Prijateljstvo ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#151 Re: Prijateljstvo ?

Post by hadzinicasa »

SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:
Desi se. Zao mi je sto ti se desilo. Pokusaj ne dozvoliti da druge ljude gledas kroz prizmu losih ljudi i nanesenog ti bola s njihove strane. Nisi odgovoran za postupke drugih, samo za svoje.
User avatar
medvjed23
Posts: 26689
Joined: 16/07/2010 13:49

#152 Re: Prijateljstvo ?

Post by medvjed23 »

teško je u introvertnosti definisati odnose prema ljudima.. zapravo, nije teško, samo za sebe je jednostavno, al problem nastaje kad se moja definicija sudari sa tuđom.. većina ljudi smatra da bez čestog viđanja nema ni dubljeg odnosa, poput prijateljskog ili romantičnog, između dvoje ljudi.. ja, naprotiv, kvalitetu stavljam ispred kvantitete.. nema osobe sa kojom se viđam ili sam se viđao češće od jednom mjesečno, al ima ljudi koji su mi bili ili još uvijek jesu jako bliski i dragi..

dijelim mišljenje većine učesnika teme da je prijateljstvo, i u introvertnosti i u ekstrovertnosti, jako rijetka i vrijedna stvar.. ko ima jednog prijatelja, sretan je.. zato mi je, recimo, šega kuknjava oko frendzone.. ko kuka što je djevojci "samo" prijatelj ili ne zna šta je prijateljstvo ili je nesposoban cijeniti rijetke i vrijedne stvari..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18496
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#153 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

hadzinicasa wrote:
SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:
Desi se. Zao mi je sto ti se desilo. Pokusaj ne dozvoliti da druge ljude gledas kroz prizmu losih ljudi i nanesenog ti bola s njihove strane. Nisi odgovoran za postupke drugih, samo za svoje.
Moja je krivica jer sam malo više bio tolerantan prema pojedincima,možda čak i previše,da dalje ne ide to je privatna stvar,pa se prešlo preko te crte,i onda...Total ignore neba mi.... :izet: :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18496
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#154 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

Bloo wrote:
SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:
Zao mi je.
:pasamoj:
To zna da boli.


Pazljivije.pustaj ljude u zivot i srce ubuduce.
Vjeruješ mi da mi je sada laknulo u srcu,kao da je teret spao sa mojih pleća,i to golemi,jer su se obistinile neke stvari oko kojih sam gajio određenu sumnju.Bilo je tu mnogo stvari o kojima se vemenom temeljno razmišljalo,jer takav sam,meni je i ono malo što sam imao fakat mnogo značilo u životu,mnogo sam se trudio,ali ja sam jebeno realan i moram reći da tu ima i dosta moje krivice,no krivicu prihvatiš kao dobar savjet,i nastaviš dalje,bez ikakvog osvrtanja.Ima ona divna izreka ako ti nešto tišti dušu ti to napusti,tako sam i uradio,bez jedne i jedine riječi.I stvarno ne želim te ljude više u svome životu,ako ih slučajno sretnem samo ću proći pored njih,iz poštovanja prema ljudskom dostojanstvu.Hvala im za sve ono što su do sada učinili za mene,bilo je divnih stvari,ali ja sam samo htio iskreno prijateljstvo,bez skretanja desno ili lijevo,i naravno mikakvog materijalnog interesa.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18496
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#155 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

ExNihilo wrote:
SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:
Štae bilo
Moj Nihilo to su privatne stvari,sadržao bi ih za sebe. :D

Novi dan nova nafaka,tako veli narod. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18496
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#156 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

MaD_ProfessoR wrote:
SmokingMan wrote:Jutros sam se na poslu uvjerio da ti onaj kojeg ti smatraš dobrim i prisnim prijateljem,može biti neprijatelj kakvog nisi ni mogao zamisliti.Od 08:00 su oni jednostavno umrli u srcu mome,zauvijek. :izet:
čestitam, bolje danas nego za godinu ili dvije. Još ako su pali na sitnici zbog koje nećeš biti previše oštećen, čestitam još jednom!
Drago mi je što sam na vrijeme napravio radikalan rez,jer sam vidio da se kod nekih pojedinaca primjeti gubitak kontrole u samoj prosudbi.Hoću reći,glave su im u zadnje vrijeme poprilično visoko u oblacima,pa možda i daleko od neke svakodnevne realnosti.Ljudi odrastaju ali i mentalno mogu stagnirati.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#157 Re: Prijateljstvo ?

