Prijedor

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#301 Re: Prijedor

Post by Ko to smat »

Ako neko zna slucajno Palic Zlatana ulica Prvi Maj iz Prijedora volio bi da mi kaze kako je jeli ziv,i tako te informacije.Poznavo sam ga jos prije rata i volio bi znat sta je sa njim,ako neko zna plizz napisite.Ja sam probo i facebok i ostalo ali nisam mogo nac nista.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#303 Re: Prijedor

Post by Hodidid »


U biti nije orginalna. Prosle godine je tu na trgu stajao jedan bosnjak u vidu protesta zbog genocida nad bosnjacima i ostalim nesrbima na opcini Prijedor. Bilo je to u sklopu dana obiljezavanja bijelih traka. Ova samo kopira ideju neverbalnog izrazavanja protesta zbog stanja u drustvu. Mozda fakat radi i diplomski. Kako god nije bas original.
Deveti
Posts: 25
Joined: 02/10/2013 22:13

#304 Re: Prijedor

Post by Deveti »

fazon je u svakom slucaju neobican. sta ona zeli postici je samo njoj u glavi ali sa ovako" ludim" cinom mnoga luda vrata ovog svijeta se otvaraju!!
paca95
Posts: 8
Joined: 08/10/2014 01:17
Location: juzna tribina

#305 Re: Prijedor

Post by paca95 »

E ovako, vidim da je tema malo zastarila, ali da i ja kazem nekoliko rijeci o danasnjem Prijedoru...
Posto vas najvise zanima sta Bosnjaci rade u ovom gradu, sta je ostalo Bosnjacko itd,itd.Pisat cu vam samo to.
U Prijedoru postoji 17 Dzamija (toliko ih je bilo i prije rata) izgradjene su na istim temeljima,ukoliko nisu na istim onda su im vjerovatno i temelji bili devastirani.Sve Dzamije su svecano otvorene ,osim Dvije (Dzamija Stari Grad i Stara Dzamija u Celi)Dzamija u Starom Gradu je trebala biti otvorene ove godine, medjutim su poplave ucinile svoje (Oni koji znaju gdje se prije nalazila Dzamija, znaju da je u blizini Bereka i Sane).I danas dosta nasih ljudi drzi kafice i restorane u Prijedoru, ne znam bas od svakog lokala ime vlasnika, ali znam da su nasi.Pa krenimo redom:
Mursel-Muharem Murselovic,Jedinica-Sead Resic (Prijeratni golman Rudara),Corda,Dudo,Neretva-Muslimovic (u Puharskoj),Usce-Arnautovic,brat od Hatka koji je popravljao TV-e-Tukovi,Amsterdam nargilla bar i mnogi drugi, ne mogu mi svi pasti na pamet.Drze nasi i 5-6 frizerskih salona,po koja trgovinica... To je sve u samom Prijedoru, ne racunam Kozarac,Hambarine i ovo okolo.
Postoje i mnogobrojna kulturno umjetnicka drustva: Osman Dzafic-Puharska,Brdo-Hambarine,carakovo,zecovi...,Cigra-Cela,ima i Kozarac i Donja Ljubija.
Sto se tice fudbalskih klubova, svi su ponovo formirani osim Puharske, jer nemaju stadiona (Izgradjeno izbjeglicko naselje na njemu,dosle iz Hrvatske...)Opstina je dala na raspolaganje stadion kod kasarne, medjutim ostalo je samo na tome.Ofk Brdo najbolje stoji, Igra regionalnu ligu, igrali su cetvrtfinale kupa republike sumse sa borcem, izgubili 2:1.Ostali klubovi su onako rekreativni, igraci nemaju nikakvih primanja, klubovi nemaju neku perspektivu i tako...Medjutim nisu to cisto bosnjacki klubovi, nego mjesani kao i svaki drugi u Prijedoru.

