II ciklus odsjeka za biologiju: koje su cijene studiranja za redovne, a koje za redovne samofinansirajuce studente? Da li drugi ciklus traje 2 ili 4 semestra? Hvala svima :thumbup:
Drugi ciklus je 2 semestra a za cifru ne znam ....
User avatar
CuraGrbavica
Posts: 51
Joined: 01/12/2007 13:45
Location: BistriK

#1799 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by CuraGrbavica »

Rimad wrote:
CuraGrbavica wrote:Mene interesira zasto ljudi koji zavrse PMF, koji usput nije za ljude bez mozga,
:?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
What's funny?
User avatar
HelemNejse
Posts: 11
Joined: 08/07/2014 03:34

#1800 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by HelemNejse »

Je li tačno da ima i drugi rok za uplatu za upis na pmf u septembru? Ja sam maloprije tražila, šupci obrisali sa stranice tu informaciju. I šta ću ja ako ne bude drugi rok, nisam stigla na prvi. Znači upala sam ja na faks, ali nisam uplatila.
Post Reply