Post by lmo »

pravi prijatelj je čovjek (žena) s kojim dijeliš život, ...oslanjaš se na njega i pružaš oslonac.
ostalo sve je druženje...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#158 Re: Prijateljstvo ?

Post by pirmin »

EKV-30 wrote:U mom zivotu postoji dosta dragih ljudi... skojim provodim sate...dane... i do kojih mi je stalo...
ALI...prave prijatelje mogu izbrojati na prstu jedne ruke... to su oni...koji znaju sve o meni...i sa kojima mogu djeliti sve svoje emocije...i ispade :skoljka: a i oni njihove sa mnom :D
Jedna od meni drazih drugarica. :srce:

:D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#159 Re: Prijateljstvo ?

Post by cenecimoveocino »

:skoljka: :sax:
Last edited by cenecimoveocino on 29/08/2022 17:57, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#160 Re: Prijateljstvo ?

Post by insomnia78 »

Jel samo meni ovo ima neke gay konotacije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#161 Re: Prijateljstvo ?

Post by _BataZiv_0809 »

Prijatelji se sticu u djetinjstvu i ranoj mladosti. Moras sa nekim pregrmiti svasta da bi ga zvao prijateljem i da bi mogao da ga prihvatis sa svim njegovim vrlinama i manama. Gledam svoje jarane sa kojima sam najblizi-da smo se danas upoznali ko zna da li bismo bili vise od poznanika :hm:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#162 Re: Prijateljstvo ?

Post by berenice »

_BataZiv_0809 wrote:Prijatelji se sticu u djetinjstvu i ranoj mladosti. Moras sa nekim pregrmiti svasta da bi ga zvao prijateljem i da bi mogao da ga prihvatis sa svim njegovim vrlinama i manama. Gledam svoje jarane sa kojima sam najblizi-da smo se danas upoznali ko zna da li bismo bili vise od poznanika :hm:
Baš tako. To je posebna veza. Ja lično imam dvije najbolje prijateljice. Znamo se sve tri od sedmog osnovne. Totalno različite naizgled. A iste. I to je to. Ostalo sve je mlaka voda - imala sam uvijek ljudi, možda i previše, oko sebe, ali tako jedino možeš i saznati šta se pika.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#163 Re: Prijateljstvo ?

Post by MarlboroGold »

_BataZiv_0809 wrote:Prijatelji se sticu u djetinjstvu i ranoj mladosti. Moras sa nekim pregrmiti svasta da bi ga zvao prijateljem i da bi mogao da ga prihvatis sa svim njegovim vrlinama i manama. Gledam svoje jarane sa kojima sam najblizi-da smo se danas upoznali ko zna da li bismo bili vise od poznanika :hm:
:thumbup:

Ostale ljude treba uzimati sa rezervom.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#164 Re: Prijateljstvo ?

Post by Euridika »

_BataZiv_0809 wrote:Prijatelji se sticu u djetinjstvu i ranoj mladosti. Moras sa nekim pregrmiti svasta da bi ga zvao prijateljem i da bi mogao da ga prihvatis sa svim njegovim vrlinama i manama. Gledam svoje jarane sa kojima sam najblizi-da smo se danas upoznali ko zna da li bismo bili vise od poznanika :hm:
Pretežno da, ali ne nužno. Ja sam najbolju prijateljicu stekla za vrijeme studija. A s onim iz ranog djetinjstva sam u vrlo rijetkim kontaktima (mislim na prijatelje s kojima još uvijek održavam kakve-takve kontakte, ne na one koje nisam vidjela 10-20 godina).
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#165 Re: Prijateljstvo ?

Post by lmo »

prijatelji se ne stiču samo u djetinjstvu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#166 Re: Prijateljstvo ?

Post by MarlboroGold »

Da, ali uglavnom se stiču.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#167 Re: Prijateljstvo ?

