Primanje Kurtza je to sto se trazi

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1 Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

"Lijevo underground desno kuruza,
slava i lova kad primis ga zguza,
dole kvalitet gore tirazi
primanje kurca je to sto se trazi"

Kurtz i Ashton dolaze, a koji ce nam kurac? MZ se povukla iz BiH 2006, naprasno, bez alternativnog plana. Haman su kontali da to nece potrajati - da ce nasi doci pameti i da ce shvatiti da su osudjeni da sami rjesavaju probleme. U to mi je tesko povjerovati, nemoguce je da nisu znali sta ce se desiti. Od propasti policijske reforme i aprilskog paketa nije uradjeno nista. Zamislite da danas neko pokusa uvesti PDV na drzavnom nivou, tablice, pasose - bilo sta.

MZ je osam godina tolerisala nevidjenu kolicinu sovinizma, opstrukcionizma, kriminala, prijetnji ratom i svega drugoga sto smo na svojoj kozi iskusili. Uvodila je sankcije usmjerene protiv gradjana BiH, a ne politicara. Zagovarala je jacanje institucija koje je u isto vrijeme sama zaobilazila, pretvorivsi parlamente u tehnicki servis za provodjenje odluka nekolicine lidera, koje su dolazile iza zatvorenih vrata, sa neformalnih sastanaka koje je organizovala sama MZ. Pricali su o ekonomskom razvoju, a u isto vrijeme dopustili su divljanje i nestabilnost koja je otjerala sve potencijalne investitore, osim bjelosvjetskih hohstaplera i mesetara (Birac, rafinerija Brod itd.)

I sta sad hoce koji kurac? Sta to Ashton i Kurtz mogu uraditi? Otkloniti svu stetu prouzrokovanu njihovim necinjenjem u proteklih osam godina? Kurtz je bio u srednjoj kad se klupko pocelo odmotavati. I sve to preko noci, u jos jednoj seriji neformalnih sastanaka o kojim javnost nece znati skoro nista i koje ce svako interpretirati na svoj nacin (vidi pod zadnja rezolucija EU parlamenta, zadnji izvjestaj IMF-a). Davno je David Owen rekao "don't dream dreams" a nas blentavi narod i dalje vjeruje da ce nekakvi Evropljani doci ovdje da zavode red, mada su zadnjih osam godina proizvodili haos, ili s namjerom, ili svojim necinjenjem.

Moje jedino pitanje je... Ima li ko ovdje telefon ili email Jasmile Zbanic? Pogresne je ljude stjerala u kurac prosli put, a sad suti. Jerbo nije red kritikovati civilizovane Evropljane koji ovdje zagovaraju stvari radi kojih bi ih u maticnim drzavama s pravom svrstali rame uz rame s Breivikom. Dolaze ovdje da kupe glasove za predstojece izbore, kao sto nasi pred izbore obilaze sela (s gnusanjem). Dolaze da ko fol rjesavaju svadje koje su sami proizveli, svjesno i proracunato, bas kao nasi, bas kao Sloba. Dolaze da se slikaju na masovnoj grobnici u koju su pretvorili nasu zemlju, bas kao sto se i nasi pojave na godisnjicama raznih stratista, gdje bace par zapaljivih izjava, zagrle poneku babu i zaborave ime stratista dok im Tiptronic u Audiju presalta u trecu iza prve krivine. Lesinari, i jedni i drugi. Cak mislim da oni zavide ovim nasim, jer imaju vise slobode od njih, ali eto barem smo u necemu ispred EU - politicari nam uzivaju vece slobode uz manju odgovornost od "civilizovanih" evropskih kolega.

Steta sto medju politicarima nemamo neku Jasmilu da ih stjera u kurac, ali eto, kazu da ce "razgovarati s narodom" - pa bi mozda bilo dobro da i narod porazgovara s njima. Imaju pravo, jer dosta naroda i dalje misli da ce nam pomoci, ali tih glupana je sve manje, a sve je vise onih koji bi s njima "razgovarali" ciglama. Ni tu se ne razlikuju od nasih - zasluzili su.

