Prijedor

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#251 Re: Prijedor

Post by Stari »

Uh sto me ovaj snimak nesto baci u melanholiju ...

http://de.youtube.com/watch?v=Ca-YM_PgW2I

uh bozesacuvaj i sakloni
Kinder
Posts: 343
Joined: 19/10/2008 23:50

#252 Re: Prijedor

Post by Kinder »

dalinton wrote:Prijedor danas... nikad ljepši. Par slika da vam dočaram

Image

Image

Image

Image

Image
Stvarno prelijepo,mnogo ljepše nego prije rata :thumbup:
harka
Posts: 726
Joined: 18/02/2007 20:32

#253 Re: Prijedor

Post by harka »

i ovo je Prijedor

Image
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#254 Re: Prijedor

Post by Bakir1 »

moze li mi se neko iz prijedora javiti na pp trebam jednu uslugu pa ako moze bio bih zahvalan
ko trenutno zivi radi i ostalo u prijedoru i poznaje toliko koliko ljude iz prijedora
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#255 Re: Prijedor

Post by Stari »

Pozdrav svima na ovom nekad vrlo aktivnom forumskom odsjeku ....evo...nadjoh jos i ovo na youtube...ubi me ova melanholija , sjeta ,

http://www.youtube.com/watch?v=XLw-ajvD ... annel_page

http://www.youtube.com/watch?v=yIrp6bpw ... annel_page


evo tu ima i stiskavaca iz ljetne baste ...straha...

http://www.youtube.com/watch?v=n5dZu3_qHr0
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#256 Re: Prijedor

Post by lotPi »

Lijepa vijest:

Osam optuženih zbog Korićanskih stijena
http://www.kozarac.ba/modules.php?name= ... e&sid=3622

Jos 8-ica.
jos ako neko zna jednog niskog, plavog, frckavog seljacinu Gruju, koji je bio 22.08.92 takodjer tamo, bio bih jako zahvalan.
Ne odgovaram za posljedice :)
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#257 Re: Prijedor

Post by Stari »

lotPi wrote:Lijepa vijest:

Osam optuženih zbog Korićanskih stijena
http://www.kozarac.ba/modules.php?name= ... e&sid=3622

Jos 8-ica.
jos ako neko zna jednog niskog, plavog, frckavog seljacinu Gruju, koji je bio 22.08.92 takodjer tamo, bio bih jako zahvalan.
Ne odgovaram za posljedice :)

Znao sam iz vidjenja jednog sto su ga zvali Gruja (Grujic se prezivao)...udarao bubnjeve u jednoj od lokalnih rock-grupa...davno prije rata. Jel na moze biti stovani LotPi da na tog Gruju mislis? ....U tom slucaju me jedino cudi ...ono..."plav". ...Jer ovaj kojeg sam ja iz vidjenja znao je bio sve ...ali plav...tesko.
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#258 Re: Prijedor

Post by lotPi »

Stari wrote:
lotPi wrote:Lijepa vijest:

Osam optuženih zbog Korićanskih stijena
http://www.kozarac.ba/modules.php?name= ... e&sid=3622

Jos 8-ica.
jos ako neko zna jednog niskog, plavog, frckavog seljacinu Gruju, koji je bio 22.08.92 takodjer tamo, bio bih jako zahvalan.
Ne odgovaram za posljedice :)
Znao sam iz vidjenja jednog sto su ga zvali Gruja (Grujic se prezivao)...udarao bubnjeve u jednoj od lokalnih rock-grupa...davno prije rata. Jel na moze biti stovani LotPi da na tog Gruju mislis? ....U tom slucaju me jedino cudi ...ono..."plav". ...Jer ovaj kojeg sam ja iz vidjenja znao je bio sve ...ali plav...tesko.
Ne znam ga, al' je svasta moguce.
Onako smedje plava kosa, 30-tak godina, mozda koja preko.
Mada vjerujem da su 22.08 bili neki lokalci, vjerovatno iz Skender Vakufa ili okoline.
Ali bih ga voli sresti, jos se sjecam svakog momenta i svake njegove rijeci, kao i njegove face.
Cisto onako da vidim koliki je mangup bez puske u ruci, a ja ne stojim pored litice, vec pred njim!
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#259 Re: Prijedor

Post by Stari »

Tog na kojeg ti mislis defitivno ne znam ...ni iz vidjenja...ovaj na kojeg sam ja mislio je morao daaavno iz 30-tih izaci...a plav nije ni priblizno.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#260 Re: Prijedor

Post by fukara_tz »

Mary Sherhart - Kolika je u Prijedoru čaršija
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#261 Re: Prijedor

Post by lotPi »

A bio davno jedan drugi Prijedor:

http://www.youtube.com/watch?v=9TU9ey4tFps


User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#262 Re: Prijedor

Post by Angry_Orange »

Evo naknadno da se ukljucim,nisam nikada bio u zivotu u Prijedoru,ali sam cuo da je pirje rata bio poznat po tome sto je valjda tu prije rata zivjelo oko 26 razlicitih nacija...
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#263 Re: Prijedor

Post by lotPi »

Da malo opet ozivimo temu,
poslije ljeta 2010 :)

Sve "domacinskije" u PD-u, skoro k'o i prije rata - al' u samo par sekundi!
FIUME
Posts: 1
Joined: 03/09/2010 09:04

#264 Re: Prijedor

Post by FIUME »

Knjiga za one koji zele saznati nesto vise o proslosti i razvoju Prijedora prije 1992. godine (historija, prirodna obiljezja, demografija, privreda, sport, neprivredne djelatnosti, infrastruktura, ......)


Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42258
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#265 Re: Prijedor

Post by Mis mekinjas »

lotPi wrote:Da malo opet ozivimo temu,
poslije ljeta 2010 :)

Sve "domacinskije" u PD-u, skoro k'o i prije rata - al' u samo par sekundi!
Kako bih ti rekla, do tebe je.....
Ne ideš ti u PD, niti bilo gdje da ti bude lijepo, već da tražiš dlaku u jajetu, meni se čini... Kako se meni druge vjere nikad tamo ništa loše ne desi, niti primijetim da me neko gleda drukčije.... Do tebe je :roll:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#266 Re: Prijedor

Post by LBVIEW »

Kako bih ti rekla, do tebe je.....
Ne ideš ti u PD, niti bilo gdje da ti bude lijepo, već da tražiš dlaku u jajetu, meni se čini... Kako se meni druge vjere nikad tamo ništa loše ne desi, niti primijetim da me neko gleda drukčije.... Do tebe je
Ma,ja, super je u Prijedoru nesrbima, ali samo onima sto su tu na proputovanju.
Moze se i navuc osmijeh i izglumit srdacnost, jer znaju da se neces dulje zadrzavati
i tako im remetiti krvavo-zlocinom stecenu slobodu, te ekolosko-bez ostalih cistu okolinu.
Naravno, nema price o politici i ratnim desavanjima,sve je divno i krasno,evociraju se uspomene ... ,samo kad se
npr. od Opcine treba dobit dozvola za izgradnju memorijalnog centra u Omarskoj svi, od zemljoradnika do intelektualca, su jednoglasno protiv.
A kada prode ljeto i turisti-nesrbi se zapute ka mjestima stalnog prebivalista, e onda se moze pokazat pravo lice,
te se ponegdje prebiti povratnik, baciti bombu na dzamiju ili upriliciti neku slicnu "sportsku" aktivnost iz sirokog repertoara "najsportskije" nacije Balkana.'
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#267 Re: Prijedor

Post by lotPi »

Miš mekinjaš wrote:
lotPi wrote:Da malo opet ozivimo temu,
poslije ljeta 2010 :)

Sve "domacinskije" u PD-u, skoro k'o i prije rata - al' u samo par sekundi!
Kako bih ti rekla, do tebe je.....
Ne ideš ti u PD, niti bilo gdje da ti bude lijepo, već da tražiš dlaku u jajetu, meni se čini... Kako se meni druge vjere nikad tamo ništa loše ne desi, niti primijetim da me neko gleda drukčije.... Do tebe je :roll:
Jesam li ja rekao da se meni nesto lose desilo ili da me neko drugacije gleda !?
Ne znam koliko ti je godina i je si li "zivjela" u PD-u prije rata, ali ako ne osjetis razliku onda fakat ne znam sta mi imamo pricati !?

Meni je lijepo i zato idem u PD, ali corav i glup nisam da ne bih primjetio sustinu!
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42258
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#268 Re: Prijedor

Post by Mis mekinjas »

lotPi wrote:
Miš mekinjaš wrote:
lotPi wrote:Da malo opet ozivimo temu,
poslije ljeta 2010 :)

Sve "domacinskije" u PD-u, skoro k'o i prije rata - al' u samo par sekundi!
Kako bih ti rekla, do tebe je.....
Ne ideš ti u PD, niti bilo gdje da ti bude lijepo, već da tražiš dlaku u jajetu, meni se čini... Kako se meni druge vjere nikad tamo ništa loše ne desi, niti primijetim da me neko gleda drukčije.... Do tebe je :roll:
Jesam li ja rekao da se meni nesto lose desilo ili da me neko drugacije gleda !?
Ne znam koliko ti je godina i je si li "zivjela" u PD-u prije rata, ali ako ne osjetis razliku onda fakat ne znam sta mi imamo pricati !?

Meni je lijepo i zato idem u PD, ali corav i glup nisam da ne bih primjetio sustinu!
Do tebe je, živjela sam ja i prije i za vrijeme rata dolje, i prijetili i svašta, ali sve prođe..... Igrom slučaja više ne živim dolje, ali često idem...
Tako da ipak do tebe je.
Pa sve u svemu nećemo pričati, to je sigurno.
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#269 Re: Prijedor

Post by lotPi »

Miš mekinjaš wrote:
lotPi wrote:
Miš mekinjaš wrote:Kako bih ti rekla, do tebe je.....
Ne ideš ti u PD, niti bilo gdje da ti bude lijepo, već da tražiš dlaku u jajetu, meni se čini... Kako se meni druge vjere nikad tamo ništa loše ne desi, niti primijetim da me neko gleda drukčije.... Do tebe je :roll:
Jesam li ja rekao da se meni nesto lose desilo ili da me neko drugacije gleda !?
Ne znam koliko ti je godina i je si li "zivjela" u PD-u prije rata, ali ako ne osjetis razliku onda fakat ne znam sta mi imamo pricati !?

