Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Forum za humanitarne akcije.
semy
Posts: 2
Joined: 20/09/2011 00:16

#51 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by semy »

http://rukunasrce.ba/clanak/19

Ako znate osobe kojima mozemo pomoci, takodje se javite :)
Mozete i meni preko poruke, ako vam je tako lakse!
Lijep pozdrav!
nargila.ba
Posts: 282
Joined: 12/02/2012 22:42

#52 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by nargila.ba »

-
Last edited by nargila.ba on 19/05/2016 16:15, edited 1 time in total.
sjema
Posts: 24
Joined: 09/05/2012 13:53

#53 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by sjema »

Imam ja farmerke original levis 501 male su mi ako treba nekom siromašnom , poklonit cu . :thumbup:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#54 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by casanova123 »

ako neko ima zlata, srebra, i para viska ili mu ne treba, ili je nabavio novo neka mi se slobodno javi... :D

isto tako i za auto.. ako neko ima auto a da mu ne treba neka ga pokloni meni.. taman treba da polozim pa da se malo ispraksiram na nekom starom mercedesu ili bmwu :D
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#55 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by NoaLada »

Imam puno odjeće (ženske) za godine od 15-18 godina. Sve je očuvano, čisto i rado bih da poklonim nekome kome treba. Molim one koji su upućeni više u ove humanitarne akcije da mi se jave.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#56 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by zvrk »

NoaLada wrote:Imam puno odjeće (ženske) za godine od 15-18 godina. Sve je očuvano, čisto i rado bih da poklonim nekome kome treba. Molim one koji su upućeni više u ove humanitarne akcije da mi se jave.
gugu bazar - ima i tema ovdje

SVI prihodi idu u humaniratne svrhe
ella_ina
Posts: 64
Joined: 11/09/2007 11:59
Location: Sarajevo

#57 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by ella_ina »

NoaLada wrote:Imam puno odjeće (ženske) za godine od 15-18 godina. Sve je očuvano, čisto i rado bih da poklonim nekome kome treba. Molim one koji su upućeni više u ove humanitarne akcije da mi se jave.


http://www.klix.ba/forum/porodica-omerovic-t103226.html
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#58 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Oticon »

.
Last edited by Oticon on 13/05/2013 23:16, edited 1 time in total.
DTSRyder
Posts: 50
Joined: 14/08/2012 02:56

#59 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by DTSRyder »

Ovo je odlično!! RESPECT
Raska
Posts: 132
Joined: 04/09/2008 01:07
Location: jako daleko

#60 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Raska »

Dragi prijatelji forumaši

Moja komšinica (žena 1937. godište) nedavno je pala, i slomila nogu. Sada je u gipsu, a i prije je bila teško pokretna osoba.

Molim u njeno ime sve dobre ljude koji imaju invalidska kolica kojima trenutno nisu neophodna da pomognu odnosno da ustupe kolica na privremeno korištenje, donaciju.....

Kontakt na pp...... hvala svima
User avatar
ŽIKA_Antić
Posts: 32
Joined: 06/10/2012 01:19

#61 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by ŽIKA_Antić »

Lijepa hajde nazovi furka, o ovome sam saznao jos prije godinu dana u Njemackoj, uz ovo postoji i posuđivanje stvari a odnedavno i zamjena hrane :-D
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#62 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by WildRedRose »

:thumbup: :thumbup:

a da li neko zna gdje odnjeti odjecu ne samo za djecu, neg' i za zene ? prije su cesto bile raazne akcije,ali nisam cula odavno :(
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#63 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by luna09 »

a da li neko zna gdje odnjeti odjecu ne samo za djecu, neg' i za zene ? prije su cesto bile raazne akcije,ali nisam cula odavno :([/quote]

evo ti link grupe na fb pa malo pročitaj. uglavnom bit je u tome da poklanjaš nepotrebne stvari koje se poslije prodaju i od prikupljenih para pomažu se oni kojima je to najpotrebnije
prohttp://www.facebook.com/#!/GuGuAukcija?fref=ts
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#64 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by la_roux »