E hajmo sad, dajte mi telefon da zovem Zbanicku, jer niko drugi ocito nema muda da im kaze ono sto treba. :D Odo sad radit, osmica, neko mora i to, ne mozemo svi platiti racune od prodaje ubleha i safarija u egzoticni rektum kontinenta. :D
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#2 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by bh.tornjak »

Dolaze da "osokole" i "ohrabre" narod....
Sukobi (oni oruzani) u Ukrajini su izostali ....zato se povlaci kec iz rukava tj.BiH.
MZ je potreban oruzani sukob pod hitno....bilo gdje...!!!!
Zato sad oblijecu ko lesinari oko strvine.... :zzzz: :zzzz: :zzzz:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#3 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by ultima_palabra »

Raju boli Kurtz :mrgreen: Da nisi napravio temu, ne bih ni znao da dolaze.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:Raju boli Kurtz :mrgreen: Da nisi napravio temu, ne bih ni znao da dolaze.
Toliko su bitni da ni ja ne bih znao da dolaze da nisam citao vijesti u hali. :D Al nekako kontam, kad njima politikanstvo nije strano, kad ce neko od lokalnih politicara postati Jasmila? :D

Idu izbori, dosta raje mrzi MZ haman koliko i nase hajvane - meni se cini da je to dobra prilika da neko pokupi poene, napravi scenu, odbije sastanak i sl. Od sastanaka nece biti nikakve koristi ni za gradjane ni za politicare, a mislim da bi politicari vise profitirali od populisticke konfrontacije s njima nego od nekakvog kafanskog sastanka.

Uostalom ako zivimo u demokratskom sistemu, neko bi valjda trebao predstavljati i nas koji bi ih stjerali u kurac? Ja sam glasac i poreski obveznik i cijenio bih kada bi im neko jasno stavio do znanja sta dosta ljudi misli, bez rukavica i slatkih rijeci.

Dakle nasi politicari mogu sjesti i slusati djetinjaste lekcije od kojih ni oni ni mi necemo imati ama bas nikakvu korist, ili mogu biti djubrad i reci ono sto narod zaista misli o njima. Ne gube nista, a dobiju poene na domacem terenu. Dodik to radi vec godinama - vrijeme je da mu neko pocne praviti drustvo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#5 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by ultima_palabra »

Taj koji bi ih zatjerao može biti jedino Željko, ostalima odgovara ovaj status quo koji MZ nameće.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:Taj koji bi ih zatjerao može biti jedino Željko, ostalima odgovara ovaj status quo koji MZ nameće.
Da, i meni se cini da je on jedini kandidat, a njega niko nista nece ni pitati - ne znam ni hoce li se sastati s njim, doduse sad je predsjedavajuci (jos koji dan), pa haman moraju pro forme...

Ali on ne mora - i mislim da bi mu bilo dobro za rejting da ih kulturno odjebe.

Da sam na njegovom mjestu uputio bih Kurtza i Ashton na jednu od mnogih adresa gdje su vodali "sestorku" - jer MZ je sama obesmislila institucije, pa neka fino nastave kako su i poceli, kafanski, sa liderima stranaka iza zatvorenih vrata. Sta imaju koji kurac pricati s institucijama kada ih godinama zaobilaze? Eto im sestorka i neka sastance do mile volje.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#7 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by _mufljuz_ »

kad ce americki predsjednicki izbori :mrgreen:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#8 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by daddy-kool »

ultima_palabra wrote:Taj koji bi ih zatjerao može biti jedino Željko, ostalima odgovara ovaj status quo koji MZ nameće.
:thumbup:

Samo ni on nema previše interesa, jer je sve ovo meh. Bolji bi bio fazon da se njima najavi posjeta našeg predsjedništva u Brisel, pa u kompletu da ih malo provodaju o evropskom trošku.
Srpko
Posts: 100
Joined: 03/03/2014 13:45

#9 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Srpko »

ultima_palabra wrote:Taj koji bi ih zatjerao može biti jedino Željko, ostalima odgovara ovaj status quo koji MZ nameće.
I najavljeno je da će ga Željko primiti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

daddy-kool wrote:
ultima_palabra wrote:Taj koji bi ih zatjerao može biti jedino Željko, ostalima odgovara ovaj status quo koji MZ nameće.
:thumbup:

Samo ni on nema previše interesa, jer je sve ovo meh. Bolji bi bio fazon da se njima najavi posjeta našeg predsjedništva u Brisel, pa u kompletu da ih malo provodaju o evropskom trošku.
Nema, nazalost. Mora i on ici niz dlaku, samo sto to bas i nije ono sto narod trazi. Vjerujem da bi vecina pozdravila tjeranje u kurac.

