Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#326 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by luckylaka »

Da BiH fudbalski savez ulaze 20% u nas fudbal koliko ulazu amerikanci mi bi danas gledati Brazil kako veze.Momci su se trudili,trcali,borili se ko to nije vidio neka se ispise sa foruma
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#327 Re: PRIJATELJSKE UTAKMICE: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Grean »

leškarenje wrote:
Tomahawk11 wrote:Inače nam u odbrani igraju Rio Ferdinand i Serhio Ramos....
Koliko vidim,cilj je ostati pri stavu da u PL nema igrača. Dobro,Grean to vala i ne govori....ali ima ih dosta sto brane taj stav ako treba zivotom :lol:
Niko ne bi vise volio od mene da je Mihojevic novi Emir Spahic ali nekad me iznenadi tim nekim propustima kao ono izbijanje u prvom poluvremenu i taj skok kod stative u drugom kad mi nije bilo jasno sta je htio.

Mozda sam i preostar jer se previse nadam da bi mogao biti bitan igrac. Ima tehniku, zna iznijeti loptu, sve ono sto mnogim klocevima fali, znaci osnovni preduslovi za stopera danasnjice ali mora rijesiti ove defanzivne kikseve.

Nego nek’ se pripazi Mujakica ako ovaj nastavi kao juce sa Qarabagom.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5914
Joined: 25/12/2010 04:56

#328 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by B6Redhell »

luckylaka wrote:Da BiH fudbalski savez ulaze 20% u nas fudbal koliko ulazu amerikanci mi bi danas gledati Brazil kako veze.Momci su se trudili,trcali,borili se ko to nije vidio neka se ispise sa foruma
Tako je laka. :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40846
Joined: 21/05/2012 22:46

#329 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by AmiĐa_Idriz »

Materem se vecim gustom bi gledao ove momke nego regularne :mrgreen: ne znam sto :mrgreen:


I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#330 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Bazinga1234 »

AmiĐa_Idriz wrote: I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
To mozemo reci tek kada ih vidimo protiv iole ozbiljnijeg protivnika, Meksika.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#331 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by hrasno38 »

AmiĐa_Idriz wrote:Materem se vecim gustom bi gledao ove momke nego regularne :mrgreen: ne znam sto :mrgreen:


I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
Pa da si odgledao sve utakmice nase lige mozda bi promjenio misljenje!
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#332 Re: PRIJATELJSKE UTAKMICE: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by SSemir »

TheMule wrote: Mislim da se ovom timu ne treba puno dodavati i oduzimati. Pjanic, Dzeko, i mozda jos jedan (Besic? ako bude igro redovno u klubu) u pocetnih 11, i jos 3-4 standardna u rezervi
:-) :-) :-) majko mila strucnjaka.
Ma ne treba ni dzeko, on se manekenise a i amra mu naredjuje. A sta ce nam pjanic, nikad ne igrana nivou kao u juventusu, ne trudi se.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#333 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by kudrilo »

Moj stav, kao nekog ko prati našu ligu i reprezentaciju detaljno, je da i kad igra prva ekipa imaš 4-5 igrača u vrh glave koja ti čine prevagu i daju kvalitet više.

Raja je ubijeđena da ovi ostali su neki kvalitet ekstra, pa kad gledaju naše iz lige - uvijek svi s vana mogu bolje. A takvih kurčeva od igrača ima u tom ostatku reprezentacije, popunjavača mjesta, koje je Allah nagradio da se rode vani.

Gurni dvojicu od ovih sa našim top igračima i bit će još bolji.Stavi Tomića pored Pjanića, bit će još bolji nego neku noć, stavi Menala da igra blizu Džeki, odigraće odlično.

Što se štopera tiče, složio bih se sa forumskim kolegama koji govore da malo trebate otvorit oči i kad ovi standardni igraju. Kiprani nam dadoše 3 gola, Izrael, protivnički napadači nam se gradili ko u košarci leđnom tehnikom do peterca našeg, ali to je oprošteno jer se desilo Šunjiću i Bičakčiću, a njih se smatra igračinama... Ovdje se kritikuju štoperi koji su prvi put trening zajedno odradili par dana prije i nisu primili gol, a očistili 30 lopti jer su nam bekovi odigrali lošije defanzivno.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40846
Joined: 21/05/2012 22:46

#334 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by AmiĐa_Idriz »

hrasno38 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Materem se vecim gustom bi gledao ove momke nego regularne :mrgreen: ne znam sto :mrgreen:


I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
Pa da si odgledao sve utakmice nase lige mozda bi promjenio misljenje!
Gledam inace sve Zeljine utakmice, mislim da nemam bas vremena da pratim sve i jednu ostalu!!!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#335 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by hrasno38 »

AmiĐa_Idriz wrote:
hrasno38 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Materem se vecim gustom bi gledao ove momke nego regularne :mrgreen: ne znam sto :mrgreen:


