Prijateljstvo ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#226 Re: Prijateljstvo ?

Post by ovo_mi_je_nick »

i agree wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:
i agree wrote::lol: :lol:
Nisam se nista pitao da bih si odgovarao.Mlad si i zelen.Odrast ces polako.Zivot je lijep kao i ljudi :D
Cemu onda i izlazak ako neces nista pricat da nebi bilo interesa? ovo je pitanje koliko ja vidim ili si toliko sreo da si senilan
.
Pošto si skontao da si skočio sam sebi u stomak reaguješ ovako. Reče da je život lijep i to forumaš :lol:
Odrast ces polako,ima nade :lol:
Vama mladima(vecini) je sve kolko vidim samo pare i interes,ne valja,pogresno.Nemoj ljude gledat kroz to samim tim ti sve nece biti interes.
Evo kako ja tebi dajem savjete a nisam ni psiholog nit imam od tebe neki interes?
NIje interes samo materijalni. Savjetovati si mogao privatno a ovako plasiraš sebe u javnost da bi neka forumašica rekla, joj jest ovaj pametan pa te zvala na piće :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#227 Re: Prijateljstvo ?

Post by ovo_mi_je_nick »

Logovan wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Da li je prijatelj onaj kome sve možeš reći ? Ako jeste onda to radi i psiholog, sasluša te. Prijatelj to radi besplatno, znači imamo interes.

Da li je prijatelj onaj s kim izađemo u grad pa gledamo djevojke ili momke očekujući da nešto upecamo ili da nas neko upeca. Onda je prijatelj samo sredstvo da ne bi sami izlazili, Znači interes.

Da li je prijatelj onaj koga možemo pozvati u svaka doba kad nam nešto treba, ako jeste onda je opet ineres i besplatna intervencija.
:facepalm: :facepalm:

Mislio sam da me ništa ne može iznenaditi, ali Boga mi prevario sam se.
I mene ali nakon ministra sa 21. g

Čovjej se ćeni iz ljubavi i zove djevojke na izlaske samo zato da bi pričao i da mu nije dosadno a samo čeka kad će joj zabiti. Slažem se nema interesesa samo interes da zabije :lol:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#228 Re: Prijateljstvo ?

Post by i agree »

ovo_mi_je_nick wrote: NIje interes samo materijalni. Savjetovati si mogao privatno a ovako plasiraš sebe u javnost da bi neka forumašica rekla, joj jest ovaj pametan pa te zvala na piće :D
Cuj privatno :lol: Pa na javnom si mjestu :-) sto si se pogubio?
Sto se tice pica sa zenama toga je bilo i bice samo na prijateljsko poslovnom planu.Drugi smjerovi su davno zatvoreni :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#229 Re: Prijateljstvo ?

Post by ovo_mi_je_nick »

i agree wrote:
ovo_mi_je_nick wrote: NIje interes samo materijalni. Savjetovati si mogao privatno a ovako plasiraš sebe u javnost da bi neka forumašica rekla, joj jest ovaj pametan pa te zvala na piće :D
Cuj privatno :lol: Pa na javnom si mjestu :-) sto si se pogubio?
Sto se tice pica sa zenama toga je bilo i bice samo na prijateljsko poslovnom planu.Drugi smjerovi su davno zatvoreni :D
Naravno, to je isto kao kada činiš dobro djelo a hoćeš da svi vide. Kako god i poslovni ima itekako interesa.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#230 Re: Prijateljstvo ?

Post by i agree »

ovo_mi_je_nick wrote:
i agree wrote:
ovo_mi_je_nick wrote: NIje interes samo materijalni. Savjetovati si mogao privatno a ovako plasiraš sebe u javnost da bi neka forumašica rekla, joj jest ovaj pametan pa te zvala na piće :D
Cuj privatno :lol: Pa na javnom si mjestu :-) sto si se pogubio?
Sto se tice pica sa zenama toga je bilo i bice samo na prijateljsko poslovnom planu.Drugi smjerovi su davno zatvoreni :D
Naravno, to je isto kao kada činiš dobro djelo a hoćeš da svi vide. Kako god i poslovni ima itekako interesa.
Pa normalno da ima zato se i zove poslovni.Neki susreti moraju biti iz interesa a neki ne.Tebi je izgleda sve u zivotu interes i korist,zato ides pogresnim putem i sve gledas iz tog ugla.Poslusaj savjet covjeka koji od tebe nema nikakvog interesa,mjenjaj se dok mozes.Cim javno pokazujes svoje felere ima pomoci,kad ih pocnes sakrivat i kriti se iza njih tad ti niko pomoc nece moci.
Sretno.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#231 Re: Prijateljstvo ?

Post by ovo_mi_je_nick »

Izvinite humanisti koji živite bez ikakovg interesa, zajebali ste i papu :lol: :lol: :lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#232 Re: Prijateljstvo ?

Post by sadie_forever »

Pravi prijatelj ti je cesto bolji i od rodjenog brata,ziva istina.Malo ko doduse ima tog pravog prijatelja,i on se obicno stekne u djetinstvu ili nikada.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#233 Re: Prijateljstvo ?

Post by Jimmy McNulty »

Pravi prijatelj ti je osoba samo sa kojom si u ljubavnoj vezi, dakle momak/cura ili muž/žena, ovo ostalo je sve raja, danas su tu, sutra nisu, može se bez svakog od njih... i naravno da ima interesa, interes za nekom zajednickom aktivnošću, provedenim vremenom, bilo čime.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#234 Re: Prijateljstvo ?