Vidim da mnogi pisu nesto u stilu, nikad se ja ne bih mogao vratiti i tako to.E pa dragi moji, ja sam bio u Njemackoj u Izbjeglistvu, pa potom dosao u Sanski Most i vidio da sam tu stranac.Mene izbjeglicom i krparom zove covjek koji je isto bio u Njemackoj, ali je iz Sane...Vratio sam se na svoje i sa mnom jos minimum 15 000 Bosnjaka (Podatak uzimam od Medzlisa i redovnog placanja dazbina)Da se nismo vratili, tim potezom bi njima napravili njihovu republiku, da su se svi vratili, bas svi, tim bi pokazali da nam ne mogu nista.Kozarcani su to pokazali kako treba i zainatili se.Zasto bih ja ovu ljepotu napustio za Sanski Most koji ni Zeljeznice nema.ovdje mogu na Dzumu, mogu slaviti plasman Bosne u Brazil,mogu cuti Ezan.Nista nama ovdje ne fali.Pitajte ljude iz Sanskog Mosta i okoline gdje su Najbolji doktori, bez obzira sto su srpski ? slobodno pitajte.Postoje i danas ograniceni ljudi ovdje, ali sve manje.Dodjite malo u Prijedor, obidjite ova mjesta sto sam vam naveo, a i druga.Pa se uvjerite... :bih:
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#306 Re: Prijedor

Post by gnjev »

De nek te čuju komšije :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#307 Re: Prijedor

Post by luckylaka »

paca95 wrote:E ovako, vidim da je tema malo zastarila, ali da i ja kazem nekoliko rijeci o danasnjem Prijedoru...
Posto vas najvise zanima sta Bosnjaci rade u ovom gradu, sta je ostalo Bosnjacko itd,itd.Pisat cu vam samo to.
U Prijedoru postoji 17 Dzamija (toliko ih je bilo i prije rata) izgradjene su na istim temeljima,ukoliko nisu na istim onda su im vjerovatno i temelji bili devastirani.Sve Dzamije su svecano otvorene ,osim Dvije (Dzamija Stari Grad i Stara Dzamija u Celi)Dzamija u Starom Gradu je trebala biti otvorene ove godine, medjutim su poplave ucinile svoje (Oni koji znaju gdje se prije nalazila Dzamija, znaju da je u blizini Bereka i Sane).I danas dosta nasih ljudi drzi kafice i restorane u Prijedoru, ne znam bas od svakog lokala ime vlasnika, ali znam da su nasi.Pa krenimo redom:
Mursel-Muharem Murselovic,Jedinica-Sead Resic (Prijeratni golman Rudara),Corda,Dudo,Neretva-Muslimovic (u Puharskoj),Usce-Arnautovic,brat od Hatka koji je popravljao TV-e-Tukovi,Amsterdam nargilla bar i mnogi drugi, ne mogu mi svi pasti na pamet.Drze nasi i 5-6 frizerskih salona,po koja trgovinica... To je sve u samom Prijedoru, ne racunam Kozarac,Hambarine i ovo okolo.
Postoje i mnogobrojna kulturno umjetnicka drustva: Osman Dzafic-Puharska,Brdo-Hambarine,carakovo,zecovi...,Cigra-Cela,ima i Kozarac i Donja Ljubija.
Sto se tice fudbalskih klubova, svi su ponovo formirani osim Puharske, jer nemaju stadiona (Izgradjeno izbjeglicko naselje na njemu,dosle iz Hrvatske...)Opstina je dala na raspolaganje stadion kod kasarne, medjutim ostalo je samo na tome.Ofk Brdo najbolje stoji, Igra regionalnu ligu, igrali su cetvrtfinale kupa republike sumse sa borcem, izgubili 2:1.Ostali klubovi su onako rekreativni, igraci nemaju nikakvih primanja, klubovi nemaju neku perspektivu i tako...Medjutim nisu to cisto bosnjacki klubovi, nego mjesani kao i svaki drugi u Prijedoru.

Vidim da mnogi pisu nesto u stilu, nikad se ja ne bih mogao vratiti i tako to.E pa dragi moji, ja sam bio u Njemackoj u Izbjeglistvu, pa potom dosao u Sanski Most i vidio da sam tu stranac.Mene izbjeglicom i krparom zove covjek koji je isto bio u Njemackoj, ali je iz Sane...Vratio sam se na svoje i sa mnom jos minimum 15 000 Bosnjaka (Podatak uzimam od Medzlisa i redovnog placanja dazbina)Da se nismo vratili, tim potezom bi njima napravili njihovu republiku, da su se svi vratili, bas svi, tim bi pokazali da nam ne mogu nista.Kozarcani su to pokazali kako treba i zainatili se.Zasto bih ja ovu ljepotu napustio za Sanski Most koji ni Zeljeznice nema.ovdje mogu na Dzumu, mogu slaviti plasman Bosne u Brazil,mogu cuti Ezan.Nista nama ovdje ne fali.Pitajte ljude iz Sanskog Mosta i okoline gdje su Najbolji doktori, bez obzira sto su srpski ? slobodno pitajte.Postoje i danas ograniceni ljudi ovdje, ali sve manje.Dodjite malo u Prijedor, obidjite ova mjesta sto sam vam naveo, a i druga.Pa se uvjerite... :bih:
:thumbup: Svake godine ABD dok me noge nose.Hvala jarane za izvjestaj,cekamo sledeci.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#308 Re: Odg: Prijedor

