Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post Reply
User avatar
Leverage
Posts: 9501
Joined: 27/05/2018 16:32

#251 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Leverage »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:00 za mirnesa su vjerovatn oglasali ovi sda /df standardni glasaci jer se brojevi poklapaju. cisto sumnjam da bi oni ikad prekabulili glas za crvene. da se ne lazemo.
lugavic je sin lugavije e poznatog i cijenjenog tuzlanskog efendije, no ipak, mala izlaznost je prije svega dokaz apatije i kazne sdp.u za sam spomen koalicije sa sda. nastave li ovim putem ni ovo nece skupit za par godina.
dosad je jasmin bio kamen spoticanja izmedju odnosa ns.a i sdp.a. sada se to mora srediti ili ce zajedno biti kaznjeni na iducim izborima.
baza koju sdp ima je sve manja bar sto se tiec glasova.
Ko ne želi dobre odnose SDP-a i NS-a u Tuzli?

Hint: Nije SDP.

P.S. Slaba izlaznost je dokaz da se pobjednik ionako znao i ljudima se nije dalo da dangube bezveze.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#252 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by PM72 »

Žao mi Tigra...onako čestit,lijep :lol: ,elokventan...učio hudnik mjesecima 5-6 prostoproširenih i smislenih rečenica...
sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#253 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

eto ti znas bolje od mene, ok :thumbup:
kamen spoticanja je bio jasmin, koji j bio dezurni krivac za veliki dio stvari i problema. zato i kazem ovi u ns.u ali bogami i u sdpu motreat ce se potruditi prevazici razlike i ne praviti od ns.a opoziciju.

p.s slaba izlaznost je i totalna apatija p pitanju izbora plitike kao i price o koaliciji sa sda na nivou kantona, ta je struja vec jednom prko bijedica u tuzli i bila.
Maliodmene
Posts: 2195
Joined: 10/01/2020 13:36

#254 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Maliodmene »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:05 eto ti znas bolje od mene, ok :thumbup:
kamen spoticanja je bio jasmin, koji j bio dezurni krivac za veliki dio stvari i problema. zato i kazem ovi u ns.u ali bogami i u sdpu motreat ce se potruditi prevazici razlike i ne praviti od ns.a opoziciju.

p.s slaba izlaznost je i totalna apatija p pitanju izbora plitike kao i price o koaliciji sa sda na nivou kantona, ta je struja vec jednom prko bijedica u tuzli i bila.
Ma cudna je situacija u TK, i NS je u Gracanici imala kandidata. A da je SDP bio podrzan od NIPa u Doboj Istoku i tamo bi pobjedili. Zato sam rekao sinoc, ako nece bit svugdje od mjesne zajednice do drzave trojka, ne mora je onda ni biti.
User avatar
Leverage
Posts: 9501
Joined: 27/05/2018 16:32

#255 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Leverage »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:05 eto ti znas bolje od mene, ok :thumbup:
kamen spoticanja je bio jasmin, koji j bio dezurni krivac za veliki dio stvari i problema. zato i kazem ovi u ns.u ali bogami i u sdpu motreat ce se potruditi prevazici razlike i ne praviti od ns.a opoziciju.

p.s slaba izlaznost je i totalna apatija p pitanju izbora plitike kao i price o koaliciji sa sda na nivou kantona, ta je struja vec jednom prko bijedica u tuzli i bila.
SDP-u će uskoro trebati pouzdan koalicioni partner za naredna dva mandata i NS se nameće kao logično rješenje.

Međutim, Berbić misli da može skinuti SDP na galamu i sad je dobio odgovor. Kad se sve slegne, tj. kad shvati poruku ovih izbora, onda će vjerujem drukčije razmišljati. Eto, Jasmin se maknuo i ako je bio nekakva prepreka više nije. Pozivam sve u gradskom vijeću da pruže šansu novom gradonačelniku.
sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#256 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

vjerovatno licni interesi i medjuljudski odnosi.
kazu jasmin aka faraon je bio kriv za dobar dio toga.
tako pricaju po "brijacnici" ako oni lazu mene i ja lazem vas.
User avatar
Leverage
Posts: 9501
Joined: 27/05/2018 16:32

#257 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Leverage »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:10 vjerovatno licni interesi i medjuljudski odnosi.
kazu jasmin aka faraon je bio kriv za dobar dio toga.
tako pricaju po "brijacnici" ako oni lazu mene i ja lazem vas.
Baš bih vidio nekog od nas do koje mjere bi nam narastao ego da smo birani šest puta na gradonačelničku poziciju. Siguran sam da u tim pričama ima istine.