Post by stakasa »

sadie_forever wrote:Pravi prijatelj ti je cesto bolji i od rodjenog brata,ziva istina.Malo ko doduse ima tog pravog prijatelja,i on se obicno stekne u djetinstvu ili nikada.
Dobije covjek i drugu sansu, eto na primjer ti i svekrva
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#235 Re: Prijateljstvo ?

Post by addy_sa »

Jimmy McNulty wrote:Pravi prijatelj ti je osoba samo sa kojom si u ljubavnoj vezi, dakle momak/cura ili muž/žena, ovo ostalo je sve raja, danas su tu, sutra nisu, može se bez svakog od njih... i naravno da ima interesa, interes za nekom zajednickom aktivnošću, provedenim vremenom, bilo čime.
ko nema momka/curu, muza/zenu nema pravog prijatelja po ovoj logici ako sam dobro shvatio?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#236 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

U biti, mislim da ne postoji ' pravi ' prijatelj, bez nekog interesa. Jedna stran mora vise davati da bi funkcionisalo. Tu su negdje i roditelji. :zoka:
User avatar
medvjed23
Posts: 26711
Joined: 16/07/2010 13:49

#237 Re: Prijateljstvo ?

Post by medvjed23 »

i ljubavni partner je danas tu, sutra nije.. i kad-tad skontaš da možeš i bez njega..

da je prijateljstvo rijetko, rijetko je.. da je ograničeno na ljubavni kontekst - nije..
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#238 Re: Prijateljstvo ?

Post by zijancer »

moonca wrote:U biti, mislim da ne postoji ' pravi ' prijatelj, bez nekog interesa. Jedna stran mora vise davati da bi funkcionisalo. Tu su negdje i roditelji. :zoka:
Po ovome što kažeš, ispada da je prijatelj strana bez interesa, koja uvijek više daje? Bojim se da bi takva jedna strana glatko bila proglašena ludakom, ili još gore, prošla potpuno neprimijećena, kao što to uvijek biva. :-D
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#239 Re: Prijateljstvo ?

Post by Lucazode »

moonca wrote:U biti, mislim da ne postoji ' pravi ' prijatelj, bez nekog interesa. Jedna stran mora vise davati da bi funkcionisalo. Tu su negdje i roditelji. :zoka:
Mislim da si u pravu donekle. Tačnije u periodu djetinjstva postoje pravi prijatelji i prijateljstva u kojima se bezrezervno daješ. Ne gledaš povrat na uloženo, cijeniš svaki osmijeh i opraštaš svaku (nanijetu)bol i manu.
Kasnije dolazi spoznaja poštovanja, pitanje ega i dosta unutarnjih dilema, podvuces crtu i dobijes quid pro quo. Svako svakoga mora nečim zadužiti.

Ono što je sigurno, bez zaduženja a to je majka.
Prijatelj kojeg povrijediš nebrojeno puta i opet ti želi dobro, pomoći u pola dana i pola noći.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#240 Re: Prijateljstvo ?

Post by Euphoria »

Eh sto se tiče prijateljstva, baš sam se danas razočarala
Opet hB imam divne prijatelje, ali neki.... Pa nekad ne kontam sta je ljudima i zasto je testko biti iskren. Ili je bolje izgubiti obraz, wtf?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#241 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#242 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Nista nas ne sme iznenaditi.. :-)

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#243 Re: Prijateljstvo ?

Post by MarlboroGold »

Kako starim sve više uviđam da mi je životni partner jedini pravi drug.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#244 Re: Prijateljstvo ?

Post by animals »

MarlboroGold wrote:Kako starim sve više uviđam da mi je životni partner jedini pravi drug.
Pa normalno, i kod mene je tako..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#245 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

Ma nije ni on... :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#246 Re: Prijateljstvo ?

Post by moonca »

Drug moze biti, da li je to isto kao i prijatelj...... :zoka:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#247 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

Ja sam na pragu da jedno raskinem nakon 20+ godina,a sve su pilike da hoću.Jednostavno sam prezasićen čekanja,i kršenja obećanja.Nisam se ni htio javiti na telefon,niti pročitati poruku,jer ne želim više nikakva objašnjenja.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#248 Re: Prijateljstvo ?

Post by animals »

SmokingMan wrote:Ja sam na pragu da jedno raskinem nakon 20+ godina,a sve su pilike da hoću.Jednostavno sam prezasićen čekanja,i kršenja obećanja.Nisam se ni htio javiti na telefon,niti pročitati poruku,jer ne želim više nikakva objašnjenja.
Bracni drug... :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#249 Re: Prijateljstvo ?

Post by SmokingMan »

animals wrote:
SmokingMan wrote:Ja sam na pragu da jedno raskinem nakon 20+ godina,a sve su pilike da hoću.Jednostavno sam prezasićen čekanja,i kršenja obećanja.Nisam se ni htio javiti na telefon,niti pročitati poruku,jer ne želim više nikakva objašnjenja.
Bracni drug... :D
Ne,ali isti principi važe za sve,sa moje strane nema nerealnih očekivanja,može,ne može,nikoga ne obvezujem za bilo šta,ali kada neke stvari uzmu maha i vidiš da se osobe slabo,pa gotovo nikako ne mjenjaju po nekim pitnanjima,onda je svakako na nama odluka,ili će nas neko praviti budalom i dalje,ili ćemo ostati principijelni.Ko sam ne može sam da shvati svoje mane sa 30+ godina,onda nema potrebe da mu neko drugi ukazuje na to....
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#250 Re: Prijateljstvo ?

Post by DonieBrasco »

Prijateljstvo = majka i otac, ostalo zayebite u ovo danasnje vrijeme.
Post Reply