Primitivizam - par excellence

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#101 Re: Primitivizam - par excellence

Post by _mufljuz_ »

mali Ninja wrote:trebao si na pocetku reci da si ti ovo na slici.
da ti kazem da bih radije bio na njegovom mjestu nego na mjestu maslimana, cestita, koji posti hamdulilah ramazan, subhanala grehota pit na ramazanu estakfirla, koji posmatra sa balkona kako mu cojek cisti avliju, jerbo je medjed uredniji od njega, mogavsi da gleda i govna kako mu plutaju pred prozorom - a da s prozora ne sAJde - jerbo je on masliman cestit, hamdulila carsijski sarajlija bosnjak :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#102 Re: Primitivizam - par excellence

Post by uglavnomja »

Olicje primitiviza ( i gluposti) je reci da je golf 2 olicje primitivizma.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#103 Re: Primitivizam - par excellence

Post by _mufljuz_ »

uglavnomja wrote:Olicje primitiviza ( i gluposti) je reci da je golf 2 olicje primitivizma.
jebi ga tako razmislja mondena sarajevska elita sporijekla u sandzak :lol:

padne meni moj Rambo cesto napamet sa svojim pjesmicama - Urbano Samo Urbano :mrgreen:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#104 Re: Primitivizam - par excellence

Post by sha_ba »

:lol: :lol:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#105 Re: Primitivizam - par excellence

Post by detroit-mercy »

Ovo ima smo kod nas, lik se ismijava sto je tip dosao da pokosi pola metro visoku travu koja raste oko zgrade gdje zivi :-) . Ali istom sarajevskom plemicu nije palo na pamet da je veci primitivizam svaki dan montirati suncanice na glavusu, pa na kafu besposlicariti dok mu oko zgrade raste pola metra visoka u kojoj se krokodili mogu razmnozavati :skoljka: . Umjesto da se plemstvo iz zgrada organizuje pa malo uredi oko zgrade, ono naravno ceka da to nekton drugi uradi, ceka se da neko drugi uradi drzavu, zavrsi skolu, nadje posao I sta sve jos ne. Mene bi licno bilo sramota izaci iz ulaza a oko ulaza pola metra visoka trava, to je veci primitivizam od koride u Cevljanovicima :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#106 Re: Primitivizam - par excellence

Post by channel10 »

Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#107 Re: Primitivizam - par excellence

Post by insomnia78 »

channel10 wrote:Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?
Trebalo bi al vidis kako odrzavaju


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#108 Re: Primitivizam - par excellence

Post by O'zone »

channel10 wrote:Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?
Trebalo bi.

Medjutim, kako nam sve funkcionira u nazovimo ih organima uprave tako funkcioniraju i poduzeća koja su njihovom vlasništvu.

S druge strane tužno je vidjeti u kako malom broju objekata zajedničkog življenja stanari vode računa o uredjenosti površina oko istih. Počevši od moje zgrade oko koje je katastrofa. Nas par stanara smo čistili, betonirali, farbali...na kraju odustali.


Odustali smo jer nam je prekipjelo da svaki put kad mi nešto radimo neko od komšija počne da drži prodike sa prozora ili u prolazu kako mi to loše radimo ili da bi na neki drugi način bilo bolje ali kad mu pruzis alat da skupa odradio nasmije ti se u facu i ode.

Zato sam rekao da ako treba gazit cu po govnima ali vise ni papirića neću maknuti. Ako uglednoj gospodi smetlište ne smeta a sto bi i meni.

Kad svi ili barem 80% radno sposobnih iz moje zgrade izadje tada cu i ja.

Nasra ja svašta ali vezano je uz slike čovjeka koji kosi travu ispred tudjih zgrada. Njemu je to potreba jer ima životinje koje treba hraniti. Cak i vozilo koje je ostavljeno nepropisno na stazi, ostavljeno je u blizini kosene površine da se trava ne bi rasipala pa bi mu onda prigovarali da je napravio smetljiste.

Kada bi sedmični samo sat vremena posvetili čišćenju i uredjenju zelenih površina oko zgrada grad bi za mjesec bio ko apoteka, ali neeeeeeeee nije to naše da radimo znate mi smo ispali iz kraljevske pi..de nama je to ispod dostojanstva.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#109 Re: Primitivizam - par excellence

Post by detroit-mercy »

O'zone wrote:
channel10 wrote:Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?
Trebalo bi.

Medjutim, kako nam sve funkcionira u nazovimo ih organima uprave tako funkcioniraju i poduzeća koja su njihovom vlasništvu.

S druge strane tužno je vidjeti u kako malom broju objekata zajedničkog življenja stanari vode računa o uredjenosti površina oko istih. Počevši od moje zgrade oko koje je katastrofa. Nas par stanara smo čistili, betonirali, farbali...na kraju odustali.


Odustali smo jer nam je prekipjelo da svaki put kad mi nešto radimo neko od komšija počne da drži prodike sa prozora ili u prolazu kako mi to loše radimo ili da bi na neki drugi način bilo bolje ali kad mu pruzis alat da skupa odradio nasmije ti se u facu i ode.

Zato sam rekao da ako treba gazit cu po govnima ali vise ni papirića neću maknuti. Ako uglednoj gospodi smetlište ne smeta a sto bi i meni.

Kad svi ili barem 80% radno sposobnih iz moje zgrade izadje tada cu i ja.

Nasra ja svašta ali vezano je uz slike čovjeka koji kosi travu ispred tudjih zgrada. Njemu je to potreba jer ima životinje koje treba hraniti. Cak i vozilo koje je ostavljeno nepropisno na stazi, ostavljeno je u blizini kosene površine da se trava ne bi rasipala pa bi mu onda prigovarali da je napravio smetljiste.