Post by Ramzess Veliki »

Ja sam svog najboljeg prijatelja zatekao cim sam se rodio. Od malih nogu sam se igrao sa njim rado, vukao ga za glavu i pucao mu cvoke, a on bi se nekad iz ljutnje pomokrio na moju nogu. :sad: Poceli smo se bolje druziti kad sam se poceo interesovati za djevojke. Na moju radost, i on je bio zainteresovan, a svaki moj odabir podrzavao je klimanjem glavom. :thumbup: Pokazao se najboljim prijateljem i u teskim trenutcima kad bi me djevojka ostavila i kad sam bio sam ... on je uvijek bio uz mene na dohvat ruke ... i sada dok pisem tu je uz mene ... viri preko tastature i cita sta o njemu pisem, vidim po klimanju glavom da mu se tekst svidja. :thumbup:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#168 Re: Prijateljstvo ?

Post by lmo »

super je kada ovo možeš izjaviti za nekoga...ti si najbolji prijatelj kojeg iko može imati. i smiješno je, ali imam osjećaj kao da te poznajem cijeli život, ali ne poznajem te tako dugo, zar ne?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#169 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:Ja sam svog najboljeg prijatelja zatekao cim sam se rodio. Od malih nogu sam se igrao sa njim rado, vukao ga za glavu i pucao mu cvoke, a on bi se nekad iz ljutnje pomokrio na moju nogu. :sad: Poceli smo se bolje druziti kad sam se poceo interesovati za djevojke. Na moju radost, i on je bio zainteresovan, a svaki moj odabir podrzavao je klimanjem glavom. :thumbup: Pokazao se najboljim prijateljem i u teskim trenutcima kad bi me djevojka ostavila i kad sam bio sam ... on je uvijek bio uz mene na dohvat ruke ... i sada dok pisem tu je uz mene ... viri preko tastature i cita sta o njemu pisem, vidim po klimanju glavom da mu se tekst svidja. :thumbup:
Image


Bezuslovna :srce:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#170 Re: Prijateljstvo ?

Post by Bloo »

lmo wrote:super je kada ovo možeš izjaviti za nekoga...ti si najbolji prijatelj kojeg iko može imati. i smiješno je, ali imam osjećaj kao da te poznajem cijeli život, ali ne poznajem te tako dugo, zar ne?
:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#171 Re: Prijateljstvo ?

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote:Ja sam svog najboljeg prijatelja zatekao cim sam se rodio. Od malih nogu sam se igrao sa njim rado, vukao ga za glavu i pucao mu cvoke, a on bi se nekad iz ljutnje pomokrio na moju nogu. :sad: Poceli smo se bolje druziti kad sam se poceo interesovati za djevojke. Na moju radost, i on je bio zainteresovan, a svaki moj odabir podrzavao je klimanjem glavom. :thumbup: Pokazao se najboljim prijateljem i u teskim trenutcima kad bi me djevojka ostavila i kad sam bio sam ... on je uvijek bio uz mene na dohvat ruke ... i sada dok pisem tu je uz mene ... viri preko tastature i cita sta o njemu pisem, vidim po klimanju glavom da mu se tekst svidja. :thumbup:
Image


Bezuslovna :srce:
I kod tebe isto?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#172 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

insomnia78 wrote:
moonca wrote:

Bezuslovna :srce:
I kod tebe isto?
Sve ostalo je --until one day-- :thumbup:
:)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#173 Re: Prijateljstvo ?

Post by insomnia78 »

Svjesna si da on pise o kiti?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#174 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Svjesna si da on pise o kiti?
:lol: sloboda interpreacije, nece se on ljutiti :zoka:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#175 Re: Prijateljstvo ?

Post by Connaisseur Karlin »

Ramzess Veliki wrote:Ja sam svog najboljeg prijatelja zatekao cim sam se rodio. Od malih nogu sam se igrao sa njim rado, vukao ga za glavu i pucao mu cvoke, a on bi se nekad iz ljutnje pomokrio na moju nogu. :sad: Poceli smo se bolje druziti kad sam se poceo interesovati za djevojke. Na moju radost, i on je bio zainteresovan, a svaki moj odabir podrzavao je klimanjem glavom. :thumbup: Pokazao se najboljim prijateljem i u teskim trenutcima kad bi me djevojka ostavila i kad sam bio sam ... on je uvijek bio uz mene na dohvat ruke ... i sada dok pisem tu je uz mene ... viri preko tastature i cita sta o njemu pisem, vidim po klimanju glavom da mu se tekst svidja. :thumbup:
Image

:D
Post Reply