Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Forum za humanitarne akcije.
shae_ba
Posts: 103
Joined: 08/03/2013 15:14

#76 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by shae_ba »

Pozdrav svima
Vidim da se ovdje piše o poklanjanju stvari. Pa bih imao jedan prijedlog.
Imam malog rođaka, koji ima 4 godine, i njegovi roditelji nisu u mogućnosti da mu obezbjede adekvatnu odjeću i obuću, jer su nezaposleni. Pogotovo u ovim zimskim uslovima, kad je potrebna toplija odjeća i obuća. Pa eto, ukoliko neko ima odjeće ili obuće za taj uzrast, a da mu ne treba, može se javit i poklonit to ovom malom dječaku.
Unaprijed hvala! :)
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#77 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by divlji vjetar »

Ostavi molim te kontakt od roditelja na pp, donirat cu novac
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#78 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by divlji vjetar »

Ostavi molim te kontakt od roditelja na pp, donirat cu novac
shae_ba
Posts: 103
Joined: 08/03/2013 15:14

#79 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by shae_ba »

Hvala vam na javljanju, poslao sam vam pp.
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#80 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by sophieEl »

I meni kontakt tel na pp :)
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#81 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by una_bo »

ja nešto nikad ne dajem pare. imamo i mi u komšiluku 2 djece, svake godine im i za Bajrame i Novu mi odnesemo paketiće i stvari (za djecu, školu, hranu) a ko mi da novac za njih, ja pitam ljude da li se slažu da ne dajem novac roditeljima (jer im mama provjereno NE ŽELI DA RADI) i da li je OK da ja kupim odjeću za njih. i tako je to postala praksa kod mene, ne dajem novac, pitam njihovu mamu šta im treba, prošle godine smo im kupili jakne, čizme, i trenerke za dječaka a za djevojčicu smo ljetos haljinica i tih girlie stvari. jer plašim se da će meni neko dati novac za djecu, a da će roditelji to potrošiti kako će potrošiti (u slučaju njih dvoje oba roditelja PUŠE i ja prosto ne dajem novac nekome ko nema posao a ima za cigare a djeca hodaju poderana)
Ta se djeca uvijek više obradjuju stvarima nego novcu. Znam da se mali Muhamed obradovao tim stvarima koje smo im dali, da je odmah izašao vani u toj trenerci, naravno da smo svi oplakali kako je ponosno nosio i pokazivao svom drugu šta je dobio.
semy
Posts: 2
Joined: 20/09/2011 00:16

#82 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by semy »

Ako neko ima kauc kojeg zeli da se rijesi (da je ocuvan), imamo porodicu kojoj je to bas potrebno! Javite se pp za detalje :)
Terenc
Posts: 151
Joined: 14/02/2008 09:37
Location: Sarajevo

#83 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Terenc »

semy wrote:Ako neko ima kauc kojeg zeli da se rijesi (da je ocuvan), imamo porodicu kojoj je to bas potrebno! Javite se pp za detalje :)
javio sam se na pp
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#84 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by jedna tamo »

poklonila bih neku svoju odjeću, udebljala se, pa mi pola toga malo a selim ubrzo pa mi glupo u kontejner, ako ima neko il zna gdje da odnesem javite....
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#85 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Pasiflora »

jedna tamo wrote:poklonila bih neku svoju odjeću, udebljala se, pa mi pola toga malo a selim ubrzo pa mi glupo u kontejner, ako ima neko il zna gdje da odnesem javite....
Isti problem imam... 3 velike kese :roll: - velicina oko 40...
Ima nesto i muske garderobe.
@jedna tamo - jesi li rijesila kako ovo? Zna li iko gdje poslati?
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#86 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by jedna tamo »

nisam još...
već sam bacila tj.ostavila jedne sandale , 2 puta nošene ali mi povelika štikla i jedne baletanke ispred kontejnera, otišle za pola sata...nadam se da se neko obradovao, baletanke mi malo tijesne bile a lijepe roza boje....
sonas
Posts: 3
Joined: 14/02/2014 00:27

#87 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by sonas »

A gdje bi ovo trebalo da se odnese?
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#88 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by aldm »

Pozdrav,

kome dati stari trpezarijski sto? U ispravnom je stanju, star par godina. Ako neko zna neku organizaciju koja posteno radi, ili jos bolje porodicu kojoj bi se to moglo direktno dati...
Entente cordiale
Posts: 8
Joined: 11/02/2014 13:06

#89 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Entente cordiale »

aldm wrote:Pozdrav,

kome dati stari trpezarijski sto? U ispravnom je stanju, star par godina. Ako neko zna neku organizaciju koja posteno radi, ili jos bolje porodicu kojoj bi se to moglo direktno dati...
Nedavno sam uručila višak odjeće kao i par stvarčica koje su nam bile po kući, Fondaciji "Dobro srce" i baš sam ugodno iznenađena prijemom, te svim onim sa čim sam se i upoznala tu. Izvještaj o akciji u kojoj su bile i te stvarčice sam dobila nakon par dana, sve u svemu, preporuka ide za njih. :)
User avatar
drugtito2011
Posts: 2884
Joined: 01/08/2011 18:45

#90 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by drugtito2011 »

Narednih dana će biti nešto obuće na raspolaganju (patike, cipele, čizme). Vjerovatno će biti i gardarobe, igračaka...

