Prijateljstvo ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#176 Re: Prijateljstvo ?

Post by radiša »

Image

8)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#177 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

Odlučio sam definitivno da ne sklapam više prijateljstva ni sakim,samo da ispunim još neka obećanja,kao i ono prema jednoj djevojci,to da ću je izvesti na kolače i kafu i to bi bilo to,ostali kontakti formalno,samo što moram,porodične veze i tako to.Umorio sam se,nabavit ću sebi mačku kada dođe vrijeme,svoje vrijeme ću posvetit sebi,svome poslu,učenju i hobiju.Nisam stvarno tražio puno od ljudi,niti "trgovao" sa njima,jednostavno,uprkos svom maskimalnom trudu,nisam se mogao povezati sa njima kao što to većina uspjeva,iako sam to oduvijek želio.Mene je jednostavno to istrošilo....
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#178 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Kad' je takva situacija, ne moraju se ni porodicne odrzavati. Te znaju dobro 'ubiti'. :-)
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#179 Re: Prijateljstvo ?

Post by MaD_ProfessoR »

SmokingMan wrote:Odlučio sam definitivno da ne sklapam više prijateljstva ni sakim,samo da ispunim još neka obećanja,kao i ono prema jednoj djevojci,to da ću je izvesti na kolače i kafu i to bi bilo to,ostali kontakti formalno,samo što moram,porodične veze i tako to.Umorio sam se,nabavit ću sebi mačku kada dođe vrijeme,svoje vrijeme ću posvetit sebi,svome poslu,učenju i hobiju.Nisam stvarno tražio puno od ljudi,niti "trgovao" sa njima,jednostavno,uprkos svom maskimalnom trudu,nisam se mogao povezati sa njima kao što to većina uspjeva,iako sam to oduvijek želio.Mene je jednostavno to istrošilo....

Dobri @SmokingMan , napravi odmak, resetuj se, preispitaj i sebe i vrijednost na kojima temeljiš prijateljstva, jednako kao i osobe koje su te iznevjerile. Ne diži ruke od svijeta odmah, nisu ni svi ljudi jednaki, znam da zvuči kao floskula ali ima istine u onoj staroj: jedna vrata se otvore a druga zatvore. Ostani dobar, to je iznad svega.

P.S.
mačku nabavi u svakom slučaju :)
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#180 Re: Prijateljstvo ?

Post by lmo »

SmokingMan wrote:Odlučio sam definitivno da ne sklapam više prijateljstva ni sakim,samo da ispunim još neka obećanja,kao i ono prema jednoj djevojci,to da ću je izvesti na kolače i kafu i to bi bilo to,ostali kontakti formalno,samo što moram,porodične veze i tako to.Umorio sam se,nabavit ću sebi mačku kada dođe vrijeme,svoje vrijeme ću posvetit sebi,svome poslu,učenju i hobiju.Nisam stvarno tražio puno od ljudi,niti "trgovao" sa njima,jednostavno,uprkos svom maskimalnom trudu,nisam se mogao povezati sa njima kao što to većina uspjeva,iako sam to oduvijek želio.Mene je jednostavno to istrošilo....

velkam tu d klab :oops:
doduše, ja imam psa... :srce:
Last edited by lmo on 01/06/2018 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#181 Re: Prijateljstvo ?

Post by Russki »

SmokingMan wrote:Odlučio sam definitivno da ne sklapam više prijateljstva ni sakim,samo da ispunim još neka obećanja,kao i ono prema jednoj djevojci,to da ću je izvesti na kolače i kafu i to bi bilo to,ostali kontakti formalno,samo što moram,porodične veze i tako to.Umorio sam se,nabavit ću sebi mačku kada dođe vrijeme,svoje vrijeme ću posvetit sebi,svome poslu,učenju i hobiju.Nisam stvarno tražio puno od ljudi,niti "trgovao" sa njima,jednostavno,uprkos svom maskimalnom trudu,nisam se mogao povezati sa njima kao što to većina uspjeva,iako sam to oduvijek želio.Mene je jednostavno to istrošilo....
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#182 Re: Prijateljstvo ?

