Prijava na birou za zapošljavanje ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#176 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by neves »

Pozdrav.Zanima me koja je procedura prijave na biro nakon zavrsenog fakulteta?Moram li nositi diplomu srednje skole?Šta i kako?
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#177 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by mistek »

neves wrote:Pozdrav.Zanima me koja je procedura prijave na biro nakon zavrsenog fakulteta?Moram li nositi diplomu srednje skole?Šta i kako?
Odeš na biro i zakazati će ti termin kad da dođeš, kao kod doktora. Usput, reći će ti šta sve treba da doneseš. :-D Ne treba ti diploma srednje škole, nego samo diploma najvišeg stečenog zvanja. Treba ti još kopija rodnog lista, CIPS prebivalište, lična karta, prepis ocjena :) Meščini da ima još nešto, ali se ne mogu sjetiti šta. Uglavnom reći će ti.

Termin zakažu u roku 7-10 dana.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#178 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by nineinchnails »

S@din wrote:
nineinchnails wrote:Ako neko zna: Kojim putem moja supruga moze ostvariti pravo na porodiljsku naknadu ako je nezaposlena?
Trenutno nije prijavljena na biro za nezaposlene. Mislio sam je prijaviti za zdravsteno osiguranje preko svoje firme.

Hvala puno

pa nek se odmah ode prijaviti na biro, jer prijava nije problem nikad samo je problem dobijanje npr zdr osiguranja i sl .... :)
OK. Gdje se nalazi Biro za Zaposljavanje Novi Grad, Sarajevo? Trazios am po netu informaciju, ali nisam nasao.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#179 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by purgatorio »

nineinchnails wrote:
S@din wrote:
nineinchnails wrote:Ako neko zna: Kojim putem moja supruga moze ostvariti pravo na porodiljsku naknadu ako je nezaposlena?
Trenutno nije prijavljena na biro za nezaposlene. Mislio sam je prijaviti za zdravsteno osiguranje preko svoje firme.

Hvala puno

pa nek se odmah ode prijaviti na biro, jer prijava nije problem nikad samo je problem dobijanje npr zdr osiguranja i sl .... :)
OK. Gdje se nalazi Biro za Zaposljavanje Novi Grad, Sarajevo? Trazios am po netu informaciju, ali nisam nasao.
teheranski trg
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#180 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by snake c3 »

kazo wrote:
Toffee karamela wrote:Interesuje me koliko minimalno vremena morate biti u radnom odnosu da biste ostvarili onu tromjesečnu naknadu nakon prestanka redovnog rada?
dinooh wrote: Novčana naknada isplaćuje se nezaposlenoj osobi:

1. 3 mjeseca ako je provela na radu od 8 mjeseci do 5 godina;
2. 6 mjeseci ako je provela na radu od 5 do 10 godina;
3. 9 mjeseci ako je provela na radu od 10 do 15 godina;
4. 12 mjeseci ako je provela na radu od 15 do 25 godina;
5. 15 mjeseci ako je provela na radu od 25 do 30 godina;
6. 18 mjeseci ako je provela na radu od 30 do 35 godina i
7. 24 mjeseca ako je provela na radu više od 35 godina.
Da li se računa mjesec kao mjesec, npr. ako je neko počeo da radi od 10-tog u mjesecu, kad se uplate doprinosi za taj mjesec računa li se kao pun mjesec?
Recimo može li se desiti da imaš uplačeno 7 mjeseci i 25 dana, a da nemaš pravo na naknadu?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#181 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ho oponopono »

...svaki dan je bitan...i tih par dana što fali ti sjebe čitavu koncepciju...:pusi2:
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#182 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by snake c3 »

:roll:
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#183 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by neves »

Jel neko ima iskustva sa ovim fiktivnim zaposljavanjem?Kako i koliko to sve kosta??
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#184 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by no_sikiriki »

Zna li neko sta od papira je potrebno za prijavu na biro po drugi put? (bila prijavljena do prosle godine, odjavljena prije 8-9 mjeseci, sad ide ponovo prijavA nakon otkaza)- treba li opet CIPS prijava?
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#185 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by edossbest »