Ali evo, to se promijenilo, sad je vrijeme za novog čovjeka koji će sigurno sa puno manje ega voditi grad.
sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#258 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

ja pisem sta cujem , a ne sta licno znam. to sigurno ne bih pisao po forumu. nisam za sda i tu struju df.sd boss...
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#259 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

Leverage wrote: 06/02/2023 10:17
sajber87 wrote: 06/02/2023 07:32

Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
Slažem se da je drugi krug dobro rješenje generalno.

Berbić junior je teška ubleha, a njegov rezultat je blago rečeno katastrofalan, vjerovao sam da može biti barem ispred Mirnesa, ali čini se da Tuzlaci dijele moj stav što se njega tiče.

Nažalost, rezultat ublehoidnog i egocentričnog manijaka Mirnesa Ajanovića je puno bolji nego što sam očekivao i eto njega za godinu i po nazad u gradsko vijeće sa svojom džiberskom strankom. Šteta je što SDA nije imala kandidata, tako da se zna stvarna snaga Ajanovića, ovako je dobio veliki zamah.

Lugavić ima svoju šansu da se nametne, do njega je, ima većinu u vijeću, ima pobjedu na izborima, ima sve preduslove.
Sda i ajanovic dijele isto glasacko tijelo, ajanovic je klasicni primjer populiste i demagoga a takvi su opasni za drustvo, sreca cim se sda pojavi on ce ispuhati. Ovog berbica pominjem kao primjer , nisam upoznat sa njegovim likom i djelom kao sto ne poznajem najbolje tuzlansku politicku scenu, vidim da ga je predlozila ns i po defaultu prvo sto mi padne na pamet da je liberal proevropske orjentacije. Drago mi je sto je tuzla ostala bastion socijaldemokratije, to je bitno za bosnu i ideju gradjanske multietnicke drzave. Ponovicu, u novi izborni zakon po meni uvesti drugi krug i ograniciti izbor na max dva mandata
sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#260 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

da, 2 mandata i cao drugari. max 8 godina i idi na visi nivo ili idi ća. posteno.
mk075
Posts: 19
Joined: 17/01/2023 18:15

#261 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by mk075 »

Valjda bude bolje nego sto je bilo, ipak je ovaj Lugavic mladji od Jasmina, a i ako je u pola kao otac ne moze bit los covjek.
Ko god prica da je SDA glasala za Lugavica udjite na stranicu cik i pogledajte Simin Han, Mihatovice znamo da su to mjesta gdje je pretezno stanovistvo izbjeglice, pogotovo gore s han Zildzic i Husic vode upravljaju svojom politikom.
Jasmin koji je dobijao ubjedljivo u svim MZ nikad nije dobio Simin Han..
Tako da ne poklapa se prica da je za njega glasala SDA sa rezultatima..
Vjerojatno je dio IZ glasao za Lugavica ali to su zasluge njegovog oca..
Kiseljak i Mosnik Mirnes dobio a bas tu prijavljene izborne nepravilnosti kupovina glasova..
Berbic je previše zelen izgorio je u zelji da dodje na tu poziciju, cak je malo i pretjerao pogotovo ono za Jalu i filtere ...
Srebrenik pozitivno iznenađenje ali bit će mu teski jer je tamo Gradsko vijece vecina SDA..
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#262 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

Ništa se u Tz neće promijeniti ako ostanu isti ljudi na istim pozicijama u gradskoj upravi. Slušajući Lugavića na debatama, bojim se da će ostati sve isto. Gradonačelnik je tu da sipa ublehe i demagogiju, oko njega ekipa koja kolo vodi (čitaj krčmljenje gradskih para na "projekte" podobnim i uvijek istim), a Tuzla tone sve dublje.
Izbor nam je bio kriminalan, ubleha Mirnes, ubleha Omer... Plašim se činjenice da Mirnes Ajanović dobija 30% glasova u Tuzli.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#263 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:24 da, 2 mandata i cao drugari. max 8 godina i idi na visi nivo ili idi ća. posteno.
Da si najbolji nacelnik na svijetu, za osam godina mozes naci dostojnu zamjenu, nisu ameri dzabe ogranicili predsjednika na 2 mandata, vlast opija, covjeka moze promjeniti , demokratija ne trpi vladavine od 20 30 godina jednog covjeka kao kod nas, sve to na kraju preraste u blazi ili tezi oblik diktature
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#264 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 06/02/2023 11:10 vjerovatno licni interesi i medjuljudski odnosi.
kazu jasmin aka faraon je bio kriv za dobar dio toga.
tako pricaju po "brijacnici" ako oni lazu mene i ja lazem vas.
Mene je u ovoj predstavi zvanoj Prijevremeni izbori jedino interesovalo hoće/smije li neko srediti stvari oko RSD Sloboda, smije li neko Aidu ili UO FK na crtu izaći i pitati gdje su pare i kako troše budžetski novac? Ali obzirom da viđoh sreću Aidovu na Zijinoj promociji znam da su i moja očekivanja uzaludna bila :roll:
same shit
Škobo Habu
Posts: 9020
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#265 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 06/02/2023 11:09
SDP-u će uskoro trebati pouzdan koalicioni partner za naredna dva mandata i NS se nameće kao logično rješenje.