Post by Nuken »

Kad se iz smjera Sanskog Mosta ulazi u Prijedor isto u Istanbul da ulazim.Svugdje Džamije :) Trebao si navesti i Ziku(ako se tako zove). Restoran kod mosta za obilaznicu :o

sa mog mobilnog hepeka koristeći dimne signale
paca95
Posts: 8
Joined: 08/10/2014 01:17
Location: juzna tribina

#309 Re: Odg: Prijedor

Post by paca95 »

Nuken wrote:Kad se iz smjera Sanskog Mosta ulazi u Prijedor isto u Istanbul da ulazim.Svugdje Džamije :) Trebao si navesti i Ziku(ako se tako zove). Restoran kod mosta za obilaznicu :o

sa mog mobilnog hepeka koristeći dimne signale
Nisam spomenuo ziku jer sam navodio lokale u samom Prijedoru.
Sto se tice ovih sto pitaju za Ziku.Ne radi se o tom Ziki, nego kaficu kod Zike koji se nalazio na Skeli u Blizini Zagradske Dzamije.Tu vise ne postoji objekat gdje je bila kafana, a da ne govorim da neko nesto drzi...
paca95
Posts: 8
Joined: 08/10/2014 01:17
Location: juzna tribina

#310 Re: Prijedor

Post by paca95 »

gnjev wrote:De nek te čuju komšije :D
sta ako me cuju, u vezi cega ?
Seyfo
Posts: 4318
Joined: 23/08/2011 14:12

#311 Re: Prijedor

Post by Seyfo »

Prijatelju, mnogo mi je drago čitati tvoje postove.
Međutim, zanima me kako je bošnjačkoj djeci ići u školu u Prijedoru? Znam dosta primjera djec čiji su se roditelji vratili, ali su djecu slali u S.Most u školu?
Vjerujem da nebi to radili da ih nije nevolja natjerala.
paca95
Posts: 8
Joined: 08/10/2014 01:17
Location: juzna tribina

#312 Re: Prijedor

Post by paca95 »

Seyfo wrote:Prijatelju, mnogo mi je drago čitati tvoje postove.
Međutim, zanima me kako je bošnjačkoj djeci ići u školu u Prijedoru? Znam dosta primjera djec čiji su se roditelji vratili, ali su djecu slali u S.Most u školu?
Vjerujem da nebi to radili da ih nije nevolja natjerala.
Mozda su djecu skolovali u S. Mostu ,ali kad je bilo ono vrijeme povratka.Danas i nema nekih problema, jer danasnja politika i jednih i drugih u startu podjeli djecu, uvedu im u 3 razred osnovne skole vjeronauku, pa djeci nije jasno zasto Jasmin ne mozee biti na njihovom casu ili obrnuto.Po mom misljenju se djeca salju u Dzamiju-Crkvu da uce o vjeri,i bolje ce nauciti.Bude nezgodno,medjutim ucitelji-nastavnici-profesori su jednaki prema svima.
Sto se tice srednjih skola, djeca iz Sanskom mosta dolaze u Prijedor u Medicinsku skolu, jer takva ne postoji u Sanskom Mostu i uklapaju se u sve to.Cak stovise, na Hambarinama i u Kozarcu djeca uce Bosanski jezik a ne srpski i ne uce njihovu istoriju , nego iz nasih udzbenika, tako da onaj koji zivi u gradu i veliki je patriota, moze svoju djecu voditi u jednu od ove dvije skole,ali ja mislim da za to nema potrebe.
nekitamopd
Posts: 321
Joined: 10/01/2014 14:51