Pozdrav ! U slucaju da nositelj osiguranja i zdravstvene zastite bude obrisan sa biroa i izgubi zdravstvenu zastitu dali i njegova porodica npr zena, djeca koji su osigurani preko njega takodje gube pravo na zdravstvo ?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#186 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ho oponopono »

edossbest wrote:Pozdrav ! U slucaju da nositelj osiguranja i zdravstvene zastite bude obrisan sa biroa i izgubi zdravstvenu zastitu dali i njegova porodica npr zena, djeca koji su osigurani preko njega takodje gube pravo na zdravstvo ?
...gubi supruga, a za zdravstvenu zaštitu kindera obrati se Centru za socijalni rad u općini svog prebivališta...:pusi2:
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3648
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#187 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Bianconeri1988 »

Izgleda da sam izgubio onaj karton sa biroa, je li moram ići tražiti novi ili?
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#188 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by nagibSA »

Postoji li neki nacin (ako moze ikako) da se prijavim u drugu opstinu/mjesto bez odjavljivanja prebivalista, sto za sobom povlaci mnoge radnje kao promjenu licne i svega slicnog. RS je u pitanju, kontam da je to isto/slicno sve. :thumbup:

Sumnjam, ali eto, trazim slamku spasa, da se neko javi i kaze moze i ovako... :D

Svakako kontam pitati u Zavodu, pretpostavljam odgovor. :-)

Ko izmisli ovakav nakaradan sistem organizacije. :-?
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#189 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Opal_89 »

nagibSA wrote:Postoji li neki nacin (ako moze ikako) da se prijavim u drugu opstinu/mjesto bez odjavljivanja prebivalista, sto za sobom povlaci mnoge radnje kao promjenu licne i svega slicnog. RS je u pitanju, kontam da je to isto/slicno sve. :thumbup:

Sumnjam, ali eto, trazim slamku spasa, da se neko javi i kaze moze i ovako... :D

Svakako kontam pitati u Zavodu, pretpostavljam odgovor. :-)

Ko izmisli ovakav nakaradan sistem organizacije. :-?
Je li mislis na prijavu boravista? Ono privremeno da si negdje? Mislim da postoji i ta opcija, ali ne znam sad sta ti od papira treba.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#190 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

Ne mogu da nadjem adekvatniju temu, a da ne otvaram novu radi jednog pitanja. Naime, u planu imam otvoriti udruzenje radi troskova, ako Bog da kad krene posao otvorit cemo i firmu. Na birou sam tri mjeseca i upratio sam da budu cesto neki projekti za sufinansiranje i samozaposljavanje. Trenutno je aktuelan "PROGRAM SUFINANSIRANJA SAMOZAPOŠLJAVANJA START UP 2018" gdje kaze:
8. Prijava na javni poziv
Nezaposlena osoba se prijavljuje za učešće u Programu putem linka na web portalu: http://www.fzzz.ba, tako što u elektronski obrazac prijave unosi lične podatke i podatke o poslovnoj ideji koju namjerava realizirati, te eventualno podatke o osobama koje želi zaposliti.
Datum podnošenja prijave je datum kada se osoba prijavila putem linka na portalu.
Nakon izvršene prijave, a najkasnije u roku od 60 dana, osoba, odnosno aplikant dostavlja Službi isprintan i svojeručno potpisan Obrazac prijave uz koji obavezno dostavlja:
• ovjerenu kopiju rješenja o registraciji djelatnosti, čiji datum je nakon datuma podnošenja prijave na Javni poziv,
• kopiju Uvjerenja o poreznoj registraciji (ID broj),
• kopiju prijave na obavezna osiguranja u Poreznoj upravi Federacije BiH (obrazac JS 3100),
• ovjerenu kopiju ugovora o radu i kopiju prijave na obavezna osiguranja u Poreznoj upravi Federacije BiH (obrazac JS 3100) za osobe koje zapošljava ili s kojima registrira djelatnost,
• broj računa registrirane djelatnosti u poslovnoj banci na koji će se sredstva doznačiti.
Znaci li ovo da ja nakon prijave na program moram otvoriti firmu, njima priloziti i onda se nadati da me oni prihvate? Nekako mi je ovo nelogicno, a mozda ja nisam dobro shvatio. Zar nije bolje rjesenje, ako te prihvate imas rok 60 dana da dostavis potrebnu dokumentaciju.