I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
Pa da si odgledao sve utakmice nase lige mozda bi promjenio misljenje!
Gledam inace sve Zeljine utakmice, mislim da nemam bas vremena da pratim sve i jednu ostalu!!!!!
Mislio sam prije svega utakmice gdje igraju stoperi nase reprezentacije jer onda ne bi bas tako tvrdio da su bolji od Sunnjica i Vranjesa. Na kraju krajeva da su bolji igrali bi tamo gdje igraju ova dvojica u najmanju ruku.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#336 Re: PRIJATELJSKE UTAKMICE: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Korisničkoime »

Tomahawk11 wrote:
leškarenje wrote:
Tomahawk11 wrote:Inače nam u odbrani igraju Rio Ferdinand i Serhio Ramos....
Koliko vidim,cilj je ostati pri stavu da u PL nema igrača. Dobro,Grean to vala i ne govori....ali ima ih dosta sto brane taj stav ako treba zivotom :lol:
Pa prije utakmice je bilo šta imaš gledati tim iz PL, nagaziće nas....sad kad je završilo neriješeno, a nije da smo bili bez šansi da dobijemo, ne valja ni to.
Okupila se ekipa preko noći, ljudi hoće da sve bude savršeno. Gdje je tu realnost?
Hajd procitaj te sta sam napisao, jesam rekao da nebi bilo fer da se od momaka previse ocekuje, da su neuigrani itd.
Ali nije realno ni pisanje kako je sve bilo svarseno i bez greske jer kad procitah postove reklo bi se jbt bili beton u svim segmentima i da ne pogledah snimak bio bih ubjedjenja kako su momci odigrali bez i jednog kiksa.
Eto sad ja vas pitam gdje je realnost, jesu kiksali i to ne jednom i ne malo, da je bila kakva ozbiljnija ekipa s druge strane popili bi makar 2 komada ALI momci su imali jedva vremena da se uigraju tako da sam i to uzeo u obzir.
Sustina svega je da li ima momaka u ovom sastavu koji nam mogu biti od pomoci u slijedecim kvalifikacijama, po meni osim Menala tesko.
Pored toga jedna lasta ne cini proljece, Dzeko je nas najbolji igrac, i on je ponikao u PL-u ali to ne znaci kao sto je proslost pokazala da je PL rasadnik talenata koji ce nam nositi reprezentaciju ubuduce. Isto tako i neki uspjeh Cavara ili Menala ne znaci da je PL rasadnik talenata koje samo jos niko nije otkrio jer je cjela Evropa slijepa kao i svi nasi dosadasnji selektori.
Nasa PL i nasi klubovi su jos daleko od toga da proizvode igrace koji mogu biti nosioci uspjesne reprezentacije koja ce se kvalificirati na EP i SP, ponavljam NA ZALOST. Jer dijaspora ce da presusi i onda smo ga najebali.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#337 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by kudrilo »

Ok, ne mogu biti nosioci, logično, ali daj im šansu umjesto raznih poluubleha koji su prošli kroz repku.

Na taj način direktno radiš na poboljšanju lige.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#338 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Kinaski »

luckylaka wrote:Da BiH fudbalski savez ulaze 20% u nas fudbal koliko ulazu amerikanci mi bi danas gledati Brazil kako veze.Momci su se trudili,trcali,borili se ko to nije vidio neka se ispise sa foruma
ma kakav savez nije poenta u tome, poenta je u sponzorima. Nismo zanimljivi nikome i to je to
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#339 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Edin H. »

AmiĐa_Idriz wrote:
hrasno38 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Materem se vecim gustom bi gledao ove momke nego regularne :mrgreen: ne znam sto :mrgreen:


I da. Ovi momci (stoperi) ako mozda nisu bolji, definitivno nisu nista ni losiji od Sunjica i sl.
Pa da si odgledao sve utakmice nase lige mozda bi promjenio misljenje!
Gledam inace sve Zeljine utakmice, mislim da nemam bas vremena da pratim sve i jednu ostalu!!!!!
Manje gledaj Liverpool, pa ces imati vremena da gledas sve utakmice Premijer lige. :oops:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#340 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Korisničkoime »

kudrilo wrote:Ok, ne mogu biti nosioci, logično, ali daj im šansu umjesto raznih poluubleha koji su prošli kroz repku.