Sto se tice evropskog troska, mi smo premali da bi bili zanimljivi, pogotovo nakon Ukrajine. Rijec je o trzistu od 45 miliona ljudi, na stranu sto vecina plina za EU prelazi preko Ukrajine. Nismo zanimljivi ni u ekonomskom smislu, premali smo i nemamo sta ponuditi - zato i privlacimo "investitore" tipa onih Litvanaca sto su Zvornik zavili u crno. Normalnim nismo interesantni - samo takve mozemo ocekivati. EU je dobrim dijelom odgovorna za to, jer niko normalan ovdje nece uloziti velike pare, ne dok EU tolerise pozive na rat i slicne gluposti.

Kad je rizik veliki, i ROI mora biti veliki, sto znaci da privlacimo samo spekulante, nista dugorocno. Samo mozemo ocekivati hohstaplere, mahom one koji drugdje ne mogu ulagati radi upitnog porijekla kapitala.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by daddy-kool »

Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
:thumbup:

Samo ni on nema previše interesa, jer je sve ovo meh. Bolji bi bio fazon da se njima najavi posjeta našeg predsjedništva u Brisel, pa u kompletu da ih malo provodaju o evropskom trošku.
Nema, nazalost. Mora i on ici niz dlaku, samo sto to bas i nije ono sto narod trazi. Vjerujem da bi vecina pozdravila tjeranje u kurac.

Sto se tice evropskog troska, mi smo premali da bi bili zanimljivi, pogotovo nakon Ukrajine. Rijec je o trzistu od 45 miliona ljudi, na stranu sto vecina plina za EU prelazi preko Ukrajine. Nismo zanimljivi ni u ekonomskom smislu, premali smo i nemamo sta ponuditi - zato i privlacimo "investitore" tipa onih Litvanaca sto su Zvornik zavili u crno. Normalnim nismo interesantni - samo takve mozemo ocekivati. EU je dobrim dijelom odgovorna za to, jer niko normalan ovdje nece uloziti velike pare, ne dok EU tolerise pozive na rat i slicne gluposti.

Kad je rizik veliki, i ROI mora biti veliki, sto znaci da privlacimo samo spekulante, nista dugorocno. Samo mozemo ocekivati hohstaplere, mahom one koji drugdje ne mogu ulagati radi upitnog porijekla kapitala.
Sve stoji, niti će nam Evropa rješavati probleme, niti smo interesantni.

Mislio sam više u sljedećem smislu: predsjedništvo redovno prima posjete, ali nisam upratio da oni zajedno negdje idu u posjetu. Dok su ljudi još na funkcijama, organizovati turneju po evropskim prijestolnicama, malo ekskurzija, malo "team building", malo neka njima smetaju i oduzimaju vrijeme.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

daddy-kool wrote:
Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
:thumbup:

Samo ni on nema previše interesa, jer je sve ovo meh. Bolji bi bio fazon da se njima najavi posjeta našeg predsjedništva u Brisel, pa u kompletu da ih malo provodaju o evropskom trošku.
Nema, nazalost. Mora i on ici niz dlaku, samo sto to bas i nije ono sto narod trazi. Vjerujem da bi vecina pozdravila tjeranje u kurac.