Kada bi sedmični samo sat vremena posvetili čišćenju i uredjenju zelenih površina oko zgrada grad bi za mjesec bio ko apoteka, ali neeeeeeeee nije to naše da radimo znate mi smo ispali iz kraljevske pi..de nama je to ispod dostojanstva.
:thumbup: Promjena u drustvu ce se desiti onog momenta kada se pojedinac promijeni :mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#110 Re: Primitivizam - par excellence

Post by sinuhe »

Da pokose travu, posade cvijece, par klupa i klackalica i stanovi bi im vrijedili vise novca.
Nisu ni na Zapadu travnjaci uredni jer su ljudi kulturni vec sto imaju i neke koristi od toga, a mogu se i suncati.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#111 Re: Primitivizam - par excellence

Post by Eek-A-Mouse »

kada 80% onda cu i ja :lol:
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#112 Re: Primitivizam - par excellence

Post by super_bayern »

.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#113 Re: Primitivizam - par excellence

Post by O'zone »

Eek-A-Mouse wrote:kada 80% onda cu i ja :lol:
Da! U čemu je problem?

Evo ovog trenutka da mi pozvone na vrata i kažu " mi htjeli da malo ovo oko zgrade sredimo pa se skupile komsije", odmah Izlazim.

Ja dok sam zvonio drugima na vrata dobijao sam od odmahivanja rukom do onoga " imam ja pametnija posla" (eto kao ja nemam), imaju mladji ( a njemu ceterest) do bezobraznih "mani se gluposti".

Sto bi ja sebi to priredjivao?

Pa i ja sam iz kraljevske pi..de ispao.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#114 Re: Primitivizam - par excellence

Post by Eek-A-Mouse »

Druze radi to radi sebe i svojih a ne papaka.Meni su trebale 3 zime da natjeram komsije iz ulaza da se lopata pred ulazom da ne lomimo noge.Jebi ga jesam prvu zimu sam lopato ko crnac al eto :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#115 Re: Primitivizam - par excellence

Post by channel10 »

Dok se vi prepirete, zar nije lakse napraviti pritisak na firmu koja to treba raditi? Predsjednici KS-a, mjesnih zajednica i drito tamo gdje treba. Poceti odatle, pa da se vidi gdje skirpi.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#116 Re: Primitivizam - par excellence

Post by weredsf »

channel10 wrote:Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?

Objasnio covjek sve

https://www.youtube.com/watch?v=C8lKAFp ... e=youtu.be
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#117 Re: Primitivizam - par excellence

Post by StupskaBitanga »

Pozdravi rod svoj
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#118 Re: Primitivizam - par excellence

Post by Truba »

07. 11. '14 .
povratak u budućnost :D
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#119 Re: Primitivizam - par excellence

Post by sha_ba »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#120 Re: Primitivizam - par excellence

Post by Truba »

ili je riječ o nekom dijasporcu veb masteru :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#121 Re: Primitivizam - par excellence

Post by O'zone »

weredsf wrote:
channel10 wrote:Da se puno ne petljam, ali zar svu travu oko nasih zgrada ne bi trebalo neko drzavno preduzece da odrzava?

Objasnio covjek sve

https://www.youtube.com/watch?v=C8lKAFp ... e=youtu.be
Ne može ovdje korpus da načisti koliko mi moremo zasrat
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#122 Re: Primitivizam - par excellence

Post by quarterback »

.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#123 Re: Primitivizam - par excellence

Post by StupskaBitanga »

Black swan wrote:07. 11. '14 .
povratak u budućnost :D
To je to vizionarstvo prpošnog Efendica
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#124 Re: Primitivizam - par excellence

Post by mali_balon »

detroit-mercy wrote:Ovo ima smo kod nas, lik se ismijava sto je tip dosao da pokosi pola metro visoku travu koja raste oko zgrade gdje zivi :-) . Ali istom sarajevskom plemicu nije palo na pamet da je veci primitivizam svaki dan montirati suncanice na glavusu, pa na kafu besposlicariti dok mu oko zgrade raste pola metra visoka u kojoj se krokodili mogu razmnozavati :skoljka: . Umjesto da se plemstvo iz zgrada organizuje pa malo uredi oko zgrade, ono naravno ceka da to nekton drugi uradi, ceka se da neko drugi uradi drzavu, zavrsi skolu, nadje posao I sta sve jos ne. Mene bi licno bilo sramota izaci iz ulaza a oko ulaza pola metra visoka trava, to je veci primitivizam od koride u Cevljanovicima :mrgreen:
Pa nisu oni dosli u grad da kose travi da su to hOtjeli raditi ostali bi "kod kuce", ovdje ce se naci "oni".
BTW na cevljanovicima livada pokosena...spremana za spektakluka :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#125 Re: Primitivizam - par excellence

Post by Truba »

ja donesem srp i pokosim oko zgrade te vrtne makaze i posiječem sve što smeta
pokupim smeće i pobacam biološke ostatke svega i svačega
za smeće sam imao neku dugu željeznu ko spravicu i okačim je viiisoko na jednu kuku
i neko mi je mazne :lol: iii konjino

sad gledam nagomilalo se smeća nisam dugo radio... te jedna auto guma ne znam za šta je komšinica ima običaj gume ukopavati u zemlju pa saditi svijeće
čekam rasplet situacije da sve capalim :D


rad je dolazio samo jednom ove godine... a trava buja li buja
Post Reply