Na taj način direktno radiš na poboljšanju lige.
Slazem se da je bolje da neki talentovan klinac iz PL dobije sansu pa makar i 20-tak minuta nego neka poluubleha medjutim za takvo nesto taj klinac zaista i mora biti talenat, mora da ima neki kvalitet, ja sam protiv da se nazor guraju igraci iz PL pod motom da MORA da budu igraci iz PL jer se tada, kako je to proslost pokazala radi o pokusaju prodaje na silu igraca koji se inace nebi nikako ili do dzaba prodali. Da sada neponavljam imena koja su vec svima poznata.
Primjer Lulic, momak u reprezentaciju dosao iz Svicarske lige, po mnogima da se sada pojavio bio bih prozvan poluublehom i tvrdilo bi se da ima u PL takvih igraca na pretek. Medjutim covjek je dogurao do Serija A do dorbog kluba i do kapitena istog, priznajem nekada izgleda kao da ce se sav polomiti dok trci ali i pored toga uvijek je bio u vrhu po asistencijama i dao je vazan doprinos reprezentaciji.
Kontar primjer je Zukanovic momak dok je bio u PL-u niko ga nije ni 1% hebavao, momak je imao trnovit put preko 3-4 kluba konacno do Belgije pa do reprezentacije, mogao je i prije u reprezentaciji zavrsiti ali iz nekog razloga nije, mozda je u njegova narav uticala pa je zagutio u Zelji mozda jednostavno nasi strucnjaci u PL-u nisu smatrali da vrijedi kao sto su mnogi smatrali da ni Dzeko ne vrijedi.
Treba se voditi potencijalom i kvalitetom a ne kome treba pomoc da proda igraca, jer samo tako mozemo zaista i da pomognemo i PL-u i da damo poticaj mladim igracima jer i oni trebaju da znaju da ako budu se pokazali da ce dobiti poziv a ne neko koga gura klub ili klubski obojeni novinari jer ga eto treba prodati i da se to jos slavi ako neki uspjeh i tog kluba i PL-a.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#341 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by supercali »

To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#342 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Korisničkoime »

supercali wrote:To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Na drugoj temi ljudi se hvale s time kao uspjehom kluba, dzabe skrecati paznju da je to losa odluka koja nema logike, kazu zaradit ce vise od Zelje, haman da je to jedino bitno.
Sutra ce medjutim ti isti da traze da reprezentacija ispravlja njihove greske (pomaganjem u prodaji njihovih poluigraca). Isto vazi i za sve ostale svi se isto ponasaju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#343 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by supercali »

Korisničkoime wrote:
supercali wrote:To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Na drugoj temi ljudi se hvale s time kao uspjehom kluba, dzabe skrecati paznju da je to losa odluka koja nema logike, kazu zaradit ce vise od Zelje, haman da je to jedino bitno.
Sutra ce medjutim ti isti da traze da reprezentacija ispravlja njihove greske (pomaganjem u prodaji njihovih poluigraca). Isto vazi i za sve ostale svi se isto ponasaju.
Pazi opet je tu do situacije i u savezu i u drzavo i sl
Jedino sarajevo ima akademiju koliko znam u bih
Bas ne znam detalje kako je ona koncipirana al vjerujem da je najnaprednija da kazem skola fudbala u bih da ne ulazimo dal ima najvise uspjeha
Mi uopsteno vec 20 godina ne proizvodimo igrace nego je sve to kako koji bljesne pa tako se i proda
E sada kada bi to prvo svi klubovi odlucili pa nakon toga savez na neki nacin podrzao to bi vec bio napredak jer talenta ne nedostaje ocigledno bili bi bare bare sa srbima i hrvatima da ne pretjeram pa da kazem sa brazilcima u izvozu fudbalera
Negdje sam citao da prodaja igraca u brazilu stranim klubovima donosi brazilu dobit cini mi se 2-3% na nivou drzave a znamo da su oni jaka ekonomija
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#344 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by PeppermintSA »

supercali wrote:To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Od Sadikua i Hadžića nikad neće biti igrača. Lijepo smo ih uvaljali.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#345 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by manijak1 »

Moja prognoza po običaju :D , X2 .Očekujem bržu igru .Nadam se da ću odgledati cijeli tok utakmice.
Sve ostalo je prepušteno selektoru i Stručnom štabu.Na kraju će se upisati rezultat :D i činjenica da će Šeha biti br1 od sada pa do vječnosti.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#346 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by turbofolk »

Na sofascore-u kvota na Mexico 1,36, 4,00 na remi, 10,00 na nas. Inače se ne kladim, nego mi zanimljivo ispratit kakve su nam šanse prema kladionicama.
Sretno momci. Ispratit ću vas u reprizi najvjerovatnije. Hvala FACE-u.
Offtopic, nekad sam toliko priželjkivo Bahin povratak u komentatorske kabine, ali slušajući ga u ovo par zadnjih prenosa, izgleda da ipak više to nije to.

Samo BiH :bih: :bih:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#347 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Muhamed Đakmić »

PeppermintSA wrote:
supercali wrote:To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Od Sadikua i Hadžića nikad neće biti igrača. Lijepo smo ih uvaljali.
To ti imaš neku kristalnu kuglu pa znaš da od njih neće biti igrača? Pa dva ubjedljivo najtalentovanija djeteta u BiH su u pitanju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#348 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Edin H. »

turbofolk wrote:Na sofascore-u kvota na Mexico 1,36, 4,00 na remi, 10,00 na nas.
:roll:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#349 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Sociolog »

Pozz,moze li neko postaviti,solidan link,za livestream,a da nije Jagledam.com/Face tv, da malo odmorim od Bahe
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#350 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Logovan »

BOSNA I HERCEGOVINA XI: Šehić, Bekić, Graovac, Todorović; Tomić, Medunjanin(C), Lončar, Sarić, Menalo, Zakarić; Ahmetović.
Post Reply