Prijateljstvo ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#251 Re: Prijateljstvo ?

Post by sehohari »

DonieBrasco wrote:Prijateljstvo = majka i otac, ostalo zayebite u ovo danasnje vrijeme.
Odnos između roditelja i djeteta ne može se nikako porediti sa prijateljstvom. To je specijalni odnos koji je (u 99% slučajeva) najjači i najiskreniji tokom našeg života, dok je prijatelj faktički neko, s kim si se samo na osnovu te i te sličnosti (voliti istu muziku, isto ponašanje, isti voljeni klub i tkd.) , dok ste inače totalno drukčije osobe.
Za mene je prijatelj neko s kim možeš da se družiš, sporazumiješ, te ako je baš dobar prijatelj, da ti (pa makar psihički) pomogne tokom nekog problema.
B96
Posts: 5
Joined: 07/01/2022 20:07

#252 Re: Prijateljstvo ?

Post by B96 »

Ja sam misljenja da je jedna kvalitetna osoba dovoljna da covjek bude sretan.

Neko za upoznavanje? :)
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#253 Re: Prijateljstvo ?

Post by Piaty »

B96 wrote: 07/01/2022 20:11 Ja sam misljenja da je jedna kvalitetna osoba dovoljna da covjek bude sretan.

Neko za upoznavanje? :)
Za koga navijas?

:)
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#254 Re: Prijateljstvo ?

Post by Chloe »

sehohari wrote: 16/07/2019 00:27
DonieBrasco wrote:Prijateljstvo = majka i otac, ostalo zayebite u ovo danasnje vrijeme.
Odnos između roditelja i djeteta ne može se nikako porediti sa prijateljstvom. To je specijalni odnos koji je (u 99% slučajeva) najjači i najiskreniji tokom našeg života, dok je prijatelj faktički neko, s kim si se samo na osnovu te i te sličnosti (voliti istu muziku, isto ponašanje, isti voljeni klub i tkd.) , dok ste inače totalno drukčije osobe.
Za mene je prijatelj neko s kim možeš da se družiš, sporazumiješ, te ako je baš dobar prijatelj, da ti (pa makar psihički) pomogne tokom nekog problema.
:thumbup:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#255 Re: Prijateljstvo ?

Post by Vam »

trcicu trceci wrote: 16/02/2012 21:25 Dobra pravo stvar...Zavisi u kojim ste godinama, ali svakako dobro dodje...
Sta mislite koliko je dovoljno imati prijatelja da bi imao uredan zivot ?. Jednog, dva, tri... ?.
Postoji li pravo prijateljstvo ?
Sto se mene tice mislim da je imati prijatelje najvece blago, ali prave...Ipak treba odrediti koji su to, i zajedno sa njima ici polahko kroz zivotne lekcije...
Dovoljan i ujedno neophodan je jedan prijatelj, sto ih imas vise sve su manje "pravi"...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#256 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

:dada: :pasamoj:
Post Reply