#314 Re: Prijedor

Post by nekitamopd »

paca95 wrote:I danas dosta nasih ljudi drzi kafice i restorane u Prijedoru, ne znam bas od svakog lokala ime vlasnika, ali znam da su nasi.Pa krenimo redom:
Mursel-Muharem Murselovic,Jedinica-Sead Resic (Prijeratni golman Rudara),Corda,Dudo,Neretva-Muslimovic (u Puharskoj),Usce-Arnautovic,brat od Hatka koji je popravljao TV-e-Tukovi,Amsterdam nargilla bar i mnogi drugi, ne mogu mi svi pasti na pamet.Drze nasi i 5-6 frizerskih salona,po koja trgovinica... To je sve u samom Prijedoru, ne racunam Kozarac,Hambarine i ovo okolo.
Jedinica nije u vlasnistvu Seada vec njegovog mladjeg sina.
Treba tu dodati i jedan od najposjecenijih lokala u Prijedoru, Tamaris koji se nalazi u srednjoskolskom u centru.
Onda imas i restoran u vlasnistvu Habibovica u zanatskom centru, pa najveci lanaz trgovina "Total Plus", pa restoran Ena u samom centru grada, pa cafe bar Kino koji se nalazi u zgradi kina, dva zubara sa privatnim ordinacijama, nekoliko mesnica.

Presjednik skupstine grada, direktor vodovoda, direktorica kina, direktorica informarticke sluzbe grada, direktortrica turisticke agencije, direktorica maticnog ureda itd itd kad su funkcije u pitanju.

Onda imas dosta zanatskih radionica, pa fabrika itd sve u vlasnistvu povratnika i to u samom gradu bez ostatka (Kozara, Brdo, Ljubija).


Ima dosta toga, samo sto to nije interesantno federalnim medijima pa narod u ostatku BiH nije upoznat.
A jos kad bi krenuli sa Kozarcem gdje bi nam kraj bio.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#315 Re: Prijedor

Post by @mba »

nekitamopd wrote:
paca95 wrote:I danas dosta nasih ljudi drzi kafice i restorane u Prijedoru, ne znam bas od svakog lokala ime vlasnika, ali znam da su nasi.Pa krenimo redom:
Mursel-Muharem Murselovic,Jedinica-Sead Resic (Prijeratni golman Rudara),Corda,Dudo,Neretva-Muslimovic (u Puharskoj),Usce-Arnautovic,brat od Hatka koji je popravljao TV-e-Tukovi,Amsterdam nargilla bar i mnogi drugi, ne mogu mi svi pasti na pamet.Drze nasi i 5-6 frizerskih salona,po koja trgovinica... To je sve u samom Prijedoru, ne racunam Kozarac,Hambarine i ovo okolo.
Jedinica nije u vlasnistvu Seada vec njegovog mladjeg sina.
Treba tu dodati i jedan od najposjecenijih lokala u Prijedoru, Tamaris koji se nalazi u srednjoskolskom u centru.
Onda imas i restoran u vlasnistvu Habibovica u zanatskom centru, pa najveci lanaz trgovina "Total Plus", pa restoran Ena u samom centru grada, pa cafe bar Kino koji se nalazi u zgradi kina, dva zubara sa privatnim ordinacijama, nekoliko mesnica.

Presjednik skupstine grada, direktor vodovoda, direktorica kina, direktorica informarticke sluzbe grada, direktortrica turisticke agencije, direktorica maticnog ureda itd itd kad su funkcije u pitanju.

Onda imas dosta zanatskih radionica, pa fabrika itd sve u vlasnistvu povratnika i to u samom gradu bez ostatka (Kozara, Brdo, Ljubija).


Ima dosta toga, samo sto to nije interesantno federalnim medijima pa narod u ostatku BiH nije upoznat.
A jos kad bi krenuli sa Kozarcem gdje bi nam kraj bio.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: masaAllah
DZONPI
Posts: 1114
Joined: 03/05/2009 14:19

#316 Re: Prijedor

Post by DZONPI »

Halo jeste li vi fakat iz Prijedora ako jeste pa zna li iko momka Zlatan zivio u ulici Prvi Maj imo sestru Sabinu isla u elektrotehnicku.Nije to velika carsija pa da se nezna.Ako neznate ima li kakva stranica Prijedora ili nesto da bi mi pomoglo.Ako neznate onda recite ali zinite nesto a ne samo ko sta drzi.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#317 Re: Prijedor

Post by mO k3 »

DZONPI wrote:Halo jeste li vi fakat iz Prijedora ako jeste pa zna li iko momka Zlatan zivio u ulici Prvi Maj imo sestru Sabinu isla u elektrotehnicku.Nije to velika carsija pa da se nezna.Ako neznate ima li kakva stranica Prijedora ili nesto da bi mi pomoglo.Ako neznate onda recite ali zinite nesto a ne samo ko sta drzi.
Koristi Facebook :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#318 Re: Prijedor

Post by luckylaka »

