#prijavinegatoregenocida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#26 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by GAU8 »

prasoje wrote: 12/07/2021 18:21
GAU8 wrote: 12/07/2021 15:50
Za ono što su uradili.
Ti bi na ljude koji su nešto rekli primenio izraelske metode koje su Izraelci primenjivali na ljudima koji nisu samo nešto rekli već i stvarno nešto uradili? Tema je o rečenom, a ne urađenom.
Ne banaliziraj. Vrati se i vidi TAČNO šta sam i o čemu pisao.
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#27 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by prasoje »

GAU8 wrote: 12/07/2021 18:46
prasoje wrote: 12/07/2021 18:21

Ti bi na ljude koji su nešto rekli primenio izraelske metode koje su Izraelci primenjivali na ljudima koji nisu samo nešto rekli već i stvarno nešto uradili? Tema je o rečenom, a ne urađenom.
Ne banaliziraj. Vrati se i vidi TAČNO šta sam i o čemu pisao.
Jawohl, Herr Sturmbannführer! :)
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#28 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by zrakomlat »

visocicaguy wrote: 11/07/2021 19:35 Pozdrav,

pošto ovaj Inzko očigledno ne namjerava donijeti Zakon o kažnjavanju negiranja genocida i veličanja ratnih zločinaca, smatram da bi trebalo razmotriti alternative.

Jedna od opcija je korištenje socijalnih medija u svrhu pokretanja kampanje #prijavinegatoregenocida. Naime, socijalne mreže su i izvor i potencijalno odredište za dokumentovanje takvih pojava, a prijave bi se mogle slati masovno, od svih nas savjesnih građana, i to prema njihovom poslodavcima, univerzitetima, skolama, odnosno bilo kojoj instituciji s kojom su u određenoj vezi, pogotovo tamo gdje vrijedi vladavina prava / u civilizovanom svijetu.

Želio bih čuti ideje, kritike, unaprjeđenja kao i potencijalne načine kako to efektivno pokrenuti.

Lp
Da nije nekakav nikola? Naletim slučajno u komentarima na glup komentar, kad vidim neki ko umetnik, ima nedje nešto u Londonu na profilu
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#29 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by visocicaguy »

Imao.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#30 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Dope_Man »

EME91 wrote: 12/07/2021 12:55 Treba donijeti zakon da se prije zasnivanja radnog odnosa u KS, osoba mora izjasniti i to pismeno, imenom i prezimenom , te potpisom , da priznaje genocid i okolnosti pod kojima se desio, da isti osuđuje i kategornično osuđuje počinioce.

Bez tog pismena ne bi meni niko u Kantonu mogao biti primljen. Prvo bi to trazio pa onda prijavu na osiguranje da sam inspekcija.
Eh, ovo moze Kanton donijeti... i realno rijesiti 90% tih debila koji zive od njeg.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#31 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by stubrijez »

hihihih svaki dan cekam da neko pokrene ovu pricu i temu...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#32 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Guadalajara »

Sarajmen wrote: 28/07/2021 16:37 Obrazac za krivičnu prijavu protiv svakog pojedinca, grupe, organizacije...koja negira genocid i nagrađuje ratne zločince.: https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... myt0obv1aA
Može li se ovo elektronski dostaviti/poslati? Ili je samo licno ili preko poste na fizicku adresu ?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by high_volume »

Sarajmen wrote: 28/07/2021 16:37 Obrazac za krivičnu prijavu protiv svakog pojedinca, grupe, organizacije...koja negira genocid i nagrađuje ratne zločince.: https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... myt0obv1aA
Pretjerujete sa ovim prijavljivanjima. I ti, i Ćamil Duraković, i svi... Samo ćete obezvrijediti i Zakon i sam proces odgovornosti negiranja Genocida :-) Iscrpit ćete Sud, zamoriti sudije, ogadit im postupak, itd. Bolje je sačiniti jednu kvalitetnu prijavu, koja će stvarno rezultirati značajnom presudom, nego prijavljivati ljude, njih milion... :-)

Sve mi se čini kao da neko ovo radi s nekom negativnom namjerom, upravo iz ovih navedenih razloga.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#34 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by deogest »

high_volume wrote: 28/07/2021 19:13
Sarajmen wrote: 28/07/2021 16:37 Obrazac za krivičnu prijavu protiv svakog pojedinca, grupe, organizacije...koja negira genocid i nagrađuje ratne zločince.: https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... myt0obv1aA
Pretjerujete sa ovim prijavljivanjima. I ti, i Ćamil Duraković, i svi... Samo ćete obezvrijediti i Zakon i sam proces odgovornosti negiranja Genocida :-) Iscrpit ćete Sud, zamoriti sudije, ogadit im postupak, itd. Bolje je sačiniti jednu kvalitetnu prijavu, koja će stvarno rezultirati značajnom presudom, nego prijavljivati ljude, njih milion... :-)