Sto se tice evropskog troska, mi smo premali da bi bili zanimljivi, pogotovo nakon Ukrajine. Rijec je o trzistu od 45 miliona ljudi, na stranu sto vecina plina za EU prelazi preko Ukrajine. Nismo zanimljivi ni u ekonomskom smislu, premali smo i nemamo sta ponuditi - zato i privlacimo "investitore" tipa onih Litvanaca sto su Zvornik zavili u crno. Normalnim nismo interesantni - samo takve mozemo ocekivati. EU je dobrim dijelom odgovorna za to, jer niko normalan ovdje nece uloziti velike pare, ne dok EU tolerise pozive na rat i slicne gluposti.

Kad je rizik veliki, i ROI mora biti veliki, sto znaci da privlacimo samo spekulante, nista dugorocno. Samo mozemo ocekivati hohstaplere, mahom one koji drugdje ne mogu ulagati radi upitnog porijekla kapitala.
Sve stoji, niti će nam Evropa rješavati probleme, niti smo interesantni.

Mislio sam više u sljedećem smislu: predsjedništvo redovno prima posjete, ali nisam upratio da oni zajedno negdje idu u posjetu. Dok su ljudi još na funkcijama, organizovati turneju po evropskim prijestolnicama, malo ekskurzija, malo "team building", malo neka njima smetaju i oduzimaju vrijeme.
Stoji - Zeljku istice drugi mandat, Tornjak ce doci umjesto Bakira, a i Radmanovic je u godinama.

Zasluzili su da malo i njih vodaju za rukicu, malo Brisel, malo London, mozda da ubace i kakvo skijanje dok jos ima snijega?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#13 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by JoseMujica »

ma imate ljudi mallo je reći Great Expecations od Ojrope..... neče niko tuđe muke shvatite več jednom


ljude je interesovalo da stane rat i nakon toga da osiguraju da rata više ne bude. I to je to!

Sve ostalo je samo do nas i svi će pozdraviti svaki pozitivan milimetar koji napravimo i rado nam pomoći da napravimo još dva-tri ali samo ako smo voljni.

A to da će Katy, Štef ili bilo ko drugi odvojit svoje vrejeme da se samo bave našim psihopatijama i prekrajati naša ludila...e to zaboravite

na kraju, pokazalo se u praksi, ljudi dođu i fino kažu recite svojim političarima da rade za vas i u vašem interesu, a mi izađemo na izbore i opet za iste, što su redovno na vlasti glasamo :? wtf a na svakom koraku kukaju svi da ništa ne valja :roll:
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#14 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Objektivni navijac »

JoseMujica wrote:ma imate ljudi mallo je reći Great Expecations od Ojrope..... neče niko tuđe muke shvatite več jednom


ljude je interesovalo da stane rat i nakon toga da osiguraju da rata više ne bude. I to je to!

Sve ostalo je samo do nas i svi će pozdraviti svaki pozitivan milimetar koji napravimo i rado nam pomoći da napravimo još dva-tri ali samo ako smo voljni.

A to da će Katy, Štef ili bilo ko drugi odvojit svoje vrejeme da se samo bave našim psihopatijama i prekrajati naša ludila...e to zaboravite

na kraju, pokazalo se u praksi, ljudi dođu i fino kažu recite svojim političarima da rade za vas i u vašem interesu, a mi izađemo na izbore i opet za iste, što su redovno na vlasti glasamo :? wtf a na svakom koraku kukaju svi da ništa ne valja :roll:
:thumbup:
Tacno to !! A Zeljko,meni je on gori od Dodika,Bakira i Lagumdzije zajedno :roll:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#15 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by daddy-kool »

JoseMujica wrote: a mi izađemo na izbore i opet za iste, što su redovno na vlasti glasamo :? wtf a na svakom koraku kukaju svi da ništa ne valja :roll:
Podsjeti me na "Wag the Dog" kada pričaju o tome kako niko (od prisutnih spinnera) ne glasa. Nemaju vremena, klaustrofobični, ... :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#16 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by ultima_palabra »

Ashton se najprije sastala sa članovima Predsjedništva BiH. Nakon toga će se sastati sa predsjedavajućim Vijeća ministara BiH Vjekoslavom Bevandom, odnosno njegovim zamjenikom i ministrom vanjskih poslova BiH Zlatkom Lagumdžijom, kao i entitetskim premijerima Nerminom Nikšićem i Željkom Dragičević.
Jel ovo @prljavi Hare radi u Klix-u? :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#17 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by madner »