DZONPI wrote:Halo jeste li vi fakat iz Prijedora ako jeste pa zna li iko momka Zlatan zivio u ulici Prvi Maj imo sestru Sabinu isla u elektrotehnicku.Nije to velika carsija pa da se nezna.Ako neznate ima li kakva stranica Prijedora ili nesto da bi mi pomoglo.Ako neznate onda recite ali zinite nesto a ne samo ko sta drzi.
Cuj ovoga ,,nije velika carsija,, :-) Halo odakle ti ova informacija .Sarajevo,Banjaluka,Zenica,Tuzla,Mostar,Prijedor..(ako sam pogrijesio neka me neko ispravi)
DZONPI
Posts: 1114
Joined: 03/05/2009 14:19

#319 Re: Prijedor

Post by DZONPI »

Halo bio sam tamo spavo kod tog momka.Ako mozes malo se raspitaj u mahali vrlo mi je bitno bio mi je veliki jaran zivio u ulici prvi maj mala kuca bila eto ako mozes pomozi ako ne onda se mani price kolka je carsija.Dobro djelo urado dobrim ce ti se vratit.Ja bi otiso tamo direkt ali nisam vise u BiH.
DZONPI
Posts: 1114
Joined: 03/05/2009 14:19

#320 Re: Prijedor

Post by DZONPI »

Nema na fejsbuk bio sam.Inace Palic se preziva.
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#321 Re: Prijedor

Post by luckylaka »

DZONPI wrote:Halo bio sam tamo spavo kod tog momka.Ako mozes malo se raspitaj u mahali vrlo mi je bitno bio mi je veliki jaran zivio u ulici prvi maj mala kuca bila eto ako mozes pomozi ako ne onda se mani price kolka je carsija.Dobro djelo urado dobrim ce ti se vratit.Ja bi otiso tamo direkt ali nisam vise u BiH.
Izvini jbga ali samo sam htjeo reci da je Prijedor velika carsija I da je nemoguce da svako svakog poznaje.Mozda ostavis koji podatak vise da se raja raspita.Koliko otprilike ima godina I on I sestra I bice puno lakse potraziti.Ako si ga upoznao prije rata I ako je isao u skolu prije rata pretpostavljam da ima nekih 40-50 god.pa da pokusamo.
nekitamopd
Posts: 321
Joined: 10/01/2014 14:51

#322 Re: Prijedor

Post by nekitamopd »

...
DZONPI
Posts: 1114
Joined: 03/05/2009 14:19

#323 Re: Prijedor

Post by DZONPI »

Hvala pasa znam da su palic Zlatan i Sabina da je bila ulica Prvi maj cini mi se broj 4 ili 6 stari im volio ic u ribu sestra mu je bila nesto starija i sad bi mogli bit tu negdje oko 40-45 godina.Od prokletog rata nemam pojma za njih pa reko ako ti nije mrsko prosetaj malo raspitaj se.Cini mi se da je ta ulica bila blizu Zeljeznicke stanice ili u tom pravcu nisam siguran ako jos postoji.Toliko znam neznam vise.Pozdrav pa sarni ako sta saznas.Eto samo kad bi sazno da su zivi bilo bi mi pravo drago.Dobri ljudi se nezaboravljaju.
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#324 Re: Prijedor

Post by luckylaka »

DZONPI wrote:Hvala pasa znam da su palic Zlatan i Sabina da je bila ulica Prvi maj cini mi se broj 4 ili 6 stari im volio ic u ribu sestra mu je bila nesto starija i sad bi mogli bit tu negdje oko 40-45 godina.Od prokletog rata nemam pojma za njih pa reko ako ti nije mrsko prosetaj malo raspitaj se.Cini mi se da je ta ulica bila blizu Zeljeznicke stanice ili u tom pravcu nisam siguran ako jos postoji.Toliko znam neznam vise.Pozdrav pa sarni ako sta saznas.Eto samo kad bi sazno da su zivi bilo bi mi pravo drago.Dobri ljudi se nezaboravljaju.
Ma nisam ti ni ja dole I ja sam preko bare ali evo vec se raspitujem preko nekih a hvala Bogu ako bude kakvih informacija dobices na p.p.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#325 Re: Prijedor

Post by Danguba »

Zna li neko sta je sa onom slasticarnom ''kod Rame''. Ona je negdje na izlazu prema parku. Postoji li ta radnja i kuca?
Znam da je Senadin ubijen ali ne znam sta se izdesavalo dalje.

Za svaku info, hvala.
Post Reply