Sve mi se čini kao da neko ovo radi s nekom negativnom namjerom, upravo iz ovih navedenih razloga.
Ta ce sadaka bosnjo, pa isti taj Camil redovno udje u koaliciju sa tim istim srbina. :lol:

Jadni smo, za izucavanja. :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#35 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Guadalajara »

Sarajmen wrote: 28/07/2021 21:47
Guadalajara wrote: 28/07/2021 19:04

Može li se ovo elektronski dostaviti/poslati? Ili je samo licno ili preko poste na fizicku adresu ?
Ne znam, naletih danas na ovaj urnek i podijelih link.
@high_volume , maloprije sam iskoristio mogućnost prijave komentara na članak , link
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /komentari
Image

Reagovano je i komentar je uklonjen, što je za svaku pohvalu. Od opcija sam ''zakačio''-mržnja.
Aha.

Boga mi ako ne bude Klix filtrirao/brisao takve komentare mogli bi se i oni po sudovima povlaciti. :roll:
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#36 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by elk »

Bice vise prijava i tuzbi nego za vodu, upravitelja i tv taksu :D Nema nista od ovoga.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#37 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by high_volume »

elk wrote: 29/07/2021 08:32 Bice vise prijava i tuzbi nego za vodu, upravitelja i tv taksu :D Nema nista od ovoga.
Upravo to i ja mislim :-)
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2802
Joined: 14/01/2019 04:56

#38 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Porodice Foht »

elk wrote: 29/07/2021 08:32 Bice vise prijava i tuzbi nego za vodu, upravitelja i tv taksu :D Nema nista od ovoga.
Nije bas tako. Sve dok je Brisel u cijeloj prici, Njemacka, SAD, pristupni pregovori s EU, nece Bik iz Laktasha bas tek tako moci rugati se pravnoj drzavi i zrtvama genocida. Samo lakapo. Poznajem momka iz te specijalne SIPA, oni su bas istrenirani za sve pa da vidimo te policajce Sumske sto ce se pred njima isprsiti ako dodje do susreta.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#39 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Naslovnica »

Guadalajara wrote: 28/07/2021 23:08
Sarajmen wrote: 28/07/2021 21:47

Ne znam, naletih danas na ovaj urnek i podijelih link.
@high_volume , maloprije sam iskoristio mogućnost prijave komentara na članak , link
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /komentari
Image

Reagovano je i komentar je uklonjen, što je za svaku pohvalu. Od opcija sam ''zakačio''-mržnja.
Aha.

Boga mi ako ne bude Klix filtrirao/brisao takve komentare mogli bi se i oni po sudovima povlaciti. :roll:
Odavno KLIX treba da se povlači po sudovima, zbog toga što godinama ne rade ništa da spriječe širenje mržnje na njihovom portalu, dapače.
Umjesto da se komentari moderatoraki odobravaju, oni dopuštaju takve bljuvotine od komentara na svom protalu, mislim da niko na internetu nema ono što se kod njih može pročitati.
Sve za klik.
Sram ih bilo.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by high_volume »

Naslovnica wrote: 29/07/2021 08:41
Guadalajara wrote: 28/07/2021 23:08 Boga mi ako ne bude Klix filtrirao/brisao takve komentare mogli bi se i oni po sudovima povlaciti. :roll:
Odavno KLIX treba da se povlači po sudovima, zbog toga što godinama ne rade ništa da spriječe širenje mržnje na njihovom portalu, dapače.
Umjesto da se komentari moderatoraki odobravaju, oni dopuštaju takve bljuvotine od komentara na svom protalu, mislim da niko na internetu nema ono što se kod njih može pročitati.
Sve za klik.
Sram ih bilo.
Ne treba cenzura, ne treba raditi odobrenje komentara, naprotiv. Ali treba kažnjavati komentare protivne pravilima i propisima.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#41 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Naslovnica »

