Printanje knjige (margin - scale)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#1 Printanje knjige (margin - scale)

Post by dr Drake Ramoray »

Podrav forumaši,

jedan problem me muči cijeli dan.

Trebam isprintat knjigu na a4 papir, na jednoj strani papira 2 stranice knjige (two pages - one sheet).

Pokušao sam koristit Adobe Acrobat, opciju Booklet. Sve je odlično, dobijem opciju obostranog printa, sve stranice su raspoređene za printanje i rezanje, ali bijeli prostor okolo (ja ga nazivam margine) premalo ga je :shock: . Znači trebao bi uvuči sadržaj još oko 1 cm, da bi sve lijepo bilo.

U postavkama kod acrobata nisam uspio naći mogućnost povećanja margina u Booklet modu.

Dodatno sam pokušao:
- Printat sa ovim MS Windows 10 Print, tu mi se nudi opcija Scale, ali redosljed stranica ide 1,2,3,4..itd.. što mi pravi problem kod rezanja.
- MS Office Word tu sam našao opciju Book Fold, koja djeluje dosta dobro, ali obzirom da mi je dokument .pdf koji sam dobio od klijenta, prilikom korištenja Book Fold moda tekst mi se konvertuje i totalno "poremeti", vjerovatno zbog "Text Boxeva".

Imal kakav savjet, šta da radim? :?
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#2 Re: Printanje knjige (margin - scale)

Post by MujkicHaris »

Microsoft Publisher?

EDIT: Nisam siguran da li Publisher podržava PDF import ali možeš konvertovati PDF u DOCX putem Worda i onda otvoriti u Publisheru.
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#3 Re: Printanje knjige (margin - scale)

Post by dr Drake Ramoray »

Nisam pokušao, a vidim sad ima u publisheru booklet. Pokusat cu sutra. Hvala puno :-D
Post Reply