Sve stvari koje su vam višak možete dati Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidne djece i odraslih u Pazariću. Ovaj dom ima nekoliko stotina štićenika. Prije sam davala samo garderobu, za ostale stvari sam zvala da pitam treba li im, primaju li to i sl., a onda su mi tete koje rade tu rekle da im je sve dobrodošlo i da ništa nije bespotrebno i višak, sve iskoriste. Jedino što morate sami odnijeti, mislim da nemaju nikoga ko bi došao po to.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#65 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by otherside »

znam da nije nesto ali nemam ideju...
dobili smo dva divna paketica za djecu od moje firme za nase dvije curice.
ova druga je bas mala (2,5 mjeseca) i nema pojma sta je Nova Godina :D
a paketic je tako divan i bogat da bi obradovao svako dijete - vise igracaka i punooo slatkisa :-)
nazalost, imam samo jedan ali voljela bih ga pokloniti nekom djetetu koje mozda nece dobiti paketic.
dajte mi prijedlog i ako imate kontakt pa cemo u ovih par dana proslijediti na adresu.
moze i na pp.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#66 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Michun »

ne znam je li ovdje neko pisao ali ima grupa [email protected], tu se uclanite i dolazi vam mail kad nekom nesto treba ili kad neko nesto trazi...
posaljete mail da vas uclane u grupu.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#67 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Michun »

otherside wrote:znam da nije nesto ali nemam ideju...
dobili smo dva divna paketica za djecu od moje firme za nase dvije curice.
ova druga je bas mala (2,5 mjeseca) i nema pojma sta je Nova Godina :D
a paketic je tako divan i bogat da bi obradovao svako dijete - vise igracaka i punooo slatkisa :-)
nazalost, imam samo jedan ali voljela bih ga pokloniti nekom djetetu koje mozda nece dobiti paketic.
dajte mi prijedlog i ako imate kontakt pa cemo u ovih par dana proslijediti na adresu.
moze i na pp.
pa ovo ti je lako, samo pogledaj gdje dobro.ba ove godine skuplja za paketice i odnesi (neka skola je u pitanju). kako sam cula slab odziv ove god. jer raja nema love :(
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#68 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by otherside »

izgleda da su oni zavrsili sa akcijom :( svake sedmice im je bio neki drugi punkt, nema podatka da jos skupljaju.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#69 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Michun »

otherside wrote:izgleda da su oni zavrsili sa akcijom :( svake sedmice im je bio neki drugi punkt, nema podatka da jos skupljaju.
ah steta...
ma mislim da ce se naci vec neko kome ce dobro doci.
hoces da posaljem ja poruku na prodavanje sa tvojim kontakt info? javis mi na pp.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#70 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by otherside »

sta prodavanje? necu da prodajem ba, poklanjamo.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#71 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Michun »

otherside wrote:sta prodavanje? necu da prodajem ba, poklanjamo.
ba procitaj moj mail iznad...pro-davanje
diamonds
Posts: 1
Joined: 12/04/2013 10:28

#72 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by diamonds »

Odličan prijedlog, podržavam. :)
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#73 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by CaneBos »

Imam super nosiljkicu za bebu, onu kao korpica i stvari za bebicu, nekih majcica, bodica, trenerka, kompletic..nekih velicina od 68/74/80...pa bi volila to nekoj porodici u potrebi ili ko zna takvu porodicu,neka se javi, moze doci da to preuzme.
Sve su stvari odlicno ocuvane, neke nove skroz. Samo molim vas bas kome treba, ko moze sebi priustiti neka zaobidje post..

thnx :-D
Nejra442
Posts: 13
Joined: 21/11/2013 05:54

#74 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Nejra442 »

Postovani korisnici foruma, otvarajuci ovu temu zelim da objavim da je u pripremi jedna humanitarna akcija u kojoj bi svi oni koju su voljni pomaganja drugima, slali pakete osnovnih potrepstina u obliku materijalnih dobara kao i novca onima kojima je to potrebno. U akciji sudjeluju clanovi Facebook grupe: https://www.facebook.com/groups/119956884803143/ (BiH crna lista kupaca i prodavaca na Facu), te na ovaj nacin pozivam one koji su zainteresovani za grupu i/ili humanitarnu akciju, neka posalju zahtjev za clanstvo. Ukoliko zelite da ucestvujete u ovome, pratite nase objave u kojima cete jasno vidjeti na koji nacin cemo pomagati.
Razlog objave ove humanitarne akcije na forumu je da biste svi vi koji iz pouzdanih informacija poznajete, ponudite prijedloge porodica kojima je ova pomoc uistinu potrebna. Osim sto cete navesti kome je pomoc potrebna, neophodno je poslati neku vrstu dokaza da bismo utvrdili da pomoc ide u prave ruke. Dokaz moze biti link u kojem se vide podaci te porodice, slika, fb kontakt i sl.
Nadam se da cete poslati sto vise primjera onih kojima mozemo na ovaj nacin pomoci uz napomenu da vec imamo mnogo pristalica koji zele da ucestvuju. Unaprijed hvala

P.S. Svi koji zele da ucestvuju u ovome neka se javi na link novootvorene teme jer nam je tako lakse pratiti.
http://www.klix.ba/forum/humanitarna-ak ... .html-f=35
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#75 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by mrza »

imam stari monitor, sve radi nije ni los ako nekome treba neka se javi :D
Post Reply