Post by Nastasia »

moonca wrote:
insomnia78 wrote:Svjesna si da on pise o kiti?
:lol: sloboda interpreacije, nece se on ljutiti :zoka:

:pisnula: jooj moonca
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#183 Re: Prijateljstvo ?

Post by Bloo »

Robert Bloch — 'Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.'
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#184 Re: Prijateljstvo ?

Post by MarlboroGold »

SmokingMan wrote:Odlučio sam definitivno da ne sklapam više prijateljstva ni sakim,samo da ispunim još neka obećanja,kao i ono prema jednoj djevojci,to da ću je izvesti na kolače i kafu i to bi bilo to,ostali kontakti formalno,samo što moram,porodične veze i tako to.Umorio sam se,nabavit ću sebi mačku kada dođe vrijeme,svoje vrijeme ću posvetit sebi,svome poslu,učenju i hobiju.Nisam stvarno tražio puno od ljudi,niti "trgovao" sa njima,jednostavno,uprkos svom maskimalnom trudu,nisam se mogao povezati sa njima kao što to većina uspjeva,iako sam to oduvijek želio.Mene je jednostavno to istrošilo....
I kod mene je bila takva situacija u jednom periodu. To je bilo zbog vlastite naivnosti zato što sam ljude mjerio po sebi u smislu očekivanja, pogleda na život i drugo i slično. Sad je skroz drugačije i puno bolje, pa ipak savjetujem da malo i sebe preispitaš.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#185 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Izbjegavanje, nece rijesiti problem. Dati sansu istima vise puta, nekada je pozeljno. :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7223
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#186 Re: Prijateljstvo ?

Post by Rockefeller »

Ma ne mora se covjek ni s kim povezivati osim sa zenom/muzem ali njegovati odnos sa nekoliko ljudi nije tesko pa makar to bilo u fazonu pisanja poruka, telefoniranja itd.. bezveze primjer.

Imam dosta kolega iz firme s kojim izadjes na pauzu pa malo naglabas, zajebavas se...

Ne treba se sad odvojit od pipl.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#187 Re: Prijateljstvo ?

Post by Bloo »

Rockefeller wrote:Ma ne mora se covjek ni s kim povezivati osim sa zenom/muzem ali njegovati odnos sa nekoliko ljudi nije tesko pa makar to bilo u fazonu pisanja poruka, telefoniranja itd.. bezveze primjer.

Imam dosta kolega iz firme s kojim izadjes na pauzu pa malo naglabas, zajebavas se...

Ne treba se sad odvojit od pipl.
Zar muz/zena mogu zadovoljiti sve potrebe koje pojedinac ima? Za druzenjem i razgovorom o hejbet tema?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7223
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#188 Re: Prijateljstvo ?

Post by Rockefeller »

Bloo wrote:
Rockefeller wrote:Ma ne mora se covjek ni s kim povezivati osim sa zenom/muzem ali njegovati odnos sa nekoliko ljudi nije tesko pa makar to bilo u fazonu pisanja poruka, telefoniranja itd.. bezveze primjer.

Imam dosta kolega iz firme s kojim izadjes na pauzu pa malo naglabas, zajebavas se...

Ne treba se sad odvojit od pipl.
Zar muz/zena mogu zadovoljiti sve potrebe koje pojedinac ima? Za druzenjem i razgovorom o hejbet tema?
Ne mogu. To nisam htio ni da kazem. Za muza ili zenu vrijedi vrijeme potrosit jer na kraju ces s tom osobom provest veci dio zivota. Ne uvijek but still.

Zato kazem, treba odrzavat kontakte, kakve god jbga.
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#189 Re: Prijateljstvo ?

