Princ iz Eleja

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1 Princ iz Eleja

Post by zomri »

Princ iz Eleja je nadolazeća humoristička serija iz 2023 godine.
U fokusu serije je Miki, koji se sa suprugom Kate vraća iz Amerike u BiH nakon mnogo godina. Nakon što kupi lokalnu televiziju koja pušta stare spotove, među kojima je i njegov jedini hit, Miki pokuša da oživi nikad pokrenutu muzičku karijeru. On je kao nov: zategnut, utegnut, ima sjajnu Amerikanku Kate pored sebe čiji je tata teksaški bogataš. On je Kate ubijedio da je kod kuće bio zvijezda, ali u Sarajevu ga gotovo niko ne zna, izuzev rođene tetke, što zbog toga što je izoperisan i zamrznut u vremenu, što zbog toga što nikada nije ni bio zvijezda. Miki se u Americi nije samo operisao, već se zarazio i optimizmom, pa kreće u osvajanje domaćeg medijskog prostora. Odlučuje da kupi lokalnu televiziju koja često pušta spotove stare 30 godina, među kojima je i njegov jedini hit “Golubovi mira”. Pomažući Mikiju da vodi televiziju, Kate pokušava da shvati Bosance i Hercegovce. Uz podršku ekipe zaposlenih neradnika Televizije Kobilja glava Sokola, Zlate i Profesora, misija je osuđena na propast.

Ekipa domaće serije "Princ iz Eleja" poručila: Razvalit ćemo

Serija je rađena u produkciji SCCS/pro.ba u okviru BH Content Lab platforme

Glumci i ekipa iza kamera serije "Princ iz Eleja" predstavila je danas na konferenciji za medije ovu domaću humorističku seriju bh. javnosti.

Ove nedjelje, 10. decembra, u 20.30 sati bit će prikazana prva ekskluzivna epizoda na MY TV na Moja TV platformi, a sedmicu poslije, 17. decembra, i na Federalnoj televiziji.


"Princ iz Eleja" donosi priču o Mikiju, 45-godišnjaku koji se vraća iz Amerike nakon mnogo godina, suočavajući se s neočekivanim izazovima, smijehom i nostalgičnim hitovima iz prošlosti.

Stiže sa suprugom Kejt (Kate), uvjeren kako je bio zvijezda u Sarajevu, no Mikija niko ne prepoznaje.

Svi su se promijenili, samo on nije. Kako bi oživio svoju muzičku karijeru, odlučuje kupiti lokalnu televizïju TV Kobilja Glava.

Sama serija nosi pečat talentiranog tima, uključujući kreatore Amru Bakšić čamo, Elmu Tataragić, Dušana Vranića i Enesa Zlatara te reditelja Alena Šimića.

Glavnu ulogu igra Alen Muratović, a tu su i Nadine Mičić, Džana Pinjo, Mediha Musliović, Mirvad Kurić...

- Razvalit ćemo ovom serijom - poručila je ekipa "Princa iz Eleja".

U video snimcima pogledajte šta su rekli Mediha Musliović i Alen Muratović.
https://avaz.ba/showbiz/film-i-tv/87234 ... valit-cemo

Je li neko već pogledao? Valja li šta?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#2 Re: Princ iz Eleja

Post by shandrprcSA »

upravo se snima druga sezona
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#3 Re: Princ iz Eleja

Post by fusion_ba »

Ovo je baš negledljivo...
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4 Re: Princ iz Eleja

Post by oldtajmer »

jedva odgledah i trailer do kraja ,seriju cu preskociti
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5 Re: Princ iz Eleja

Post by Ludzak »

Baš nam je humor spao na niske grane.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6 Re: Princ iz Eleja

Post by oldtajmer »

ja ovo ne bi ni nazvao humorom,ali jbg vjeerovatno ima onih koji ce biti odusevljeni,takav vakat
User avatar
Haris.ba
Posts: 24899
Joined: 08/09/2005 20:08

#7 Re: Princ iz Eleja

Post by Haris.ba »

Drzavo uradi nesta da se domaca produkcija probudi.

Drzava uradi. I evo rezultat.

:run:

P.S.
Kako je ovo moglo uspjeti na humoru (mada, ne znam koliko je ovo fazon izvan Sarajeva).
https://youtu.be/RQazNsNi9OY?si=bH1ojxdelGqrVpyo
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#8 Re: Princ iz Eleja

Post by Isner »

Jesam li jedini koji u ovoj seriji ne prepoznaje Hendu?
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#9 Re: Princ iz Eleja

Post by zomri »

Kako bolan? Pa kožnjak i leviske, onda spot sa onim šinama i djevojčicama - baš Henda ikonografija. I još Henda godinama u Americi...
Ima tu još inspiracije onim SA3 "zvijezdama", ali ono u traileru je Henda mostly.
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#10 Re: Princ iz Eleja

Post by Ludzak »

Al kada bolje razmislim. S obzirom da je naš humor spao na onog tiktokera Real Madrid Sakića, i nekadašnjeg Omča, i ne čude me ovakve humoristične serije.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#11 Re: Princ iz Eleja

Post by tramvajtrojka »

Ludzak wrote: 18/12/2023 18:26 Al kada bolje razmislim. S obzirom da je naš humor spao na onog tiktokera Real Madrid Sakića, i nekadašnjeg Omča, i ne čude me ovakve humoristične serije.
Omco ti je jarane svjetska senzacija i zvijezda postao i multimilioner :mrgreen:
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#12 Re: Princ iz Eleja

Post by orbita12 »

Ja sam uspio odgledati čitavih 10 minuta , baš loše , jedina serija koju mogu gledati od bh teleecoma jest ona na rubu pameti ako se tako zove , ona nije losa , tender mi je pola pola, može se gledati ali ništa posebno a ovaj princ je negledljivo
100k
Posts: 223
Joined: 28/06/2023 23:40

#13 Re: Princ iz Eleja

Post by 100k »

oldtajmer wrote: 18/12/2023 16:34 ja ovo ne bi ni nazvao humorom,ali jbg vjeerovatno ima onih koji ce biti odusevljeni,takav vakat
Ovo je za hrvatsko trziste.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#14 Re: Princ iz Eleja

Post by oldtajmer »

100k wrote: 18/12/2023 21:09
oldtajmer wrote: 18/12/2023 16:34 ja ovo ne bi ni nazvao humorom,ali jbg vjeerovatno ima onih koji ce biti odusevljeni,takav vakat
Ovo je za hrvatsko trziste.
vidis nisam razmisljao u tom pravcu :D
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#15 Re: Princ iz Eleja

Post by zomri »

Ovaj so.baski humor je level Zikine dinastije, ova neka “drka” pojmove. Kakav cringe realno :run:
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#16 Re: Princ iz Eleja

Post by nivla »

ovo nije za trziste, ovo je za zatvora
znam kako dises je za oskara kako ovo izgleda
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#17 Re: Princ iz Eleja

Post by video »

Hebitito, ovo ima 12 epizoda i jos se snima i druga sezona. :shock:
Igrali se Bure i Duca pa zalomili da pisu scenario.
Ja koja otimacina para u BH Telecomu :run:

Pa cap carap je za ovo true detective!
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#18 Re: Princ iz Eleja

Post by Hajvan »

jebo vas vise docek na noz svega


-----

a ja sam se bas pitao ko je lik sto falsa na reklamama koje mi dolaze dok djeca gledaju crtane na YT. :lol:
kontam WTF
Post Reply