Međutim, Berbić misli da može skinuti SDP na galamu i sad je dobio odgovor. Kad se sve slegne, tj. kad shvati poruku ovih izbora, onda će vjerujem drukčije razmišljati. Eto, Jasmin se maknuo i ako je bio nekakva prepreka više nije. Pozivam sve u gradskom vijeću da pruže šansu novom gradonačelniku.
Čovjek suvereno Tuzlom vladao dvadeset godina i sad će preko noći sve doći na svoje. :roll:

Teško će se razbiti lanac ishrane koji je stvoren.
Škobo Habu
Posts: 9020
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#266 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Škobo Habu »

giannibelif wrote: 06/02/2023 00:03 Meni je Tuzla draga zbog ljudi, ali urbanistički i infrastrukturno je devastirana.
Urbanistički i infrastrukturno je od Tuzle napravio Živinice na kvadrat.

Toliko se hvalio stvarima u kulturi da je Tuzla postala trećerazredno kulturno središte u ovoj zemlji.
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#267 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

Škobo Habu wrote: 06/02/2023 12:31
giannibelif wrote: 06/02/2023 00:03 Meni je Tuzla draga zbog ljudi, ali urbanistički i infrastrukturno je devastirana.
Urbanistički i infrastrukturno je od Tuzle napravio Živinice na kvadrat.

Toliko se hvalio stvarima u kulturi da je Tuzla postala trećerazredno kulturno središte u ovoj zemlji.
Pa koga je postavio na čelo gradske službe za kulturu i mlade?
geoxx
Posts: 1144
Joined: 08/08/2015 23:39

#268 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by geoxx »

carobnjak_N wrote: 06/02/2023 07:39 Kakav debakl Sda.
I pored najagresivnije kampanje i istrage izdajnika, pad se nastavlja.
Spoiler
Show
Image

“SDP ovdje izgubio 7,8214 % podrske, SDA skocila za 2,8749%, sve je uredu.” :lol:
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#269 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

Uzrok propasti Tuzle je ubjeđenost u posebnost Tuzle i Tuzlaka. 30 godina se njeguje ubleha kako smo mi nešto posebno, a ide dotle da se pojedinci nacionalno osjećaju kao Tuzlaci. Da bi dokazali svoju posebnost odriču se i sprdaju sa islamom, bošnjaštvom. Svaki Hrvat koji drži do svog hrvatstva je ustaša, svako ko drugačije misli je fašista. Kao što Sda drži tapiju na patriotizam, ovi drže na antifašizam.
Pri tome se grad raspada. Centar grada je ustvari skup ruševnih objekata. Ulazi u grad, osim šićkog, katastrofa. Ohrndane žute bandere duž propalih i zakrpljenih magistrala, čitavi kvartovi oronulih fasada, sport ugašen, stadion ruglo, javna preduzeća leglo uhljeba.

Iluziju stvara masovna izgradnja zgrada, finansirana novcem dijaspore, afganistanaca i kredita.

Jedino nije loše halki oko Jasmina.
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#270 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by desni »

trasport wrote: 06/02/2023 22:05 Uzrok propasti Tuzle je ubjeđenost u posebnost Tuzle i Tuzlaka. 30 godina se njeguje ubleha kako smo mi nešto posebno, a ide dotle da se pojedinci nacionalno osjećaju kao Tuzlaci. Da bi dokazali svoju posebnost odriču se i sprdaju sa islamom, bošnjaštvom. Svaki Hrvat koji drži do svog hrvatstva je ustaša, svako ko drugačije misli je fašista. Kao što Sda drži tapiju na patriotizam, ovi drže na antifašizam.
Pri tome se grad raspada. Centar grada je ustvari skup ruševnih objekata. Ulazi u grad, osim šićkog, katastrofa. Ohrndane žute bandere duž propalih i zakrpljenih magistrala, čitavi kvartovi oronulih fasada, sport ugašen, stadion ruglo, javna preduzeća leglo uhljeba.

Iluziju stvara masovna izgradnja zgrada, finansirana novcem dijaspore, afganistanaca i kredita.