high_volume wrote: 29/07/2021 08:43
Naslovnica wrote: 29/07/2021 08:41

Odavno KLIX treba da se povlači po sudovima, zbog toga što godinama ne rade ništa da spriječe širenje mržnje na njihovom portalu, dapače.
Umjesto da se komentari moderatoraki odobravaju, oni dopuštaju takve bljuvotine od komentara na svom protalu, mislim da niko na internetu nema ono što se kod njih može pročitati.
Sve za klik.
Sram ih bilo.
Ne treba cenzura, ne treba raditi odobrenje komentara, naprotiv. Ali treba kažnjavati komentare protivne pravilima i propisima.
Valjda si svjestan da je to praktično nemoguće učiniti?
Naravno da treba cenzura sadržaja koji raspiruju vjersku, nacionalnu ili bilo koju drugu vrstu mržnja.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#42 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by high_volume »

Naslovnica wrote: 29/07/2021 08:49
high_volume wrote: 29/07/2021 08:43

Ne treba cenzura, ne treba raditi odobrenje komentara, naprotiv. Ali treba kažnjavati komentare protivne pravilima i propisima.
Valjda si svjestan da je to praktično nemoguće učiniti?
Naravno da treba cenzura sadržaja koji raspiruju vjersku, nacionalnu ili bilo koju drugu vrstu mržnja.
To je kao kad dijete plače, a majka mu stavi ruku na usta....Dijete i dalje plače :-)

Ljudima ne treba zapušavati usta, neka svako priča i radi šta mu je volja. To je njegovo pravo. Ali je i pravo društva da kažnjava njegove riječi, djela... protivna pravilima i propisima tog društva.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#43 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by Naslovnica »

high_volume wrote: 29/07/2021 09:09
Naslovnica wrote: 29/07/2021 08:49
Valjda si svjestan da je to praktično nemoguće učiniti?
Naravno da treba cenzura sadržaja koji raspiruju vjersku, nacionalnu ili bilo koju drugu vrstu mržnja.
To je kao kad dijete plače, a majka mu stavi ruku na usta....Dijete i dalje plače :-)

Ljudima ne treba zapušavati usta, neka svako priča i radi šta mu je volja. To je njegovo pravo. Ali je i pravo društva da kažnjava njegove riječi, djela... protivna pravilima i propisima tog društva.
Lijepo ti razmišljaš, ali dok ne dođe vrijeme da se takvo što o čemu ti pričaš može sprovesti, drugog načina nema.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#44 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by seoBIH »

kakvo je stanje na onom kamenjarskom forumu? Jedino ću njih prijaviti ako nastave s onim što su radili. Prijava komentatoru, ali i vlasniku foruma. Mislim da bi svi trebali to prijaviti.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#45 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by seoBIH »

high_volume wrote: 29/07/2021 09:09 Ljudima ne treba zapušavati usta, neka svako priča i radi šta mu je volja. To je njegovo pravo. Ali je i pravo društva da kažnjava njegove riječi, djela... protivna pravilima i propisima tog društva.
Sta njemci kazu na veličanje hLtera. nacizma i svega onoga što ga je pratilo?
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#46 Re: #prijavinegatoregenocida

Post by stubrijez »

high_volume wrote: 28/07/2021 19:13
Sarajmen wrote: 28/07/2021 16:37 Obrazac za krivičnu prijavu protiv svakog pojedinca, grupe, organizacije...koja negira genocid i nagrađuje ratne zločince.: https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... myt0obv1aA
Pretjerujete sa ovim prijavljivanjima. I ti, i Ćamil Duraković, i svi... Samo ćete obezvrijediti i Zakon i sam proces odgovornosti negiranja Genocida :-) Iscrpit ćete Sud, zamoriti sudije, ogadit im postupak, itd. Bolje je sačiniti jednu kvalitetnu prijavu, koja će stvarno rezultirati značajnom presudom, nego prijavljivati ljude, njih milion... :-)

Sve mi se čini kao da neko ovo radi s nekom negativnom namjerom, upravo iz ovih navedenih razloga.
Pa cijela prica i "zakon" je zbog toga pustena samo sto smo mi narod glup da to skontamo. Ovo dozivljavamo ka neku politicku pobjedu toliko smo nepismeni, a upravo je ta odluka i zakon donesen da se stavi tacka na cijelu parodiju oko bjesomucne eksploatacije stradanja od strane politickih i vjerskih opcija. Samo mi nije jasno kako za sve ove godine niko od silnih udruzenja majki, zena isl Srebrenice nije nasao za shodno da se ogradi od politicara i uleme... sve je na prodaju...
Post Reply