Da li bude nekih slicnih programa gdje dodjeljuju 500-1000 KM za otvaranje udruzenja i kupovine nekih potrebnih stvari? Mislim da bi mi takav vid finansiranja vise pomogao.
Murphy90
Posts: 32
Joined: 16/10/2017 13:04

#191 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Murphy90 »

Trenutno sam zaposlen sa SSS, medjutim na birou se vodim sa VSS, pa me zanima da li mogu dobiti uvjerenje sa biroa na kojem je naveden period u kojem sam bio nezaposlen, predmetno uvjerenje mi je potrebno radi prijave na konkurs sa VSS radi dokaza o duzini trajanja nezaposlenosti.
LP :)
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#192 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Whatever[] »

Treba li sada radna knjizica jer sam citao da se ukidaju?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#193 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

Whatever[] wrote:Treba li sada radna knjizica jer sam citao da se ukidaju?
Samo karton i lična.
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#194 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Whatever[] »

kazo wrote:
Whatever[] wrote:Treba li sada radna knjizica jer sam citao da se ukidaju?
Samo karton i lična.
Hvala na odgovoru, ali mislio sam kada se prvi put prijavljujes?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#195 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

Whatever[] wrote:
kazo wrote:
Whatever[] wrote:Treba li sada radna knjizica jer sam citao da se ukidaju?
Samo karton i lična.
Hvala na odgovoru, ali mislio sam kada se prvi put prijavljujes?
Nije potrebno ni prvi put, ja sam se prijavio prije 20-tak dana nisam nosio. Moraš svakako otići prvo na biro da ti zakažu termin i dobiješ papir na kojem piše sta je sve potrebno.
tahirbeg
Posts: 20
Joined: 07/08/2011 14:53

#196 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by tahirbeg »

Pozdrav, djevojka mi ima jednu situaciju da joj je ponudjen posao al oni zahtjevaju da bude na birou da je mogu uzeti sa biroa. Medjutim onda ima jos cca mjesec dana da magistrira a oni iz biroa traze ispisnicu sa faxa da bi je mogli prijaviti. Da li postoji neka solucija druga da bi se mogla prijaviti na biro bez da se sad ispise sa fakulteta?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#197 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by un1ted »

Nema. Neka potpiše ugovor o djelu za ovih mjesec dana i nakon toga neka se prijavi.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#198 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by VenomousV »

tahirbeg wrote:Pozdrav, djevojka mi ima jednu situaciju da joj je ponudjen posao al oni zahtjevaju da bude na birou da je mogu uzeti sa biroa. Medjutim onda ima jos cca mjesec dana da magistrira a oni iz biroa traze ispisnicu sa faxa da bi je mogli prijaviti. Da li postoji neka solucija druga da bi se mogla prijaviti na biro bez da se sad ispise sa fakulteta?
Nek pise molbu dekanu da predje u vanredne i onda moze na biro
Btw pazi da je ne zezne potencijali poslodavac, jer ako je za pripravnika mora biti na birou u trenutku raspisivanja Javnog poziva (pretpostavljam da zato insistiraju, kako bi oni mogli traziti refundaciju za njenu placu)
Golubica111
Posts: 1
Joined: 12/12/2019 09:49

#199 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Golubica111 »

Pozdrav imam pitanje vezano za zdravstveno osiguranje na birou.Moj muz nije se nikada prijavio na biro kad je zavrsio srednju skolu to je bilo davno on je 87.godiste da li je kasno da on sad ode na biro da se prijavi on vec duze vrijeme nema zdravstveno osiguranje hvala vam na info.lijep pozdrav
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#200 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Billy The Pljuc »

Golubica111 wrote: 22/02/2021 07:13 Pozdrav imam pitanje vezano za zdravstveno osiguranje na birou.Moj muz nije se nikada prijavio na biro kad je zavrsio srednju skolu to je bilo davno on je 87.godiste da li je kasno da on sad ode na biro da se prijavi on vec duze vrijeme nema zdravstveno osiguranje hvala vam na info.lijep pozdrav
Nije kasno da se prijavi na biro, iskreno nisam siguran hoće li uspjeti ostvariti zdravstveno ali u svakom slučaju treba otići i zakazati termin i sve će saznati na licu mjesta, na termin se obično čeka dan-dva.
Post Reply