Jedino nije loše halki oko Jasmina.
Čuj :roll:
Ko ne vjeruje, nek pogleda Mirnesov promotivni uradak :(

sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#271 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

pa da,krivi su tuzlaci, za razliku od nacionalistickog ludila koje je zahvatilo komplet balkan. krivi smo jer ne gledamo drugove ni poznanike po imenu niti po tome kom se bogu mole i kakvu hranu jedu, i sta ne smiju da jedu ili piju. znam da boli, zato i jeste izlaznost porazna na izborima, jer jos malo pa tih tuzlaka i nece biti. falice ko i komsije srbi i hrvati.
vjerovatno se nigdje ko u tuzli ne osjeti ta migracija stanovnistva zadnjih godina.
zato ce kao eklatantan primjer kulturnog i vjerskog uzdizanja tuzle kao grada petkom u si selu na dzumi biti sve vece kilometarsko krsenje parkiranja na trotoaru a nekaznjeno od strane pripadnika mupa svake hefte. ako bog da. inšala, sto bi rekli iz dubioze. :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81726
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#272 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Truba »

trasport wrote: 06/02/2023 22:05 Svaki Hrvat koji drži do svog hrvatstva je ustaša
ovo sam čuo kad sam bio u Tuzli reko mi hrvat rođeni
kaže ovdje je multi kulti sve u redu
dok ne kažeš da si hrvat


tako je rekao :D
sumirprimus
Posts: 81514
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#273 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

hrvat srbin bosnjak bosanac, bilo je nebitno.
a onda smo se raselili po bijelom svijetu.
nova roja nova pravila.
kocijas
Posts: 44
Joined: 25/11/2020 21:53

#274 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by kocijas »

sumirprimus wrote: 07/02/2023 08:15 pa da,krivi su tuzlaci, za razliku od nacionalistickog ludila koje je zahvatilo komplet balkan. krivi smo jer ne gledamo drugove ni poznanike po imenu niti po tome kom se bogu mole i kakvu hranu jedu, i sta ne smiju da jedu ili piju.
I uvijek se okrene ova prica, kakve veze to ima sa situacijom u gradu? Mozes ti ne gledati drugove i poznanike a zahtjevati odgovornost i rad. Ako se drznes da kazes da nesto ne valja, odmah si dosljo koji a izgovara kao o, jer gdje ce ti smetati ova idila. Zivis u Tuzli, dovoljno je proci uz magistrale i razgledati, a naselja koja nisu direktno uz njih su jos gora.

Zaboravio si baciti i onu poznatu: “treba vidjeti u cijoj je nadleznosti”, jer ako juzna magistrala nije u nadleznosti grada, nista drugo nije. Logicno.

Radovi na infrastrukturi idu na fazon ovu rupu cemo popuniti, ovu ne. Ono malo puteva sto se popravi sahtovi il su ulegli il strse.
Samo se gleda da posiju kakvu zgradurinu, niko ni ne pomislja da pojaca infrastrukturu pa da se grad siri dalje od Brcanske.
Na Stupinama trpaju haman 3-4 nove zgrade, nova zgrada tik uz benzisku, kod livnice najavljuju neke nebodere, unistise grad a cijene stanova k’o da je London.
Osim gradskog parka, nema zasijane zelene povrsine, ako kakva travuga nikne sama, to i jeste, pokosi se dva puta godisnje.

Pred prosle lokalne izbore, nekoliko dana prije, farbaju ogradu uz Jalu od Cipelica do kipova u neku sivu boju kao temeljnu, farba lik polomljene saksije, armaturu koja visi a u saksijama raste kostan i djetelina. Izbori prosli a eno i sad tako stoji.
Prave nas budalama i moze im se, jer jednom kad dobijes mandat, ostajes dok se sam ne povuces, to je vec tradicija.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#275 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

Truba wrote: 07/02/2023 10:01
trasport wrote: 06/02/2023 22:05 Svaki Hrvat koji drži do svog hrvatstva je ustaša
ovo sam čuo kad sam bio u Tuzli reko mi hrvat rođeni
kaže ovdje je multi kulti sve u redu
dok ne kažeš da si hrvat


tako je rekao :D
Pazi, nije to stav većine grada, nego ja govorim o titoistima-partijašima. Da bi bio pravi, moraš da budeš ništa. Da ti je nacionalno i vjersko nebitno, pogotovo ako ti je background islamski i bošnjački. S tim se sprdaju i omalovažavaju. Tu su čak Bošnjaci veća meta nego Hrvati. Moderan si ako jedeš svinjetinu i piješ ispred Slobode za ramazan. Poželjno je i da ne ideš u crkvu i da psuješ svetinje onako iz zezancije. E onda ti jedni drugima idu na Božiće i Bajrame koji se slave kao prvi maj, uz mesoni alkohol 🙂
Post Reply