Post by ocaj »

radiša wrote:Image

8)
To je to! Najgore kad vrijeme potrosis na pogresne ljude!
Evo prijavljujem se kao jos jedna u nizu, razocarana u najbolju prijateljicu. Potrosila i previse godina u sestrinsko druzenje, nikada mi nista nije bilo tesko uraditi za nju, a onda kada se to meni trebalo vratiti na neki nacin, skontas da to nije to. Ali hajde pregrmi covjek i gore...
Najvise sam ljuta ne sebe i sto nisam bila pametnija, jer kad sada malo bolje razmislim i sagledam neke situacija, ona je ustvari uvijek bila takva(imala je takav karakter), ali mene to tada nije doticalo. E sad kad me se dotaklo, uradilo me je po glavi da ne znam gdje udaram.
Uzalud odose godine u pogresnu osobu!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#190 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Nisu otisle. Ipak si sve te godine imala ugodno druzenje.
No, ne jednom cujem, da ako ti neko ne pruzi pomoc u trenutku kada ti smatras da je potrebno, automatski se ta osoba brise iz svih onih godina lijepog druzenja. odjednom nam se pred osima otvaraju 'situacije' koje to podupiru.
Moramo shvatiti i imati razumjevanja(opet zavisi od problema) da taj nas najblizi nije u mogucnosti uciniti ono sto od njega ocekujemo u tom momentu.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#191 Re: Prijateljstvo ?

Post by zrakomlat »

Ramzess Veliki wrote:Ja sam svog najboljeg prijatelja zatekao cim sam se rodio. Od malih nogu sam se igrao sa njim rado, vukao ga za glavu i pucao mu cvoke, a on bi se nekad iz ljutnje pomokrio na moju nogu. :sad: Poceli smo se bolje druziti kad sam se poceo interesovati za djevojke. Na moju radost, i on je bio zainteresovan, a svaki moj odabir podrzavao je klimanjem glavom. :thumbup: Pokazao se najboljim prijateljem i u teskim trenutcima kad bi me djevojka ostavila i kad sam bio sam ... on je uvijek bio uz mene na dohvat ruke ... i sada dok pisem tu je uz mene ... viri preko tastature i cita sta o njemu pisem, vidim po klimanju glavom da mu se tekst svidja. :thumbup:
:lol: :lol: :thumbup:
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#192 Re: Prijateljstvo ?

Post by Seyfo »

Najbitniji su dobri odnosi sa partnerom i užom porodicom, roditeljima i roditeljima od partnera. Ako je to ok, sve je ok, neovisno od prijatelja, bilo ih ili ne i kakvi god su odnosi s njima. Ako navedeno nije ok, džaba ti svi prijatelji, ne mogu to popraviti.
Ovo naravno vrijedi za zrelu dob, nakon sačinjavanja bračne zajednice.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#193 Re: Prijateljstvo ?

Post by djkurt »

Po ovoj vašoj definiciji prijatelja, ispade da je to bračni partner a ne prijatelj. Pa žente se i udajte onda a ne tražite prijatelja. Cccccccc!!!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#194 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Seyfo wrote:Najbitniji su dobri odnosi sa partnerom i užom porodicom, roditeljima i roditeljima od partnera. Ako je to ok, sve je ok, neovisno od prijatelja, bilo ih ili ne i kakvi god su odnosi s njima. Ako navedeno nije ok, džaba ti svi prijatelji, ne mogu to popraviti.
Ovo naravno vrijedi za zrelu dob, nakon sačinjavanja bračne zajednice.
Po mojoj obzervaciji u stvarnom zivotu -rijetki su slucajevi. Jednostavno ne funkcionise. :-)

Familiju ne bih svrstala u 'prijatelje' - radije one koje sam biras.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#195 Re: Prijateljstvo ?

Post by Seyfo »

Ne morate se voliti, može funkcionisati i ako ste na "vi". Ako se ne priča godinama isl, to ne valja.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#196 Re: Prijateljstvo ?

Post by cLo »

User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#197 Re: Prijateljstvo ?

Post by mad_max_ba »


:D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#198 Re: Prijateljstvo ?

Post by dezurni_ucenik »

SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:

I djavo je nekad andjeo bio.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#199 Re: Prijateljstvo ?

Post by dezurni_ucenik »



Najboljih 3:15 minuta koji prikazuje stanje danasnjeg drustva.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#200 Re: Prijateljstvo ?

Post by Russki »

Odličan video :thumbup:

I jako žalosno :(
Post Reply