Uglavnom postaviću ovdje par slika i okvirni spisak, pa ukoliko ima zainteresovanih nek se jave u pp.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#91 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by mefistofilis »

pozdrav svima,
malo je dzonovski sto je moj prvi upis ovdje "zahtjev" ali sta cu.

molio bih vas ako neko ima viska mikrovalnu ili sporet da mi se javi ovdje ili na PP. radi se o bracnom paru koji je malo u nezavidnom polozaju a prije mjesec su dobili prvo dijete. imali su i sporet i mikrovalnu ali su im se pokvarili i sad jednostavno (valjda zbog ogreva i pelena i slicnih stvari) nemaju prostora za kupovinu sporeta ili mikrovalne a sada im bas treba (zbog bebe)

ne bih sad bas da idem u detalje ali ako neko ima na raspolaganju mikrovalnu ili sporet mozemo preko PP sve ostalo dogovoriti.
ja sam u Sarajevu i dosao bih na adresu...
unaprijed hvala :sax: :D
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#92 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Dionysios »

Pozdrav,

Radi selidbe smo odbacili veliku kolicinu odjece (dvije one sarene kineske vrece), pa ako imate savjet kome ili gdje pokloniti. Radi se stvarno o kvalitetnoj i dobro ocuvanoj odjeci, ima i muskih i zenskih stvari za odrasle, i stvari za uzrast od jedno 13, 14 godina pa navise...

:sax:
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#93 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by GarfieldLover »

U Sarajevu je otvorena Pomozi.ba prodavnica... Možda je najpametnije tamo
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#94 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by aldm »

Pozz,

zna li neko realizuje se humanitarna akcija za pravljenje kuća? Imam jedna ulazna vrata u stan/kuću koja bih donirao. Vrata su drvena sa štokom i svim potrebnim, standardnih dimenzija. Ako ima neka bolja tema za ovo, preporučite :sax:
shae_ba
Posts: 103
Joined: 08/03/2013 15:14

#95 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by shae_ba »

Pozdrav,
Imam jarana koji studira i nalazi se u teskoj situaciji, pa ako neko ima zimske odjece za poklonit (dzemper, jakna ili patike) neka se javi.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#96 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by Michun »

shae_ba wrote:Pozdrav,
Imam jarana koji studira i nalazi se u teskoj situaciji, pa ako neko ima zimske odjece za poklonit (dzemper, jakna ili patike) neka se javi.
Napisi velicinu...mislim da raja sa foruma moze naci za momka nesto.
shae_ba
Posts: 103
Joined: 08/03/2013 15:14

#97 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by shae_ba »

Michun wrote:
shae_ba wrote:Pozdrav,
Imam jarana koji studira i nalazi se u teskoj situaciji, pa ako neko ima zimske odjece za poklonit (dzemper, jakna ili patike) neka se javi.
Napisi velicinu...mislim da raja sa foruma moze naci za momka nesto.
Nisam siguran za velicinu odjece koju nosi, ali otprilike momak je visok 180, oko 75 kg ( L ili XL) otprilke. Za obucu znam da je 42-43 broj
Ako se pronadje nesto, mozete napisat u pp.
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#98 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by All Apologies »

Za sve one koji ne znaju sta bi sa stvarima - nosite u socijalno ;-)
Ja nista ne bacam, prosto mi zao bude kad neko kaze da je nesto bacio ili zapalio kada ima toliko onih kojima je to potrebno. Mi sve sto ne koristimo odnesemo u socijalno, najvise bude odjece i igracaka. To je najmanje sto se moze uciniti.
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#99 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by mk ultra »

All Apologies wrote:Za sve one koji ne znaju sta bi sa stvarima - nosite u socijalno ;-)
Ja nista ne bacam, prosto mi zao bude kad neko kaze da je nesto bacio ili zapalio kada ima toliko onih kojima je to potrebno. Mi sve sto ne koristimo odnesemo u socijalno, najvise bude odjece i igracaka. To je najmanje sto se moze uciniti.
Gdje u socijalno? Ko prima te stvari?

Imam dosta neke odjece sa koje ne zna sta bih
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#100 Re: Prijedlog - Freecycle - poklanjanje stvari

Post by seno_bh »

Pozdrav svima,
Imam prijatelja koji se nalazi u nezgodnoj situaciji, zimski period mnogima napravi poteskoce, pa tako njemu. Covjek ima dva mala blizanca, koji su mašallah dobri, ali kad insan nema mjesečnog primanja teško je izmoć, ako bi mu neko mogao pomoći da se javi im kupi pampersa, da makar o tome ne brine, puno bi mu značilo.
Post Reply