PRIJEDLOG

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#1 PRIJEDLOG

Post by senada »

Obzirom da su "vasi, nasi i njihovi" vlastodrsci rasprodali kompletnu drzavnu imovinu predlazem vasim, nasim i njihovim prodavcima/taldzijama prodaju kompletne drzave.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2

Post by Fair Life »

Image
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#3

Post by senada »

Zbog toga i predlazem da raspisu internacionalni ternder za prodaju (do gole kosti) opljkackane, opustosene, nicije zemlje, nekome ko bi je znao vratiti u zivot, za pocetak iskoristiti barem prirodne resurse i na pravi nacin je uciniti funkcionalnom i normalnom.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#4

Post by Fair Life »

senada wrote:Zbog toga i predlazem da raspisu internacionalni ternder za prodaju (do gole kosti) opljkackane, opustosene, nicije zemlje, nekome ko bi je znao vratiti u zivot, za pocetak iskoristiti barem prirodne resurse i na pravi nacin je uciniti funkcionalnom i normalnom.
Poluzivog niko ne kupuje... preskup je za 'odrzavanje'.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#5

Post by senada »

"Nasi lopovski experti" vise nemaju ni volje ni zelje ni snage ni znanja da ucine recimo pravu reanimaciju preostalih zivih resursa - vode, jezera, rijeke,planine, ... i jos manje su sposobni za transplantaciju par vitalnih organa... mozda lupam gluposti ali ova zemlja je stvarno na izdisaju,.... i mozda je moj prijedlog samo slamka za koju se utopljenik pokusava uhvatiti... naprosto sam kao obican smrtnik beskrajno ocajna i tuzna zbog svega......
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: PRIJEDLOG

Post by karanana »

senada wrote:Obzirom da su "vasi, nasi i njihovi" vlastodrsci rasprodali kompletnu drzavnu imovinu predlazem vasim, nasim i njihovim prodavcima/taldzijama prodaju kompletne drzave.
Senada jeli ti u pekari radis pa vako na sabahu ustajes i tipkas po forumu?
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#7 -

Post by senadd »

Ime,
nasmijao sam se od srca za temu.Podržavam Te.
Molim da pokušaš nabaciti,šta te nagnalo na ovakvu temu???
Ja volim ovaj "horor" od države,nije mi loše,ali se pitam do kada,jer gledao sam kako "gladna" masa rješava životne probleme.
Nismo još na kritičnoj granici,ali đe je tu je.
Kad Čelo diplomira i dobije funkciju,a morat će mu je dati,kao i JUKI P.onda će startati teferić.
Hadžipašić.Branković,TIHIĆ-gLASNIĆ i ini. neće moči da se nose s kriminalom.
Onom dedi iz Banjaluke razvalili vrata,razbili i njega i ženu dok nisu priznali gdje im je 5000 KM!!!
Šta će biti kad ovi novi zaredaju???
Opet će osjetiti sitna raja,koja će morati sve "refundirati" gazdama.
Hajde kaži šta Te navelo na ovakvu temu?
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#8

Post by ins »

@senada

Molim te, mozes li svojim politickim angazmanom da obuhvatis i podforume Umijece zivljenja, Sex i Ljubav, Auto, i svakako Moto, posto mi tamo jako nedostaju produhovljeni postovi ovog tipa...

Unaprijed zahvalan,

Ins
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#9

Post by senada »

@Ins
Lako bi mi sredili sve te male sitnice koje bi nam samo cudo nevidjeno moglo spasiti iz ovoga ponora i preduboka gliba ove nase svagdasnje strmoglavo opasne zavoje , krivine, okuke, ponore i litice, na putevima stradanja,...

Politika je ovdje prije davnnih godina prosloga stoljeca preminula... prezivio je samo njen vrlo opasan korov.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#10

Post by senada »

VIJESTI Subota, 23. 12. 2006.

BERIZ BELKIC
-


UPUTIO GRADONACELNIKU SARAJEVA CESTITKU U POVODU SESTOG APRILA


Sarajevo, 05.04.2002. -


Predsjedavajuci Predsjednistva BiH Beriz Belkic -


- uputio je u ime Predsjednistva i svoje licno ime - cestitku gradonacelniku Sarajeva Muhidinu Hamamdzicu u povodu sestog aprila, Dana oslobodjenja Sarajeva -

"Uvjereni smo da ce i u godinama i decenijama koje su pred nama glavni grad nase zemlje biti prosperitetan i snazan politicki, privredni, kulturni i sportski centar i da ce se razvijati kao zajednica ravnopravnih naroda i gradjana" - kaze se u cestitki.[/size]
SEST TVRTKI IZ FBiH BIT CE PONUDJENE NA PRODAJU

Sarajevo, 05.04.2002. - "Sest najprofitabilnijih tvrtki s podrucja FBiH u kojima drzava ima vecinski udio bit ce ponudjene na prodaju u narednih nekoliko mjeseci", rekao je danas ravnatelj Agencije za privatizaciju FBiH Resad Zutic. Na popisu tvrtki koje ce biti privatizirane do kraja godine trebala bi se naci preduzeca "Telekom" iz Sarajeva i Mostara, dvije tvornice duhana u ovim gradovima, mostarski "Aluminij" te sarajevski hotel "Holiday Inn". Zutic je rekao da bi se privatizacijom ovih preduzeca trebala ostvariti dobiti od najmanje 500 miliona maraka gotovine. Ukupni udio drzavnog kapitala, koji treba biti ponudjen na prodaju, trenutno prelazi nominalnu vrijednost od milijardu maraka.
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#11

Post by furlan »

senada wrote:@Ins
Lako bi mi sredili sve te male sitnice koje bi nam samo cudo nevidjeno moglo spasiti iz ovoga ponora i preduboka gliba ove nase svagdasnje strmoglavo opasne zavoje , krivine, okuke, ponore i litice, na putevima stradanja,...

Politika je ovdje prije davnnih godina prosloga stoljeca preminula... prezivio je samo njen vrlo opasan korov.
Mislim da nije jer je to jedini isplativ biznis danas.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#12

Post by Eshek »

furlan wrote:
senada wrote:@Ins
Lako bi mi sredili sve te male sitnice koje bi nam samo cudo nevidjeno moglo spasiti iz ovoga ponora i preduboka gliba ove nase svagdasnje strmoglavo opasne zavoje , krivine, okuke, ponore i litice, na putevima stradanja,...

Politika je ovdje prije davnnih godina prosloga stoljeca preminula... prezivio je samo njen vrlo opasan korov.
Mislim da nije jer je to jedini isplativ biznis danas.
A Religija? :D :D
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#13 12

Post by umorni »

Imas ajet koji kaze.. kada se budu vjeru prodavali za ovozemaljske vrijednosti,ali ne znaju da ce se osuitinjihovo bogastvo kao list na grani..
izvinjavam se ako nije nesto identicno po redu..ali ovo je u biti.. :roll:
Post Reply