Prijemni ispiti

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
mahmutavdic
Posts: 3
Joined: 04/05/2021 21:33

#1 Prijemni ispiti

Post by mahmutavdic »

Pozdrav. Zanima me koji fakulteti u Sarajevu imaju prijemne ispite. Znam za ETF. Licno me zanimaju PMF i saobracajni fakultet. Na PMF bi se opredjelio za smjer Teorija kompjuterskih nauka a na Saobracajnom na smjer Kompjuterske i informacijske tehnologije. Da li je prijemni obavezan za sve ucenike? Ukoliko neko zna iz kojeg predmeta se rade prijemni za ove fakultete i opcenito o ovim fakultetima ako imate nesta reci bio bi veoma zahvalan :)
leyli
Posts: 1
Joined: 05/05/2021 16:29

#2 Re: Prijemni ispiti

Post by leyli »

PMF, matematika, nema prijemnog ispita (bar ga nije bilo zadnjih 5-6 godina). Bodovi za upis se ostvaruju na osnovu općeg uspjeha u srednjoj skoli, te srednjoškolskih ocjena iz 4 predmeta (matematika, informatika, maternji i engleski jezik). Dodatne bodove osvajaju učenici generacije i učenici koji su u toku školovanja ostvarili značajne uspjehe na takmičenjima iz matematike i informatike.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#3 Re: Prijemni ispiti

Post by nlt »

Na saobraćajnom imaš prijemni. Sve je matematika i nije nista naročito tesko
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#4 Re: Prijemni ispiti

Post by JuzerNejm__ »

Na saobraćajnom nema prijemni zadnjih godina... ako te nešto interesuje za fsk mozes se javiti u privatnu poruku, ne idem na taj faks ali sam ga jedno vrijeme htio upisati, informisao sam se i znam dosta toga tako da eto možda ti mogu pomoći ..
mahmutavdic
Posts: 3
Joined: 04/05/2021 21:33

#5 Re: Prijemni ispiti

Post by mahmutavdic »

leyli wrote: 05/05/2021 16:34 PMF, matematika, nema prijemnog ispita (bar ga nije bilo zadnjih 5-6 godina). Bodovi za upis se ostvaruju na osnovu općeg uspjeha u srednjoj skoli, te srednjoškolskih ocjena iz 4 predmeta (matematika, informatika, maternji i engleski jezik). Dodatne bodove osvajaju učenici generacije i učenici koji su u toku školovanja ostvarili značajne uspjehe na takmičenjima iz matematike i informatike.
Hvala na odgovoru. Zanimalo me da li ima prijemni jer koliko sam mogao vidjeti informacije o prijemnim ispitima se daju tek kada počne upisni rok početkom juna a želio sam da ranije saznam da znam da li da pripremam se za prijemni. Hvala još jednom.
mahmutavdic
Posts: 3
Joined: 04/05/2021 21:33

#6 Re: Prijemni ispiti

Post by mahmutavdic »

JuzerNejm__ wrote: 05/05/2021 19:15 Na saobraćajnom nema prijemni zadnjih godina... ako te nešto interesuje za fsk mozes se javiti u privatnu poruku, ne idem na taj faks ali sam ga jedno vrijeme htio upisati, informisao sam se i znam dosta toga tako da eto možda ti mogu pomoći ..
Samo me zanimalo to za prijemni, hvala. Pitao sam prošle godine jednog studenta koji je upisao saobraćajni fakultet ali nije upisao smjer koji ja želim pa nisam znao da li prijemni ima veze sa smjerom i da li je potreban za smjer koji ja želim tj. kompjuterske i informacijske tehnologije. Ukoliko me još nešta bude zanimalo javit ću se privatno. Hvala.
ivylily
Posts: 5
Joined: 21/05/2021 19:28

#7 Re: Prijemni ispiti

Post by ivylily »

Zdravo, planiram ove godine upisati Ekonomski fakultet u Sarajevu.
Zbog korone pripremna nastava je online, vjerovatno će biti i prijemni ispit. Da li ima neko da je prošle godine polagao prijemni na ekonomiji online. Na koji način je bio organizovan ispit, koliko vremena je potrebno, šta je sve bilo (matematika, bosanski i engleski), na koji način su kontrolisali da li neko prepisuje i sl.? I da li pripremna nastava pomogne? Pozdrav
Buba 865
Posts: 3
Joined: 22/06/2021 20:01

#8 Re: Prijemni ispiti

Post by Buba 865 »

Pozdrav, planiram upisati Zdravstvenu negu, ali sam ekonomska škola. Za upis na zdravstvenu negu mogu da upišu oni koji su završili gimnaziju ili medicinsku. Šta sada da radim?
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#9 Re: Prijemni ispiti

Post by JuzerNejm__ »

Buba 865 wrote: 22/06/2021 20:16 Pozdrav, planiram upisati Zdravstvenu negu, ali sam ekonomska škola. Za upis na zdravstvenu negu mogu da upišu oni koji su završili gimnaziju ili medicinsku. Šta sada da radim?
Je li hoćeš u Sarajevu ili?
Buba 865
Posts: 3
Joined: 22/06/2021 20:01

#10 Re: Prijemni ispiti

Post by Buba 865 »

U Novom Sadu
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#11 Re: Prijemni ispiti

Post by JuzerNejm__ »

Buba 865 wrote: 23/06/2021 07:59 U Novom Sadu
U sarajevu npr. za zdravstvenu njegu je nebitno koju školu si završio, bitno samo da je 4 godine trajala ... Ne znam je li ti misliš da u novom sadu ne može ili sto posto znaš da ne može?
Buba 865
Posts: 3
Joined: 22/06/2021 20:01

#12 Re: Prijemni ispiti

Post by Buba 865 »

Tako piše na stranici od fakulteta, sada ne znam da li ima kakvo polaganje ono kao vanredno polaganje
Post Reply