Koji kurac, neka ne dolaze dok ne posalju nekog iz USA. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#18 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by ultima_palabra »

madner wrote:Koji kurac, neka ne dolaze dok ne posalju nekog iz USA. :D
Bio je Dick Holbrooke :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#19 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by madner »

Zar nije trebao doci Long Johnson :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:
Ashton se najprije sastala sa članovima Predsjedništva BiH. Nakon toga će se sastati sa predsjedavajućim Vijeća ministara BiH Vjekoslavom Bevandom, odnosno njegovim zamjenikom i ministrom vanjskih poslova BiH Zlatkom Lagumdžijom, kao i entitetskim premijerima Nerminom Nikšićem i Željkom Dragičević.
Jel ovo @prljavi Hare radi u Klix-u? :lol: :lol: :lol:
hahahaha oko sokolovo

:lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by BHCluster »

Alfons Kauders wrote:"Lijevo underground desno kuruza,
slava i lova kad primis ga zguza,
dole kvalitet gore tirazi
primanje kurca je to sto se trazi"

Kurtz i Ashton dolaze, a koji ce nam kurac? MZ se povukla iz BiH 2006, naprasno, bez alternativnog plana. Haman su kontali da to nece potrajati - da ce nasi doci pameti i da ce shvatiti da su osudjeni da sami rjesavaju probleme. U to mi je tesko povjerovati, nemoguce je da nisu znali sta ce se desiti. Od propasti policijske reforme i aprilskog paketa nije uradjeno nista. Zamislite da danas neko pokusa uvesti PDV na drzavnom nivou, tablice, pasose - bilo sta.

MZ je osam godina tolerisala nevidjenu kolicinu sovinizma, opstrukcionizma, kriminala, prijetnji ratom i svega drugoga sto smo na svojoj kozi iskusili. Uvodila je sankcije usmjerene protiv gradjana BiH, a ne politicara. Zagovarala je jacanje institucija koje je u isto vrijeme sama zaobilazila, pretvorivsi parlamente u tehnicki servis za provodjenje odluka nekolicine lidera, koje su dolazile iza zatvorenih vrata, sa neformalnih sastanaka koje je organizovala sama MZ. Pricali su o ekonomskom razvoju, a u isto vrijeme dopustili su divljanje i nestabilnost koja je otjerala sve potencijalne investitore, osim bjelosvjetskih hohstaplera i mesetara (Birac, rafinerija Brod itd.)

I sta sad hoce koji kurac? Sta to Ashton i Kurtz mogu uraditi? Otkloniti svu stetu prouzrokovanu njihovim necinjenjem u proteklih osam godina? Kurtz je bio u srednjoj kad se klupko pocelo odmotavati. I sve to preko noci, u jos jednoj seriji neformalnih sastanaka o kojim javnost nece znati skoro nista i koje ce svako interpretirati na svoj nacin (vidi pod zadnja rezolucija EU parlamenta, zadnji izvjestaj IMF-a). Davno je David Owen rekao "don't dream dreams" a nas blentavi narod i dalje vjeruje da ce nekakvi Evropljani doci ovdje da zavode red, mada su zadnjih osam godina proizvodili haos, ili s namjerom, ili svojim necinjenjem.

Moje jedino pitanje je... Ima li ko ovdje telefon ili email Jasmile Zbanic? Pogresne je ljude stjerala u kurac prosli put, a sad suti. Jerbo nije red kritikovati civilizovane Evropljane koji ovdje zagovaraju stvari radi kojih bi ih u maticnim drzavama s pravom svrstali rame uz rame s Breivikom. Dolaze ovdje da kupe glasove za predstojece izbore, kao sto nasi pred izbore obilaze sela (s gnusanjem). Dolaze da ko fol rjesavaju svadje koje su sami proizveli, svjesno i proracunato, bas kao nasi, bas kao Sloba. Dolaze da se slikaju na masovnoj grobnici u koju su pretvorili nasu zemlju, bas kao sto se i nasi pojave na godisnjicama raznih stratista, gdje bace par zapaljivih izjava, zagrle poneku babu i zaborave ime stratista dok im Tiptronic u Audiju presalta u trecu iza prve krivine. Lesinari, i jedni i drugi. Cak mislim da oni zavide ovim nasim, jer imaju vise slobode od njih, ali eto barem smo u necemu ispred EU - politicari nam uzivaju vece slobode uz manju odgovornost od "civilizovanih" evropskih kolega.