Meni je lijepo i zato idem u PD, ali corav i glup nisam da ne bih primjetio sustinu!
Do tebe je, živjela sam ja i prije i za vrijeme rata dolje, i prijetili i svašta, ali sve prođe..... Igrom slučaja više ne živim dolje, ali često idem...
Tako da ipak do tebe je.
Pa sve u svemu nećemo pričati, to je sigurno.
OK, onda cemo reci da je sada dole savrseno, nikada bolje i da tako treba da ostane!
liberty
Posts: 307
Joined: 10/05/2003 00:00

#270 Re: Prijedor

Post by liberty »

Angry_Orange wrote:Evo naknadno da se ukljucim,nisam nikada bio u zivotu u Prijedoru,ali sam cuo da je pirje rata bio poznat po tome sto je valjda tu prije rata zivjelo oko 26 razlicitih nacija...
--> prevario si se - taj podatak o mnostvu nacija je vezan za podrucje opstine prnjavor (banjalucka regija - bosanska krajina)
y@ran
Posts: 1
Joined: 13/09/2010 10:55

#271 Re: Prijedor

Post by y@ran »

Evo i od mene jedna kompilacija moje carsije..... :bih:


harka
Posts: 726
Joined: 18/02/2007 20:32

#272 Re: Prijedor

Post by harka »

Sinoc je u prijedorskom pozoristu trebala da se odrzi svecanost povodom 1.marta Dana nezavisnosti
BiH i kojim slucajem samo u tom dijelu je nestalo struje.Tako je to u Prijedoru.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#273 Re: Prijedor

Post by LBVIEW »

harka wrote:Sinoc je u prijedorskom pozoristu trebala da se odrzi svecanost povodom 1.marta Dana nezavisnosti
BiH i kojim slucajem samo u tom dijelu je nestalo struje.Tako je to u Prijedoru.
Zanima me gdje su sad pojedini da nam kazu kako je u Prijedoru sve super.
A sto se tice anamo onih dolje, nista nas ne moze iznenaditi. Ja sam se njima prestao cudit
vec odavno. :run:
samko1974
Posts: 271
Joined: 02/02/2011 04:54

#274 Re: Prijedor

Post by samko1974 »

LBVIEW wrote:
harka wrote:Sinoc je u prijedorskom pozoristu trebala da se odrzi svecanost povodom 1.marta Dana nezavisnosti
BiH i kojim slucajem samo u tom dijelu je nestalo struje.Tako je to u Prijedoru.
Zanima me gdje su sad pojedini da nam kazu kako je u Prijedoru sve super.
A sto se tice anamo onih dolje, nista nas ne moze iznenaditi. Ja sam se njima prestao cudit
vec odavno. :run:
pa mis suti jer se sakrio u misiju rupu.Cuj ona ce nama pricati kako je u prijedoru kao da tamo nisam proveo 20 godina svog zivota i kao da od 1992 nikad nisam bio vise u PD.
Razliku moze da ne primjeti jedino "dosljak" a oni koji su rodjeni i zivjeli u PD do rata i jos uvjek ga posjecuju ali ne zive u njemu , oni nisu slijepi i naravno da vide ogormne razlike."Fasade" su zaista prelijepe ali iznutrica smrdi jos uvijek, akobogda i to ce se promjeniti.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42258
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#275 Re: Prijedor

Post by Mis mekinjas »

samko1974 wrote:
LBVIEW wrote:
harka wrote:Sinoc je u prijedorskom pozoristu trebala da se odrzi svecanost povodom 1.marta Dana nezavisnosti
BiH i kojim slucajem samo u tom dijelu je nestalo struje.Tako je to u Prijedoru.
Zanima me gdje su sad pojedini da nam kazu kako je u Prijedoru sve super.
A sto se tice anamo onih dolje, nista nas ne moze iznenaditi. Ja sam se njima prestao cudit
vec odavno. :run:
pa mis suti jer se sakrio u misiju rupu.Cuj ona ce nama pricati kako je u prijedoru kao da tamo nisam proveo 20 godina svog zivota i kao da od 1992 nikad nisam bio vise u PD.
Razliku moze da ne primjeti jedino "dosljak" a oni koji su rodjeni i zivjeli u PD do rata i jos uvjek ga posjecuju ali ne zive u njemu , oni nisu slijepi i naravno da vide ogormne razlike."Fasade" su zaista prelijepe ali iznutrica smrdi jos uvijek, akobogda i to ce se promjeniti.
Nije se miš nigdje sakrio.
ti brate najbolje budi tu gdje jesi, i mani se Prijedora. Tamo gdje jesi sigurno je bolje, kad budeš plaćao porez u Prijedoru, onda pljuj, do tada. Pa pa :wink:
Dosta tog ratnog huškanja, eno vam Afganistan pa tamo ratujte, kad vam je već do zla... :dance: :dance:
Post Reply