Steta sto medju politicarima nemamo neku Jasmilu da ih stjera u kurac, ali eto, kazu da ce "razgovarati s narodom" - pa bi mozda bilo dobro da i narod porazgovara s njima. Imaju pravo, jer dosta naroda i dalje misli da ce nam pomoci, ali tih glupana je sve manje, a sve je vise onih koji bi s njima "razgovarali" ciglama. Ni tu se ne razlikuju od nasih - zasluzili su.

E hajmo sad, dajte mi telefon da zovem Zbanicku, jer niko drugi ocito nema muda da im kaze ono sto treba. :D Odo sad radit, osmica, neko mora i to, ne mozemo svi platiti racune od prodaje ubleha i safarija u egzoticni rektum kontinenta. :D
Kurtz i Ashton su se najavili, onj europejac iz hrvatske nije. A sto se samog dolaska tice pa to je valjda ocigledno jedna pravi svoju karijeru koja ce se nastaviti u Europskim krugovima nakon isteka mandata u Austriji a ova druga pa zar nisu kakvi izbori za EU ove ili sljedece godine.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by JoseMujica »

madner wrote:Zar nije trebao doci Long Johnson :D
doČe specijalni izaslanik State Departmanta za Balkan John C. Holmes pa pošamara i prekuca ovo:D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#23 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by It_is_a_Leclerc »

Fazon sa Kurtzom je prvi prodao RTL HR. I onda su svi naklatili na tu priču. Naročito, gluperda Mimo.

Meni je to bilo smiješno isprva. Sad je već prilično naporno.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Alfons Kauders »

JoseMujica wrote:
madner wrote:Zar nije trebao doci Long Johnson :D
doČe specijalni izaslanik State Departmanta za Balkan John C. Holmes pa pošamara i prekuca ovo:D
opasno je, opasno je, guzva u petercu
Jonathan Moore, direktor kancelarije za jugoistočnu Evropu u State Departmentu i bivši zamjenik ambasadora SAD u Sarajevu, uskoro se vraća u Bosnu i Hercegovinu, saznaje bh. novinska agencija Patra (NAP).

Moore će, kako nezvanično saznajemo iz diplomatskih krugova, preuzeti ambasadorsku poziciju šefa misije Organizacije za stabilnost i saradnju (OSCE) u BiH. Ovaj vispreni američki diplomata je bio zapažen tokom svog angažmana na poziciji zamjenika ambasadora, pa je unaprijeđen u poziciju direktora za Balkan u State Departmentu u Washingtonu.

Moore se, uprkos tome nije prestao baviti Bosnom i Hercegovinom, te je prihvatio ponuđenu poziciju u OSCE-u. Više detalja o njegovom povratku nije bilo dostupno, kao ni datum smjene na čelu misije OSCE, pozicije koja u pravilu pripada SAD-u.
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#25 Re: Primanje Kurtza je to sto se trazi

Post by Michio Kaku »

zanimljivo kako u slucaju bosne nema nikakve zamisljene teorije zavjere nego je ocito valjda svima da "supci" jos od owena saplicu drzavu. ali, kad se kaze kako je u raspadu jugoslavije ulogu igreao strani interes, e onda je to teorija zavjere iz stogodisnjih sanu-garasaninonvskih glava pa krene sprdancija o vatikanu, masonima i slicno banaliziranje vise nego evidentne cinjenice da smo mi kao region samo refleksija događaja i ideologije u svijetu a da se retroaktivno iz naftaline vade neke price o nacertanju ili srednjovjekovnoj bosni da toboze objasne kako vjekovima vladaju etno-nacionalisticke tendencije i da postoje dugo utemeljeni identiteti.
Post Reply